Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Vladi #21846 üzenetére

    "Torrentet nem javaslok ntfs-re."
    Mármint ezt csak arra értetted, ha Linux alól futtatja a torrentprogit, nem? :B

    Azért is érdekelne a dolog, mert szeretnék seedelni jónéhány dolgot Linux és Windows alatt is, ezért kompromisszumos megoldás kell, ebben az esetben akkor marad az, hogy NTFS-re pakolom...
    Valóban gázos az NTFS-re írás és arról olvasás Linux alatt? Alapvetően tudom, nem az igazi, dehát ilyen esetben mit lehet csinálni... :F

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Major Major #22093 üzenetére

    Hát akkor most ez cumedli, mert akkor ezen az alapon két helyen kéne tárolnom a seedelnivaló cuccokat, az ext3- és az NTFS-partíción is... :F
    Amúgy amikor a WUBI-t használtam, akkor ott nyomattam a Deluge-t, és NTFS-t adtam meg célhelyként, nem vettem észre különbséget... :F

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Alukard #22099 üzenetére

    OK, akkor asszem nem parázom ezen.
    De miért lenne macerás az NTFS-partíciók mountolása? :F Legalábbis WUBI alatt semmiféle problémám nem volt a mountolással, mindegyik vinyót és partíciót sikerült elsőre mountolni hibamentesen. Csak jelszót kért, és megvolt.

    (#22096) Major Major: :R

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz mzx #22098 üzenetére

    Asszem FixY67 már korábban kérdezte, de milyen a tápegységed? (Ha valami márkátlan tápegység, akkor ideje lenne lecserélni egy használhatóra.)
    Ezenkívül az alaplapi gombelem lemerülésekor is szokott checksum errorokat dobni a gép.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz mzx #22105 üzenetére

    5 ezer Ft-ért kapható egy FSP 350PNF. Minőségi darab az olcsóbb tápok közül, nálam is ez van, meg még itthon egy másik gépben is, atombiztos.
    De a Te konfigodba elég lenne egy 300 W-os táp is. Ne felejtsd el, hogy a táp a számítógéped legfontosabb alkatrésze.

    Ja, egyébként az alaplapi gombelem kb. 200 Ft. (itt 199 Ft: [link])
    Ez csak lehetséges megoldás a checksum errorra.
    Egy CMOS Reset sem árt néha a gépnek.

    "Lehet, hogy németben az Ubuntu nő nemű szó? :D"
    Mi köze az Ubuntunak a némethez? :Y :D (afrikai eredetű szó)

    A "Hiányzó NTLDR" hiba Windows-os hibaüzenet.
    [link]
    [link]

    Szerk.: ez mekkora baromság már: [link] itt konkrétan a másodikra gondolok, Ubuntu taking over the world (Ubuntu logo) :DD :))

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Lenry #22121 üzenetére

    Ezt nem nagyon értem. Mi az a mínusz lehetőség a zárójelben? Már miért csökkenne adott esetben azonos gépen a 64 bites változat esetén a feladat-végrehajtás sebessége? :F
    Ezenkívül ha van normálisan 64 bitre megírt változata adott programnak, akkor a sebességváltozás nem 5%, hanem annál sokkal több is lehet. Legalábbis kiindulva abból, hogy én próbáltam Windows 7 alatt a Photoshop 32 ill. 64 bites változatát, valamint a 7-Zip 32 ill. 64 bites változatát, és igen jelentős a különbség a 64 bites változat javára.
    Ez az 5% nem is nagyon értem, hogy jött ki, hogy lehet így általánosítani? Eleve minden program más adottságokkal rendelkezik, a programozók az egyes változatokat nyilván másképp írják meg, és a sort lehetne folytatni.

    Szerk.: lehet, hogy azt akartad kifejezni, hogy ÖNMAGÁBAN attól, hogy 32 vagy 64 bites egy oprendszer, nem feltétlenül lesz egyes programok végrehajtási sebessége gyorsabb (ELVILEG, bár én érzésre mást gondolok, de ez mellékes), de akkor igencsak félreérthető volt, amit írtál.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz upszilon #22125 üzenetére

    Remélem azt is láttad, amit a zárójelbe írtam, és nem csak kiemelsz kényed-kedved szerint a szövegből bizonyos idézeteket: "(ELVILEG, bár én érzésre mást gondolok, de ez mellékes)". Azért is tettem hozzá ezt, mert eddig sokan azt állították nekem is, hogy attól önmagában nem lesz gyorsabb, bár én ezzel nem értettem egyet, és itt nem is akartam erről vitát nyitni. :)
    De ha már belementünk a dologba: erre a 200X-os renderelés dologra van valami tényszerű bizonyítékod? Mert úgy sajnos nem tudok elfogadni dolgokat, hogy valaki egyszer csak látszólag légből kapottan előrukkol egy ilyen állítással. Ha be tudod bizonyítani az állításodat, akkor le a kalappal.
    És amúgy Te szándékosan provokálod az embereket? :DD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz mzx #22217 üzenetére

