Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laslow

    senior tag

    válasz ollie #42011 üzenetére

    Egy 6 éves flagship teljesítménye még valóban elfogadható, de tudod miért? Mert a maga korában egy feleslegesen nagy teljesítményű telefon volt (ami pár év múlva még mindig egy középkategóriásnak megfelel, és 6 évesen is hozza a minimumot), és főleg mert évek óta nem kapott friss Androidot, hiszen gyári módon nincs rá lehetőség. Sem biztonsági frissítéseket. Szerintem ezeken múlik egy telefon használhatatlanná válása: az újabb szoftver nagyobb erőforrás igényén. (Meg a szándékos gyártói telefonlassító frissítések botrányain.)

    Nekem Pixel 3a van, ami nagyságrendileg az S7-tel azonos teljesítményű. És épp cserélem (iPhone 13 Minire), mert ezen a legújabb Android van, de újabb már nem jön ki rá, és a biztonsági frissítésekből is pont most kapta meg az utolsót. És frissítésről frissítésre egyre lassabb lett, és mára elérte, hogy minél hamarabb meg akarjak szabadulni tőle, mert naponta sokszor, minden használat során bosszant a lassúságával. Miközben 2-3 éve tökéletesen elégedett voltam vele (jó, azóta az akku is érezhetően kevesebbet bír már). Azt tippelem, hogy ha az S7 is kapna friss Androidot, máris nem lenne elégedett a teljesítményével a feleségem.

    Persze, lehet régi Androidot használni, nem kötelező a legújabbat. De azért én szeretem az egyre fejlődő rendszerek újabb és jobb képességeit használni, rosszul érezném magam egy fluid, de régi rendszerrel, miután láttam és megszoktam az újdonságokat. Úgyhogy 2-3 évente új telefont veszek, mert a régi lassúvá válik és megutálom...

    Az S10e a következő 3 évben nem fog kapni Android 13-at, 14-et és 15-öt, így várhatóan nem fog sokkal lassabbá válni sem mint amilyen ma. Biztonsági frissítéseket nem tudom meddig fog kapni. A feleségemet nem zavarja, hogy nem halad a telefonja a korral, neki nem hiányzik az egygombos vezérlés (az én Pixelemet nem is tudja használni egyáltalán, mert nincs ott az alján a 3 vezérlő gomb), nem érdekli a sötét mód, simán netbankol évek óta nem frissített rendszerről, stb. El lenne egy új akkuval is az S7-ben, de azért egy 6 éves tekefont szerintem már nem foltozgatni kell, hanem lecserélni egy korszerűre. Na, az S10e azért már mégiscsak egy 3 éves telefon, és egy újabb, tényleg sokáig támogatott iPhone-nal szemben azért ez szerintem mindenképpen hátrány. Remélem, sikerült kifejtenem, hogy miért írtam, hogy egy 6 éves Androidos telefon már használhatatlan. Igazad van, nem használhatatlan, de azért talán érthető, mi vezetett ehhez a gondolathoz.

    [ Szerkesztve ]

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Új hozzászólás Aktív témák