Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Homer

    tag

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni! Hamarosan venni szeretnék majd egy újabb számítógépet a mostani 2500 MHz-es P4-em helyett. Sajnos azonban nem igazán kísértem figyelemmel a processorok fejlődését :(. Kérdésem tehát az lenne, hogy az egyik honlapn (online áruház, biztos sokan ismeritek is, de a reklám elkerülése végett nem írom ki a nevét) ) összeállítottam két konfigurációt, ami az erre szánt pénzemből kijönne. Egyik egy 4 magos 3 GHz-es processzorral, a másik az Intel új i7-es sorozatának egyik 2,66 GHz-es darabja egy-egy (remélem) hozzávaló alaplappal természetesen. Mindkettő olyan 230-240 e Ft lenne, de nem tudok dönteni. Érdemesebb megvenni a kisebb órajeű, de újabb tokozású (1366) processzort, vagy maradjak a régi 775-nél maradjak? Igazából 3D-s tervezőrendszerek (Inventor, Solid Edge, később Catia, és ProE) használatához kellene a gép, de itthoni felhasználásra, tehát mindenre használnám majd... Még egy megjegyzés: utánaolvasásom során azt olvastam, hogy az újabb foglalatos alaplapok csak túlhajtva képesek kezelni az 1333 MHz-es DDR3 memóriákat. Én nem akarom tunningolni a lapot, ennek ellenére ilyen típusú memóriát vennék mert közel egy ára van a 1066-os memoria modulokéval...

    Nos, melyik konfit vegyem szerintetek?

Új hozzászólás Aktív témák