Hirdetés

2019. március 18., hétfő

Gyorskeresés

(#351) rellif

rellif
(fanatikus tag)

A legutolsó EU ROM már tényleg Pie alapú.
Nagyon gyors,akkuval is jól bánik...viszont a fordítás még elég hiányos.
Camera2api-t sem tudtam Pie alatt aktiválni.

only FABOT

(#352) morge

morge
(tag)

Ma megjött nekem is.
Pár szóban összefoglalnám a véleményem a telefonról, amiért szerintem megfogtok kövezni. A kijelző nekem nem jött be, nekem ezek a színek túl fakóak, gyenge a kontraszt, és feketéje sincs gyakorlatilag. Nekem soha nem volt ips panelú telefonom, valószinüleg nem is lesz többé. Eddig csak Samsung telefonjaim voltak, össze se lehet hasonlítani a kettőt. Ez így nekem hatalmas visszalépés. Alapvetően videó nézésre használom, némi telefonálásra, és fénykép-videózásra. Amit állandóan bámulok, az a kijelző, és pont abban gyenge. Egyébként jól néz ki, prémium minőségű a ház, jól pörög a rendszer, biztos jól is fényképez, de ezzel a gagyi kijelzővel az én szememmel nézve ez csak egy alsó kategóriás telefon. Sajnos nem volt módomban megnézni sehol élőbe , csak a Redmi Note 5 pro-hoz tudtam hasonlítani, mert azt láttam,és az tetszett is, de Mi 8 Lite sajnos tőle is elmarad . Ennek tudatában nem vásároltam volna meg, de 1-2 évet biztos tudok élni vele. És még egyszer, nem akarom bántani ezt a telefont, és senkit nem akarok megsérteni se amiért Mi8 Lite-ra esett a választása, egyszerűen csak csalódás így nekem .

(#353) Flexy90 válasza morge (#352) üzenetére

Flexy90
(senior tag)

Olvasómód kikapcsolva?
Kontraszt beállítást próbáltad állítani?
Persze egy amoled alapvetően szebb mint egy IPS. :)

Xiaomi Mi5

(#354) rellif válasza morge (#352) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

A színeket és a kontrasztot egész jól be lehet lőni.
Inkább napfényben gyengék ezek a kijelzők.

only FABOT

(#355) pataig válasza morge (#352) üzenetére

pataig
(tag)

Természetesen nem köveznélek meg, mert abban igazad van, hogy gyengébb, mint egy amoled, bár ez szerintem az összes IPS-re igaz lehet! Ráadásul ebben az árkategóriában a Samsungon kívül nem jellemző az amoled....A Xiaomi a Mi 8-ba rakott amoledet, s alatta nincs, viszont az 100 ezer felett van...

(#356) novinyul válasza morge (#352) üzenetére

novinyul
(őstag)

Olvasom amit írsz, de nem értem hogy mit is láthatsz. Itt van mellettem egy Meizu 16th, de még mellette is nagyon szép. Volt Note 5-m,A2, Poco F1, Meizu Pro7 de hogy ezeknél gyengébb lenne a MI 8 Lite :U A Samsung Amoled kijelzője után persze minden fakónak tűnik, de azok a színek még mindig túl harsányak(számomra)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 8 Lite - Meizu 16th

(#357) morge válasza novinyul (#356) üzenetére

morge
(tag)

Igen, valószínüleg rátapintottál a lényegre, nekem a túl harsány színek jönnek be, amik valójában természetellenesek. Erre most jöttem rá. Egyébként pici kalibrálás után némileg javult a helyzet, de a fekete még így is hiányzik.

