Alkalmazások és extrák
Az Alcatel telefonkönyve az előző oldalon megismert stílust követi, és öt fülre osztja a funkciókat. A tárcsázó rendelkezik gyorskeresési és gyorshívási funkciókkal, a számpanel pedig lekicsinyíthető az egykezes használatot megkönnyítve. A hívásnapló, a csoportok és a kedvencek fülek magukért beszélnek. A névjegyeket a telefonról, a SIM-kártyáról, illetve Google-ös fiókunkból lehet behívni. Itt is jár keresési funkció, a névjegyeket pedig rendezhetjük preferenciánk szerint keresztnév vagy vezetéknév alapján.
Az email és az üzenetek applikációk rendben végezték dolgukat, több levelezést is gond nélkül be tudtunk állítani. A Google egyébként mostanában frissíti a Gmailt, amely egy alkalmazásban képest kezelni összes fiókunkat – ez is jól működött. Kétféle billentyűzet jár a Pop S9-hez: az androidos gyári, illetve a rendkívül népszerű SwiftKey. Az utóbbi ismeri a magyar ékezeteket, rendelkezik tanítható szótárral, automatikus szókiegészítési lehetőséggel és ujjhúzós bevitellel, továbbá ezúttal is jár egykezes megoldás. A bevitel kényelemes, bár alkalmazástól függően a SwiftKey néha lomhán reagál érintéseinkre.
Két böngészőt mellékeltek az Alcatel phabletjéhez: a Google Chrome-ot és az AOSP alapú Jelly Bean-es szoftvert. Az utóbbi a fürgébb egyébként, honlapunk görgetése például hibátlan, közepesen komplex tartalmaktól felfele azonban egyre több a megakadás. A böngésző támogatja több lap megnyitását, a kedvenceket, az asztali elrendezést, az offline olvasást és az oldalon belüli keresést. Nem maradt ki szerencsére a zoomalapú sortörés, a Flash alapú tartalmak megjelenítése viszont problémákba ütközik. A böngészés az egyik legkellemesebb előnye az óriásképernyős mobiloknak, és a Pop S9 esetében is kényelmes a tartalomfogyasztás.
Az Alcatel szoftverfelhozatala színes – sőt, már túl színes is, temérdek előre telepített alkalmazás között lehet lapozgatni. Hasznos darab a hangrögzítő, a szinkronizálható naptár, az elemlámpa, az időjárás, az óra, az iránytű, a számológép, a beállítási varázsló, a letöltéskezelő, a valutaváltó, a QR-kód olvasó és a súgó. Irodai alkalmazásból már választani is lehet: megkapjuk a WPS Office-t, az Office Suite-ot, az Adobe Readert, plusz egy jegyzetelőt is.
A számítógéppel a Smart Suite segítségével lehet kapcsolatot létesíteni, lehetővé téve a készülék irányítását PC-ről. A Wi-Fi Transfer, ahogy a neve is jelzi, WiFi-n keresztüli fájlcserét tesz lehetővé, a Media Share pedig a DLNA funkciókat kezeli. A Médiaalbum az Alcatel fájlböngészője, a Smart Live pedig a kínaiak alkalmazásboltja. A telepített játékok a következők: Little Big City, Danger Dash, Dragon Mania, Green Fram 3 és Real Football 2014. Sajnos főként demókat kapunk, így teljesen feleslegesen foglalják ezek a helyet. A közösségi kapcsolatápoláshoz a Google+, a WhatsApp és a Viber lett telepítve.
A felhozatalnak még nincs vége: a Deezer előfizetéses zeneszolgáltatás, a Shazam zeneszám azonosító, a PicSay képfeliratozó program, a Cloud Backuppal biztonsági mentéseinket lehet végezni, a CleanMaster és az AVG AntiVirus Pro pedig a készülék egészségéért és védelméért felel. A telepített alkalmazások számát a Google csomagja gyarapítja, összesen pedig nem kevesebb, mint 65 darab appra rúg a mellékelt szoftverek száma, ami szerintünk sokkal több, mint amennyire egy átlag felhasználónak szüksége van, vagy valaha is szüksége lesz.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!