Hirdetés

2019. március 18., hétfő

Gyorskeresés

(#601) viktorhu válasza dchard (#599) üzenetére

viktorhu
(PH! addikt)

Annyira nem egyszerű a dolog az üzleti felhasználók miatt. 2012-ben pl. ahol akkor dolgoztam a BYOD policy csak iphone-ra engedte a céges email beállítását, Androidhoz le kellett tölteni egy Vodafone-os nagyvállalati környezetet, amiből egy sandboxos email alkalmazást (amivel így pl. nem lehetett a naptárat meg a névjegyeket a telefonnal szinkronizálni) kellett megvásárolni, meg megesküdni, hogy nincs rootolva a telefon. Nem is lehetett androidos telefont cégesként vásárolni. Szóval a Google-nak lépnie kellett a biztonsági kritikákra. A banki alkalmazások is kényesek, szerintem google certificate nélkül egyre kevesebb biztonsági alkalmazás fog futni a telefonokon, annak meg emlékezetem szerint feltétele a zárt boot loader - hogy aztán azt mennyire engedik megnyitni a gyártók, az egy másik kérdés, de gondolom egyre kevésbé.

(#602) dchard válasza viktorhu (#601) üzenetére

dchard
(PH! kedvence)

rellif: köszi! Ha lesz, akkor örömmel meghallgatom :)

viktorhu:

A céges felhasználást idekeverni azért sem ér, mert ott egy (céges) laptopnál sem az a security policy, mint otthon. Az a cég tulajdona, azt csinál vele, amit akar. Persze hogy ettől csak a vélt biztonság fog nőni, más kérdés.

"meg megesküdni, hogy nincs rootolva a telefon" Mert nem root-olt gyári telóban még sosem láttunk kémszoftvert, igaz? Sokkal inkább aktív megoldásokra van szükség, nem pedig a felhasználói jogok csorbítására. Az még nem tett biztonságossá soha semmit. Ellenpélda viszont számos van. Mondok is egyet gyorsan: az eredetileg a GSM rádiós interfészén használt A5 titkosító algoritmus specifikációja évekig nem volt nyíltan elérhető. Ettől még ugyanúgy megtörték. És nem segített rajta sem a titkolózás, sem az információhoz való hozzáférés korlátozása. Nem véletlen, hogy azóta minden használatban lévő megoldás nyílt, és alapos kutatás végezhető rajtuk (gyakorlatilag folyamatosan próbálkoznak az implementáció kikezdésével, már a szabványalkotás megkezdése óta). Nincs is értelmezhető módon kihasználható rés rajtuk a mai napig.

Az, hogy egyes alkalmazások igénylik a root-mentes készüléket, azt ne úgy érjék el, hogy engem elzárnak a lehetőségtől. Az adott alkalmazás szépen ellenőrizze a készüléket, és ne települjön. Ennyi.

A továbbiakban nincs privát üzenetben segítség senkinek.

(#603) hunaqua

hunaqua
(PH! addikt)

Azért nem értem mert:

Engedi a Xiaomi a nyitást? IGEN
Felhívja a figyelmed a kockázatokra? IGEN
Elfogadod? IGEN

...Akkor miért nem engedi nyitni 15 napig? Avval sincs gond ha nem engedélyezi a nyitást,és ezt publikálja mindenhol.Akkor viszont eldönti a "dolgozó", hogy kell e neki ez a márka vagy vesz mást.

LENOVO?_MEIZU?_XIAOMI?----SONY_65XE8577----DM_8000HD----Xiaomi_Router_3G----Beelink_GT1_Ultimate----Tanix_TX5_Pro--Tanix_TX3_Max

(#604) viktorhu válasza dchard (#602) üzenetére

viktorhu
(PH! addikt)

Ezt most tényleg velem akarod megvitatni? :) Én is azt mondom, hogy ha megvettem, legyen az enyém, de a jövő az iphone-osodásé sajnos.

(#605) rellif

rellif
(fanatikus tag)

A nyitott bl biztonsági kockázat (szerintük) és egy pici igazság van is benne :O

only FABOT

(#606) dchard

dchard
(PH! kedvence)

viktorhu: dehogy is akarom bárkivel is megvitatni :) Azt sem vitatom meg senkivel, hogy mit állítok a BIOS-ban, milyen oprendszert telepítek, vagy milyen jogosultságú usert csinálok magamnak a saját gépemen. Ugyanezt várom el a telefonomtól is. És soha nem vennék olyat, ami ezt nem teszi lehetővé. Éppen elég szörnyűnek tartom már a jelenlegi állapotot is.

rellif: teljesen mindegy, hogy van-e vagy nincs. Nem a gyártó dolga ezt helyettem eldönteni. Hívja fel a kockázatokra a figyelmet (ezt meg is teszik) és kész. Legközelebb majd kiírja a windows egy pendrive formázása előtt, hogy jól gondoljam meg, és hogy ehhez hozzásegítsen, elindul egy 15 napos időzítő...

De térjünk vissza az eredeti témához:

A Mi Unlock jól írja, hogy a bootloader niytáskor valóban elveszik minden adat? Mit jelent ez pontosan? Ugye a szokásos nagyvonalúan pontatlan megfogalmazásokkal megint nincs kisegítve az ember...

(#607) rellif válasza dchard (#606) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Mint egy gyári visszaállítás. Ha jól emlékszem ment minden... képek, zenék.

only FABOT

(#608) dchard válasza rellif (#607) üzenetére

dchard
(PH! kedvence)

MicroSD-n lévő tartalom gondolom megmaradt.

Az is marha jó, hogy csak úgy lehet kideríteni hogy lehetséges-e az unlock, ha már elindítottad a folyamatot. Tehát akármennyi idő is van hátra, úgy kell tekinteni minden egyes unlock próbát, hogy minden elveszhet, mivel csak a hátralévő időt lehetetlenség ellenőrizni.

(#609) rellif válasza dchard (#608) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

MicroSD-t nem használok.Én is csak a hátralevő időt szerettem volna megtudni,de vagy én számoltam el vagy gyorsabban jár az órájuk. :D

only FABOT

(#610) viktorhu válasza dchard (#606) üzenetére

viktorhu
(PH! addikt)

Csak azt akartam érzékeltetni, hogy nem velem van vitád, én csak valószínűsítek egy forgatókönyvet (pl. szerintem a sideloading-nak sics sok ideje hátra, és én is haragudni fogok érte, és nem lesz más választás). Még a harmadik vonalbeli kínai gyártók, akik nemrég még maguk tették fel a rootoláshoz szükséges eszközöket a gyári fórumra, szóval ők is arra kényszerültek, hogy lezárják a bootloadert, mert certification nélkül nem engednek be a Google alkalmazások.

(#611) TIT

TIT
(PH! addikt)

A zseblámpánál elég gyengusz a világítás,más márkánál erősebb. :W

(#612) sellas válasza TIT (#611) üzenetére

sellas
(lelkes újonc)

Az tény, volt korábban Xiaomin, Redmi 3 Pro, ahhoz képest is jóval gyengébb, az szinte nappali világosságot csinált.

(#613) TIT válasza sellas (#612) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

Aha,hát ez baj,főleg,hogy a redmik gyengébb kategória.
A htc-n 3 fokotatba lehetett kapcsolni,itt meg csak ki-be de mondjuk más márkánál is sajna.
Néha a kijelzője se reagál rögtön,pedig még fólia sincs rajta.

[ Szerkesztve ]

(#614) akipapi

akipapi
(tag)

Sziasztok!

Azt be lehet valahol állítani, hogy a Home gomb egyből a főképernyőre navigáljon vissza?
Jelenleg vagy 3-szor meg kell nyomni mire visszatalál.

[ Szerkesztve ]

(#615) sellas válasza akipapi (#614) üzenetére

sellas
(lelkes újonc)

Szia!

Ezt hogy kell elképzelni? :D Még hírből se hallottam ilyet :) A középső, home, négyzet virtuális gombot megnyomva nekem mindig a főképernyőre megy.

(#616) akipapi válasza sellas (#615) üzenetére

akipapi
(tag)

Lapozd el a főképernyőt, majd indíts el egy olyan alkalmazást ami mappában van. Ha ebben az állapotban megnyomod a virtuális home gombot, akkor először a megnyitott mappába, majd arra a képernyő oldalra ahová ellapoztál, majd a következő gombnyomásra vissza a főképernyőre. Ez 3 lépés. A családban lévő Redmi 5 is így csinálja. Az előző telefonom egyből visszaugrott a főképernyőre, hiszen ez a feladata. Így most nem különbözik a vissza gombtól.

[ Szerkesztve ]

(#617) akipapi válasza sellas (#615) üzenetére

akipapi
(tag)

Bocs, kicsúsztam a szerkesztési időből.

A főképernyőn is ez a helyzet. Ha mappából indítod az alkalmazást akkor a mappába ugrik vissza és a főképernyőre. Ha csak simán a képernyőn az ikon akkor egyből oda is ugrik vissza.

(#618) aprokaroka87 válasza akipapi (#616) üzenetére

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Ha a gyári rendszerben erre nincs beállitási mód, akkor egy másik ( pl nova ) launcher segithet a gondon.

(#619) akipapi válasza aprokaroka87 (#618) üzenetére

akipapi
(tag)

A gyárit átnéztem és nem találtam rá megoldást. Launcher-t egyelőre nem szeretnék használni.

(#620) rellif válasza akipapi (#619) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Teljes képernyős módban nem próbáltad még használni?
Gyorsabban lehet használni a telefont,mint gombokat nyomogatva.

only FABOT

(#621) akipapi válasza rellif (#620) üzenetére

akipapi
(tag)

Eddig nem. Most beállítottam, kicsit szokni kell még.

(#622) morge válasza akipapi (#619) üzenetére

morge
(tag)

Nekem ugyanez volt a gyárival. Lecseréltem és minden oké.

(#623) Dzsolo

Dzsolo
(senior tag)

Sziasztok,

Üzemidő után szeretnék érdeklődni, Note 6 vagy MI 8 Lite között vacillálok, AMOLED nekem nem éri meg a felárat. Ami fontos hogy ne kelljen mindennap töltenem, csak telefonálásra használom (de arra sokat), illetve waze megy rajta, játékra nem használom. Gyanítom ez nem bír ki 2 napot mint a 4000mAh akkuval szerelt telefonok.

Üzemidőt szeretnék tudni, esetlen akinek korábban volt note 3, 4, 5 ahhoz képest mennyivel kevesebb?

Köszi szépen.

(#624) akipapi válasza morge (#622) üzenetére

akipapi
(tag)

Rendben, köszönöm.

(#625) enginev3.0 válasza Dzsolo (#623) üzenetére

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ó dehogy nem, 2 napot vígan kibír
4-5 óra képernyőidővel is

[link]

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#626) rellif válasza Dzsolo (#623) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Sajnos annyit nem tudsz kihozni belőle mint egy Note 3 vagy 4-ből.
Be kellett nekem is látnom,hogy a nagyobb kijelző kisebb akkuval párosítva nem tud annyit mint egy Note.
Waze-t ha sokat használod,akkor biztos mindennap töltőre kell majd rakni.
2 kártyával használva tegnap 5óra SOT jött össze 1nap15 óra használat mellett.

only FABOT

(#627) Pipszi01 válasza Dzsolo (#623) üzenetére

Pipszi01
(lelkes újonc)

Note 4-zez képest üzemidőben 1000% ,h visszalépés :D Nekem Mi A1-em van de volt Note 4-is. A Note jobban bírta jóval a szuflát :)

(#628) novinyul válasza Dzsolo (#623) üzenetére

novinyul
(őstag)

Ezen ne rágodj, ha az üzemidő fontosabb, akkor Note 6. A MI8 lite nálam 5,5 -6 órát tud kijelző időben, az egy nap lazán meg van, de a Note 5-m közelébe sincsen. De ezt tudtam mikor megvettem.

Xiaomi MI 8 Lite - Meizu 16th

(#629) bach66 válasza sellas (#612) üzenetére

bach66
(tag)

Valóban, ez nekem is csalódás volt. A zseblámpa fényereje az előző Redmi 4x-emnél jóval gyengébb.

(#630) dchard válasza bach66 (#629) üzenetére

dchard
(PH! kedvence)

Ma összehasonlítottam a Note 3 SE-mel, nagyon durván látványos a különbség: a Mi 8 lite fele vagy kevesebb fényerőt tol zseblámpa módban...

(#631) Dzsolo

Dzsolo
(senior tag)

Nem tudom, hogy kell egyenként megköszönni, de mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, elmentem a Lurdyba és vettem egyet, úgyhogy épp frissítem, aztán belakom a készüléket.

Nem árulnak hozzá fóliát, átküldtek a Tescoba, de ott nem volt méretpontos úgyhogy inkább nélküle használom, de azt is megtudtam, hogy nem egyforma a notch rajtuk úgyhogy ha valakinek van jó linkje 2.5D full üvegfóliához az kérem ne tartsa magában.

(#632) rellif válasza dchard (#630) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Abban még két led volt. Ráadásul okosan egy meleg egy hideg fényűvel párosítva.

only FABOT

(#633) bezke

bezke
(lelkes újonc)

Sziasztok. 12.13-ai android 9.0-ás verziót próbálta valaki?
Valamint igaz, hogy api2 mellett nem lehet harmadik alkalmazásban (viber, messenger stb...) Videózni/ szelfit lőni?

(#634) pataig válasza Dzsolo (#631) üzenetére

pataig
(tag)

Én ezeket rendeltem, s az első van most fent már egy ideje, de megjött a második is...ránézésre egyformák! Rendeltem egyszerre több helyről, hogy az ünnepek miatt biztosan megjöjjön valahonnan, s a plusz sem jelent problémát, mivel nem vészes az ára... rendeltem simát is, csak azok ugye kisebbek...
Fólia

Fólia2

(#635) rellif

rellif
(fanatikus tag)

miuicamera mod
RAW,Tilt-shift,HDR,kikapcsolható zajszűrés,Refocus...stb
Képminőségben "majdnem" hozza a gcam szintet.
Elméletileg működik módosítatlan rendszeren.(RAW valószínűleg csak camera2api bekapcsolása után)

only FABOT

(#636) morge válasza rellif (#635) üzenetére

morge
(tag)

Nekem nem engedi fel, nem biztonságos helyről származik.

(#637) rellif válasza morge (#636) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Engedélyezni kell. Alaphelyzetben még a saját google drive-ról sem telepít semmit.

only FABOT

(#638) morge válasza rellif (#637) üzenetére

morge
(tag)

Külső forrásból nem engedek rá semmit, de ezt nem bírtam ki. A kameráért mindent! :)
-A gyári jobb.

(#639) sellas válasza rellif (#635) üzenetére

sellas
(lelkes újonc)

Köszi! :)
Remélem eljön az idő, hogy mindenféle mókolás nélkül a gcamet is csak így feltegyük.
Lőttem párat mindkettővel, auto beállításokkal (és auto HDR, a stocknál AI is bekapcsolva), én nem sok különbséget látok.. Nyomtam rá infranviewbe egy mentés másként, hogy 5 mb alatt legyenek, és fel tudjam őket tölteni, tehát kis részlet elveszhetett. Aztán látom, a fórummotor szépen továbbrontotta, tizedméretre :)
De majd próbálgatom napsütésben is.

Redmi kép
Stock kép

[ Szerkesztve ]

(#640) rellif válasza sellas (#639) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Mehet a fototrend-re és nem romlik a képminőség.Rakok majd fel én is pár tesztképet.
Zajszűrést ajánlott kikapcsolni. :K

only FABOT

(#641) sellas válasza rellif (#640) üzenetére

sellas
(lelkes újonc)

Alapból kikapcsolt a progiban :) A napsütéseseket, valami szép helyről, majd fototrendre teszem.

(#642) bach66 válasza sellas (#639) üzenetére

bach66
(tag)

A "Redmi kép" készült a miuicamera mod-dal?

Én a stock-ot sokkal jobb minőségűnek látom...

[ Szerkesztve ]

(#643) sellas válasza bach66 (#642) üzenetére

sellas
(lelkes újonc)

Igen. Igen, én is jobbnak látom talán a stockot leglábbis éjszaka egyelőre. Gcamet is próbálnám, de egyelőre nem akarok bootloadert nyitni, hátha anélkül is elérhető lesz a közeljövőben.

(#644) rellif válasza sellas (#643) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

A remény hal meg utoljára :D
Évekkel ezelőtt is aktiválhatták volna bármelyik készülékükön,de kompatibilitási problémák miatt sosem tették meg.

only FABOT

(#645) rellif

rellif
(fanatikus tag)

Tesztképek:SnapCamera,Gyári kamera,miui cam_mod,Gcam

only FABOT

(#646) sellas válasza rellif (#645) üzenetére

sellas
(lelkes újonc)

Nekem:
Snapcamera: gondolom ezeket a színeket ő képzelte hozzá, mert a többin nem ezek a színek vannak.
Gyári/miui: nekem jobban tetszik a gyári.
Gyári/gcam: gcam talán kicsit jobb, itt nem annyira látványos (meg az Mi 8 Lite-on nem annyira, mint pár más telón, nem olyan rossz nálunk ez a astock progi se).

(#647) Drughi válasza rellif (#645) üzenetére

Drughi
(őstag)

Ehhez jó lett volna látni élőben.

Mindenesetre vagy a gcam vagy a gyári miui mondható jónak.

De azért távol áll ez a jó kamerától sajnos

(#648) rellif válasza Drughi (#647) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Sajnos nem tudok kihozni belőle én sem egy RN3 vagy RN4 szintű képet. :O

only FABOT

(#649) rellif válasza sellas (#646) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Snap egy kicsit színesebb, valószínűleg a fehéregyensúlyt másképp mérte.Jó a gyári kamera app is, talán a gcam több részletet jelenít meg. Még egy utolsó tesztek fogok csinálni RAW-ban és befejeztem egy időre a kamera buzer@lást. ;]

only FABOT

(#650) hunaqua

hunaqua
(PH! addikt)

Elvileg talán 1 hét múlva tudom nyitni az enyémet.Akkor melyik Eu Rom-ot ajánljátok? A Mokee-t még senki?

LENOVO?_MEIZU?_XIAOMI?----SONY_65XE8577----DM_8000HD----Xiaomi_Router_3G----Beelink_GT1_Ultimate----Tanix_TX5_Pro--Tanix_TX3_Max

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.