Hirdetés

2019. március 18., hétfő

Gyorskeresés

(#501) dchard válasza bucihost (#500) üzenetére

dchard
(PH! kedvence)

Köszi, megnyugodtam :)

A továbbiakban nincs privát üzenetben segítség senkinek.

(#502) morge válasza juve600 (#494) üzenetére

morge
(tag)

Ha számít a kamera és a kijelző akkor azt vedd.

(#503) GuruZone válasza juve600 (#494) üzenetére

GuruZone
(őstag)

Kínából 118-ból megvan a 6/128 GB. Ha nem számít az EU gari :)

Xiaomi Mi8 Lite 6/128GB MIUI 10.2.2.0 .:. Nintendo Switch .:. PS4 Pro .:. Logitech G29 .:. PSN ID: Guru_HUN .:. 25 év PC gaming ment a kukába!

(#504) juve600 válasza GuruZone (#503) üzenetére

juve600
(PH! nagyúr)

gari nem érdekelne,csak nem tudok 2 hónapot várni,illetve ott tartok hogy elég lenne nem a Lite 64-es verzió

[ Szerkesztve ]

(#505) juve600 válasza novinyul (#497) üzenetére

juve600
(PH! nagyúr)

2év EU Xiaomi gyártói garancia, magyar nyelv, kártyafüggetlen
ezt írják ,vagy inkább eustock ?
:R

(#506) novinyul válasza juve600 (#505) üzenetére

novinyul
(őstag)

Akkor röviden összefoglalva. Maradj az Eustock-nál! Mielőtt valaki rákérdezne hogy honnan tudom hogy jó választás, én is a MI Store csapatában vagyok és van rálátásom elég sok mindenre. Xiaomi termékekre pedig 1 év garancia van, se több se kevesebb! Ja és az árak itthon miért többek, arra elég 2 tételt bedobni(Artisjus meg a 27% áfa + még néhány egyéb fizetni való)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 8 Lite - Meizu 16th

(#507) juve600 válasza novinyul (#506) üzenetére

juve600
(PH! nagyúr)

:R :R :R

(#508) TIT válasza juve600 (#494) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

Ishop?
Jó,gyári 2 év van rá és nekik kell postázni ha gond van.
Az,hogy a wayteq 1 évet ad egy dolog,mert annyi a kötelező,de a xiaomi 2-őt.

(#509) juve600 válasza TIT (#508) üzenetére

juve600
(PH! nagyúr)

akkor most kinek higgyek ? :D

(#510) TIT válasza juve600 (#509) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

Milyen értelemben?
Én megkérdeztem az ishpot a gariról,amúgy azok mindig gyárit adnak és a kingtel is a legnagyobb eu disztrótól szerzi és ráírták a 2 év garit és ha baj van visszaküldik a beszállítónak és max.2 hét a javítás.
Amúgy a kingtelt régebbről ismerem,mert az itt vett selejtes iphonet bevizsgálták korrektül és véleményt is írtak.
Szutyok helyről én se vennék de ezek nem ilyen körúti kapualji boltok.

(#511) novinyul válasza TIT (#510) üzenetére

novinyul
(őstag)

Na akkor röviden! Gondolom itt sokan találkoztak az európai régió vezetőjével a Xiaomi részéről? Nincs semmi 2 év! Mint ahogy a többi gyártónál sem bevett szokás(LG, Apple, Samsung stb.) Ja és nagy eu. disztributor nincs! Minden országban vannak szerződött partnerek(nálunk kettő: WayteQ, Ingram) na ők a hivatalos partnerek, akiknek közvetlenül a Xiaomi szállít! Az hogy ki mit mond az egy dolog, sajnos mi is tudjuk hogy nagyobb része a készülékeknek szürke vagy fekete behozatal. De ezt legyetek szívesek tudomásul venni.

(#512) TIT válasza novinyul (#511) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

A htc is 2évet ad+a huawei is,mivel eu ezért több éve 2 évet ad több gyártó is.
Ha a xiaomi 1 évet ad ki az a hülye kereskedő,főleg a mai világban aki 2.-őt ad,szeretik a garit inkább lerövidíteni.
Végülis nekem mindegy hogy csinálják ha 2-öt adnak olcsóbban.

(#513) dchard válasza TIT (#512) üzenetére

dchard
(PH! kedvence)

novinyul nyilván arra gondol, hogy ha valamelyik cég 2 év garit ad, azt saját szakállára teszi, a Xiaomi-nak ehhez semmi köze.

Példa: megrendeltem a készüléket a Turbado-tól, aki nem hivatalos partner. Hiába kaptam rá két év garit, ha a Turbado kivonul az országból, vagy csődöt jelent, akkor nem viehetem majd a készüléket a hivatalos szervizbe. Hacsak nem tényleg hivatalos Wayteq-es gari papírt kapok a Turbado-tól (ezt erősen kétlem).

Röviden szólva: itt fogalmi zavar van. Lehet kapni két év garanciát helyi üzletektől, de az ettől még nem lesz "gyártói" garancia.

De volt már itt, aki a Turbado-tól vásárolt. Milyen gari papaírt kapott?

[ Szerkesztve ]

A továbbiakban nincs privát üzenetben segítség senkinek.

(#514) novinyul válasza dchard (#513) üzenetére

novinyul
(őstag)

Ez lenne a lényeg. Sajnos többen felkerestek már minket nem nálunk vásárolt( vagy Ingram, nekik más a garancia lapjuk) Xiaomi telefonnal garanciális problémával. Sok esetben vagy megszünt a cég vagy már több mint 30 napja nem voltak képesek javítani a készüléket. Az árak sajnos nem véletlenül alacsonyabbak a hivatalos partnerek árainál. De mindenkinek szíve joga ott venni ahol akarja.

(#515) TIT válasza dchard (#513) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

Tudom,azért írtam,hogy hihetetlen,hogy többet adnak mint a hivatalos,mert inkább lespórolják a garit.
Valahol persze zúg gsm a htc-re 1év gyártóit ír ami kamu,mert 2 év a gyártói.
Mondjuk nem tudom miért éri meg a boltit gyártóinak kamuzni,de ha nem ők szervízelik,hanem visszaküldi valahova az jobb mintha nekiállna bütykölni.

(#516) juve600 válasza novinyul (#514) üzenetére

juve600
(PH! nagyúr)

akkor az Alza is úgy ad 2 évet hogy az ő garanciájuk ? ha megszűnnek a cumi ? de ha eustock-on veszem wayteq garival akkor jobban járok ? mondjuk a wayteq szervizt sem dicsérik

[ Szerkesztve ]

(#517) juve600

juve600
(PH! nagyúr)

xiaomi.eu-s rommal használja valaki a telót ? mert azt néztem hogy a 12.13-as az utolsó build,azóta jött ki kettő de nincs mi8lite-ra egyik sem
a 12.13-as meg már Pie alapú
:R :R :R

(#518) hunaqua válasza juve600 (#516) üzenetére

hunaqua
(PH! addikt)

..és előbb menne tönkre az Alza mint a wayteq ?

Az Eustock sem 27% áfával dolgozik.

Szerintem maradjunk a telefonnál. :)

LENOVO?_MEIZU?_XIAOMI?----SONY_65XE8577----DM_8000HD----Xiaomi_Router_3G----Beelink_GT1_Ultimate----Tanix_TX5_Pro--Tanix_TX3_Max

(#519) novinyul válasza juve600 (#516) üzenetére

novinyul
(őstag)

Az Alza cseh tulajdonu, ők onnan szerzik be a telefonok nagy részét, az Eustock szlovák cég,
de szerződött partnere a WayteQ-nek. De szerintem is off ez a téma, maradjunk a telefonnál. Az legalább jól működik :))

(#520) juve600 válasza novinyul (#519) üzenetére

juve600
(PH! nagyúr)

köszi a válaszokat,szerintem hasznos volt az összes,sok mindenre fény derült
:R

(#521) GuruZone válasza juve600 (#520) üzenetére

GuruZone
(őstag)

Amit én írtam árat (#503), abban 5-7 napos szállítás van DHL-lel.
Semmi plusz költség.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi8 Lite 6/128GB MIUI 10.2.2.0 .:. Nintendo Switch .:. PS4 Pro .:. Logitech G29 .:. PSN ID: Guru_HUN .:. 25 év PC gaming ment a kukába!

(#522) juve600 válasza GuruZone (#521) üzenetére

juve600
(PH! nagyúr)

Linket tudsz hozzá adni?

(#523) GuruZone válasza juve600 (#522) üzenetére

GuruZone
(őstag)

Írok privátot!

[ Szerkesztve ]

(#524) rellif

rellif
(fanatikus tag)

Camera2api aktiválása után az arc alapú feloldás nem fog működni és a legtöbb alkalmazásnál ahol lehetőség van videohívásra az sem! (WhatsApp,Viber stb.)
Eu ROM-ról visszatérve Global-ra a TWRP is visszaáll MI recovery-re.
Fontos lehet még,hogy nálam Eu ROM béta-ról EU stabil-ra frissítve folyamatosan hibát dobált.
Ezért mindenképp ajánlott a tiszta telepítés vagy a teljes formázás telepítés előtt!

only FABOT

(#525) novinyul válasza rellif (#524) üzenetére

novinyul
(őstag)

Dob annyit a gcam hogy megérje ennyit szenvedni vele? Nem rossz a kamera alapból is(árához képest) nem érzem szükségét romolgatni.

(#526) rellif válasza novinyul (#525) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Holnap feltöltök egy pár képet és hátha segít a döntésben.
Amúgy romolgatni sem kell,csak azt a nyamvadt hiányzó sort kell beilleszteni.
Ehhez viszont kell a root és ami ezzel jár. :O

only FABOT

(#527) morge válasza rellif (#526) üzenetére

morge
(tag)

Videón is javított?

(#528) Drughi válasza novinyul (#525) üzenetére

Drughi
(őstag)

Én csalódtam a kamerájában, de ennyi szenvedést, meg bugot nem ér meg, mikor tökéletesen müködik a gyári szoftverrel.

(#529) rellif válasza morge (#527) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Videóra nem a legjobb a Gcam (kb. gyári alkalmazás szintjét hozza.)
Amúgy jó lenne a saját kamera app is,ha ki lehetne kapcsolni a zajszűrést és az utófeldolgozást.
A Gcam Night Sight funkció viszont zseniális. :K

only FABOT

(#530) novinyul válasza Drughi (#528) üzenetére

novinyul
(őstag)

Nekem a gyári megfelel és, ha igaz akkor a nagytesók után mi is megkapjuk a javított kamera szoftvert(szenzor ugyan az MI8, Poco F1, MIX 2S)

[ Szerkesztve ]

(#531) Drughi válasza novinyul (#530) üzenetére

Drughi
(őstag)

Erről van bővebb infó, leírás? Mi is ez? Mikor, milyen updatel jöhet?

(#532) novinyul válasza Drughi (#531) üzenetére

novinyul
(őstag)

A MI 8 most kapta meg, utána a Pro fog jönni, persze a 960fps nekünk nem lesz benne(snapi 660 nem tudja) persze ha tényleg megkapjuk a frissítést.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#533) morge válasza novinyul (#532) üzenetére

morge
(tag)

Nem hiszem hogy flagship kamera szoftvert fog kapni a Lite.

[ Szerkesztve ]

(#534) rellif

rellif
(fanatikus tag)

Sajnos normális témát nem találtam (nem is nagyon volt időm keresni :DDD ) és a fények sem ideálisak fotózásra,de 2 db képet felraktam a Fototrend-re.
BUÉK Mindenkinek!

only FABOT

(#535) morge válasza rellif (#534) üzenetére

morge
(tag)

Korrekt!

(#536) sellas

sellas
(lelkes újonc)

Én is ezt választottam, ahogy látom, páran mások is, egyáltalán nem úgy gondolkodom, ahogy a cikkben le van írva: "a Note 6 Pro ára, üzemideje, jack kimenete és infrája, a Mi Max 3 és a Mi A2 bevágás nélküli megjelenése, ráfizetéssel pedig a Pocophone F1 csúcssebessége, méretesebb telepe és sztereó hangszórója."

A Note 6 Pro azért valamivel lejjebb van mind kamerában, sebessségben.
Mi Max 3: hatalmas
Mi A2: hiányozna az MIUI, kipróbáltam az Mi A2-t a xiaomi boltban, nem tetszett a nyerssége, és szerintem egy csomó funkció hiányzona az MIUI-ból, nem akarok zseblámpára, meg alkalmazászárolásra, meg még ki tudja mire kéne, külön appokat telepíteni.
Pocophone: jóval drágább azért, annyit már nem ér meg, hogy picit gyorsabb legyen.
Mi 8: Na itt már nagy különbség van árban, ennyit nem ér meg az 1%-al jobb kamera, és a kicsit gyorsabb sebesség, NFC-t pedig sose használtam.

Ahogy valaki írta korábban, egyetértek vele, kicsit túl vannak lihegve a flagship telefonok. Én úgy választottam az Mi 8 Lite-ot, hogy a fő a kamera. Weboldalra is töltök fel képeket cikkekhez, amiket csinálok, és még úgyis jó volt nekem egy évekig egy Redmi 3 Pro. Egyszerűen minimálisan oda kell figyelni, valamire letenni a telefont, kicsit állítgatni a kameraszoftver beállításain. Ebben a videóban látszik, hogy a vakteszten a Pocophone-t hozták ki majdnem a győztesnek az összes létező kamera közül (az Mi 8 Lite pedig a tesztek alapján ugyanazt hozza). Ez nem azt jelenti, hogy a Pocophone kamerája a legjobb, hanem hogy a weben, közösségi médiában nem jönnek ki a különbségek.

(#537) sky11 válasza sellas (#536) üzenetére

sky11
(őstag)

Pár napja írtam : Ha megkotlana az OP3 telefonom , vennék egy ilyet helyette . Kamera , kijelző sebesség , nagyon tetszik . Szerintem kitűnő ár-érték arányban van ez a telefon . Főleg ha 73-75000 forint körül kifogsz egy 6/128 kiosztásút .

Oneplus 3 , HP Tablet Pavilion x2 10

(#538) gaboca0314

gaboca0314
(kvázi-tag)

Sziasztok! Abban tudna valaki nekem segíteni, hogy lehet-e felbontást állítani a kamera alkalmazásban? Én nem találtam ilyen beállítási lehetőséget (vagy vak vagyok, az is lehet) csak annyit, hogy képminőség-kiváló, normál, gyenge, de felbontást azt sehol...

(#539) TIT

TIT
(PH! addikt)

A témák letöltéséhez regelni kell a xiaomihoz és azt írja ez sms küldéssel is jár külföldre,ez igaz?

(#540) rellif válasza gaboca0314 (#538) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Nem találtam én sem erre beállítást. :(
TIT
Aktiváló sms-t szokott küldeni a készülék újratelepítés után,de még egyszer sem láttam a számlán "gyanús" összeget.
Pedig 2 SIM-nél kettőt is küld. :N

[ Szerkesztve ]

only FABOT

(#541) novinyul válasza gaboca0314 (#538) üzenetére

novinyul
(őstag)

Nincs állítási lehetőség, max. 16:9-l lesz 9Mpx a felbontás. Másik kamera alkalmazás esetleg.

(#542) gaboca0314 válasza rellif (#540) üzenetére

gaboca0314
(kvázi-tag)

Hát azért ez elég érdekes, most akkor ez feature vagy bug? :D

(#543) Pipszi01 válasza sellas (#536) üzenetére

Pipszi01
(lelkes újonc)

Mire kellene neked + alkalmazás? :D Zseblámpára? Lehúzod az állapotsávot és ott van. Látom jól megnézted a telefont :D

Mi A1-et használok. 9.0 napokban jött meg rá. Van minden rá ami kell. Csak lentről fel kell húzni, minden másra meg ott a play áruház. Miuin meg annyi feleslegesz sz@r van felrakva, amit le se tudsz törölni :D

[ Szerkesztve ]

(#544) sky11 válasza gaboca0314 (#542) üzenetére

sky11
(őstag)

Az OP3-on sem lehet . De miért is kellene ?
OP3-on fix 16 megapixel 4:3 képarány mellet . 16:9 képaránynál 14,2 megapixel . kb ennyi

(#545) sellas válasza Pipszi01 (#543) üzenetére

sellas
(lelkes újonc)

Akkor az már van. És van alapból alkalmazászároló, vagy a Play áruházban kell gagyikat vadászni? Alap vírusölő? Alap alkalmazásengedélykezelő, és alkalmazás értesítések kezelő (minden alkalmazásnak külön, hogy adjon-a hang / lebegő, stb. értesítést)? Gesztusvezérlés? (bocs nem vagyok tisztában a legújabb alap androiddal, csak régebbit láttam fapadosan, meg ahogy nézegettem az MI A2-t) Meg még ki tudja, mi van az miui-ban, jóval több funkció mint az alap Androidban + sokkal jobban is néz ki, nekem mindig is nagyon bejött.

(#546) TIT

TIT
(PH! addikt)

Az normális,hogy az igoba kisebbek lettek a betűk? Főleg a menü.
Gondolom a nagyobb felbontás miatt,mert előtte hd-n (720) használtam.

reliff: Köszi.
Újratelepítés alatt a gyári visszaállításra gondolsz?
Azért ez azért gáz mert eleve magyarnál nincs témázás és külföldre nem 5.- az sms meg minek?
Htc-nél csak facebook profil kellett.

[ Szerkesztve ]

(#547) novinyul válasza TIT (#546) üzenetére

novinyul
(őstag)

Még sosem volt gond az sms miatt, pedig igen sűrűn cserélődnek a Xiaomi telefonok nálam. Témánál meg Boszniai régió azt ennyi, letőltöd beállítod magadnak ahogy akarod, aztán visszarakod Magyar régióra. Nekem Olasz régió van beállítva az arcalapú feloldás miatt.

(#548) rellif válasza TIT (#546) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Lényegében a MIUI-s fiókod ellenőrzésére szolgál az aktiváló sms.
Témákhoz való hozzáféréshez be kell jelentkezni.

only FABOT

(#549) rellif válasza Pipszi01 (#543) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

MI A2 Lite-on sincs még egy alap némítás gomb sem. :O
A ne zavarjanak funkció pedig elég hiányosan konfigurálható.

only FABOT

(#550) sky11 válasza Pipszi01 (#543) üzenetére

sky11
(őstag)

Anyámnak beállítottam , hogy a vissza " gomb " hosszú megnyomásra kapcsoljon be vagy ki a zseblámpa.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.