Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koncsik

    MODERÁTOR

    válasz Baltazár123 #17145 üzenetére

    Nem kötekedni akartam, kíváncsi vagyok, több dologgal egyetértek, amit írtál. Később megkukkolom őket, köszi.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

  • djozsi

    senior tag

    válasz Baltazár123 #17145 üzenetére

    Nem nyírták ki a délafrikai eshopot csak EU állampolgárként nem éri meg délafrikainak "hazudni" magad (tudom, hogy legálisan megtehető, szabályos tevékenység, de mégiscsak erről van szó) olcsóbb játékokért többé. Eddig megérte, de minden csoda három napig tart, engem nem különösebben lep meg, hogy befoltozták ezt a kiskaput. Emiatt gonosznak aztán végképp nem mondanám a Nintendot, szívük joga olyan regionális áron adni a termékeiket, amilyenen jónak látják. Persze nyilván én is örülnék, ha mindent minél olcsóbban adnának.

    Én megnéztem a két videót, amit linkeltél és tényleg megpróbáltam nagyon nyitottan hozzáállni, hogy itt lesznek a nagy leleplezések (bár én örülök a Switch sikerének, szóval a te világképed szerint én egy nagyon ostoba ember vagyok...), de...

    Az első videó egy 30+ éves történet, amiben a legtöbb szereplő már halott, a főcinkosnak kikiáltott toys'r'us már megszűnt. Ráadásul az egészből süt a xenofób sértődöttség, hogy nem dicső amerikai cégek fölözik le a játékipar hasznát és a noa irodában csak farmeres suhancok játszanak, miközben dől a lé. Ráadásul már a videó idejében a Segának, később pedig a Sonynak, Microsoftnak valahogy mégis sikerült simán betörni erre a piacra, sőt, a Sony alig néhány évvel a videó után fel is törölte a Nintendoval a padlót. De még egyszer, ha mindent szó szerint igaznak is veszünk, a Sega történetből kihagyása felett pedig szemet hunyunk, ezért a 30+ éves sztoriért neheztelni a mai Nintendora kábé olyan, mintha Németországot valaki a mai napig utálná Hitler miatt.

    A második videó pedig egész egyszerűen okafogyott, hisz a legfőbb rant azon van, hogy a Nintendo nem enged profitálni a játékaiból készült videókból, ezt a szabályt pedig azóta eltörölték. Van még szó arról, hogy a Nintendo általában le szokta lőni az IPivel kapcsolatos fanprojekteket, ami amúgy persze engem is elszomorít, de totál nem gondolnám, hogy emiatt a Nintendo gonosz lenne, még ha emiatt már duplán leszek ostoba akkor se... :) Ő IPjük, ráadásul messze nem ők az egyetlenek a piacon, akik elejét szokták venni az ilyen projekteknek.

Új hozzászólás Aktív témák