Alcatel One Touch Pop Up 5.0 - zene füleimnek

Hirdetés

Kamera, multimédia

A hátlapi fényképező 13 megapixeles felvételeket készít, autofókuszos, f/2.0 rekeszértékű, a szenzorméret 1/3,06". Egy szimpla ledes villanó tartozik hozzá, optikai képstabilizálás és zoom nincs. Videókat maximum 1080p felbontásúban és 30 képkocka / másodperc sebességgel lehet rögzíteni, az előlapi kamera 5 megapixeles. A keresőképernyőn ikonok segítségével könnyedén aktiválható a vaku, a HDR és az időzítő (3, 5, 10 másodperc), plusz a panoráma és az effektus mód, utóbbiban olyan lehetőségeket találunk, mint a szépia, a vízszínű, a negatív, vagy a skicc. A beállítások között variálhatunk a fehéregyensúllyal, az érzékenységgel (ISO 100-1600), a kontraszttal, a szaturációval, az élességgel. Bekapcsolhatjuk a helycímkével ellátást és a villódzásgátlót is.

A kamera keresőképernyője és a menüje A kamera keresőképernyője és a menüje
A kamera keresőképernyője és a menüje [+]

Eddig nem a kamera teljesítménye miatt emlékezhettünk igazán a Pop sorozatra, most viszont egész normális szenzort sikerült belepakolni a telefonba. A dinamikatartomány a HDR aktiválása nélkül is megfelelő, bár csodát nem szabad várni. A vonalélesség oké, egyedül a képek sarkai felé haladva figyelhető meg némi homályosodás. Zaj viszont mindenhol van, ezt nem próbálja meg eltüntetni az algoritmus, így a részletek talán egy kicsit jobban megmaradnak. A vaku teljesítménye fényerő szempontjából nem rossz, csak sajnos az élesítés nem az igazi, mondjuk nappal sem sieti el ezt a kamera. Sötétben f/2.0-s apertúra ide vagy oda, egyáltalán nem brillírozik tesztalanyunk, belenagyítás nélkül még látszik, hogy mit szerettünk volna megörökíteni, de részleteket ne nagyon keressünk. A videók nem rosszak, a hang kicsit mondjuk érdekes, de legalább a felvétel folyamatos, íme egy példa erre.

Azért nem ennyire, de közepesen erősnek mindenképpen mondható a ledes villanó
Azért nem ennyire, de közepesen erősnek mindenképpen mondható a ledes villanó [+]

A videolejátszó a galérián keresztül érhető el, és jó barátságban van a H.263, a H.264 illetve az mpeg4 kódolású fájlokkal, a DivX-szel és az mkv-val azonban kevésbé, szóval érdemes "szaladni" az alkalmazásboltba és valamilyen alternatív megoldást kell ott keresni. Az 1080p felbontásig simán bírja a grafikus gyorsító, a 2K picit akadozik, a 4K pedig vagy nem jelenik meg, vagy élvezhetetlenül, döcögősen fut.

A zene- és a videolejátszó A zene- és a videolejátszó
A zene- és a videolejátszó [+]

A gyári zenelejátszó albumok, előadók, listák és számok szerint válogatja szét a telefonon tárolt muzsikákat, a felhőben lévő dalokat nem kezeli. Az albumborítók megjelennek, hangszínszabályzó nincs, csak videóknál érhető el, és kizárólag akkor, ha fülhallgatót csatlakoztatunk. Ugyanígy a sztereó FM-rádió is csak headset kapcsolása esetén indul el, ugyanis a kábel szolgál antennaként. A hangszóró egész pozitív csalódást okoz, mivel nagyon hangosan szól, ennek ellenére mégsem recseg, persze hozzátartozik az igazsághoz az is, hogy a mély és a magas hangok sem érik el a felsőbb kategóriában található telefonok nyújtotta minőséget.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés