Hirdetés

2019. március 18., hétfő

Gyorskeresés

(#851) viktorhu válasza dchard (#848) üzenetére

viktorhu
(PH! addikt)

Egyet is értek veled, de el is fogadom, hogy ilyen lett, igaziból az utóbbi években már a gyártó által támogatottan rootolható elephone-jaimat sem rootoltam már, gyakorlatilag szükségtelenné vált. Egyszerűen annyit javult a felhasználói élmény meg a lehetőségek, hogy egyre kevesebb használati terület van, amihez hackelgetni kellene.

Ez nem egy normál linux disztró, a felhasználók 99%-a azt sem tudja (és nem is érdekli), hogy linux fut alatta, miközben a számítógépükre linuxot letöltő felhasználók az átlagosnál sokkal tájékozottabban és tudatosabban használják a gépüket.

Nézd meg, hogy Windowson hova vezetett, hogy mindenki adminként használja, miközben ha megkérdezed, hogy milyen böngészőt használ, vagy melyik windows verzió fut a gépén, elég mókás válaszokat kapsz, ami persze nem tartja vissza a nevezett felhasználót attól, hogy telerakja kémprogramokkal a saját gépét.

Megértem a telefongyártókat, hogy nem akarják maguknak azt a jogi meg hírverésbeli rémálmot, ami a rendszer elengedésével járna - és sokkal gazdaságosabb is a vásárlók 99%-ára tervezni, mint az 1 vagy még kevesebb százalékára. Ugyanez történik a felhasználói szoftverekkel is, egyre kevesebb és egyre rejtettebb a beállítási lehetőség, hogy a supportnak minél kevesebb hülyejúzer-problémával kelljen foglalkoznia.

A telefonnál meg a vírusok egyik kedvenc szokása az emelt díjas telefonhasználat. Ha engednék az ilyen vírusokat tömegesen elterjedni valamelyik márkánál, reklamáció-áradatot zúdítva a szolgáltatóra, lehet, hogy a szolgáltatók le is tiltanák az adott típusokat a kár enyhítéséért, megint nem is beszélve a hírnévbeli kárról, meg hogy milyen jogi eljárásokkal kellene a gyártónak szembenéznie a kijutott felhasználói adatok miatt, meg kitiltanák őket a corporate felhasználásból stb. Pl. a GDPR miatt szűnik meg a hívásrögzítés lehetősége is az androidban, ami ios-ben és windows phone-on a kezdetektől tiltott volt. A világ változott meg közben, nem az Android.

Szóval elvben egyetértek veled, de a gyártókat is értem, nyilván nem a te felhasználásod a mai készülékek célcsoportja.

Szerk: az OTA-t mindig elrontotta a root, vagy nem működött, vagy visszacsinálta a rootot - általában a TWRP-ből kellett mindig telepíteni a direkt ahhoz készült update-eket - amiket vagy felhasználók készítettek, vagy a másodvonalbeli kínai gyártók esetében sokszor a gyártók fórumoldalairól voltak letölthetőek.

[ Szerkesztve ]

(#852) rellif válasza starr (#850) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Feltöltök két verziót ami biztosan működik.
A 6-os nagyon jól beállítható,az 5-ös pedig a night sight miatt érdekes.
MGC_5.3.015_B-S-G-------MGC_6.1.021_BSG

[ Szerkesztve ]

only FABOT

(#853) starr válasza rellif (#852) üzenetére

starr
(őstag)
LOGOUT blog

Köszönöm!
Egyelőre a 6-ost felraktam, tesztelem.

(#854) bezke válasza rellif (#852) üzenetére

bezke
(lelkes újonc)

Nekem ez jött be:
xtreme verzió

Gcam konfigom:
download

[ Szerkesztve ]

(#855) TIT

TIT
(PH! addikt)

De jó,hogy már nem lehet a frissítés óta látni az aksi állapotát,hogy hány%-on van a beállÍtásokba,fent meg nem lehet látni olyan hülyén oldották meg.
Nekem a video csak sziszeg,éles hangja van,ha a xiaomik ilyen gyengék videóba akkor miért vannak istenítve?
Ha meg ilyen a microfon hiába használ az ember másik szoftvert.
Néha a telefon nem érzékeli ha rányomok,ez normális?

(#856) rellif válasza bezke (#854) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Köszi :R kipróbálom.
A konfigért pedig külön köszönet.

only FABOT

(#857) starr válasza rellif (#852) üzenetére

starr
(őstag)
LOGOUT blog

Az 5-ös jobban bejön. Azon a a javított hdr+ is működik. Így félhomályban is elesek a képek. Köszi mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

(#858) rellif válasza starr (#857) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Nehéz eldönteni melyik az igazán jó.Az 5-nél több zaj van a képeken és már hiányzik a saját beállítás mentésének lehetősége is.

bezke Úgy korrekt,ha én is megosztom a sajátomat.

only FABOT

(#859) rellif

rellif
(fanatikus tag)

Újabb érdekes húzás a Xiaomi-tól. :W
Xiaomi Redmi Note 7 supports Camera2 API

only FABOT

(#860) sellas válasza rellif (#859) üzenetére

sellas
(lelkes újonc)

De ebből a cikkből az is kiolvasható, hogy amikor jön a Pie frissítés, akkor az Mi 8 Lite is támogatni fogja. Legalábbis lehet így értelmezni, aztán nem biztos, hogy úgy lesz.
"Thankfully, it appears that newer Xiaomi devices that are being released with Android Pie have Camera2 API enabled by default, in order to comply with CTS requirements for Android Pie."
Az Mi 8 Lite-ot ugyan nem Pie-al adták ki, de ha a Pie-nak van ilyen feltétele, hogy engedélyezni kell a camera2.api-t, akkor lehet megteszik majd.

(#861) starr válasza rellif (#859) üzenetére

starr
(őstag)
LOGOUT blog

Nem csak engedélyezni kellett volna már rég, hanem maximálisan ki is használni.
4 évig voltam Lumia-n.
Ott ha az iso-t beállítottam, expo auto-n, akkor az expót automatikusan hozzáigazította. Ilyet androidon nem láttam. :)

[ Szerkesztve ]

(#862) hunaqua

hunaqua
(PH! addikt)

Fent maradt az RR. Igaz,nem nyomogattam agyon,de működik.Tegnap jött rá online frissítés,és fel is rakta a TWRP hibátlanul. Szerintem nagyon jó cucc lesz belőle aki nem rajong a MIUI-ért.

LENOVO?_MEIZU?_XIAOMI?----SONY_65XE8577----DM_8000HD----Xiaomi_Router_3G----Beelink_GT1_Ultimate----Tanix_TX5_Pro--Tanix_TX3_Max

(#863) gaboca0314 válasza TIT (#855) üzenetére

gaboca0314
(kvázi-tag)

Nekem is eltűnt az akkumulátor használat menü....

Azt figyeltem meg, hogy nekem az új frissítés óta jobban is merül, valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#864) bucihost válasza gaboca0314 (#863) üzenetére

bucihost
(senior tag)

Nem tűnt el, csak már fogyasztás néven fut. A nálam a százalékos kijelzés is megmaradt, és nincs semmi merülés... sőt, még talán jobb is lett. :)

(#865) gaboca0314 válasza bucihost (#864) üzenetére

gaboca0314
(kvázi-tag)

Ha én belépek a fogyasztás menübe, nem jelenik meg szép zöld keretben az akku százalékos állapota (mint annak előtte). Ezt persze nyilván lehet ellenőrizni az értesítési sávban, de ott olyan picin jelenik meg, hogy eléggé vakoskodni kell, hogy el tudjam olvasni...

(#866) bucihost válasza gaboca0314 (#865) üzenetére

bucihost
(senior tag)

Hát akkor nekem sas szemem van.... de simán látom az értesítési sávban is..... :F

(#867) bach66 válasza viktorhu (#851) üzenetére

bach66
(tag)

"a GDPR miatt szűnik meg a hívásrögzítés lehetősége is az androidban"
Melyik verzióban? Mert akkor arra tuti nem frissítek. Ez volt az egyik (beépített) funkció, amit igazán szerettem a Xiaomi telóimban.

(#868) TeeBeee

TeeBeee
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Pár napja vettem én is egy ilyet, nem vártam a Redmi Note 7-re tovább. :D
Mi A1-et váltott. Egyből frissített is a teló, szerintem gyors, jó az akksi, szép képeket készít (nekem), tetszik a miui 10, minőségi a cucc, egyszóval korrekt kis készülék na.
Ami "zavar", hogy:
- Nem tudom témázni, ezáltal nem tudok egységes kerek ikonokat beállítani.
- Nem tudom az ujjlenyomat olvasóval lehúzni az értesítési sávot
- Gesztusvezérlésben a visszalépés folyamatos, de a főmenübe lépés és az alkalmazásváltó laggol néha
- Két sim-en mindent beállíthatsz, de színnel nem tudod felruházni, csak 1-es vagy 2-es (android one-ban volt ilyen funkció egyből azonosítottam, hogy melyik simre jön hívás vagy sms, pl. telekom lila volt vodafone meg piros)

3 nap elteltével ennyit vettem észre, aki gondolkodik ilyen telefon megvételén szerintem ne habozzon.