    Szerintem Te nagyon félreértetted harry javaslatát, ezt írta, idézem: "hosszabb távon én a helyedben inkább angol nyelven kezdeném el tanulni." Ez nem személyed elleni kritika volt, nem is az angol nyelvtudásodat bírálta (szerintem Te így értetted), hanem csak annyit javasolt, hogy érdemes inkább először angolul megtanulgatni a menüpontok neveit, ráadásul szakmai fórumokon és a manualokban is szinte biztos, hogy inkább angolul fogod megtalálni a választ a kérdésedre, nem magyar nyelven. Ez egyébként még Windows esetén is sokszor így van.
    Amúgy meg ne pánikolj mindenen, ha nem találod meg elsőre, amit szeretnél, mert épp azzal fogod a legjobban kiismerni az új oprendszeredet, ha sokat szívsz vele. :D Ha saját magad találod meg a megoldást a kérdéseidre, akkor az tuti, hogy megmarad a fejedben, ha a kezedbe adják a kész megoldást, akkor nem biztos. Én is csak most kezdtem el tanulni az Ubuntut, mégsem árasztottam még el a topicot a hatmillió kérdésemmel. :DD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz sh4d0w #22231 üzenetére

    Amúgy a Firefox alapból csupán azért a rögtön a csomagban megkapott böngésző, mert nyílt forráskódú? Engem mondjuk pl. zavar, hogy a FF alapból benne van, mert azt hittem, itt mindenki megkapja a szabad választás jogát, nem akar senki manipulálni a böngészőválasztásban. Nyilván szabadon leszedhetem és feltehetek helyette másik böngészőt, ami nekem tetszik, de azt hittem, a Linux-nál úgy elvből nem támogatják pl. egyik böngészőt sem. Ilyen alapon ne legyünk felháborodva azon sem, hogy a Windows-okban alapból ott van az Internet Explorer, amit ugye most kibalhézott az Opera, hogy szüntessenek meg, lehessen "bepipálni", ha valaki mégis ezt a böngészőt szeretné megkapni.
    Minek kell integrálni az Ubuntuba is egy böngészőt, és ezzel kicsit átalakítva, manipulálva a várható piaci részesedéseket? Miért nem marad ki ebből a játékból az Ubuntu? (nem ez volt a Linux disztribúciók egyik alapelve?) Kezdünk a pénz világa felé fordulni itt is? Nyilván nem csak úgy pusziból teszik bele.
    Nyilván ha megrögzött FF-fan lennék, akkor tapsikolnék örömömben, hogy eleve benne van, de nem vagyok egyik böngészőnek sem kifejezett rajongója, aktuális kedvenc mindig az, amelyik legjobban és leggyorsabban kiszolgálja az igényeimet. De nem tetszik, ha "rámerőltetnek" egy programot. Ez inkább arra sarkall, hogy már csak ezért se használjam a FF-ot (így is csak egyedül a Firebug miatt használom).

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz harry #22236 üzenetére

    "kit zavar az ott, ha utána mást raksz fel?"
    Pl. engem: köztudott, hogy a Microsoft, és konkrétan az Internet Explorer szarik a szabványokra, és szeretik a saját útjukat járni. Ez meg igencsak megnehezíti pl. az Internet Explorerben megjelenő honlapok elkészítését. Ha készítettél már honlapot, akkor tudod, hogy Internet Explorerrel úgy általában mekkora a szívás, ami más böngészőkben tökéletesen jelenik meg, többek közt azért, mert a normális böngészők eléggé szabványkövetők, az IE alatt szétesett, és buherálni kellett a CSS-kódokkal, ami rohadt idegesítő pluszmunkával jár.
    És ugyebár pont azért olyan rohadt nagy annak a fos Internet Explorernek a részesedése, mert alapból benne volt a Windows különböző verzióiban.

    Épp ezért zavar az, hogy a Firefox alapból benne van az Ubuntuban. Lehessen kiválasztani a csomagtelepítőből, melyiket szeretném telepíteni, nekem ne legyen fenn alapból egy böngésző, mert akkor ugyanaz lesz a helyzet, mint az Internet Explorer esetén - manipulálják a böngészők piaci részesedését.
    Pont erre hivatkoztak a különböző cikkekben az Opera által kivert botrány kapcsán is, hogy mekkora fasza lesz, hogy már el lehet távolítani az IE-t a Windows-ból, és ez némileg már közelíteni fog a Linuxos megoldás felé, ahol a szabad választás joga azé, aki használja az oprendszerét.
    Linux meg ne kövesse már pont a Microsoft hülyeségét, hogy inkább belerak a "hülyejúzernek" egy böngészőt, nehogy sikítórohama legyen, ha meglátja, hogy nincs a pofájába tolva.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz sh4d0w #22242 üzenetére

    Ugyanez a véleményem a FF-ról...
    És akkor sem értem, ha nyílt forrású, hogy miért kell benne lennie az alapcsomagban.
    Másrészt ha a Chrome-nak lesz már egy stabil változata Linux-ra is, akkor nyugodtan követelhetné sok júzer, hogy akkor mostantól legyen a Chrome az alapértelmezett. Hiszen az is nyílt forráskódú.
    Lehet, hogy ha többet fizet a Google, mint a FF, akkor így is lesz... ;] Továbbra is úgy gondolom, hogy nem véletlenül került bele a FF, nem csupán a magasztosnak látszó nyílt forráskódúság miatt.

    A MS-os példa annyiban akkor is hasonló, hogy az Internet Explorer részesedése így lett olyan hatalmas, hogy a legtöbb júzert sajnos rohadtul nem érdekli, milyen böngésző van a gépén, csak tudjon vele netezni, oszt kész. Ha az Ubuntura átáll jópár júzer, akiket szintén nem érdekel, melyik böngészőt használják (és szerintem sokan vannak ilyenek), akkor meg a Firefoxot fogják használni, "mert mé' ne, jó az vidékre". :D

    Hadd válasszon a telepítés után a júzer, milyen böngészőt szeretne használni, és akkor nagyjából egyenlő esélyekkel indulhatnának a böngészők.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz mzx #22286 üzenetére

    Hát ez ismét szép hosszúra sikeredett... :Y
    Ezt a hsz.-t és a rá következőt is össze lehetett volna foglalni mindössze két mondatban is, ezt figyeld: "azt hiszem, kicsit félreértettük egymást, mindenesetre köszönöm a segítséget azoknak, akik eddig segítettek, és minden további segítséget is köszönök. Bocs a sok kérdésért, a sok smiley oka pedig az, hogy ezáltal próbálom kifejezni aktuális hangulatomat."
    :)
    Mellesleg abból, hogy olyan kérdéseket teszel fel, hogy "mi az a GUI?", nem úgy tűnik, hogy utánanézel valaminek, mielőtt kérdezel. :P Egyébként harry erre is válaszolt neked türelmesen, meg mások is mindenféle jellegű kérdésedre, tehát nem kellene talán neked felháborodni. Megmutatom, hogy találhattad volna meg a választ a GUI-s kérdésedre: [link]. :DD

    És ezeket nem kell sértésnek venni, csak jótanács. :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Alukard #22247 üzenetére

    Én is feltennék neked 1 kérdést: szerinted az lenne az optimális, ha az általad bemutatott Jancsikához kellene igazítani az operációs rendszereket?
    Ilyen alapon miért nem írják rá minden számítógépházra, hogy hogyan kell bekapcsolni a számítógépet? :U
    Nyilván megsértettem az imádott böngésződ önérzetét, ezért írtál ilyen felháborodott hsz.-t, de nem nagyon értem, miért kell ilyen támadó jelleggel megszólalni...
    Azt meg őszintén szólva lesz@rom, hogy Jancsika mit tud és mit nem a böngészőkről, ha gépezni akar, akkor kérdezze meg valakitől, mi a tököm az a böngésző.
    Ja, és nem mellesleg ha azt se tudja, mi az a böngésző, nem biztos, hogy rá kéne bízni egy operációs rendszer telepítését.
    Tehát ezt talán akkor hagyjuk.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz sh4d0w #22248 üzenetére

    Igazad van, rosszul írtam, nem a Chrome az open source, hanem a Chromium. :K
    Én jobban örülnék mondjuk egy Chromiumnak a FF helyett. De inkább jobb lenne az a változat, hogy azt telepíted, amelyiket szeretnéd, csak akkor itt meg pl. az Opera is kizárható lenne, mivel nem open source, annak ellenére, hogy nagyon jó és gyors böngésző.

    Nyilván a Microsoftos példa sántított, de ezt mondjuk jeleztem, hogy nem pont ugyanaz a helyzet, de mégis ahhoz hasonlóan piacbefolyásoló. Ha már itt korábban Jancsikákról és Pistikékről volt szó, minden ilyen képességekkel rendelkező egyén nyilván a Firefoxot fogja használni, mert az volt fent, és nem is nagyon érdekli, mit tud a többi böngésző. Ha viszont kérdés elé lenne állítva, hogy melyiket szeretné használni, akkor az alapján tudna választani, amit hallott az egyes böngészőkről, amit használnak a haverok, és így tovább. Nem az operációs rendszer "mondaná meg" neki azt, hogy nesze, ezt a böngészőt használd.

    Remélem érthető, mire akarok kilyukadni. :D
    Pl. én nagyon örülnék, ha többen ismernék az Operát, és nem nyomná el a szerepét a FF és az IE nagy részesedése (amit a FF is a nagyon agresszív marketingkampányának köszönhet). Az Opera az egyik leginkább szabványkövető böngésző, nagy múltja van, és már igen régóta ők találták ki a böngészőkhöz a legjobb ötleteket, amiket aztán a többi böngésző átvett. Hadd ne soroljam. (De ha valakit érdekel, itt van az egész history. :D)

    Bár úgy látom, sokan haraptak erre a témára, mintha az "imádott" Firefox egy hímestojás lenne, amire vigyázni kell, különben eltörik.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz mzx #22316 üzenetére

    Ez inkább mondvacsinált konfliktus, mivel minden egyes szótőre reagálsz, pedig nem kéne. :D Néha pont attól alakulnak ki konfliktusok, amik eredetileg egyáltalán nem voltak azok, hogy az egyik fél nem képes bizonyos dolgokat egyszerűen elengedni a füle mellett, amiket lehet, hogy félreért. :)
    Egyébként mindenki szívesen segít neked, ha tud, csak senki nem szeret gigászi méretű hozzászólásokat olvasgatni, és felesleges dolgokon vitázni. Inkább lényegre törően fogalmazd meg a kérdést, és ne rakj bele annyi sortörést, meg felesleges kiegészítéseket, és mindenki boldog lesz. :D
    Ezek tényleg csak jótanácsok, egyáltalán nem célom téged bántani.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Alukard #22321 üzenetére

    Akikhez kimész gépet javítani, milyen arányban használnak Linuxot? Komolyan érdekel.

    "ezt a szedjük ki a böngészőt a winfosból hype-ot az indította, hogy integráns része volt a winfosnak az ie és nem lehetett eltávolítani"
    Meg az indította, hogy egy rakás szar. Legfőképpen a szabványleszaró mentalitása miatt, de ezt már említettem korábban. És ehhez kapcsolódik még, amit írtál: "érdekes, az apple tulajok nem lázadnak a Safari ellen, pedig tehetnék..." És azért nem, mert a Safari az IE-vel nem is összehasonlítható módon, és azzal ellentétben egy folyamatos fejlesztés alatt álló, a szabványokat követő böngésző. IE aktuális változatát meg kiadják az aktuális oprendszerhez, aztán csak foltozgatják a biztonsági réseket, de érdemi javítás, fejlesztés nem történik rajta. Felhasználóbarátnak meg közel sem nevezhető a felülete, de ami a legzavaróbb, hogy egyáltalán nem testreszabható.
    Na, de most már agyonfikáztam az Internet Explorert, úgyhogy most már abbahagyom. :DD :))

    Nálam jelenleg két böngésző a favorit: Chrome és Opera.

    "az informatikai analfabetizmus komoly probléma Magyarországon."
    Ebben tökéletesen egyetértünk. :K

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sweet Lou 6 #22431 üzenetére

    "TotalCommander alternatíva: Gnome Commander, Krusader, Midnight Commander"
    Mindegyiket próbáltam, és egyiket sem mondanám "Total Commander alternatívának". Sokkal kisebb tudású, kényelmetlenebb és rendkívül bugos programokról van szó. Legalábbis nekem sikerült kiakasztani valahogy mindegyiket, míg ez TC-ről ritkán mondható el. :D Mondjuk lehet, hogy ezt a WUBI hülyeségének kell betudni.
    Mindenesetre a WUBI se változtat azon, hogy kényelmetlenebb és kisebb tudásúak ezek a programok a TC-nél.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz upszilon #22562 üzenetére

    Már többen is kipróbálás után jelezték (pl. többek közt Major Major és Vladi is), ezerféleképpen leírták, hogy kell megcsinálni, és azt is, hogy ha így se megy, akkor ennyi, nincs jobb, mint lezúzni az addig felrakott kodekeket, és megpróbálni elölről, ez van. Ha meg nagyon unod az itt osztott tanácsokat, akkor soha többet ne gyere erre a fórumra. Senkinek nem hiányzik a hányadék stílusod, amivel mindenkit csak felhúzol, megsértesz.
    Kendek már adott neked egy nagyon bölcs tanácsot, amit ideje lenne megfontolnod. Idézem:
    "Szerintem belőled itt szinte mindenkinek elege van, mindenkit lenézel, megítélsz, magadat meg elfelejted az ítélőszékre beültetni...
    Ne használj Ubuntut, örök időkre felejtsd el már csak a Linux szót is! Nem neked való és kész.
    Már egyszer elmentél, és szeretnélek megkérni, hogy menj el még egyszer, és ne is nézz vissza, ne akarj másokból, de leginkább magadból hülyét csinálni. A múltkori beírogatásod éppen elég volt, már pontosan értem, hogy mért tiltottak ki már téged azelőtt innen..."

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Major Major #22561 üzenetére

    Mondjuk a Wine-os megoldással az a para, hogy ugye nincs jogosultság hozzáférni mindenhez.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz upszilon #22566 üzenetére

    Ehhez a hozzászólásodhoz csak gratulálni tudok. :C Ismét lejárattad magad a topic látogatói előtt. Érdemben inkább nem reagálnék rá, mert veled ellentétben nem szeretném elárasztani a topicot a felesleges hozzászólásokkal. De egy fontos jótanács, minden rossz szándék nélkül: hőbörgős üzenetek írogatása helyett végezz egy kis önvizsgálatot, nézz magadba kritikus szemmel, olvasd el ismét a hozzászólásaidat, és gondolkozz el azon, hogy nem kéne-e változtatni a stílusodon. Ha így folytatod, csak egyet érsz el: mindenhonnan kiutáltatod magad.
    Persze az a baj, hogy az ilyen emberek képtelenek önkritikát gyakorolni, hiszen mindenki felett állóként tekintenek magukra. De Te még lehetsz kivétel, próbáld meg... :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Vladi #22614 üzenetére

    Mondjuk jelen esetben nem magát banoltatta, hanem moderátorok hűtötték le egy kis időre a srácot. :) Legalább egy napig nyugtunk van tőle. :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Hali!
    Ma fogom felrakni normálisan (nem WUBI-val, rendesen particionálva, különálló vinyóra, stb.) az Ubuntu-t, viszont felmerült bennem a kérdés, hogy vajon a 9.10-et rakjam-e fel.
    Szerintetek melyik verziót lenne érdemes? 9.10, 9.04, vagy esetleg még régebbi?
    Azon is elgondolkoztam, hogy vajon 64 bitest rakjak-e fel, vagy maradjak a 32 bitesnél (igazából az esetleges várható gyorsaság miatt gondoltam a 64 bitesre).

    Ti mit ajánlotok? :)
    :R

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz sh4d0w #23534 üzenetére

    Köszi, na most aztán rendesen összecsaptak az érvek, ahogy elnézem. :DD
    Végül még nem volt időm felrakni egyiket sem, de most még mindig nem vagyok biztos benne, melyiket is kéne használnom, mert egyik hozzászólónak a 9.04, másiknak a 9.10 bugos. :D Mondjuk ez elég érthető, tökéletes oprendszer nincs. Csak azért nem lenne rossz tudni egy arany középutat.

    (#23545) Vladi: most ezt a poént nem értem, valszeg valami korábbi vitáról lemaradtam, de hogy jövök én a képbe? :Y :DD Vagy most mi van? :DDD

    (#23550) body007: hmm, köszi, egy ellenkező vélemény.
    Már csak dönteni nehéz. :P

    (#23551) n00n: ennyi felesleges időm azért mostanában nincs, hogy a 9.04-et és a 9.10-et is alaposan leteszteljem. :) Főleg, hogy nem vágom annyira, konkrétan az én konfigom esetén mi(k) lenne(-ének) az esetleges kritikus pont(ok).

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz kovaax #23600 üzenetére

    tomtyi, kovaax: végül is amikor a WUBI-t használtam, akkor nem volt gáz a hálózattal, hanggal, képpel (tomtyi: mondjuk utóbbi alatt nem igazán értem, mit értesz, maga a felbontás helyessége vagy a képmegjelenítés, vagy egyéb?), amivel viszont rendszeresen, az a suspend state (készenléti állapot, felfüggesztés, altatás; "ébresztéskor" teljesen szétesett a kép), de azt akkor betudtam annak, hogy elég sok szirszart rátelepítettem, na meg nem egy "normális" telepítésről volt szó, hanem csak egy ilyen Windows-on keresztül telepített, képfájlból kiolvasott cuccról. Remélem ezzel már nem lesz gáz. Ja, meg a Flash-sel volt para, de szerintem az inkább az Adobe hibája, hogy nem tudtak rendes 64 bites változatot kiadni.
    Tényleg, ki tudja valaki próbálni 9.10 alatt a "felfüggesztés" állapotot, hogy a gép felébredésekor nem esik-e szanaszét teljesen a kép? Kíváncsi lennék rá. Köszi!

    "Szóval az ilyen kis bénázások miatt (amik javítására persze mindre van már kész recept a neten***), szerintem sok újoncot veszít el a linux világa, akikben aztán csak az marad meg, hogy a linux szar."
    Szerencsére én nem ebbe a kategóriába tartozom. :N Ha valaki olyat állít, hogy a Linux szar, akkor az inkább az ő szellemi képességeit minősíti... :DD
    Ettől függetlenül egy kezdő Linuxosnak tényleg eléggé fájdalmasak lehetnek az ilyen bugok, amikkel esetleg Windows alatt egyszer sem találkozott, mert akkor meg az jöhet le, hogy ezeknek a hibáknak a kiküszöbölése Linux disztrók alatt sokkal körülményesebb, pedig ez nem ilyen egyszerű, hogy lehetne általánosítani.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz upszilon #23614 üzenetére

    Hát igen, az tényleg nem lenne rossz, ha minden Windows-os progi működne Wine segítségével Ubin (vagy más Linux disztribúción) is.
    De hogy megy el 22-25 órád a Windows fullos telepítgetésével? Én is igen intenzíven telepítgetek rá rengeteg programot, drivert, egyebeket, és tényleg sok idő megy el vele, de soha nem töltöttem többet az egésszel olyan 2, max 3 óránál többet. Mondjuk valszeg az is az oka, hogy most már fénysebességgel kattintgatok, mert már csukott szemmel is tudnám csinálni :D, egyszerre több programot telepítgetek, és aztán mehet a Norton Ghost. [Nálam is felkerülnek ilyenkor olyanok is, mint az Apache, PHP, MySQL (mondjuk ezt most már elintézem az AppServ-vel, ami ugyanazt csinálja, mintha kézzel telepítgetném egyesével ezeket), képszerkesztő, blablabla programok, szóval elég tökölős, tényleg rengeteg programot használok.]

    "Ott meg van más, amivel szenvedni kell."
    Igen, ez igaz. :K Úgy értettem, hogy az új Linux-júzer (persze az egységsugarú fajtából :D) már a "vindózos" hibákat megszokta, vagy már nagyjából tudja őket kezelni, de találkozik Linux alatt egy teljesen újjal, és legyint egyet, hogy mekkora fos az egész. Persze nyilván ez rossz mentalitás. :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz kovaax #23611 üzenetére

    Nem is tudtam, hogy mostanában operációs rendszerek fejlesztésével foglalkozik... ;] Nem tudom, ez hogy jött ide, eléggé mellékvágány. :)

    (#23613): "Szerintem ne legyünk ennyire szigorúak velük" Szerintem ez nem szigorúság, az ilyen jellegű általánosító kijelentések (mint pl. tipikusan az olyanok, mint hogy egy adott, sokak által használt oprendszer szar) nyugodtan erős kritikával fogadhatók. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Kendek #23612 üzenetére

    Bocsi, de számomra nem volt teljesen egyértelmű, 9.10-et használsz? :B

    "Érdemes belenézni a BIOS-ba is, szokott ott lenni néhány opció, amelyet állítani lehet hozzá"
    Gondolom az S3, meg hasonlókra gondolsz. Az megfelelően van beállítva - legfőbb bizonyítéka, hogy Windows alatt hibátlanul alszik, ébred.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz upszilon #23637 üzenetére

    Hát a frissítéseknél nem kell ott ülni, végignézni, és tűkön ülve megvárni, míg végez... :D Az meg már nem vesz el az időmből. Ha újra kellene indítani a frissítések miatt, akkor megteszem abban az időpontban, amikor épp elmegyek a géptől, mire visszatérek, már végzett vele.
    De amúgy sem értem az érvedet: neked legalább 3 órán keresztül egyfolytában zajlik a frissítés? :Y Akkor ott nem a Windows-zal, hanem valami egyébbel van a baj. :P (ezt most nehogy sértésnek vedd, mert nem annak szántam)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Kendek #23630 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat, egyelőre arra jutottam, hogy akkor adok egy próbát a 9.10-esnek (WUBI alatt már adtam neki egy próbát, ott nem igazán volt tökéletes, de az nem viszonyítási alap, mert nem egy normál módszerrel felpakolt oprendszer, meg akkor még igencsak sok dolgot szinte gondolkodás nélkül felpakoltam, mivel sok vesztenivalóm nem volt, csak próba gyanánt tettem fel, na meg először próbálgatni kell, és szívni vele, úgy tanulja meg az ember, hogy mit nem kéne... :D). És szerintem maradok a 32 bitesnél, mert ahogy a fórumokon (itt és máshol is) olvasható, nagyon sokan szívnak a 64 bitessel (az én WUBI-m is az volt), és mindössze 2 GB RAM-om van, az esetleges sebességbeli többlet a 64 bites esetén meg most nem ér annyit, hogy bugokkal kezdjem meg az Ubuntus "pályafutásomat". :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz upszilon #23643 üzenetére

    Csak azt nem értem, Te vajon miért kapod fel mindenen a vizet egyből, miért sértődsz meg mindenen (persze mindent mintha szándékosan félreértve), és miért nem lehet veled két hozzászólásnál hosszabban is emberi hangnemben kommunikálni (ezt most nem csak a mi beszélgetésünkre értem). Elég mókásak a durcás hangulatváltozásaid. :) Azt hittem, végre tudunk ezek nélkül normálisan beszélgetni valamiről, de persze egyből el kell rontanod a sértődéseddel. :N
    Dehát ez van, szavaiddal élve "Valószínűleg Te egy másik világban élsz mint én." :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz upszilon #23650 üzenetére

    "Fogalmatok sincsen róla, hogy milyen mélységei vannak az XP-nek"
    Aha, és ezt Te csak úgy magadtól kitaláltad, ahogy minden egyéb "érveddel" (az idézőjel szándékos) is csak úgy dobálózol, bizonyítékok, tények, adatok nélkül, mindenkivel vitázol, homlokegyenest az ellenkezőjét állítod mindenki kijelentésének (nehogy véletlenül is bárkinek igaza legyen veled szemben), mindenkinél okosabbnak képzeled magad, és persze neked mindig igazad van. Ahogy mondod, "ki mint él, úgy ítél" - a hozzászólásaid mindig visszaütnek... :D

    "és arról sem, hogy milyen szoftverekkel dolgozom."
    Nyilván amíg nem írod le, addig senki nem tudja. Nem mintha bárkit is érdekelne. :)

    De ennyit a vitáról. Kicsit unalmasak már a másokat becsmérlő, lenéző hozzászólásaid. Igazán leszokhatnál már róla, mert csak és kizárólag téged minősít. Ha még nem vetted volna észre, már senki nem tud itt komolyan venni, és erről csakis Te tehetsz. Sok sikert kívánok a frusztrációid leküzdéséhez. :R

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Hali!

    Van valakinek tapasztalata TP-LINK TL-WN821N vezetéknélküli eszközzel?
    Hogyan kellene működésre bírni?

    Windows alatt sima ügy (drivertelepítés, és kész), de Linux alatt mi kellene hozzá? :B

    Köszi! :R

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Neil Watts #23706 üzenetére

    Köszi! :R Az a vicces, hogy épp mikor telepítettem az ndiswrappert a make és make install módszerrel, ott szerepelt, hogy lsusb-vel tudom listázni az USB-s eszközöket, erre beírom, látom, hogy az eszköz nem szerepel a listában.
    Ekkor átdugtam egy másik portba az adaptert, felismerte, és automatikusan csatlakozott (korábban beállítottam már a vezetéknélküli kapcsolat SSID-jét és jelszavát), mindenféle külön Windows-driver telepítgetése nélkül... Pedig a következő lépés az lett volna, hogy akkor beadom neki a Windows-drivert. Ez hogy lehet? :Y

    Ráadásul most találtam ezt a lapot: [link], itt meg ezt írják: "Not working, tried with driver arusb_xp.inf from CD. Everything went smoothly in the ndis install, but the device doesn't show up with iwconfig."
    Ez meg baromság, mivel a TL-WN821N most hibamentesen megy az Ubuntu 9.10 x86 oprendszerrel - iwconfig-ban pedig ott szerepel szépen a kapcsolat a wlan0-nál. :)
    (Direkt kihúztam a kábelt, teszteltem, most is vezetéknélküli kapcsolattal netezgetek.) Át kéne szerkesztenem a lapot, nehogy a potenciális felhasználók megijedjenek, hogy az eszköz nem működik Linux-szal? Végül is wikis, úgyhogy elvileg szerkeszthető... :)

    Szerk.: ráadásul most az ndiswrapper kitömörített könyvtárában a make uninstall utasítással le is szedtem az egész progit (minek legyen fent, ha nem kell), és úgy is hibátlanul működik! :Y :K

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Hali!
    A /etc/fstab-ot szerkesztem, mert szeretném, ha automatikusan csatolódna egy NTFS-meghajtó.
    Így jó?
    /dev/sda2 /media/akarmi ntfs-3g quiet,defaults,locale=hu_HU.utf8,umask=777 0 0
    ntfs-3g -t és sima ntfs-t is láttam már (a fs-type-nak megadva), van érdemi különbség?
    Kell az a locale=hu_HU.utf8, vagy felesleges? A 0 és 0 a végére jó?
    Azért 777-et adtam meg, mert végül is teljes jogosultságokkal szeretném használni.
    De szóljatok, ha valami nem kóser! Köszi! :R
    Egyébként miért adják meg egyszer az UUID-del, egyszer meg az eszköz nevével (mint itt)?

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz harry #23719 üzenetére

    Áhá, már minden világos, köszi. :D :R
    Az ntfs-3g jobb valamivel, mint ha az alap ntfs-t írom be? (azonkívül, hogy "Third Generation Read/Write NTFS Driver")

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz sh4d0w #23723 üzenetére

    harry, sh4d0w: köszi! :R Most már mindent tudok! :DD

    Vagyis mégsem: NTFS-partíció címkéjét hogyan tudom változtatni? Eddig valszeg szarul kerestem, de nem találtam meg a jó megoldást.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz harry #23725 üzenetére

    Bocsi, úgy látszik, ma ilyen napom van, hogy semmit nem sikerül megtalálni elsőre... :W :B (Use that fucking Google!!! :DDD)
    És köszönöm, tökéletesen azt csinálja, amit szerettem volna. :) :R

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz FireKeeper #23729 üzenetére

    Wubi

    Ez a partíciódon csak egy nagy darab fájlként fog megjelenni, attól nem kell félni, hogy levág a jelenlegi partíciódból, ez csak egy "virtuális" partíció, egy képfájlból bontja ki, mountolja magát.
    Ha nem tetszik a dolog, vagy valamiért törölni akarod, akkor Windows alatt simán fogod, és uninstallálod, mint egy akármilyen programot. Ez pedig leszedi azt a mondjuk 10 gigás fájlt (fájlokat), és eltakarít maga után mindent. Úgyhogy ne aggódj, mindenféle tét nélkül felrakhatod, akármelyik partíciódra, amelyiken van elegendő szabad hely.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz pinnacle #23836 üzenetére

    Milyen jelszó-bemásolásról van szó? Most ezt nem értem, lehet, hogy lemaradtam valamiről. (használhatnád a "Válasz" gombot, és akkor lehetne tudni, konkrétan melyik hsz.-re reagálsz, még ha két embernek is reagálsz, akkor max odaírod :D)

    ubuntu-restricted-extras: [link], [link], [link], stb.

    A Wubi-t simán el lehet távolítani, mint bármilyen programot, tehát elég kényelmesre sikerült. Automatikusan beépíti magát a GRUB-ba, így lesz egy bootmenüd.
    Ez kellően részletes leírás, ennél többet a telepítéshez nem nagyon kell tudni: [link].

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz pinnacle #23844 üzenetére

    De ezt nem értem, minek copy-paste-elni jelszót? Meg honnan másolod? Ha már banki jelszó, akkor igencsak nagy meggondolatlanság gépen tárolni a jelszót. Legalábbis én nem tenném. Ha mégis ragaszkodsz ehhez a módszerhez, akkor hozz létre egy szövegfájlt, pötyögd be, és figyelj arra is, hogy a bemásoláskor ne tegyél bele a szükségesen kívül egyéb karaktereket (szóköz, stb.), mert ha akár plusz egy felesleges karakter is marad benne, akkor érthető módon nem fogadja el... Bár továbbra se értem, miért nem pötyögöd be kézzel a jelszót, ha kimásolva nem fogadja el. :D
    Speeedfire itt röviden írt a particionálásról, a lényeg benne van: [link], meg Vladi is írt erről: [link]
    A telepítésnél a "Partíciók saját kezű megadása (haladóknak)" opciót kell kiválasztani, aztán külön partícióra teheted a swap-ot (ezt állítsd be először, így az oprendszer gyorsabban hozzáférhet, / -t, /home-ot, és esetleg a boot-ot (utóbbit nem kötelező).
    De inkább az lenne a legjobb, ha Windows alatt a VMWare-rel vagy Virtual PC-vel vagy ehhez hasonló, virtuális operációs rendszer telepítését lehetővé tevő programmal raknád fel az Ubuntut, ott szabadon garázdálkodhatsz, nem veszélyezteted a jelenlegi adatait létéd, próbálgathatod, hogyan kell particionálni, kockázat nélkül. Meg a kész Ubuntut is kipróbálhatod (mondjuk ezt LiveCD-vel is megteheted), hogy akkor már a tapasztalatokkal felfegyverkezve ess neki a valós környezetben történő telepítésnek.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz pinnacle #23857 üzenetére

    Hát ez így még rosszabb... :N Ha pendrive-on tárolod, hatványozottan megnő az esélye, hogy idegen kezekbe kerül, akkor már az is jobb lenne, ha egy cetlit kiragasztanál a monitorod szélére, hogy ne felejtsd el. :D
    Inkább válaszd harry megoldási javaslatát.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #40553216 #23870 üzenetére

    Itt az alsó képernyőn látható ablakot hol is hívtad elő? Ilyet most hirtelen nem találok. Itt ki lehet próbálni minden billentyűt, hogy működik-e? Csak pl. kíváncsi lennék, hogy az én billentyűzetem esetén minden gombot felismer-e.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz F.csaba #23881 üzenetére

    És ez mégis hogy a büdös francba' jön az Ubuntu topichoz? :W Megy a hsz.-gyűjtögetés a szakmai topicokban is? :U

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz pinnacle #23919 üzenetére

    Ha ettől nem tartasz, akkor mit parázol a tűzfal miatt? :D Ezek szerint szerinted sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy gonosz hackerek betörnek a gépedre, és keyloggerrel figyelik minden billentyű-leütésedet, mint hogy esetleg valahol elhagyod a pendrive-ot. :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Hali!
    Most épp Code::Blocks-ban fordítgatok, és az a gondom, hogy nem tudok a Ctrl+C (Ctrl+Shift+C) és Ctrl+V (Ctrl-Shift+V) módszerrel bemásolni a program futtatásakor előugró kis terminál ablakocskába, amikor adatbevitelre lenne szükség (most épp egy reguláris kifejezésre illeszkedő ellenőrző program írásával szarakodom [mint az egrep], és a reguláris kifejezésnek megfelelő sorokat bepötyögni (teszteléshez, hogy működik-e) elég hosszadalmas :() - van valami mód rá, hogy ez mégis sikerüljön, be tudjak másolgatni az előugró ablakba? (Se jobb klikk, se billparancs, semmi nem működött eddig - és ez pl. a Linuxos Putty-ban megjelenő kisablakra is igaz [mondjuk arra kerülő megoldásnak ott van a sima Terminálos ssh parancs]).
    Azért kellene nekem a Code::Blocks, mert már nagyon megszoktam a felületét, és ezzel szoktam debuggolni, stb.

    Köszi! :R

    Szerk.: ez a Windows-ban előugró DOS-os ablakban könnyen megoldható, furcsállnám, ha itt nem lenne rá mód. :F

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz pinnacle #23929 üzenetére

    "Szerintem a keyloggerek inkább a billentyűzetet figyelik"
    Benne van a nevében (keylogger). :K

    Sk8erPeter

Aktív témák