Még egyszer elnézést kérek minden tulajtól, lehet elhamarkodott volt a véleményem, de hirtelen nem az fogadott amit vártam, de már barátkozom :)

(#358) Pipszi01 válasza morge (#357) üzenetére

Pipszi01
(lelkes újonc)

A fekete az IPS-en mint olyan nem létezik :) Nézz meg egy bármilyen IPS monitort :) Nekem egy 2417H Dell-em van. Ez elvileg elég prémium kategória, a fekete az tényleg sz@r benne, de a színek rendben vannak nagyon is, mint ahogy a Xiaomi Mi A1-emen is. Amoled az persze szép deannyira túlszaturált, h fáj :D

(#359) hunaqua válasza morge (#357) üzenetére

hunaqua
(PH! addikt)

Nehogy már elnézést kérj.Elmondtad a véleményed.Mindenkinek mások a szempontok,és ez így van jól. :)

LENOVO?_MEIZU?_XIAOMI?----SONY_65XE8577----DM_8000HD----Xiaomi_Router_3G----Beelink_GT1_Ultimate----Tanix_TX5_Pro--Tanix_TX3_Max

(#360) novinyul válasza morge (#357) üzenetére

novinyul
(őstag)

Az amoled fekete színét nem lehet ips panelen reprodukálni. Az amolednél a fekete megjelenítésénél egyszerűen kikapcsol a pixel, az ips kijelzőnél meg szükséges a háttér világítás. De szerintem nem annyira vészes már a helyzet mint régen, mindkét technológiának megvannak az előnyei és hátrányai.

(#361) mindthecrap

mindthecrap
(fanatikus tag)

Tegnap vettem egy ilyen telót, az első nappal nagyon elégedett vagyok, 6 óra 50 perc SOT és még van 13%. Két SIM, wifi, mobilnet végig bekapcsolva.

Eddig egész életemben elzárkóztam a LITE modellektől, meg minden telefon vásárlás előtt hetekig bújtam egész este a teszteket, fórumokat... Most egy olyan életszakaszban vagyok, hogy csak venni akartam 100 alatt valami normális, nagy kijelzős telefont és ezt emeltem le a polcról.

(#362) morge válasza mindthecrap (#361) üzenetére

morge
(tag)

Irigykedem hogy így tudsz vásárolni. Én pont fordítva vagyok. Pár éve mindig felkészülök abból, amit vásárolok. Most kb 2 hónapja minden! estém a tesztekről szólt, szinte betegesen. Rengeteg 100e. alatti telefon közül ez akadt fenn a hálón, minden szempontból ezt találtam a legjobbnak a középkategóriába. Persze a kijelzőtől tartottam. Velejéig romlott fanatikus Samsungosként, ezt akartam megtörni ezzel a telefonnal.

(#363) viktorhu válasza morge (#362) üzenetére

viktorhu
(PH! addikt)

Érdekes ez a samoled vs ips dolog. Régen én is samoled-rajongó voltam, de az ips fejlődésével most már ott tartok, hogy látom a különbséget, de egyiket sem látom szebbnek vagy jobbnak a másiknál - egyszerűen csak másnak. Bármikor váltanék ips és amoled között.

(#364) mindthecrap válasza morge (#362) üzenetére

mindthecrap
(fanatikus tag)

Bennem meg pont a tradicionális márkák nem merültek fel, mostmár 6 éve elvagyok a kínai vonalon (Honor, Xiaomi, Huawei, és most újra Xiaomi), csak ezeket a márkákat futottam át vásárlás előtt.

Igazából nekem is kellett vagy 10 év mire beláttam, hogy túl van már pörgetve ez a mobilosdi, a cikkek, fórumok által könnyen bele kerülsz egy spirálba, egész éjjel tesztfotókat elemzel pixelről pixelre meg benchmarkokkal a párnád alatt alszol aztán bele hajszolod magad valamelyik csúcsmodellbe ami ugyanúgy tele van kompromisszumokkal, kiadtál egy csomó pénzt és csak a negatívumokat látod benne... Átéltem párszor ezt 😁 főleg a kamera minőséget hajszoltam sokat de mára be láttam, hogy a tipikus mobilos fotók kilencven százalékát simán meg lövi egy középkategóriás telefon is úgy mint egy flagship.

[ Szerkesztve ]

(#365) TIT

TIT
(PH! addikt)

Az aktiválás mire jó és hol van?
Hirtelen nem találom.

(#366) morge

morge
(tag)

Aki a Konzolvilágról rendelt, jött garancia levél vele? Nekem semmi nem volt benne, csak a nyugta, és egy vásárlási jegyzék.

(#367) Pipszi01 válasza morge (#366) üzenetére

Pipszi01
(lelkes újonc)

Olvasd el azt a nyugtát azt a sok papírt, h mi van ráírva :)
Az a nyugta náluk+ gari papír is. Az elég, ha garanciáztatni akarod. Ottvan rajta. Nekem a régebbi telóm + egy fejhallgató is tőlük van, mindkettőnél ennyit kaptam. Nyugi náluk ez ilyen :)

(#368) morge válasza Pipszi01 (#367) üzenetére

morge
(tag)

Elolvastam, de csak a címem, telefon típusa, ára, bizonylatszám, sorozatszám, nyugtaszám adószám, és cím . Ennyi. De ha ez a garancia papír is, akkor ok. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#369) Pipszi01 válasza morge (#368) üzenetére

Pipszi01
(lelkes újonc)

Meg sose gariztattam naluk semmit, de mindig ilyet kuldtek. Szal naluk valszeg ez ilyen :)

(#370) morge

morge
(tag)

Fényképezőn kell hangolni valamit? Nem olyan élesek a képek valamiért.

(#371) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ez is megvan

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#372) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Dobozban van fólia és tok?

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#373) Drughi válasza enginev3.0 (#372) üzenetére

Drughi
(őstag)

Nekem volt tok, fólia nem.

(#374) morge válasza enginev3.0 (#372) üzenetére

morge
(tag)

Csak tok.

(#375) sky11

sky11
(őstag)

Sziasztok !

Be lett lakva anyám telefonja . Nagyon tetszik nekem is , de ami legfontosabb , neki is . Külső , kamera , kijelző , sebessèg , minden IS :D
Az akkumulátor százalèk kijelzèsèt viszont egyszerűen nem találom .
Ha esetleg leírná valaki , azt megköszönném .

Oneplus 3 , HP Tablet Pavilion x2 10

(#376) novinyul válasza sky11 (#375) üzenetére

novinyul
(őstag)

(#377) Drughi

Drughi
(őstag)

Ki milyen témákat használ?

Egyáltalán van valaki aki Hong-Kong régióval használja? :B

[ Szerkesztve ]

(#378) enginev3.0 válasza Drughi (#377) üzenetére

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Spixel nevű témával lehet rács méretét állítani

Elég ha csak az asztalt állítod arra, a többi lehet másból összeszedett

(#379) novinyul válasza Drughi (#377) üzenetére

novinyul
(őstag)

Én Olasz régiót használom, van arc alapú feloldás, témákhoz meg Bosznia. Gyári témát használok, csak az ikonok vannak cserélve.

(#380) sky11 válasza sky11 (#375) üzenetére

sky11
(őstag)

Köszi :R !

(#381) bezke válasza novinyul (#379) üzenetére

bezke
(lelkes újonc)

Hali. Az arc alapú feloldást hol lehet beállítani (régióváltást követően)?

(#382) sky11 válasza bezke (#381) üzenetére

sky11
(őstag)

Beállítások - kèpernyőzár ès jelszó -arcadatok kezelèse .

Anyámèt úgy állítottam be , hogy dupla kopp , majd arcfelismerès .

(#383) novinyul válasza sky11 (#382) üzenetére

novinyul
(őstag)

Nálam is ez az alap beállítás :)

(#384) Drughi válasza novinyul (#383) üzenetére

Drughi
(őstag)

Detto

(#385) bezke válasza sky11 (#382) üzenetére

bezke
(lelkes újonc)

Köszi, közben meg lett. Hong Kongi régió a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#386) sky11

sky11
(őstag)

Ampere- vel mèrtem a töltès sebessègèt - erőssègèt . A gyári kábel + fej kombóval 850 mah - t írt , az OnePlus töltő 1800 mah körül tolja bele a delejt . Gyorstöltővel próbálta valaki ? Elvileg tudja a telefon a QC3- at .

(#387) New Bluestar

New Bluestar
(tag)

Sziasztok!
Duplakoppot hol lehet beállítani rajta ?

(#388) sky11 válasza New Bluestar (#387) üzenetére

sky11
(őstag)

Beállítások - mejelenítès - felèbresztès dupla koppintással.

Lezárás anyámnál a home gomb hosszú megnyomásra

(#389) New Bluestar válasza sky11 (#388) üzenetére

New Bluestar
(tag)

Köszi, rossz helyen keresgéltem, így megvan :R

(#390) rellif válasza sky11 (#386) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Már beszéltünk róla.
GuruZone kolléga használja ;)

only FABOT

(#391) sky11

sky11
(őstag)

Eszembe jutott , hogy megnèzem összehonlítva az OP3 AMOLED -kijelzőjèt a MI 8 lite kijelzőjèvel . 1-2 videót elindítottam a YouTube- on.
Semmi hiányèrzet nem lenne bennem , ha holnaptól ilyen szèp IPS kijelzővel rendelkező telefont kellene használnom .

Szerk.: Töltès variálás : OP tölttőfej + gyári kábel : 750-800 mah
Gyári töltőfej + OP kábel. :1800-1900 mah

[ Szerkesztve ]

(#392) rellif

rellif
(fanatikus tag)

A kamera része csak engem "izgat" ennyire? :DDD
Gcam-ból találtam olyan verziót ami hibátlanul működik és tudja a Night Sight funkciót.

only FABOT

(#393) novinyul válasza sky11 (#391) üzenetére

novinyul
(őstag)

Tudná a QC3 szabványt, de tök felesleges. Én este egy sima 1A töltőre rakom, azt el van vele reggelig :) Az max. vész esetén lenne jó, normál használat mellett felesleges.
Rellif: linket dobjál! Köszi

[ Szerkesztve ]

(#394) rellif válasza novinyul (#393) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Holnap feltöltöm majd valahova,vagy ha van 4pdaA regisztrációd akkor itt keresd.MGC_5.3.015_B-S-G-based_v.1.0.14_TlnNeun_mf4_Tele_fixed_gdb417_v12.apk

only FABOT

(#395) morge válasza rellif (#392) üzenetére

morge
(tag)

A Gcam az micsoda? Play áruházból van? Ez engem is érdekelne ha pici javulás elérhető vele. Véletlenül az élességet levettem , nem vettem észre és azt hittem ilyen vacak a kamerája. :) Hová érdemes egyébként állítani, normálra vagy magasra az élességet, kontrasztot, és telitettséget?

-Van olyan hogy csikozódáscsökkentés, és autómata fénymérés. Ti mire állítottátok ezeket?

(#396) enginev3.0 válasza morge (#395) üzenetére

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Gcam az a Google camera portolt verziója

(#397) GuruZone válasza rellif (#394) üzenetére

GuruZone
(őstag)

köszi szépen, innen is tölthető.

Xiaomi Mi8 Lite 6/128GB MIUI 10.2.2.0 .:. Nintendo Switch .:. PS4 Pro .:. Logitech G29 .:. PSN ID: Guru_HUN .:. 25 év PC gaming ment a kukába!

(#398) GuruZone válasza GuruZone (#397) üzenetére

GuruZone
(őstag)

Jelentem, nekem nem működik.

Nálam [ EZ ] működik egyedül.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi8 Lite 6/128GB MIUI 10.2.2.0 .:. Nintendo Switch .:. PS4 Pro .:. Logitech G29 .:. PSN ID: Guru_HUN .:. 25 év PC gaming ment a kukába!

(#399) rellif válasza GuruZone (#397) üzenetére

rellif
(fanatikus tag)

Ez nem ugyanaz a verzió.
A másik pedig amit linkeltél ott veszíti el a lényegét, hogy nem működik a hdr funkció és a képek minősége nem jobb mint a gyári megoldás.

[ Szerkesztve ]

only FABOT

(#400) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Elvileg a lite is megkapja nem soká az új kamera fájlokat nem? Mert akkor nagy javulást várhattok :K

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.