(#869) rellif

rellif
(fanatikus tag)

Open Camera beállítások.Camera2api ehhez is szükséges.
Video nem recseg 3K 30fps-el még gyenge fényviszonyok között is teljesen jó.
Full HD felbontásban természetes magasabb fps is beállítható.

only FABOT

(#870) juve600

juve600
(PH! nagyúr)

milyen rom-ot használtok ? glob vagy eu ?
:R

(#871) pataig válasza TeeBeee (#868) üzenetére

pataig
(tag)

Lehet nem erre gondolsz,de a téma lehetőség megvan, ha régiót átváltod Hongkongra....

(#872) bach66 válasza bach66 (#867) üzenetére

bach66
(tag)

Hátha másnak is fontos infó, nem csak nekem, ezért leírom:

Szóval megtaláltam, android 9-től nem fog működni a hívásrögzítés.
https://huaweiblog.hu/az-android-9-cel-eltunik-a-hivasrogzitesi-lehetoseg-a-telefonokrol/

Szívás. Ezek után nagyon meggondolom, hogy frissítsek-e majd rá, ha egyáltalán megkapjuk mi is a Pie-t...

(#873) bezke válasza bach66 (#872) üzenetére

bezke
(lelkes újonc)

Kamu. Én a 9-et használom (xiaomi.eu) és perfekt a rögzítés.

(#874) TeeBeee válasza pataig (#871) üzenetére

TeeBeee
(kvázi-tag)

Ezt nem tudtam, köszönöm.

(#875) rellif válasza bach66 (#872) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Ha fontos a rögzítés minősége,akkor jobban jársz ezzel az alkalmazással.

only FABOT

(#876) viktorhu válasza bezke (#873) üzenetére

viktorhu
(PH! addikt)

Sajnos nem kamu. Más kérdés, ha bizonyos romokba beleteszik, de a Google alapból tiltja a lehetőséget. Majd meglátjuk, hogy a hivatalos xiaomi romban benne lesz-e, más márkáknál már tűnik el :(

(#877) TIT válasza gaboca0314 (#865) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

Detto,kifolyik a szemem,eleve hülyén oldották meg a szám színét vagy a háttér rossz.
Fogyaztásnál semmit nem ír,hogy mennyin áll az akku,ampert ír stb.csak a lényeget nem.

TeeBeee: A simeket át tudod nevezni.
bach66: Szép lenne ha 3 hónapos teló nem kapna pie-t,adnám is el.

[ Szerkesztve ]

(#878) Jonesy84 válasza bach66 (#872) üzenetére

Jonesy84
(kvázi-tag)

Valószínű inkább, hogy régióhoz lesz kötve a dolog, mint a téma.

(#879) starr

starr
(őstag)
LOGOUT blog

Szombaton rootoltam, azóta nézegetem, állítgatom a config fájlokat.
Sikerült feljebb állítani a fülhallgató hangerejét, és értesítési led fényerejét is lehet gyengébbre vagy erősebbre állítani.
Ha van rá igény leírom hogy csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#880) rellif válasza starr (#879) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Jöhet minden hasznos infó. :K

only FABOT

(#881) TIT

TIT
(PH! addikt)

Az időjárásnál a részletezés miért tünt el,vagyis,hogy több órára előre jelzi?
Értesítőlednél inkább különböző szín kéne.

(#882) hunaqua válasza starr (#879) üzenetére

hunaqua
(PH! addikt)

Kérjük szépen! :)

LENOVO?_MEIZU?_XIAOMI?----SONY_65XE8577----DM_8000HD----Xiaomi_Router_3G----Beelink_GT1_Ultimate----Tanix_TX5_Pro--Tanix_TX3_Max

(#883) starr

starr
(őstag)
LOGOUT blog

Bekapcsoltam a többszínű értesítési led lehetőségét is, kezelné a rendszer, de nem működik.
Hardveresen egyszínű az értesítési led.

(#884) starr válasza hunaqua (#882) üzenetére

starr
(őstag)
LOGOUT blog

Leírtam az értesítési led-et, és a hangerő növelést.
A blogomban az utolsó két bejegyzés: [link]
Csak az csinálja, akinek elég annyi, amennyit leírtam nem kell több magyarázat. :DDD

(#885) rellif válasza starr (#884) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Profi munka, köszönjük :R

only FABOT

(#886) GuruZone válasza starr (#884) üzenetére

GuruZone
(őstag)

Bluetooth hangerőt is emeli?

Xiaomi Mi8 Lite 6/128GB MIUI 10.2.2.0 .:. Nintendo Switch .:. PS4 Pro .:. Logitech G29 .:. PSN ID: Guru_HUN .:. 25 év PC gaming ment a kukába!

(#887) starr válasza GuruZone (#886) üzenetére

starr
(őstag)
LOGOUT blog

Nem, és a speakert sem.

(#888) bach66 válasza starr (#879) üzenetére

bach66
(tag)

Üdv!
Köszönöm a leírást!
Ezelőtt mindkét Xiaomi telómat (Redmi 2, 4x) rootoltam, ezt is szeretném (pl. Titanium Backup miatt).
Szerintem nem csak én örülnék egy igazán részletes útmutatónak!

[ Szerkesztve ]

(#889) Bellami válasza bach66 (#888) üzenetére

Bellami
(újonc)

Üdv! Ennek én is örülnék! Még anno ( 4 éve már) rootoltam, de az MTK-s procis volt és kikellett venni az akksit. Flashtool progival kellett. Azóta nem csináltam ezért örülnék én is,mert ahogy eddig olvastam, mindent másképp kell már. Ja, a bootloadert már nyithatnám, letelt a 360 órám! :) Szóval én is megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#890) starr válasza bach66 (#888) üzenetére

starr
(őstag)
LOGOUT blog

A Mi 8 topic összefoglalójában le van írva a menete. (Direkt nem linkelem :DDD)
De nagyon fontos, hogy az ott linkelt TWRP-t, és ROMokat, tilos felrakni a Mi 8 Lite-ra!
Valaki vállalja el a topikgazda-ságot, és akkor mi is csinálhatnánk összefoglalót, helyes linkekkel!
Nagy rész copy-paste lenne a Mi 8 topic-ból.

(#891) morge válasza TIT (#855) üzenetére

morge
(tag)

Gyengén érzékel, tesztben is írják. Sokszor nekem is kétszer kell rábökni.

(#892) TIT

TIT
(PH! addikt)

Nem igaz,hogy nincs ezen a telón egy progi amivel át lehet küldeni a teló képét a tv-re.

(#893) morge válasza TIT (#892) üzenetére

morge
(tag)

Át lehet küldeni, és tükrözni is.

(#894) morge válasza TIT (#892) üzenetére

morge
(tag)

(#895) Jonesy84 válasza TIT (#892) üzenetére

Jonesy84
(kvázi-tag)

Android 5 óta az összes telefonban benne van a vezeték nélküli megjelenítő, ebben is.

(#896) hunaqua válasza starr (#884) üzenetére

hunaqua
(PH! addikt)

:R

(#897) morge válasza Jonesy84 (#895) üzenetére

morge
(tag)

A másik telefonomon 5-ös van, de ott nincs ilyen. Viszont a Mi 8 lite-on sem működik videóval.

(#898) TIT válasza morge (#893) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

Köszi megtaláltam végül én is,a megjelenítőt hiába kapcsoltam be,ő mindig kikapcsolta.
Végül megtalálta a tv-t a listába de kapcsolódás után kiírta,hogy nem tudja lejátszani...szupi.
Kezd ez a teló egyre jobban nem tetszeni. :W

Jonesy84: Csak nem megy ezek szerint.
Nekem az 5 éves htc-m is tudja pedig azon csak android 4 van.

Az is gáz,hogy 2-3 hónap alatt nem tudtak egy nyamvadt magyar használatit csinálni,2 hónapja csak feltöltés alatt,adsl nettel is fel lehetne tölteni ennyi idő alatt.

[ Szerkesztve ]

(#899) bucihost válasza TIT (#898) üzenetére

bucihost
(senior tag)

Nálam LG tvre lazán ki lehet tolni a képet....

(#900) rellif

rellif
(fanatikus tag)

Jó lenne,ha a dark mode-ot kiterjesztenék a teljes rendszerre.
A global dev rom-ban is elérhető amúgy?

only FABOT

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.