Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viktorhu

    veterán

    válasz dchard #848 üzenetére

    Egyet is értek veled, de el is fogadom, hogy ilyen lett, igaziból az utóbbi években már a gyártó által támogatottan rootolható elephone-jaimat sem rootoltam már, gyakorlatilag szükségtelenné vált. Egyszerűen annyit javult a felhasználói élmény meg a lehetőségek, hogy egyre kevesebb használati terület van, amihez hackelgetni kellene.

    Ez nem egy normál linux disztró, a felhasználók 99%-a azt sem tudja (és nem is érdekli), hogy linux fut alatta, miközben a számítógépükre linuxot letöltő felhasználók az átlagosnál sokkal tájékozottabban és tudatosabban használják a gépüket.

    Nézd meg, hogy Windowson hova vezetett, hogy mindenki adminként használja, miközben ha megkérdezed, hogy milyen böngészőt használ, vagy melyik windows verzió fut a gépén, elég mókás válaszokat kapsz, ami persze nem tartja vissza a nevezett felhasználót attól, hogy telerakja kémprogramokkal a saját gépét.

    Megértem a telefongyártókat, hogy nem akarják maguknak azt a jogi meg hírverésbeli rémálmot, ami a rendszer elengedésével járna - és sokkal gazdaságosabb is a vásárlók 99%-ára tervezni, mint az 1 vagy még kevesebb százalékára. Ugyanez történik a felhasználói szoftverekkel is, egyre kevesebb és egyre rejtettebb a beállítási lehetőség, hogy a supportnak minél kevesebb hülyejúzer-problémával kelljen foglalkoznia.

    A telefonnál meg a vírusok egyik kedvenc szokása az emelt díjas telefonhasználat. Ha engednék az ilyen vírusokat tömegesen elterjedni valamelyik márkánál, reklamáció-áradatot zúdítva a szolgáltatóra, lehet, hogy a szolgáltatók le is tiltanák az adott típusokat a kár enyhítéséért, megint nem is beszélve a hírnévbeli kárról, meg hogy milyen jogi eljárásokkal kellene a gyártónak szembenéznie a kijutott felhasználói adatok miatt, meg kitiltanák őket a corporate felhasználásból stb. Pl. a GDPR miatt szűnik meg a hívásrögzítés lehetősége is az androidban, ami ios-ben és windows phone-on a kezdetektől tiltott volt. A világ változott meg közben, nem az Android.

    Szóval elvben egyetértek veled, de a gyártókat is értem, nyilván nem a te felhasználásod a mai készülékek célcsoportja.

    Szerk: az OTA-t mindig elrontotta a root, vagy nem működött, vagy visszacsinálta a rootot - általában a TWRP-ből kellett mindig telepíteni a direkt ahhoz készült update-eket - amiket vagy felhasználók készítettek, vagy a másodvonalbeli kínai gyártók esetében sokszor a gyártók fórumoldalairól voltak letölthetőek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák