Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz csubuka #44836 üzenetére

    A jövő a multi-core felé halad, döcögösen, de már ott vagyunk az elején (ezért lesznek egyre "jobbak" az öreg FX-ek is, anno ugyanez volt C2D korszakban, az akkori Quad-ok a Duo-hoz képest gyengék voltak, mert nem volt olyan játék ami a 4C/4T-t tudta volna használni, amint lett, az öreg Quad-ok erőre kaptak azonnal ;] ).

    Kedvencem, taáltam olyan elemzéseket (YT-n), ahol X58-as platform X5650 CPU-val VS. Z370-es platform i7 8600k-val, mert hát ugye a lényeg hogy hogyan megy az "öreg" cucc vs a "fiatal" cucc ellen játékok alatt, azt elárulhatom, hogy érdemi lemaradás nem nagyon volt, volt ahol még jobb FPS-ek adódtak, min és avr. tekintetében. 6C/12T vs 6C/12T, volt ahol HT ON, volt ahol HT OFF.

    A ramokat hagyd nyugodtan alacsonyan, játéknál nem rúg labdába nagyon a MHZ. :DDD

    C6 jótékony hatással lehet a fogyasztásra, ellenben keményebb tuningnál annak gátja lehet (tehát nálam ki lett lőve).

    A stabilitás a legfontosabb, eddig úgy tapasztaltam, ha IBT/LinX lefutott, akkor mással sem hasalt el a gép.
    Az undervolt alsó határa változó, megtalálhatod hamar, az lesz az amikor be se boot-ol, és marad neki rosszabb a BIOS reset. ;] Többiek is irták, ezt is ki kell kisérletezni, mint az OC-t. 0,85-0,9V alatt nem hiszem hogy elindul már normálisan, próba-cseresznye. :K

    Nálam, mivel erős OC van, a QPI/DRAM 1,32Volt-ra lett belőve, lehet elég volna kicsivel kevesebb, de nem kisérleteztem annyit vele, nemcsak az NB-t hűtőm külön, hanem gyakorlatilag az egész alaplapot telibe (VRM-NB-SB 1 db 140-es ventilátor, a CPU-n meg játékviz van).

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák