Hirdetés

2019. március 18., hétfő

Gyorskeresés

(#701) viktorhu válasza TIT (#700) üzenetére

viktorhu
(PH! addikt)

Lebutítva? Egy csomó extra van a Google féle Androidhoz képest, de a Galaxy S8-amhoz képest sem ez tűnik "butítottnak".

(#702) Drughi válasza TIT (#700) üzenetére

Drughi
(őstag)

A Miui elégbfelhasználó barát, bár egyeseknek igy is sok.
Nem középkategóriás? Akkor hova sorolnád?

(#703) morge válasza Drughi (#702) üzenetére

morge
(tag)

Gondolom felső középkategóriára gondolt :DD

(#704) KillBorn

KillBorn
(fanatikus tag)

Megjött a tok és a tempered glass is:
tok
üveg

Tokok tökéletesen passzolnak, ilyen homokszórt, matt hatásúak, kellemes tapintásúak. Vastagabb mint a gyári.
Az üveg mintha rajta sem lenne, jó minőségű. Buborékmentesen felmegy, teljesen ragasztott, keskeny fekete káva, notch mérete passzol, nincsenek rajta pontocskák, és olajfolt sincs a közepén, mint a szélén ragasztott üvegnek. Nincs kivágás az értesítés jelző lednek, és lehetne ~2mm-rel hosszabb. Ajánlható a tok és az üveg is szerintem.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#705) TIT válasza morge (#703) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

Pontosan,mivel a redmi a középkategória.
Más: Butított mert a Htc One minim ami 5 éves többet tud szoftveresen.
Pl.hova tünt az,hogy fejjel lefelé elhallgat,felemelem halkul,zsebbe hangosabban csörög,zseblámpa iszonyat halvány,5 éves htc-m szintén odaveri ráadásul 3 fokozatba állítható.
A redmi állítólag tudja a 3 hiányzó funkciót,időjárás nem frissül.
Nem ájultam el a telótól.
Navinál rezonál a háta.
Fényképező dettó mint az 5 éves 4Mpixeles teló és nem is éles.

(#706) starr

starr
(őstag)
LOGOUT blog

A vicc az, hogy a most kijött Redmi Note 7 gyakorlatilag ugyanazt tudja, mi a Mi 8 Lite, csak 20-30 ezer Ft-tal olcsóbban. Akksiban még erősebb is, a főkamerája meg nagyobb felbontású. Mindegy, emiatt már nem viszem vissza. :DDD
https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9513&idPhone2=9329

[ Szerkesztve ]

(#707) novinyul válasza TIT (#705) üzenetére

novinyul
(őstag)

Ez nagyszerű amit leírtál, de az anno a HTC extrái voltak, de csak voltak. Már ők sem adnak szinte semmi extrát a sense mellé, majdnem hogy stock az egész. Navi nálam rendben, ahogy a kamera is(az ultra pixel kamerát ne hozd fel, szegény HTC megszívta vele) HTC a 10-től rakta rendbe a kamerát, azt a szintet meg hozza a telefon(U 11 már más liga) A zseblámpa meg szoftveres beállítás miatt ilyen, bár a lakásba ez is elég, körbe kell nézni más zseblámpa alkalmazással milyen.
Starr: Nekünk a Pro verzió az érdekes(Snapi 675, Sony szenzor) arra már érdemes lehet rápróbálni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 8 Lite - Meizu 16th

(#708) Drughi válasza starr (#706) üzenetére

Drughi
(őstag)

Én emiatt (is) váltam meg gyorsan Mi 8 lite-tól.

A kamera nagyon nem győzött meg.
Egy régebbi Note 5 vagy A1/A2 jobb képeket csinált automata módba, gyári szoftverrel, mint ez.

A Note 7 úgy leviszi majd ennek az árát mint a huzat, senki nem fog ilyet venni ha 20k val olcsóbban akár jobb is van házon belül

[ Szerkesztve ]

(#709) sky11 válasza starr (#706) üzenetére

sky11
(őstag)

Várd meg , amíg megjelenik a boltokban , utánna beszèljünk az árakról .
Smartshop - ban , vagy a Konzolvilágnál volt akciós 6/128 kiosztású 73-75000 forintèrt . Az igen jó akció volt.
De akció nèlkül 70-75000 forint körül a 4/64 - es ára is rendben van a telefonnak . Kijelző szèp , a kamera jó , GPS szintèn.
Az meg mindig így lesz , hogy jön egy szebb , olcsóbb , jobb , akármi . Ha nincs telefonod akkor kell egyet venni az aktuális választèkból . Ha van , de unod , akkor esetleg vársz egy jó ajánlatra . Aztán , mire megjelenik a jó ajánlat , addigra beharangozzák , mèg jobbat ...

Oneplus 3 , HP Tablet Pavilion x2 10

(#710) rellif

rellif
(fanatikus tag)

Az új Redmi sorozat máshova lett pozicionálva.Felesleges összehasonlítani bármivel.
Bár érdekes dolog házon belül konkurens készüléket piacra dobni. :U

only FABOT

(#711) hunaqua válasza Drughi (#708) üzenetére

hunaqua
(PH! addikt)

Ne vegyük figyelembe a most megjelent,belpiacra szánt és árazott Note 7-et. Ami ide fog jönni az a Pro,és szerintem sokkal magasabb áron.Azt sem felejtsük el,hogy az a telefon szerintem április vége vagy május mire leghamarabb ideér. Addigra ez lassan kifutó modell lesz,tehát nem ez mellet,hanem ez a modell után fog következni.Viszont reálisan ahhoz a telefonhoz még szerintem vagy 4 hónap amire hozzá lehet férni,hiszen be sem mutatták.Azt sem felejtsük el,hogy azok a siker modellek mint a Poco,hónapokig hiánycikk volt a megjelenés után itthon.

...nem eszik azt még olyan forrón :)

LENOVO?_MEIZU?_XIAOMI?----SONY_65XE8577----DM_8000HD----Xiaomi_Router_3G----Beelink_GT1_Ultimate----Tanix_TX5_Pro--Tanix_TX3_Max

(#712) rellif

rellif
(fanatikus tag)

BATIK RECOVERY-t próbálta már valaki?
Support Treble (Vendor) or Non Treble
SSupport GI, Android Pie
Support Miui OTA
Support F2fs
Ramdisk Cleaner
Enable / Disable HAL3
App Delete
Enable / Disable Navbar
Del Subs Overlay
Lazy Flasher
Reset Password
Aroma FM
Root / Unroot Magisk
Mount Magisk

only FABOT

(#713) KillBorn válasza Drughi (#708) üzenetére

KillBorn
(fanatikus tag)

Addig álljunk fél lábon mire ideér a Note 7 Pro :P Talán nyáron már lehet kapni itthon is. Ősszel (de karácsonyra biztos) a meg itt lesz a Mi 9 Lite. Bangoodon már lehet kapni a 3/32-es Note 7-et.

(#714) novinyul válasza KillBorn (#713) üzenetére

novinyul
(őstag)

MI MIX 3-t is hamar megkaptuk(MI Store) szóval szerintem a megjelenés után max. 2 hónap, persze ehhez még hivatalosan is be kell jelenteni.

(#715) hunaqua

hunaqua
(PH! addikt)

Sikerült valakinek a Backup a TWRP-ben? Amennyiben igen akkor mit pipált be mentére ? Belső tárhely vagy sd kártyára sikerült ?

LENOVO?_MEIZU?_XIAOMI?----SONY_65XE8577----DM_8000HD----Xiaomi_Router_3G----Beelink_GT1_Ultimate----Tanix_TX5_Pro--Tanix_TX3_Max

(#716) KillBorn válasza novinyul (#714) üzenetére

KillBorn
(fanatikus tag)

Az mondjuk tényleg igaz, hogy a mix3 hamar ideért. De annál nem volt akkora láz mint a Poconál, vagy a Note széria körül szokott lenni. Note 6 pro is hamar megjött hozzánk, ha jobban belegondolok. Illetve a 8 Lite is itthon volt az általad említett 2 hónap várakozási idővel. De ugye a Note 7-ből még nincs global, illete a 7 Pro is csak reklám képen pózol (a nyilvánosságnak). Ha nagyon fogy Kínában meg Indiában, márpedig úgy néz ki, hogy viszik mint a cukrot a sima Note 7-et, akkor nagyon úgy fog kinézni a dolog a 7 Pronál mint a Poco esetében.

(#717) novinyul válasza KillBorn (#716) üzenetére

novinyul
(őstag)

Poco is itt volt, csak aztán kis kínai barátaink beszedették a telefonokat hogy , majd csak a Párizsi bemutató után lehet árulni. Szóval csúszott a dolog, de ettől eltekintve hamar megkaptuk. A Note 7 pro meg akár lehet a Global verzió, akkor meg hamar megkapjuk(MI Store-k európai piacon) Legalább is remélem hogy így lesz.

(#718) rellif válasza hunaqua (#715) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Sikerült ezzel az új Batik-al.A sima TWRP egy idő után megállt.
Teljes mentést csináltam,mindent bepipáltam.
Amúgy teljesen magyar nyelvű és nagyon sok beállítási lehetőséget tartalmaz.

only FABOT

(#719) hunaqua válasza rellif (#718) üzenetére

hunaqua
(PH! addikt)

Köszi! :)

Belső tárhelyre mentetted vagy sd kártyára? A TWRP nem tudja.

(#720) hunaqua válasza rellif (#718) üzenetére

hunaqua
(PH! addikt)

Ezt a BATIK cuccot a TWRP-vel tetted fel zip.-ként,vagy a telepítőben cserélted ki a recovery.img-t és azzal?

(#721) rellif válasza hunaqua (#720) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

TWRP-ből raktam fel.Belső tárhelyre létrehozott egy Backup mappát.

only FABOT

(#722) hunaqua válasza rellif (#721) üzenetére

hunaqua
(PH! addikt)

Köszi!

(#723) TIT válasza novinyul (#707) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

Köszi sejtettem,hogy már az sem a régi,habár ezeket a Huawei is tudja és valamelyik régebbi xiaomi is mert a honlapjukon a Mi8 Litenál az usersnél ezt adja be,ami persze nem a Mi8 Lite használatija,ami már jöhetne mert csak azt írják hamarosan elérhető lesz,de már 1 hónapja.
A zseblámpának a fénye is melegebb mint más gyártóknak,nem olyan vakító,de akkor lehet majd a 9-nél javítják.

(#724) hunaqua

hunaqua
(PH! addikt)

Vigyázzatok a BATIK recovery-vel ! Megcsináltam a mentést,látszatra megcsinálta,boldogság.Próbáltam mást telepíteni,Mokeet és Pixelt ,de hibával leállt. Gondoltam akkor megy vissza a mentés.Vissza is tette,de nem tölt be,az android feliratig megy és ennyi.Akkor következett a szűz eu. rom telepítése,hát azt sem tette fel.Szerencsére a telepítővel vissza tudtam rakni a TWRP-t,és az telepítette az eu. rom-ot gond nélkül.

(#725) juve600 válasza rellif (#653) üzenetére

juve600
(PH! nagyúr)

próbáltad is a PE-t ?

(#726) rellif válasza juve600 (#725) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Nem próbáltam.

only FABOT

(#727) rellif válasza hunaqua (#724) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Ez rosszul hangzik. :( Érdekes, hogy a TWRP sem készít mentést. Egy pár dolog még zsákbamacska... készült egy magisk modul az előlapi kamerához, mivel nem működik egy pár alkalmazással, ha aktiválva van a camera 2api. Történetesen ez sem működik :O

only FABOT

(#728) hunaqua

hunaqua
(PH! addikt)

Ment vissza az első kínai/angol TWRP és az EU rom.Most jött értesítés,hogy van új frissítés 17.-i.Letöltötte,telepítette.Ez így teljesen rendben van.

(#729) dchard

dchard
(PH! kedvence)

Még 15 óra...

Akkor most mi az ajánlott root módszer? Illetve érdemes áttérni global developerre?

A továbbiakban nincs privát üzenetben segítség senkinek.

(#730) rellif válasza dchard (#729) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Ajánlott root :
Magisk TWRP-ből telepítve vagy alapból tartalmazza a superSU-t.

only FABOT

(#731) menledge

menledge
(senior tag)

Sziasztok!

Sajnos megszívtam a külföldi vásárlást Feucht/DENUB miatt. Lehet van aki ezt már tudja. Így nem lettem gazdagabb ezzel a telefonnal sajnos. Mindenkinek jó használatot! :)

A többit esetleg ha érdekel valakit.

(#732) viktorhu válasza menledge (#731) üzenetére

viktorhu
(PH! addikt)

Nekem szerencsére fel sem adta a Gearbest, így karácsony előtt lemondtam és megrendeltem itthon, így még karácsonyi ajándék is lett belőle.

(#733) pataig

pataig
(tag)

(#734) rellif válasza starr (#682) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Melyik app-ot használtad a teszthez?

only FABOT

(#735) starr válasza rellif (#734) üzenetére

starr
(őstag)
LOGOUT blog

Blackplayer EX, és Poweramp beta.
Az utóbbinál a Nagy felbontású kimenetre kellett kapcsolni.
A Blackplayer-el nem kellett semmit csinálni. Kiadta natívan 90 kHz-ig, pedig az nem kerüli meg a rendszert.

(#736) rellif válasza starr (#735) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

:R

only FABOT

(#737) rellif válasza hunaqua (#724) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Lehet kimaradt egy lépés:F
Install MIUI Pie based : MIUI.EU v9.1.10
Ahogy nézem a legtöbb custom ROM-nál alapnak szükséges.

[ Szerkesztve ]

only FABOT

(#738) KillBorn

KillBorn
(fanatikus tag)

Mi 8 Lite vs Note 7 kamera összehasonlító videó!

(#739) hunaqua válasza rellif (#737) üzenetére

hunaqua
(PH! addikt)

Igen,ez volt az alap.Hibátlanul frissült most 1.17-re.

(#740) novinyul válasza KillBorn (#738) üzenetére

novinyul
(őstag)

Na most akkora különbség nincs a kettő között. De lehet hogy az én szemem a rossz.

(#741) KillBorn válasza novinyul (#740) üzenetére

KillBorn
(fanatikus tag)

Szerintem sem. A note 7-nél a képek világosabbak, a színek olyan túlhúzottak. Telefon kamera na, csodát nem lehet tenni. Azt mondom "más" képeket készít, azt hogy jobb vagy rosszabb...más. De így 1 youtube videó után szerintem nem jobb ;]

(#742) rellif

rellif
(fanatikus tag)

A legutolsó EU ROM(9.1.17) Magisk modulokkal hibátlanul működik az előlapi kamera.
Tesztelve 5 és 6-os verziójú Gcam-mal.
Működik az arcalapú feloldás is. :K
Nem kell semmi mást tenni csak telepíteni a két zip-et TWRP-ből.
Forrás 4pda
Letöltés

only FABOT

(#743) starr

starr
(őstag)
LOGOUT blog

Mi az a "MI Aura" ?
Automatikusan indul, nem találtam rola semmit.

(#744) novinyul válasza KillBorn (#741) üzenetére

novinyul
(őstag)

Én megvárom a Pro változatot, ott a Sony szenzora IMX586 jobb paraméterekkel rendelkezik, na meg Snapdragon 675 is támogatja a nagyobb szenzort. De szerintem a MI 8 Lite sem rossz kamerában.

(#745) Drughi válasza novinyul (#744) üzenetére

Drughi
(őstag)

Engem nagyon nem győzött meg a kamera.

Előtte Nokia 7 plusom volt, azis kb ez a szint, azt megelőzően Honor 8 és i6s volt együtt. Na azok meggyőztek, pedig egyik se volt 100e felett árban.

(#746) novinyul válasza Drughi (#745) üzenetére

novinyul
(őstag)

Pedig a Poco F1 rendszere került bele egy az egybe, az meg nem rossz(IMX 363) Én meg vagyok elégedve vele, de sajnos egyenlőre nem foglalkoznak vele úgy mint a Pocoval vagy a MI 8-l, pedig egy szoftver frissítés elférne itt is.

(#747) Drughi válasza novinyul (#746) üzenetére

Drughi
(őstag)

Lehet csak szoftver kérdése, de elég a képeket megnézni. A poco nem kicsit jobb képeket lő.

(#748) novinyul válasza Drughi (#747) üzenetére

novinyul
(őstag)

Volt pocom is, de a mostani szofver frissítésig(pocon) egálban voltak. Most az új szoftver rendesen felhúzta, de talán ez a telefon is kap még frissítést a kamerára. De az is lehet hogy dobják a MI 8 Lite-t a Redmi 7 miatt.

(#749) dchard

dchard
(PH! kedvence)

No tisztelt urak, megvolt az unlock. Az eredmény pedig az, hogy a reboot után be kéne adnom a MI fiók unlock kódját, csakhogy hiába nyomogatom az "Open wifi settings" gombot, semmi nem történik. És még a PIN kód bekérése előtt beúszik ez a kurva ablak az aktiválással, tehát mobilnet sincs. (az aktviáló ablak mögött ott van a PIN kód kérő ablak...)

Most van egy használhatatlan telefonom.

Ötletek?

MOD: a harmadik kényszerített újraindítás után feljött végre a wifi beállítások, de amikor kiválasztom a hálózatot és írnám be a jelszót, hiába kattintgatok a szöveg mezőre, a billentyűzet az nem jön fel... A világ vicce ez a Xiaomi... (a poén kedvéért kipróbáltam a segélyhívás gombot, az sem működik...)

[ Szerkesztve ]

A továbbiakban nincs privát üzenetben segítség senkinek.

(#750) rellif válasza dchard (#749) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Én is így jártam legelőször.Kikapcsoltam egy időre a modemen a jelszavas védelmet.
Így automatikusan kapcsolódott a hálózatra :)
Vagy a másik megoldás,hogy gépről hitelesíted a telefonod.

only FABOT

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.