Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz hj79 #16322 üzenetére

    Megmarad minden játék, mentés még a cloudos mentés is, ha van esetleg. Ezek nem országhoz kötöttek, hanem accounthoz. Érdemes a redditet kicsit átnézni, ha még többet akarsz erről tudni, mert nagyon sok beszélgetés van erről a témáról, mert a spórolás célja nyilvánvaló :) Van olyan, aki már a 20. programját veszi így, hogy csak a vásárlás idejére vált országot. Volt, aki azt is kipróbálta, hogy megvásárolt játékot kitörölt és régió váltás után letöltött. Minden működött, mert a játékok régió függetlenek (majdnem, a japán eshoppal lehetnek meglepetések, lásd alul).
    Egy srác összefoglalta a választ, amit megvettél, az a tied, mindegy, hogy melyik országból "it doesn't. Anything bought on your account, no matter what the region, is yours."
    Még az online előfizetés is régió független, ha van esetleg, csak a megújítás funkciót ki kell kapcsolni a váltás előtt azt írták.
    Ami problémákról ott írtak:
    - USA-ból lehetnek gondok visszaváltani EU-ba például. Lehet, hogy az akár 1 centes egyenleg miatt, bár állítják, hogy nincs egyenlegük és mégsem működik. Erre nem kapott még választ se a srác a Nintendótol. Mondjuk nem tudom mennyire pofátlanság emiatt reklamálni náluk :) Svéd gyerek USA-ból behúzott egy demot egy másik a fortnitetot és azt állítják, hogy nem vettek ajándékkártyát, nincs egyenlegük, de mégsem tudnak visszaváltani Svédre. Megoldás nincs, mondjuk azért nem probléma igazán, mert a Switch több accot tud párhuzamosan kezelni, úgyhogy inkább kellemetlenség csak ez. Ha veszek USA-ban valaha is valamit, akkor arra külön accot készítek majd.
    - Egy srác írta, hogy vannak játékok pl. fire emblem, amiknek másmilyen a japán verziója és csak a japán régióból hajlandó frissíteni. Csak a japán verziókkal említettek ilyen "gondot".

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Norb79 #16361 üzenetére

    A switch GPU tud 1 terraflopot dokkolva. A fat XO 1,3-t, tehát a Switch nincs nagyon lemaradva GPU ügyileg. Az elvileg elég lehet 720p-re felskálázva 1080p-re, dokkolva persze. Kézi módban passzolom, ott még tovább kell butítani, igaz a képernyő is jóval kisebb, kevésbé látszik. A CPU viszont valószínűleg nagyon gyenge az XO/PS-hez képest, de ilyen összehasonlítást még nem láttam, mindig csak a GPU-t nézik.
    Elméletben, ha vennék a fáradtságot a programozók és valamennyire a tegrára testre szabnák a kódot, akkor nagyon sok programot át lehetne portolni.
    A skyrimot a vgchartz nem túl megbízható adatai szerint 1,07m példányban adták el. Azért ha 1m eladást meg tudna célozni és el is érni egy-egy komolyabb port, az már üzletileg is jó befektetés lenne és érdemes lenne némi időt a testre szabással eltölteni. Sajnos a Nintendo állítólag nagyon megfeji a sw készítőket, legalább is ezt olvasni róluk, de konkrétum nincs csak találgatás persze. Ez a haszonrés miatt lehet érdekes, meg persze az árakra van hatással.
    Hasra ütésre azt mondanám, hogy 2-300e eladott darabnál egy 40-50-60 EUR szoftver már ki kell termeljen hasznot egy átlagos port esetében is. 500e eladott darabnál komolyabb port is bele kéne férjen még a Nintendo szokásosnál nagyobb sápját is figyelembe véve. 1m darabnál meg a specifikus testre szabásra is kell, hogy legyen erőforrás.
    Azért is érthetetlen, hogy viszonylag kevés komolyabb portolt program van Switchre, mert ha ide áthozzák, akkor már a mobil/tablet piacra már könnyen át lehetne vinni a terméket. Persze ott csak pár kiválasztott típusra, mert a mobil/tablet piacnak a problémája a kismillió különböző hw, de legalább a nagy gyártóknak a csúcs gépeire könnyebb lenne portolni egy switch után. A mobilok meg tabletek már ott lihegnek teljesítményben a fat konzolok nyomában. Csak a hülye nem látja, hogy egy potenciális piac van ott kialakulóban, ahova jó belépő lehet egy switch port elsőnek.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz ayo #16458 üzenetére

    Nem a kímélés a legfontosabb szerintem, hanem ha gyerekek is használják, akkor például a múltkor az ülő alól került elő az egyik kártya. Ha közben porszívózok, akkor -1 játék. Kirándulás vagy rokonlátogatás közben történik, akkor jó eséllyel szintén -1 játék. Mondjuk néha amikor ferdén próbálják beerőltetni, akkor azért adok nekik atyai jótanácsokat, mert nézni is rossz, szóval a foglalat kímélése is lehet kérdés.
    Az viszont tény, hogy a Nintendo ökoszisztémában az online vásárlásra különösebben nem ösztönöz semmi. Ráadásul jó eséllyel előbb talál az ember akciós fizikai példányt, mint hogy belefusson az évenkénti 1-2 eshop (AAA címekre) leárazásba. A használt játékok meg természetesen még kedvezőbb lehetőséget teremtenek, anyagilag és igazából sok olyan játék van, hogy egy ideig játszik vele az ember, aztán lehet, hogy soha többet nem indítja el. Fizikai példány esetében pénzmagra lehet váltani a kihasználatlan játékot ez nagyon nagy előny valóban.
    A Mario Bros-t én online fogom megvenni, mert a Wii-n végtelen időt töltöttek vele a srácok. Van egy olyan akció most 13-ig, hogy dupla aranyat adnak érte és egy arany kb 2 forintot ér. Így nettó kb 13400 Ft lesz a játék online vásárolva. Mivel ezt nem tervezem eladni, így ez az opció maradt nekem.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz tl-x #16461 üzenetére

    A következő vásárlásnál beszámíttatom az aranyat, a nettó alatt ezt értettem. Máshogy nézve olyan, mintha 10%-os utalványt (5% helyett) adnának a vásárlás után amíg ez az akció tart. Mondjuk ha egészen precíz szeretnék lenni, akkor a fizikai példány után is érvényesíthető 1% arany, ha valaki a fizikai példány árát akarja hasonlítani az eshophoz.
    Még szemezek pár indie címmel: earthlock, exorder, portal knights vagy a siegecraft commander, amik egészen korrekt játékoknak néznek ki. Egyet még be akarok húzni, oda jól jön majd az arany.
    Főleg a siegecraft néz ki olyannak, hogy egy kis zúzásra elő lehet venni bármikor, ha van egy kis ideje az embernek. Ilyesmi játékot keresek, még 2 napig akciósak.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz ldave #16520 üzenetére

    Ezekkel a Sandiskekkel nincs teljesítménygond vagy hibás szektor? Sajnos elég sok a kamu SD kártya, főleg a jóárasítottak az Alin mondjuk úgy kockázatosak. Egyszer láttam erről videót, egy srác tesztelt egy kupac hamis SD kártyát és ugye lassabb az olvasás de főleg az írás része, mint egy eredetinek de ez még talán belefér, nem volt annyira vészes a különbség (kivéve pár nagyon gagyi kártyát, azok döglassúak voltak, de azokról még én is megmondanám, hogy hamisak, ha csak rájuk nézek). Az igazi gond velük, hogy tele voltak hibás szektorokkal, amit valahogy blokkolt a formázásnál, de azért elgondolkodtató.
    Én a Samu SD kártyát rendeltem inkább, az több ismerősnek is van és ha nem is merném az életemet feltenni rá, hogy eredeti, de az írás-olvasás sebessége rendben van, megegyezik az eredetivel és hibás szektor mentesek. Szóval ami úgy néz ki, mint egy kacsa és hápog is, togyog is, akkor az egy kacsa, legalábbis remélem :) A 128gb viszont én is kinövöm idén biztosan és váltanom kell, de azt hiszem maradok a Samunál.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz g@bo #16535 üzenetére

    Nyilván, csak hamis-hamis között is van különbség és leginkább az alapján lehet biztosra menni, ha valaki belevesz és kipróbálja. Vettem még a Raspberry Pi-be pont egy tutira hamis Sandisket, igaz olcsón, de kibírhatatlan boot idők voltak vele. Most egy pendriveban jól használható, de a Switchnél szerintem fontos a sebesség, mert vannak nagy méretű programok, amik sokat töltenek pl a smash.
    A Samsung SD kártyát család és ismerősök meg én is vettek eddig hetet összesen. Mindegyik jó sebességű és hibás szektor mentes, tehát az egy ajánlható hamisitvány :) Valószínűleg hamis, mert ennyiért eredeti Samut nem lehet adni, még kínai nagykernek sem (a sandisk is hasonló történet, azok is hamisitványok szinte tutira). Hacsak nem a kamionról esett le :)
    Ha már többen belevettek és nincs vele gond, akkor nyugodtabban lehet venni az eladótól, ezért jó ha az infót megosztja az ember.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz consono #16537 üzenetére

    A snipperclips nekem is jöhet majd, de már csak fizetés után, mert azt mondta pénztárcám, hogy nem ad többet addig :)
    Jó hír, hogy akcióznak folyamatosan. Maradjon meg ez a jó szokásuk. Lehet, hogy végre észhez tér a Nintendo, hogy online sokat el lehet adni, mert kényelmes és sokan szeretik, de legyenek akciók és a fizikai példány alá kell(ene) beárazni.

    A splatoon2-höz ez az Octo bővítmény mennyire éri meg az árát? Teljes játék áron adják, még leakciózva is 10e pénz, sokallom egy bővítményért. A snipperclippershez is teljes játék áron van a bővítmény, igaz az is akciós most.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz ldave #16559 üzenetére

    Jó tudni, hogy nincs vele gond. A raspberryhez akarok majd egy 64gb kártyát, amire az emulátorokat rakom fel, oda gondoltam sandisket jó áron. A switchez én Samsungot vettem, mert arról tudom biztosan, hogy nagyon gyorsak és hibamentesek (a hamisítványok :) ) mert vannak nagy programok, amik sokat töltenek.
    A smash például teljesen korrekt, sokat tölt, de bőven az ingerküszöb alatt van, elég gyors az sd kártya.
    Egy YT videóban mondta a srác, hogy az információi alapján, amit a nézőktől kapott és összesített, az Amazonon az sd kártyák kb fele hamisítvány. Ha ebből indulunk ki, akkor az Alin vajon mi lehet a helyzet? Biztos, hogy nem jobb ennél :)
    Szerintem inkább bele kell nyugodni, hogy jó áron tuti biztosra hamisítványt fog venni az ember, mert csodák nincsenek, csak vannak jobb minőségű hamisítványok.
    Én sem félek venni jó áras SD kártyát, mert ahogy én látom, egy-egy eladónak ugyanaz a forrása és hasonló minőséget árul. Tehát ha valaki már belevett és a kártya sebessége rendben van és nincsenek hibák, akkor már sokkal kisebb a kockázat.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz petymek #16566 üzenetére

    A képernyőt cserélhetik mert azt nagyon lehúzták minden tesztben meg tényleg az elérhető legolcsóbbnál maximum 1 fokozattal jobbat raktak bele. Meg még meg a belső tárhelyet, meg néhány ráncfelvarrás.
    Ahogy olvasgatom, mindenki azt mondja, hogy ugyanez a teljesítmény lesz, ahhoz nem nyúlnak, mert abból parasztlázadás lenne, hogy 2 év után vegyél újat. Mondjuk a Nintendo azt szeretné mindig is, hogy egy családban legyen több switch is. Biztosan sokan azt csinálják majd Japánban meg a gazdagabb országokban, hogy akkor lesz új is meg régi is, de nálunk nem hiszem, hogy ez gyakori lesz. Ráadásul olyankor minden játékot minden konzolra külön meg kéne venni ugyebár, mert home funkció itt nincs, nice try Nintendo.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz koncsik #16669 üzenetére

    A fix joy conok miatt egy kicsit szkeptikus lennék ezzel, mert elég magas a meghibásodási rátájuk. Valószínűleg azzal lehet összefüggésben ez a terv, hogy a Nintendo szeretné azt, ha egy családban több Switch is lenne. Másodiknak jó lenne egy ilyen egyszerüsített verzió esetleg. Az még jobb lenne, ha úgy alakítanák ki, hogy esetleg dokkolni lehetne.
    Még azon gondolkodtam, hogy láttam ezt a pii wii pocket gépet, mekkora királyság lenne ha a Switchen is megoldanák ezt a Wii kompatibilitást. A jobb joy conon van egy jelenleg kihasználatlan IR port és sokan arra tippelnek, hogy a Wii kompatibilitás miatt csinálták. Na jó, az 12switch játékban lehet vele hamburgert falni :) de másra nem nagyon emlékszem, hogy használják.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz peternac #16691 üzenetére

    A switch egy jó környezet az indie játékoknak. Ez a játék ráadásul kb 2e forinttal drágább is nintendóéknál, mint pl a magyar XO shopban.
    Érdekes pedig, mert én úgy tudom, hogy voltak felmérések és alig van olyan switch tulaj, akinek ne lenne játék pc vagy másik konzol. Szóval logikusan minek venné meg valaki Switchre, de gondolom úgy vannak vele az emberek, ha már megvették a switchet, akkor használni is kéne és a viszonylag kevesebb nagy cím mellett jobban labdába rúgnak az indie címek.
    Jó hír ez szerintem, mert XO,PS4 környezetben sokkal sanyarúbb az indie címek sorsa, és így legalább több fejlesztő meg tud élni és a Switch terjedésével még jobb lesz nekik.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz 30z.Samu #16720 üzenetére

    Már tegnap elkezdték feldobálni a gameplay videókat meg a kicsomagolást, aminek biztosan örült a Nintendo :)
    Egy szép térkép van a játék dobozában belül. Én digitálisan vettem meg, mert az eladás nem opció ennél a játéknál, úgyhogy várja az élesedést.
    Mondjuk jó kérdés volt az egyik videó alatt, ha átállítom japánra az országot, akkor hamarabb lehet-e vele játszani? Elvileg igen, gyakorlatban meg ki tudja.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz woros #16758 üzenetére

    Jogos a háborgás egyébként. Annál is inkább mert pont a Nintendo vezír volt az, aki tavaly nyáron a többi SW készítő céget figyelmeztette, hogy ne legyenek kapzsiak. Na persze ő arra gondolt, hogy a Switchen és a Nintendo környezetben még nem divat a mikrotranzakciós pénztárca csapolás és emiatt ő érzett egy erkölcsi fölényt és beszólt a többieknek.
    Közben meg hát, na igen, azt nem veszi észre, hogy árazásuk akár kapzsinak is nevezhető, ha azt nézem, hogyan mennek le a játékok árai egy XO környezetben mondjuk és milyen komoly akciók vannak, amikor a vevőknek van lehetősége olcsóbban is beszerezni. Mondjuk most év végén egészen korrekt akciózást hajtott végre a Nintendo, lehet, hogy visszajeleztek a vezírnek, hogy kb menjen a p.csába a beszólásával, amikor meg a Nintendo aranyárban akar mindent eladni.
    Nekem szerencsére kimaradt a Wii U, úgyhogy ebbe a kérdésbe nem is gondolok bele jobban, de talán egy állítólag nem kapzsi cég adhatna árengedményt azoknak, akik megvették Wii U-ra is :)
    Szerintem ilyen esetekben, amikor gyakorlatilag fogják a Wii U programot és minimális módosítás mellett átportolják, akkor a korábbi vásárlóknak kéne biztosítani kedvezményt. Azt nem tudom, hogy Wii U-n a fizikai példányoknak van-e egyedi azonosítója, mert ha nincs, akkor ugye ők kiesnek, de legalább akik online megvették tőlük, azoknak adhatnának kedvezményt.
    Ezt most úgy mondom, hogy nem vagyok benne érintett. Én most veszem meg először ezt a játékot.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz HUmenetke #16799 üzenetére

    1:1-ben ne cseréld el szerintem. Eleve drágább játék meg elég új, nagyjából 1 hónapos és most sokan kereshetik használtan. Simán kérhetsz még 2-3e ráfizetést.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz petymek #16803 üzenetére

    Szóval szidod, de azért megvetted és játszol vele. Egyébként gyerekeknek a nabbital sem annyira egyszerű, mert van ahol a pálya jelenti a nehézséget főleg nem az ellenfelek.
    1,5 napja játszunk, 2-3 játékos egyszerre, a gyerekek főleg Nabbittal, de még nem értünk a végére. Ráadásul ez csak az első kör lesz, utána megpróbáljuk nehezebben, marioval, luigival, aztán majd mindenki egyedül meg majd megpróbáljuk kimaxolni a nagy érméket, szóval 3-4 végig játszás biztos lesz és utána is elő szoktuk venni. A Wii alapján mondom ezt.
    Jó játék ez, rengeteg játékpercet bele lehet rakni.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz hszilard666 #16846 üzenetére

    Hatalmas játék a Skyrim, de azóta volt már több hasonló sőt jobb is, pl a Witcher3. Én kétszer játszottam végig a Skyrimot, de másodjára inkább pont a modok miatt, felraktam PC-re a szuper mod csomagot és jobbára csak nézelődtem, hihetetlen mennyit javítottak a játékon.
    A legnagyobb baj vele szerintem, hogy nagyon könnyű lesz egy szint után, semmi kihívás nem marad a harcban. Van hozzá mod, amivel végig nehezek a harcok, de harmadjára már nem volt kedvem nekiesni.
    A Zelda mellett kétségtelen, hogy a második legjobb minőségű nyílt világú RPG a Switchen, de tényleg az van vele, hogy szerintem nem sok ember volt, aki még nem játszott vele korábban. Ehhez képest viszont meglepően jó eladások voltak. Ha csak egyszer toltam volna ki PC-n, akkor megvettem volna én is.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Bazsi1987 #16856 üzenetére

    Másolni nem lehet a belső tárhelyre, csak külső SD-ről külsőre és azt is számítógépen csak. Marad az, hogy kiveszed a külső SD-t és újra installálod. Arról olvastam, hogy ilyenkor is van valami trükk, a plusz gombot kell nyomni, de már nem emlékszem pontosan, hogy mi volt a gyerek gondja, aki kipróbálta ezt, de a lényeg a plusz gombot kellett nyomnia a megoldáshoz.
    Van YT-on rengeteg sebességteszt, például ez és a belső tárhely a leggyorsabb, még az extreme SD-knél is gyorsabb. Azt feltételezik, hogy 95mbit/sec nél lekorlátozza a Switch az olvasást a külső SD-ről, amíg a belső tárhelynél nincs ilyen korlát. Az meg külön érdekes, hogy az extreme SD kártya lassabb, mint a normál, de lehet, hogy átverték a tesztert egy hamis kártyával. Sajnos rengeteg a hamis SD kártya.
    Ha Aliról vetted az SD kártyát, akkor szinte biztosan hamis, de ha vennél egy extreme sebességű eredeti kártyát, akkor valószínűleg az se lenne gyorsabb a Switchben a korlátozás miatt. Szerencsére most már a minőségi hamisítványok tudják hozni ezt a sebességküszöböt :) szóval no para.
    A belső tárhelyről meg mindenképpen gyorsabb lesz, az akadás már más kérdés, hogy megszűnik-e, mert lehet szoftveres gond is.
    Vicces amúgy ez, mert a fizikai példányok a leglassabbak, még a régebbi SD kártyáról is gyorsabban betöltött a progi a teszten.
    Lenne értelem a teszt alapján a fizikai Zeldát mondjuk a belső tárhelyre felrakni és onnan játszani inkább. Kár, hogy erre nincs lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz woros #16893 üzenetére

    Mindenre van már YT videó, a Mario Bros Wii U Switch összehasonlításra is :)
    Azt még most sem értem, hogyan tudta a srác még decemberben tesztelni, de megcsinálta. Megnéztem korábban ezt a videót, de én nagy eltéréseket nem találtam. Pár minta, kövek erezete, ilyesmi, ami különbözik, de van hogy a wii u a részletesebb, van, hogy a Switch. Tény, hogy nem sokat faragtak a kinézeten, fogták az eredeti textúrákat és kicsit nagyítottak rajtuk a nagyobb felbontás miatt és csókolom.
    Ami szintén érdekes, hogy a Switchen körben van egy vékony fekete csík és emiatt nem használja ki a teljesen az 1080p-t, de csak találgatni tudok, hogy miért van ez így. Talán a textúra arányok megtartása miatt kellett ez.
    A Wii U-n is volt körben vékony fekete csík?

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz koncsik #16896 üzenetére

    Haha, jó hogy mondtad, mert megnéztem a beállításokat. Valamelyik gyerek átállította 95%-ra a képernyő méretet, de mindegyikük tagad :) Ráadásul azt is tudom, hogy péntek óta történt, mert azóta csak a Márió Bros dübörög a gépen.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz djozsi #17091 üzenetére

    Ez mind szép és igaz, csak a Wii U miatt egy erős kielégítetlen kereslet maradt. Ez alapján maga a Nintendo is egy erős indulást jósolt a konzolnak, amit sikerült még túlszárnyalni. Ez a jó hír.
    Ettől függetlenül ez egy drága konzol, ráadásul inkább második vagy harmadik IT eszköz a legtöbb ember esetében. Azaz itt sokkal hamarabb eljön az a pont, amikor a keresletet már csak komoly árcsökkentéssel lehet jobban tovább erősíteni. A Nintendo meg a vason se hajlando veszteséget realizálni, egyszerűen inkább akkor kevesebbet adnak el, de nem próbálják ki azt a modellt.
    Az is nagyon működik, hogy amikor a gyerekem játszik a KFC-ben, körbeállják többen és elkezdik nyúzni a szüleiket, hogy nekik is kell ilyen. Tehát minél "közelebb" van egy konzol az emberhez, minél gyakrabban futhatnak bele az emberek, annál nagyobb a nyomás, hogy ne álljon ellen. Mondjuk az arcokat érdemes lenne megfigyelni, amikor kérdezik, hogy mennyi a tablet. Mondom, hogy 100k a gép + a sallangok + a rajta levő programok, olyan 200k eddig.
    Drága, azért ne szépítsük, sőt nagyon drága. Én kitoltam az XoX vásárlását idén BF-re, így tudtam megvenni, a kettő már nagyon sok lett volna nekem. Sok ember meg már az alapgép árától lehidal, mert azt hiszik, hogy tablet és akkor még nem beszéltünk a játékok durva árazásáról.
    Mindegy, legyen sikeres, mert ugyan olcsóbban semmit nem fog adni a Nindendo akkor sem, de legalább több játék kijöhet rá.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz mike1334 #17130 üzenetére

    A Nintendo egyáltalán nem az a szent felhasználóbarát cég ám, csak sok a fanboy meg sokan valamiféle elborult gondolkodással védik körömszakadtáig a konzolt, ami éppen nekik van, mintha attól ők is a siker részesei lennének. Holott csak a fizető balekok, na jó a balek kicsit erős, de a siker kifizetői biztosan. A Nintendo ellenfelei is tudnának mesélni, pontosabban mesélnek is az intelt megszégyenítő gazdasági nyomásgyakorlásaikról, amikor még nyeregben voltak és megpróbálták a konkurrenciát kinyírni.
    Egyébként mitől lenne jobb egy játékosnak, ha jól megy Nintendonak? Igazából amennyi előnye van, annyi hátránya is, sőt inkább több a hátrány a felhasználóra nézve. Előny meg maximum annyi, hogy a darabszám miatt több fajta játék jöhet rá. Az MS is csak azóta jó fej például, mióta le van maradva.
    Egyébként hogy mennyire így van, érdemes ránézni az eshopra most. A derék nintendo egy elég általános 25%-os áremelést hajtott végre a dél afrikai shopban, de úgy nézem, hogy úgy általánosságban EU-ban. Nem néztem mindent meg, de ugye most vettem a Mario Bros-t és már 3e forinttal többe kerülne.
    Ráadásul kinyírták a dél afrikai shop árelőnyét is, tehát az emelés olyan nagy mértékű, hogy már nem számít olcsóbbnak EU-ban sem, csak pár címre. Rendben, akkor visszatérek a használt játékok vásárlásához és még annyit se látnak tőlem Nintendóék, mint eddig, mert a fizikai játékot el tudom adni kijátszás után, ráadásul egy használt játékon minimális a bukó így.
    Megteheti a Nintendo, hogy többet akar elszívni a játékosoktól, hiszen jól megy a konzol meg a szoftver is és meg is teszi, ezek szerint vagy nem tudom mi másért van ez az emelés. Remélem csak rendszerhiba és visszatérnek az árak, ahol voltak.
    Szerintem nem kicsit ostoba, aki csápol nekik. A játékaik zseniálisak, ezért megéri megvenni a Switchet, de maga a cég ahogy le akarja az utolsó fillért is szívni a játékosokról, az nekem gusztustalan. Meg mondom, érdemes megnézni a történeteket, hogyan próbálta kinyírni a konkurrenciát meg a saját vásárlóit is, amikor előnyben voltak, beszédes és nem hiszem, hogy ilyesmit akarna bárki is újra.

  • Baltazár123

    senior tag

    Kicsit jobban megnéztem az eshopot. A dél afrikai shopot kinyírták, annyira drága lett, alig maradt értelmes vásárlási lehetőség ott, úgyhogy országot is kéne váltanom, de jó kérdés, hogy mire. EU-n belül is eddig mindig volt akár több olyan ország is, ahol valamivel olcsóbban adták, most már alig van, mindenhol az egységes 60EUR-t kérik az AAA címekre. Talán még norvégiába érdemes kiruccani egy vásárlásra, de sajnos az sem olyan olcsó, mint volt a dél afrikai shop. Zárja a kiskapukat a Nintendo és EU-ban kéri mindenhol a 60EURt most márt EUban. Nagyon utána kell nézni, hogy hol érdemes megvenni. Sajnálom, jó lehetőség volt a dél afrikai shop.

    Koncsik, rengeteg van, [link1] [link2]

    Nyilván bele lehet kötni, hogy a YT-on a második mondat nem igaz, mert, de aki meghallgatja a teljes történetet, és megérti, hogy mi miért történt annak összeállhat egy kép a fejében.
    Ugyanúgy az intel történet, ott is minden szalmaszálba belekapaszkodnak az intel fanok és faragják, pedig az a történet is szépen összeállt szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz tuki2200 #17146 üzenetére

    Azt felejted el, ha nincs relatív olcsó eshop vásárlási lehetőség, akkor átállok használt játékokat venni és ennyi. Ha nem kapkodok és jó áron veszem meg a használt játékot, akkor nem bukok semmit rajta eladáskor. Ennyi előnye mondjuk van annak, hogy a Nintendónál nincsenek akciók.
    60EURért én nem vagyok hajlandó játékot venni és nem is fogok és soha nem is vettem. Eddig 3 AAA címet vettem meg online, gold visszatérítéssel 14e forint körül a dél afrikai shopból. Nálam már ez is kb duplája, mint amennyiért XO-n szoktam venni "drága" AAA játékokat, mert ott gyorsan csökkennek az árak és nekem semmi nem kell azonnal, ráérek várni fél egy évet. Ennyi a történet. A Nintendo esetében a Mario Brost megvettem az induláskor, mert az árak úgysem csökkenek, ezt tudtam, sőt, mostanra 3e forinttal drágábban tudnám csak megvenni.
    Ez egyáltalán nem drága hobbi, csak Nintendóéknál az és a két másik konzol esetében is csak akkor, ha nem bírsz várni és azonnal induláskor veszel játékot.

    koncsik, bocs, nem neked szántam, csak tudom, hogy van ez és úgy általánosságban mondtam. Sajnos régebben beleálltam pár intel-amd vitába és hát igen....

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz tuki2200 #17149 üzenetére

    Figyelj, ne próbáld relativizálni a havi cigivel, mert 60EUR az 18-19e forint árfolyamtól függően. Örülj annak, ha te olyan anyagi helyzetben vagy, hogy neked ez az összeg nincs fölötte az ingerküszöbödnek. Nekem ez sok, még akár havonta 1x is.
    Egyébként sem igazán érted, amit mondok. Arról beszélek, hogy van egy legális és az eshophoz képest sokkal olcsóbb lehetőség, a használt játék piac. Ennyi. Minimális macera van vele, felhajtani a jó árú használt játékot és utána eladni. Látom az előnyét az eshopnak, mert nem kell kártyákat cipelni, tesztek alapján gyorsabbak a játékok töltés része SD kártyáról, kényelmi faktora is van, de nekem ez már túlmegy a tűrőképességemen, amennyi pénzt tőlem a Nintendo le akar szívni.
    Ahogy írtam nekem AAA játékra 5-7e forint az a sáv, ami elfogadható. Ez sem kevés ám, a gyerekem havi ebédpénze ennyi, igaz támogatással, ha már átmegyünk demagógba a cigivel, akkor én is mondok egyet.
    A Nintendo esetében a használt játék piac a megoldás nekem, mert ott bőven a célul kitűzött 5e forint alatt tudom tartani az egy játékra jutó költséget.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz ayo #17157 üzenetére

    Igen, a Switch használt piac tényleg jól pörög és biztos, hogy az egyik mozgató rugója az, hogy a Nintendó nagyon ritkán akciózza a nagy címeket. Emiatt a használt játékok erősen tartják az árukat. Az első vevő kénytelen lenyelni egy 5-7e forint veszteséget, de utána már szinte árában vehető és adható a játék.
    Valamikor veszek majd egy Zeldát és már nézegetem az ár sávot, amiben vennem kell, hogy utána minimális bukóval el tudjam adni. Decemberben sajnos nem maradt már pénzem játékra, mert szigorúan kereteket szabok erre a célra és nem lépem át. Egy ismerős srác 8e odaadta volna, mert azonnal kellett neki a pénz valami akciós vásárlásra. Azon még talán nyertem is volna valamennyit, de ahogy nézem 12-13,5 ársávban nyugodtan megvehető, utána simán ugyanannyiért el lehet adni.
    Minden játéknál belőhető egy ársáv kb 15 perc idő ráfordítással, annyit meg rá lehet szánni egy vásárlásra. A vásárlás meg az eladás már lehet macerásabb, ha személyes átvétel van, akkor rámehet 1 órám is. Van egy olyan szabály, hogy a ráfordított időt is számoljuk el valamilyen összeggel, mondjuk 1e forint per óra. Mindent összeadva is bőven a kitűzött keretösszeg alatt tudom majd tartani a költséget.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz djozsi #17160 üzenetére

    Engem nem különösebben érdekel, hogy milyen eladási számokat produkál a Switch, mivel rám nézve minimális a hatása sőt sajnos a cég múltja alapján és feltételezve, hogy nem sokat változtak, egy sikeres korszakukban inkább arra kell berendezkedni, hogy akkor qrva drága lesz a játék ökoszisztéma a konzolon és évente 1x akcióznak komolyabban. Ez sem akkora gond, mert szerencsére van megoldás, használt játék piac.
    Ha neked valamilyen érthetetlen okból az életedre nagy hatással van a Nintendo sikere (mondjuk részvényes vagy) akkor örülj neki. Tényleg semmi gond nincs ezzel pláne egy switch fórumban.
    Az viszont értékesebb hozzászólás lenne a puszta számok felsorolásánál, ha megpróbálnád megtippelni, hogy milyen hatása lesz ennek az ökoszisztémára.
    Én egy sikeres és erő pozíciójából a játékos táborra tekintő Nintendóból simán kinézem, hogy kihoznak egy lefele korlátosan kompatibilis frissített konzolt, mert elég fanbázis van már, úgyis megveszik, meg amúgy is a deklarált céljuk az, hogy egy családban több Switch legyen. Lehet, hogy egy ebbe az irányba mutató megoldáson törik a fejüket. Vegyél még egy újat is a kompatibilitás miatt, de a régit se add el, mert jó az még sok mindenre. Egészen simán beleférne a gondolkodásukba most, szerintem. Ez persze csak egy tipp, meglátjuk.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz nxswitch #17174 üzenetére

    Az 1 2 switchben vannak egyszerűbb mozdulatok, szerintem azzal tud játszani egy 4 éves is, csak kb a duplája az ára a keretednek. Használtan már ki lehet fogni a megjelölt árhoz közel.
    2 játékosnak jó lehet az Astro Bears Party. Azzal a rokonom 4,5 éves gyereke már jól tudott játszani. Egyszerű az irányítása, lehet futni, gyorsan futni meg repülni egy ideig és a cél, hogy egymással kicsesszünk, eléfussunk gyorsan vagy elérepülni. 3D snake program. A kis gömbön nagyon pörgős a játék, max 20-30 másodpercig tart egy kör és a teljes meccs is lemegy hamar. Van izgalom faktora. Jótanács, hagyni kell nyerni benne a gyerekeket :)
    Ingyenes játék, kétjátékos a Kitten Squad, annak is nagyon egyszerű az irányítása, egy próbát megér.
    Egy játékosnak jó lehet a Millie, Toki Tori, ezekkel kicsik is tudnak játszani és ezek mind viszonylag olcsó játékok.
    Az eshopban be tudod rendezni ár szerint a játékokat, kezdve a legolcsóbbal és átnézheted az indie címeket (20 EUR alatt szerintem csak indie van), hátha valamelyik megtetszik.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Norb79 #17327 üzenetére

    Nekem XO-n még telepítésre vár 6 vagy 7 AC játék jó ideje és esélytelen, hogy switchre bármelyiket megvegyem újra. A handheld játék nálunk annyira nem jelentős súlyú, hogy emiatt bármit is megvegyek, ami másik platformon megvan vagy sokkal olcsóbban beszerezhető. Egy kivétel volt, a minecraft, azt megvettem. Igaz, XO-ra egy ezres volt, ráadásul egy nagy csomaggal együtt adták ott, Switchre meg 5e pénz az alapjáték, de mindegy, ez a játék szerintem határozottan fejleszti a gyerekek gondolkodását (kraftolások) térlátását (építkezések) meg így tudunk többen is egyszerre játszani.
    A Nintendo inkább fókuszáljon a saját játékaira, mert a legtöbben szerintem azért vették meg ezt a konzolt. Ilyen több éves máshol már szénné játszott játékok kiadása nekem erősen lehúzás szagú, de ha van rá igény, akkor csinálják.
    Arra viszont kíváncsi lennék, hogy hány darab eladott játéknál mondják azt, hogy megérte. Ugye itt számolni kell azzal is, hogy a Nintendo a hírek szerint nagyobb sápot szed le a játék készítőkről, mint a többi platform. A jó hír viszont a készítőknek, hogy a minőségi játékfelhozatal szűkösebb a Switchen (a többi platformhoz képest), ezért a régi játékok átiratai + indiek is tudnak durrantani.
    A skyrimot is megvette 1 milliónál is több ember, pedig szerintem legalább 80-90%-nak megvan másik platformon és már szénné játszotta.
    Mondjuk ha jön az AC és megveszi 3-500e ember, ami szinten biztosan meglesz, a szokásos 30-40EUR, 10e forint körüli áron, akkor azért a kiadónak is biztosan megéri a portolás.
    Engem semmilyen formában nem fog megérinteni az AC switchen, még használt játék formájában sem veszem meg, de az csak jó dolog, ha bővül a kínálat. Én mondjuk több Nintendo játékot szeretnék inkább látni a konzolon, azért vettem. A több éves játékok átportolása és fullos áron kiadása engem nem szólít meg.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    Már nagyon régen voltam a vaterán de tegnap véletlenül mellényomtam a könyvjelzőknél és ha már odatévedtem, akkor körbenéztem.
    Azon gondolkodom hangosan, hogy akik alap Switch gépet árulnak 150-160e forintos áron, több eladó is, vajon milyen elképzeléssel határozták meg ezt az árszintet?
    Nem tartozik ide szorosan, de a vaterát én ezért utáltam meg, mert gyakorlatilag általános sport lett ott a palimadár vadászat. Gusztustalan azért.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Sirandrish #17427 üzenetére

    Neten fent van az összes 576, de ki olvassa azokat? Engem gyerekkoromban a commodore világ jobban érdekelt, amikor az ment és főleg a Kiss Laci féle covboy levelezés. Haveromnak válaszolt is egyszer az idióta kérdésére. Az be van keretezve a dolgozó szobája falán a mai napig :) Egyébként csodálkozom, hogy manapság nincs hasonló próbálkozás, egy üde színfolt volt a covboy posta, ahol le lehetett ereszteni a szelepet és szórakoztató is volt.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Sirandrish #17467 üzenetére

    "The early purchase bonus DLC is scheduled to be released around February 2019."

    Holnap már február, akkor kezdhetsz aggódni :) Mondjuk ez a február körül megérkezik jó szöveg, mert március is február körül van, igaz január is.

    Illetve bocs,ja, aggódnod kell, 3 napon belül meg kell kapjad a kódot, de azt írja, hogy csak a send-out megkezdésekor, amit nem lehet pontosan tudni melyik dátum, de feltételezhetőn a holnapi nap, feb elseje. Úgyhogy jövő hét szerdáig ha nem jön meg, akkor van gond szvsz
    After the send-out period begins, the download code will be sent within 72 hours after claiming the respective Gold Points. The download code will expire on June 30th 2019.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz KOHO #17709 üzenetére

    A Nintendonak profilt kéne váltania és a Segához hasonlóan az exklúzív szoftvereit teríteni mindenen, pc, konzol, telefon, tablet és így egy több száz milliós felvevő piachoz férnének hozzá. A vason magán amúgy is minimális a nyereségük, a nagy pénzt nekik az exklúzív játékok hoznak. Esetleg a joy-conhoz meg a dokkolóhoz hasonló hardveres kiegészítőket készíthetnének a tabletekhez és ennyi.
    Erőlködnek az indie címekkel is, nyilván, mert mi más jönne nagy számban, de 15-20 évvel ezelőtt különb játékok voltak PC-re meg PS2-re, mint az indie címek 99%-a. Mindegy, amíg a játék szűkösség miatt a fan bázis felszívja az indie címeket is, addig talán megéri nekik, bár orrba-szájba akciózzák az indieket folyamatosan. Szerintem az összes indie címen nem keresnek annyit, mint egy darab 10m körüli darabszámban eladott ex címen.
    Ha lehetne azt választani, hogy veszek egy combosabb tabletet, ahhoz kiegészítő hardvert (akár joy-con-t a Nintendotól) és arra vegyem meg a Nintendo játékokat, akkor gondolkodás nélkül inkább azt választanám.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz hszilard666 #17755 üzenetére

    A hellblade több szempontból is érdekes kísérlet. Az eladási adatokra kíváncsi leszek, mert 2-300Ft-os GP-ban szerintem aki akarta kijátszotta ezt, itt meg lesz mennyi, 10e? Ráadásul ez egy olyan játék, hogy sok értelme nincs az újra játszásnak. Ennél viszont érdekesebb kérdés, hogy az UE4 motort a határáig kihasználja ez a játék és ha normális port lesz, akkor választ ad arra, hogy van-e elég kraft a Switchben a komolyabb játékokhoz. A válasz valószínűleg az lesz, ahogy írod, hogy szaggatni fog, de előre ne temessük, kiderül majd.
    Én továbbra se értem, hogy miért kéne erőltetni ezen a gépen a grafikai intenzív portokat, mert szerintem egészen egyszerűen nincs benne elég kraft a modernebb játékokhoz, de nem baj, ha kísérleteznek, mert lehet, hogy programozással meg tudják végül oldani, de akkor se erre fogom megvenni, mert boxon sokkal olcsóbb játszani.
    A hordozhatóság nem tudom mennyire szempont, nekem a 3 hónap alatt 2 alkalommal volt mozgatva házon kívül. Házon belül meg én nem szeretem, ha valaki kézben tartva játszik, mert a szemet eléggé terheli, öregíti ahogy mondják. Ott a nagy TV, a monitor, arra szépen ki kell rakni a képet és ennyi. Ne kerüljön a gyerekek látásába a játék, én tudom ezt, mert szgép miatt lettem szemüveges.
    Egyszerűen nem tud a Switch a nagy konzolokkal versenyezni az új játékfelhozatalban. A boxra nem túlzás, hogy 1 hónap alatt kijön ennyi játék, mint itt 1 év alatt és ha valaki vár egy kicsit a vásárlással, akkor sokkal olcsóbban is tud játszani ott. Bár switchen meg a használt játékok ára nem csökken, úgyhogy itt gyakorlatilag meg úgy lehet ingyen játszani, hogy használt programot vesz és elad az ember.
    A kiváló Nintendo játékok, amik a lényegesek, szerintem. Egy egész családot le tud ültetni és szórakozni mondjuk egy Mário partyval. Még csak hasonló játékot se tudnék mondani boxra, jó van monopoly, de más nem jut eszembe és abban ugye nulla akció van, a partyban meg van 80 minijáték és szórakoztatóak.
    Sok kiváló Nintendo cím érkezik 2019-ben, szerintem ez a lényeges hír. Nekem legalábbis.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz 30z.Samu #17770 üzenetére

    Hát, külföldi rokon segítségével már 93-ban hozzá jutottam egy laptophoz, szóval igen :) Itt felejtette a nyaralás után :) A szemem a TV és később a monitor miatt romlott sajnos, túl közelről néztem, meg azok durván terhelték a szemet. A mostani gyerekekre meg a telefon, tablet meg a switch is veszélyes, hiába jobb a kijelző, de közelről nézik. Szerintem nagyon felelőtlen szülő az, aki hagyja kézben játszani órákig a gyerekeket.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz 30z.Samu #17773 üzenetére

    Értettem a poént, mert a régi böszmeteg gépeket a monitorral együtt nehéz lett volna ölbe venni :) Laptop meg tényleg ritkaság volt. A mostani kijelzők már sokkal jobbak, de tényleg oda kell figyelni szerintem. Külső akkuról 5-6 órát is elmegy a Switch és 50-60cm távolságra fókuszál az ember szeme folyamatosan. Nagyon hamar szemüveg lesz belőle gyerekeknél, ha túlzásba megy a kézi konzolos játék.

  • Baltazár123

    senior tag

    Most néztem egy YT videót, amiben a VR lehetőségéről beszél a srác. VR Switchre?
    Na ez érdekes lenne. Van benne fantázia és a hardver elvileg sok nintendo játékot elbírna a VR osztott módban is. Ezt kipróbálnám, ha megvalósulna. A pletyka szerint már idén jöhet, meglátjuk, de város nagyon.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz 30z.Samu #17975 üzenetére

    Nekem nem adja a Zelda sajnos pedig nagy RPG rajongó vagyok.
    Sajnos az XP hiánya és az, hogy a karakterfejlesztés kimerül abban, hogy több életerő meg stamina meg a néhány feloldott Shiekah Slate funkció, aztán csókolom. A Zelda fejlesztési vonala annyi, hogy cuccokat kell grindelni és rárakni a karakterre, ami csak egy része egy igazi RPG-nek, karakterfejlesztés meg komplexebb varázslási rendszer is kéne nagyon.
    A harc rendszer szerintem nincs jól összerakva. Eleve XP nélkül értelme se sok van a harcnak, de hozzá ez a folyamatos fegyver törések, gáz. Master módban meg kell a maszk és el kell kerülni a harcot, nincs értelme leküzdeni (egy egyébkén újratermelődő) ellenfelet a pár cuccért, amit eldob. Nem szórakoztat a harc, még az ugrabugrával együtt sem.
    Ami viszont teljesen hiteltelenné teszi számomra a történetet, az idióta japán stílusban túltolt debil gesztikulálások beszéd közben. Nagyon röhejese, például mikor Impa anyó kidülleszti a szemét egy teljesen semleges mondanivaló közben. Eleve a beszélgetések egysíkúak, minimális a választhatóság, de hozzá ez a debil gesztikulálás, egyszerűen nem tudom komolyan venni. Ez sajnos tipikus japán, elég pár rajzfilmet megnézni, amikor túlgesztikulálják, kidüllesztik a szemet stb. Van akinek biztos tetszik, nekem gyerekesnek és debilnek hat és hitelteleníti a történetet.
    Nem régen toltam ki az earthlockot, ami nem is hasonlítható a zeldához a játék komplexitását tekintve. A jól összerakott karakterfejlesztés miatt viszont alig vártam, hogy folytathassam a játékot és a történetet, pedig mondom sokkal egyszerűbb játék, mint a Zelda.
    Ez van, nem jön be mindenkinek, pedig én mint nagy RPG rajongó vártam. Egyszerűen nem érzek késztetést, hogy folytassam. Néha előveszem, tolom kicsit, de unom, sőt az idióta beszélgetések idegesítenek is.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz ayo #17981 üzenetére

    Nekem ez volt az első Zelda játékom és én úgy tudtam, hogy RPG és azt is vártam tőle.
    Valóban ez inkább egy átmenet inkább az akció-kaland játék és az RPG között.
    Nem akarok senkit lebeszélni róla, de aki RPG-t vár, az csalódni fog, ennyi a kínom vele.
    Mondjuk a rengeteg debil módon visítozó, hörgő, gesztikuláló és viselkedő karakter a Zelda világában nagyon idegesítő és számomra hitelteleníti az egész játékot.
    A gyerekeimnek viszont tetszik, mert olyan, mint a japán rajzfilmekben a karakterek :) Nekik viszont még bonyolult a játék, túl sokat kell magyaráznom, hogy mit csináljanak. Talán majd ők kitolják egyszer és nem hiszem, hogy valaha is a végére érek.
    A Dragon's Dogma-t várom én is.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz KOHO #18165 üzenetére

    3-4 switch játék újonnani árából veszel egy használt XO-t vagy PS4-t és azokra már szinte utána dobálják a használt lemezes játékokat, nagyon baráti áron, illetve online meg masszív leárazások vannak és rendszeresen. Esetleg előfizetsz GP-ra és onnantól az idő lesz a szűk keresztmetszet. Van némi esély arra is, hogy a streamelős GP megérkezik egyszer a Switchre is, akkor annak lehet esetleg egy esélyt adni.
    Az említett GTA V-t behúztam 4e pénzért XO-ra akcióban, Switchre meg képes lennél megvenni 16-20e-ért? Az árkülönbözet nagyjából már a harmada egy használt konzolnak. Ráadásul ez a mostani generáció elég masszívra sikerült, nagyon kicsi a kockázat egy használt konzol vásárlással. A port minősége a Switchre meg eleve nagyon kérdéses lenne.
    Ha nem élet-halál kérdés nálad az utazás közbeni játék és igényled a komolyabb játékokat, akkor egy használt konzol a barátod. A Nintento meg egy egyedi ökoszisztémát teremtetett, érdekes saját játékokkal, de ezen túl minimálisan használhatóak a konzoljaik más célokra. Nem feltétlen az ő hibájuk, aki ismeri őket, az erre számított és ezt kapta. Tengernyi gagyi indie cím, néhány ügyesebb közülük, pár régebbi aaa játék portolása, de akárhogy is a játékok drágák a többi platformhoz képest, a gép erőssége miatt meg az újabb címek felejtősek is szerintem.
    A streames GP megoldás viszont ígéretes, ki fogom próbálni, ha tényleg lesz. Na az lehet, hogy megoldás lesz neked is a komolyabb játékok irányába.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Edge #18204 üzenetére

    Megrendeltem a Starlinket én is, jó kis húsvéti ajándék csomag, mert mégsem egy sima játékdoboz. Ha mégsem jön be, akkor eladom féláron pár ezer bukóval, de szerintem el lesznek vele a srácok. Van benne űrhajó, lövöldözés, minden mi szem szájnak ingere.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz TazLeacher #18216 üzenetére

    Bárhol szinte, én a konzolvilágtól rendeltem, mert ott nem számoltak postaköltséget, de máshol is láttam ennyiért, 8500Ft a starter pack, ami adja a játékot, figurákat, űrhajót meg egy spéci kontroller tartót (vagy nem is tudom mi a pontos neve), amibe belemegy a 2 joy con és az űrhajót rá lehet rakni meg arra a fegyvereket és aktivizálódnak a játékban is, úgy lehet vele játszani. Gyerekek oda lesznek érte. Ha bejön nekik, akkor meg lehet még több figurát venni hozzá később.
    Gondolkodtam, hogy XO-ra vegyem-e meg, de ez egy olyan játék, ami jó lesz utazáskor szerintem, elővenni és zúzni vele egy kicsit.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz TazLeacher #18218 üzenetére

    8 és 10 évesek. Itt egy videó starlink a kicsomagolásról és a játékról.
    Arra gondoltam, hogy nagy sláger lesz, hogy az űrhajót rá lehet illetszteni a tartóra és pilótát rakni bele meg fegyvereket rá, amik a játékban is aktivizálódnak.
    Látok ebben a játékban fantáziát. Ha mégsem jön be, akkor meg tényleg minimállis lesz rajta a bukó eladáskor.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz 77Guba #18220 üzenetére

    Lehet, persze, ez az űrhajó odaillesztése inkább csak azért jó, mert "cool" dolog. Gyerekek odavannak az ilyenekért. De majd jön valaki, aki játszik is vele és többet el tud róla mondani, mert én csak YT-ról tájokozódtam eddig.
    Belenéztem az eshopba és a standard edition van leárazva online, ami adja az alapjátékot, 4 űrhajót, 6 pilótát meg 12 fegyvert. Úgyhogy lehet zúzni azzal is természetesen.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz mike1334 #18380 üzenetére

    Ez a switch technikailag egy tablet. Ezen a területen meg komoly teljesítmény növelés van évről-évre, de ezt mindenki tudja csak azért írom le, hogy a Nintendo sem gondolkodhat úgy, mint régen,, hogy változatlan HW-ből leszállít 100m-t. Egészen egyszerűen ez már nem működik, kell az erősebb HW 2 évente. Főleg ott lehetnek elakadva, hogy saját játékaik elfutnak, de van egy véges száma a nintendo fanboyoknak és kéne nyitniuk azok felé is, akik nem a nintendo gyermeki lélekkel játszható játékait favorizálják. Ott meg a HW k..va gyenge, sok éves címeket tudnak úgy-ahogy áthozni illetve talán a stream lesz az igazi megoldás, de ez is nagoyn nyitott.
    Nem tudom, hogy HW frissítés nélkül mi lenne a Switchel. Értem, hogy mindenki a sikertörténetet harsogja, de közben meg a jófogást meg az aprót elárasztják az eladó használt Switchek. Nem számolom össze, mert nem akarok ebbe sok energiát ölni, de feltűnő, ha ránézek pár naponta, hetente hogy mi az újdonság, akkor mennyire sok gépet árulnak. Az is egy jó témakör, hogy a gépek számottevő része okosított, de ennek a hatását itt nem lehet kitárgyalni :)
    Lehet, hogy ez magyar specialitás, de ha ennyire pörög a használtpiac máshol is, arról nem is beszélve, hogy egy gép akár 3 vagy még több gazdát is megjárhat, akkor egészen egyszerűen az új HW eladások megrekednek, mert elfogy a célközönség. Kipróbálja, eladja.
    Ha lesz új, erősebb HW az viszont újra felpörgeti a vásárlást. Engem nem fognak vele mexólítani, mert a nintendo játékok a jelenlegi HW-en is elfutnak és én ezért vettem Switchet és nem azért hogy RDR2-t játsszak rajta.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz 30z.Samu #18384 üzenetére

    Az XO 1,4 Tflopot tud, persze ez csak a grafika. A Switch 1Tflop és 2,5-3 éves hardverről beszélünk. A processzor nyers ereje az, ahol a mobil HW még nagyon le van maradva.
    Nem vagyok naprakész, hogy milyen mobil HW-ek vannak, de a Tegrából már van 6 magos P1 változat is, ha jól tudom. A grafikát szerintem biztosan tudják hozni az XO szintjén. A processzor erejét meg megközelíthetnék egy új hardverrel.
    Jó, mondjuk az ilyen nyílt világú programok, amik rengeteget töltenek játék közben is, azzal is meg lennének lőve, hogy akkor kéne nekik egy külső ssd vagy gyors hdd, amit leginkább csak dokkolva lehet elképzelni.
    Ezzel együtt szerintem, ha akarán a Nintendo egy Fat XO erejét nagyon megközelítő gépet össze tudnának rakni.
    Slayer: a kelendő a használt azt jelenti, hogy egyrészt aki eladja és nem azért teszi, mert valami baja van a gépnek és átb.ssza a vevő fejét (jártam már így telefonnal), akkor ő kipróbálta és ennyi elég volt neki. Egy XO, PS esetében az eladások jó része aról szól, hogy váltani akarnak Pro-ra vagy XoX-re. Aki switchet ad el, annak meg ennyi volt a kaland. Aki használt gépet vesz, az meg nem vesz új gépet értelem szerűen sőt akár eladhatja egy harmadik személynek is. Ha sok használt gépet öntenek a piacra az nem jó jel, semmilyen formában sem.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Wlac #18387 üzenetére

    Néha lehet kapni olyan csomagot, mint a mario party volt, hogy program + joy con 28-29e pénzért. Sajnos arról én lecsúsztam, mert rossz helyen rendeltem meg és bár visszejelezték, hogy ok, de aztán lehet, hogy havernak adták oda inkább és törölték a megrendelésemet. Ja meg felhívott az eladó és pofátlanul rám akarta sózni a programot + joyconokat teljes áron. Megmondtam neki, hogy hova mehet.
    Használtan lehet venni néha, de ki kell próbálni, mert az első verziók nagyon szervízigényesek voltak és természetesen általában olyanokat árulnak használtan.
    Én azt csináltam végül, hogy sok gépet árulnak plusz joyconnal. Írtam több eladónak, hogy eladna-e külön 2 joycont és volt aki belement. 13e volt így a kettő de nagyon alaposan kipróbáltam. Vigyél gépet, ha használtat veszel.
    eBAY.de-en lehet kapni 10-12e forint körül (30-35EUR + posta) hamisítványokat. Keress rá ott, hogy joy-con, de elég beszédes, hogy nulla darab értékelés volt akkoriban róluk. Én nem mertem velük kísérletezni, főleg, hogy használt eredetit nem sokkal drágábban lehet venni.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz mike1334 #18389 üzenetére

    A switch egy olyan termék, amit sokan szeretnének kipróbálni és ez a Nintendo zsenialitását bizonyítja. Aztán a használt piacra öntött rengeteg gép meg azt bizonyítja, hogy sok embernek rövid életű a Nintendo kaland, de ha jó áron adja valaki, akkor hamar elmegy, úgyhogy erős a kereslet a használtra is. Menni fog még a szekér sokáig, amíg mindenki kipróbálja, aki akarja.
    Ettől függetlenül nekem például nagyon hiányzik a böngésző és a média lejátszó, mert akkor kiváltana egy tabletet és elég lenne a switchet vinni kirándulásokra. Ha ezen nem változtatnak, akkor kb 2-3 év múlva a gyerekek kinövik a Switchet és akkor eladom. Ha a tabletet tudná helyettesíteni, akkor megtartanám.
    Mindenkinek mások a szempontjai.
    A HW erejét, mint probléma szerintem jól érzed, mert a PC,XO meg a PS mind x86 alapú és arra készítik és fordítják a programokat elsődlegesen. A switch lehet bármilyen erős, kevés olyan program lesz, ami specifikusan erre a hardverre készül és a többi címet meg le kell fordítani, portolni. Na most a portolás minősége meg a ráfordított erőforrással arányos, de általában túl sokat nem szeretnek költeni egy portra. Az meg egy további kérdés, hogy nyers proci erőben a mobilok még le vannak még erősen maradva még ha natív módon fejlesztenének rájuk akkor is.
    Az új XO meg PS generáció meg behozhatatlan távolságra kerül a Switchtől. Most a fat XO nincs annyira durván messze de az új generáció ereje behozhatatlan távolságra lesz.
    A stream is egy érdekes kérdés. Nekem a problémám az, hogy az orvosok már most is figyelmeztetnek az 5G miatt, de persze majd kijön egy ellentanulmány, ami lesöpri a véleményüket és biztonságosnak fogja kijelenteni. Ezzel együtt én hand held módban nem használnám a streamet. Órákon át gyakorlatilag a maximumon forgalmaz a wifi tölünk 20-30 centire.
    Ismertem rádióst a rendszerváltás előtti seregben, aki még orosz haditechnikával dolgozott. Ott volt elektroszmog rendesen és hát azt mondja, hogy súlyos betegség nem volt ugyan gyakoribb, ellenben azt megfigyelték, hogy aki sokáig volt rádiós, annak mindnek lánya született 10-ből 9-nek. Talán csak véletlen, ki tudja?

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Sirandrish #18395 üzenetére

    Biztos, hogy most akarsz bika PC-t építeni, amikor mindenki aki él és mozog a streamre áll rá?
    A YT-on rengeteg videó van erről, vannak olyanok is, ahol a számunkra várható 6-800km (németország) távolságból streameltek és meggyőző volt.
    Akár még egy switch is tud majd streamelni szerintem.
    Aztán lehet, hogy megbukik az egész stream koncepció, de most óriási erők álltak mögé és nagyon tolják.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz 30z.Samu #18398 üzenetére

    Meglátjuk, de ami videókat én néztem, nekem, nekünk nagyon megfelelne. A net minősége lesz kulcskérdés és lehet, hogy át kell menjek a Digihez, aki kihúzta az üveszálat. Van pár előnye a UPCnek (horizon, wiifree), ami nem tudom, hogy megy diginél, de kibírom majd ezek nélkül is, mert a net sokkal jobb minőségű.
    Én a Linus techet szoktam nézni, mert általában minőségi videókat rak össze és ő már próbált egy streamet 3 hónapja stream teszt
    Bár a kommentekben savazzák, de ha valaki megnézni, nem igaz, hogy trükköznek, sőt alaposan körbe járják a témát. Nyilván a net minősége a fő kérdés, illetve, hogy milyen távolságra lesznek a szerverek. Nálunk németország lesz az esélyes és ha megnézed a kommmenteket vannak, akik kb ilyen távolságból streamelnek és azt mondják, hogy jó minőségű.
    A hardver maga meg nem erősebb egy switchnél. Úgyhogy várom nagyon a Switch verziót, hátha lesz benne fantázia.

Új hozzászólás Aktív témák