Allview X2 Soul Lite - kicsit lájtos

Kamera, adatátvitel, audio

A hátlapi kamera 8 megapixeles felbontású szenzort kapott, amit az autofókusz és a LED vaku egészít ki. Utóbbinak egész erős fénye van, bár a színe kissé zöldes. A Soul kezelőfelület a kamerát is érintette, így elsőre pont olyan minden, mint ha a csúcsmodellt fognánk a kezünkben. Aztán persze gyorsan kiderül, hogy a funkciókat megnyírbálták. A fényképező elindítása után jobb oldalon tudunk váltani a fotó vagy videó mód között, illetve benézhetünk az Albumba is. Baloldalon sorakoznak a beállítások, az előlapi kamerához és a vakuhoz rögtön hozzáférhetünk. A fogaskerék alatt vannak a részletesebb opciók, mint a felbontás, segédvonalak, időzítő, érintős exponálás, illetve a kikapcsolható zárhang. A színes négyzetre bökve a különböző üzemmódok között válthatunk. Manuális persze nincs, de filterezős, éjszakai, HDR, panoráma és még néhány más igen. A kamera sebessége, beleértve a fókuszálást és a fénykép mentését is, megfelelő.


[+]

Nem fogunk hanyattesni a Soul Lite fényképei láttán, de kategóriáján belül egész vállalható szinten van. Elég jók a színek, elmosódás csak a kép szélein van, a dinamika is vállalható (ha nem, akkor ott a HDR), a zajszint is egész alacsony. Utóbbi az erős szűrés miatt van, amitől viszont a részletek hajlamosak összemosódni. Videózni maximum 1080p felbontásban lehet, ITT meg is nézhető egy felvétel. A kép lehetne élesebb, viszont a hang egészen jó, fókuszálni manuálisan tudunk.


[+]

Adatátvitel esetén mobilhálózaton maximum 150 Mbit-es 4G-t tudunk használni, bármelyik SIM-mel, hiszen ez a telefon is kétkártyás, azon belül dual standby módban képes működni. Helyileg b/g/n szabványú WiFi van, ehhez hotspot és WiFi Direct tartozik. A Bluetooth 4.0-s sztereó, a microUSB pedig OTG-re is képes. Problémamentes a GPS is, egy jókora vidéki út során volt alkalmam tesztelni, Google Maps és Waze segítségével, gyorsan és precízen működött. Belső memória tekintetében a 16 GB-os teljes tárolóból kb. 11 GB áll rendelkezésre, ez elég egy időre, akinek meg nem, az tehet bele microSD kártyát. Ehhez nem kell lemondani a dual SIM-ről, mivel önálló foglalat van hozzá.


[+]

Zenei téren sincs alapvetően szégyenkeznivalója. A lejátszó teljesen saját, a korábbi Soul modellekből már ismerhetjük. Sajnos az ott már említett hiányosságok még megvannak, ám kétségtelen, hogy jól néz ki, a beállítások is rendben vannak. Hát még a hangzás, mert meglepő módon a fülesen nem spóroltak. Aki sajátot használna, az sem fog csalódni, a hangszínszabályzó pedig pontosan ugyanaz a szuper megoldás, amit a csúcsmodell Xtreme-ben már láttunk. Külön bekapcsolható a DTS effekt, ezekből többféle is van, de manuálisan is keverhetjük. Ezen felül van egy külön ekvalizer, szintén többféle előre beállított és manuális lehetőséggel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Allview X2 Soul Style - stílustörés

    Az Allview Soul szériája új taggal bővült a középmezőnyben. Ha az X2 Soul Lite képviseli a belépő szintet, akkor az X2 Soul Style fél lábbal ugyan beljebb van, de a másik sajnos lemaradt valahol félúton.

  • Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

    Nemcsak a háromszög alakú doboza miatt érdekes a román székhelyű vállalat üdvöskéje, szép a kijelző, jó lett az egyedi kezelőfelület, viszont hibák is vannak bőven.

Előzmények

  • Allview X2 Soul Xtreme - ez tényleg extrém

    Az Allview X2-es szériájának csúcsváltozata egy igazi szuperphablet, legalábbis a nyers műszaki paraméterei alapján. A másodvonal eddigi legdurvább készüléke a kezünkben.

  • Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

    Tesztkészülékünket mindössze 5,5 milliméter vékony házba csomagolták, mégis belefért egy 5,2 hüvelykes Full HD kijelző és egy 2700 mAh-s akkumulátor.

  • Allview X2 Soul Mini - mekkorát soul?

    Ismét bővült a hazánkban hivatalosan elérhető márkák száma. Az Allview-től elsőként az ultravékony és elég dekoratív külsejű X2 Soul Mini-t teszteltük.

Hirdetés