Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #21839 üzenetére

    "Hát, 3.6GHz-en még nem nagyon melegszik a cucc."
    Fején találtad a szöget, pont azért használom úgy.... a 3675-höz képest a 4ghz 9%-al lenne gyorsabb, de sokkal-sokkal melegebb, és a lapom is jobban izzadna, sokkal. Így meg kényelmes, de mégis bőven elég gyors az uncore/ram is.

    "...hogy az alaplap jelez egy hőmérsékletet..."
    Igen, azt sok lapon az egyik perifériavezérlő csip a hőmérője produkálja, messze-messze minden melegedő alkatrésztől... :D Kevés olyan lap van, ami külön méri a VREG vagy PWM (tápkör) hőfokát.... A csipszet hőfok se mond szinte semmit. :D
    Sokan nem jöttek rá, hogy miért olyan horror meleg az EVGA E758-ak tápköre... Egy gyengén szellőző házban az általad említett 4Ghz-es beállítással csont nélkül megugorja a 100 fokot... :K Ha teszel valami ventit a core VRM bazinagy bordájára, akkor ez lehuppan olyan max 80-ra, de most jön a poén, mert nem is az melegszik igazán, hanem a VTT tápkör! És a lap azt is hozzákalkulálja a VREG hőfokba! És azt sokkal nehezebb hűteni, mert a mosfetek a csipszethűtő nyúlványa hűti gyárilag, sőt, a gyári ventije is pont oda fújná rá a meleget, ezért is moddoltam.... (Képek a lapról: [link])

    A VGA-s kérdést ne kezdjük már elölről, uncsi már nagyon.... Legalább mellékelnéd, mégis milyen mérésekre alapozod, amit írtál ("99%-ban megvolt a kihajtás")... :U Ha valaki kevésbé hozzáértőt teljesen megkeverhetsz ezekkel a felelőtlen kijelentéseiddel...
    Amúgy az meg a Te problémád, hogy nincs egy normális, gyors winyód, és különben is szeretsz többet load-képet nézni, attól még nem mindenkinél ez a helyzet....
    Fél éve vettem 2db WD BLACK 500GB winyót RAID0-ba, 26K volt a kettő együtt (nem megfizethetetlen szvsz) és ilyet megy:[link] (Viszonyítási alapnak betettem a két screen alá egy képet XS-ről, ami egy RAID0-ba kötött Velociraptor-pár)
    Aki egy I7-es gépet vesz, de gagyi winyóval használja, az szvsz meg is érdemli....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák