Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz katt777 #14549 üzenetére

    Zájec: Neked tudom, hogy nem lehet elégszer elmondani, de ha a nem 18X szorzóval lenne problémád a 220-as BCLK tesztjével, akkor küldj nekem egy Z600-at, hálásan meg fogom köszönni. Egyébiránt továbbra sem áll szándékomban megfőzni a CPU-mat.

    kulerr: Részemről lezárva, csak rühellem az ilyen farizeus magatartást. Egyik, tapasztalatokra hivatkozva megírja, hogy nem jók az ASUS meg a GB lapok, a másik meg nekem szól érte, hogy én miért hivatkozok erre. Én spec. ha valakivel bajom van (de magam még sosem kötöttem bele senkibe, még ha ingerelt is, amihez nyilván kell némi kultúra), pü-ben írom meg, mert így nyilvánosan, még ha igazam lenne is, akkor is úgy tűnne (még ha bizonyos hozzászólók nem is bizonyítanák saját maguk), hogy mások esetleg szándékolt befeketítésével próbálom magam fényezni. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Zájec

    veterán

    (#14549) katt777 :: "Kár, hogy a Platinumok 1618-nál feladják a próbálkozást." jah , nálad igen , de HSM kollégánál ment 1750-t cl8-ba is... akkor ? biztos te csinálsz valamit rosszul..

    arról nem én tehetek a régi modemedhez nem adnak ki új drivert,,, inkább a modemed gyártóját dicsért ezügyben , ne nekem válaszold meg a miértjét... nemérdekel..

    ne haragudj de hogy néz ki egy ilyen bclk ilyen kicsi szorzóval (*12) nevetséges..

    úgy néz ki valahogy ahogy Keldor papa irta.. és nem az ő személyére hányok hanem a tiedére , mert rajtad kivül senki nem eröszakolja rá senkire a saját szarját, mondván hogy ez a legjobb... de te valamiért mindig igen , és ez nem csak az én szememet bántja, hanem szinte mindenkiét rajtad kivül.... ezen kéne elgondolkoznod.... én csak leirom a tényállást, rád nem haragszom, csak sok amit csinálsz...ennyi...
    "akkor javaslom, hogy egy ideig próbálj meg a magyar nyelv helyesírásának, ha nem is a rejtelmeivel, de legalább az alapjaival foglalkozni."
    te nekem ne javasolj semmit, inkább azzal segitenél ha nem reklámoznád a cuccaidat amit épp birtokolsz... csúnya láma szokás... meg amúgyis úgy irok ahogy akarok, nem a helyesirás a lányeg , azt leszarom, gondolom kitudod hámozni mit akarok mondani, ha meg nem akkor neked lesz szükséged egy értelmezö szótárra... :D

    (#14553) BMW001 :: de azt is :D csak olyan gyorsan nyomja hogy nem birom nyomon követni hogy z600 vs hyper212... :DDD de az Asrock mindig ott van az tuti.. :D

    azt még mindig nem tudom hogy az IBT hol mutatja vagy miként méri mennyi ideje fut a teszt... nem birok kiigazodni rajta,mivel soha nem használtam... valaki világositson már föl légyszi.. ;)

    (#14550) kulerr :: ez lenne a lényeg hogy katt777-nek kéne magába folytani ezeket a dolgokat, és nem minden h.sz-be azt reklámozni hogy Asrock meg hyper212.. mert már mindenkinek unalmas...

    (#14551) katt777 ::" Neked tudom, hogy nem lehet elégszer elmondani, de ha a nem 18X szorzóval lenne problémád a 220-as BCLK tesztjével, akkor küldj nekem egy Z600-at," mivan, mit nem lehet elégszer elmondani ?
    akkor csináld -17-el akkor az 3740mhz... azon csak tudsz már stabilitás tesztet csinálni... ahhoz már bizti 1.2v alatti cpu vcore kell... az már csak megy...
    de ha nem ,mindjárt elöveszem a gyári hütöt és megmutatom neked.... :DDD
    hogy is kellene csinálni....

    [ Szerkesztve ]

  • MPowerPH

    félisten

    válasz kulerr #14550 üzenetére

    Igen, pl az én kérdésemben mutathatnátok aktivitást, ha már így unatkoztok. :DDD Asrock nálam kilőve, meg a GA lapok is. :N

    Zájec: Nem véletlen Z600 -at reklámozza? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

  • Zájec

    veterán

    válasz MPowerPH #14553 üzenetére

    oppsz egy kicsit középre került amit neked irtam .. :D

    Z600 forever the best one ! powered by katt777::[link] :C

  • ImI87

    őstag

    válasz katt777 #14549 üzenetére

    Figyelj, én nem akaor ellenséges lenni veled, meg másokkal sem, de két dolog késztetett szólásra:

    1.) Ezt a "ráerőltetés" dolgot úgy értem, hogyha bárki idejön a topikba megkérdezni, hogy milyen hűtőt vegyen, akkor Te azonnal beírod, hogy Z600. Újabban meg a lapoknál is ez megy: "mindenki vegyen ASRock-ot, mert olcsó, és jobb, mint az ASUS meg a Giga !!!"

    És ezeket már annyiszor beírtad, hogy kicsit unalmas lett. Egy szóval sem mondom, hogy nem jók ezek a termékek! Ha ár-érték arányt nézünk, akkor valóban versenyképes az ASRock lap, meg a Z600 is. Csak ne szajkózd folyton, hogy ezek a legjobbak, mert az nem igaz! Egy lapnál és egy hűtőnél is több szempont van a vásárlásnál, nem csak az ár. Tehát nem kell mindenkinek ezeket ajánlgatni.

    2.) A másik adolog, hogy szerintem nagyon erőlteted ezt az "intelligencia" dolgot. Néhány megnyílvánulásodból már az jön ki, hogy Te vagy a mindentudó, Te vagy legokosabb, stb..... Ez nagyon beképzelt stílus. És ez is szemet szúrhat az embereknek.

    Persze én nem vagyok senki, hogy megítéljelek, csak a véleményemet írtam le hallkan, OFF-ba téve.......... :U

    És mindenkinek:
    Ezek miatt a qrva Platinum ram-ok miatt elterjedt a "hiedelem", hogy "a Giga lapok szarok, rossz a memkezelésük, stb...." EZ NEM IGAZ! Érdemben hozzá tudok szólni, mert nekem is Giga UD5 lapom van, és ugyanez az OCZ Platinum 1600 CL7 memóriám.
    A probléma sokkal inkább a ram-ok hibája, mert a gyáró által megadott tulajdonságok nagyon ki vannak hegyezve. :(( Be lehet lőni őket 1600 CL7-re 1,65V-on , csak a subtiming-okat kell lazítani hozzá. Én is megtettem, sikerült is 500% memtest stabilitást elérni, és minden más progi is stabil volt. (Sajnos már nincs meg a screen-em a CL7 stabil beállításról. De ezért ne tartson senki hiteltelennek, de nem fogok most órákat azzal tölteni, hogy csináljak teszteket. Aki nem hiszi járjon utána!) Viszont szerintem az egész CL7 nem éri meg a szarakodást, és nem fogok azzal kínlódni minden bios-frissítés után, hogy a subtiming-okat állítgassam. CL8-on Auto subtiming-okkal tökéletesen stabil a gép, és 3 másodperc a beállítás. Az én véleményem szerint sokkal érdemesebb CL8-ban használi, jóval kevesebb feszültségen, főleg azért mert a ettől NINCS észrevehető sebességcsökkenés. Meg lehet nézni, az Everest mérések megmutatják. :K
    Természetesen jogos az igény a vásárlótól, hogyha így adták el a ramot, akkor tudja is. De mégegyszer mondom, nem éri meg a kínlódást. 24/7-es beállításomban a ramok 210*8=1680-on futnak, CL8 időzítéssel, és 1,60V-ot kapnak. Aki nagyon akkor gyorsabb ramokat, az ne az időzítésekkel játsszon, hanem vegyen 1866-os, vagy 2000-es ramokat, úgy teljesítményben többet fog nyerni, (más kérdés, hogy ehhez feszelni kell a lapot, mert ilyen ramsebességhez már magas Uncore kell, ami nehezn szokott menni).

    [ Szerkesztve ]

  • gombcomp

    senior tag

    válasz MPowerPH #14553 üzenetére

    Jó a BloodRage (mindegyik),főleg annyiért, amennyiért venni akarod Almanach-tól. :K
    Jók az ASUS-ok is.Legjobb a DFI, csak az más ákategória,akárcsak az EVGA.

    "Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

  • Zájec

    veterán

    válasz ImI87 #14555 üzenetére

    "Az én véleményem szerint sokkal érdemesebb CL8-ban használi, jóval kevesebb feszültségen, főleg azért mert a ettől NINCS észrevehető sebességcsökkenés. Meg lehet nézni, az Everest mérések megmutatják."

    ez nagyon igy van , helyes meglátás , egyetértek veled , nekem is ez a véleményem és a tapasztalatom is, mivel már jópárszor végigzongoráztam , merre hány méter.. kitapasztaltam én is... és hát minden az Uncore-n múlik, tehát 1600-s ramokkal is tudsz közel olyan gyorsaságot produkálni mint a 2000-s ramokkal, ha felnyomod az Uncore-t 4ezerre....

    "Ezek miatt a qrva Platinum ram-ok miatt elterjedt a "hiedelem", hogy "a Giga lapok szarok, rossz a memkezelésük, stb...." EZ NEM IGAZ! Érdemben hozzá tudok szólni, mert nekem is Giga UD5 lapom van, és ugyanez az OCZ Platinum 1600 CL7 memóriám."

    ehhez mondjuk hozzájött Qru kolléga elkeseredése amit katt777 a pofátlanság határán is túlfokozott, szidva a GB-t , holott a ram volt hibás amint kiderült utolag...

  • Savanya

    addikt

    válasz Zájec #14557 üzenetére

    Sajnos általánosítanak egyesek mert a 100-ból 1-nek nem megy az OCZ Platinum ramja . Nekem volt 1866-os, 1600-as IE,GOLD és Platinum is . ASUS-GB lapokban tökéletesen mentek 10mp állítás után .
    Érdekes hogy 1600-on CL9-8-7 között szinte elhanyagolható a különbség . Melegedő OCZ ramoknál meg a fesz csökkentés igen jótékony ha nincs hütve .

    Mobilszámom: 70-516-8068

  • #97544192

    törölt tag

    válasz ImI87 #14555 üzenetére

    nem csak a platinumok miatt szar, hanem a mushkinok miatt is. :DDD

  • kulerr

    őstag

    válasz Zájec #14560 üzenetére

    szép... :C meddig lehet ezeket elengedni hőmérsékletben egyébként?, okés tudom h mindennaposban sose lesz ennyi de mégis...

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Zájec #14552 üzenetére

    Így igaz, 1750@CL8, ja, és uncore limitem volt, nem ram. :D Arra amúgy senki nem gondol, hogy lehet, hogy az Asrock lap adja fel 1618Mhz felett? ;]

    (#14560) Zájec: Tetszetős. :K Flamingblade?

    [ Szerkesztve ]

  • dime27

    őstag

    válasz HSM #14562 üzenetére

    Nem akarok beleszolni ebbe az egészbe meg nem akarok senki pártjára állni meg semelyik lap oldalára sem de nem hiszem h az Ascrocknak az lenne a baja láttam elég sok tesztet mindkét laprol külföldi oldalakon is sajna nem tudom h mi lehet a gond az ocz platinumokkal mindkét lapban foxconn és ascrock hasitottak ott sőt más ramokkal is jo szerepelt mindkét lap egy-két mhzel jobbat lehet a foxconnban elérni...mindkét lap az árkategóriájában kiváló sztem össze kéne ülni jo cuccokkal vmelyik usernél és megnézni h mit tud mindkettő mondjuk ugyanazzal a proccal ugyanolyan hűtéssel ramokkal stb...jo lenne már ha nem csak a vitatkozást kellene olvasni ebben a forumban... :B ;) :U :R

    Google Pixel 6a+iPad 2021

  • HSM

    félisten

    válasz dime27 #14563 üzenetére

    Sajnos ez sem lenne teljesen jó megoldás. Hogy miért? Mert lehet, azzal a procival, és azzal a rammal győzne egy lap. De ez nem garantálja, hogy másik procival, másik rammal ne vérezhetne el.... :U Remélem érted, mire gondolok....

  • dime27

    őstag

    válasz HSM #14564 üzenetére

    Értem persze de inkább jobb lenne ha a kollegák azon lennének h kideritsék a lapok teljes tudását minthogy itt szapulnák egymást össze lehetne vkinél ülni és megnézni mi a helyzet egy délután alatt meglenne gondolom főleg hozzáértő kezekben és akkor talán aki i7re váltás előtt áll az jobban tudna dönteni mert sztem ez a két lap bőségesen elég nincs szükség 50ezres meg attol drágább alaplapokra :K :U Logouton meg lehetne irni egy összehasonlító tesztet előtérbe helyezve mindkét lap erősségeit ill gyengeségeit sztem ez nem rossz ötlet esetleg más lapot/lapokat is berakni ebbe a tesztbe... :K :U

    [ Szerkesztve ]

    Google Pixel 6a+iPad 2021

  • HSM

    félisten

    válasz dime27 #14565 üzenetére

    Hát azért egy alaplapos alapos teszthez minimum 3-5 lap/proci/ram kombót kéne csekkolni, ami rengeteg szerelgetés, próbálgatás, stb... Arról nem beszélve, hogy mire az ember kitapasztalja, hogy kell az egyes lapokat belőni, az maga fél nap... Amit itt leírtál, minimum egy hét munkája lenne, természetesen ha szempont az igényes, alapos munka.... :(

    Persze, amit írsz, van alapja, 40-60K-ért is már jó lapokat kapni, bár szerintem aki ennyit költ már rá, azt nem az a 20K csapja majd földhöz, ami egy jobb lap felára... :U Bár tényleg kérdéses, megéri-e... :U (Mondjuk tényleg picit fura, hogy a komolyabb lapok erőfölénye nem nagyon látszik kijönni, és a gyengébb lapok meglepően jól szerepelnek... Kíváncsi lennék, ennek mi lehet az oka, vagy mi lehet a "mellékhatása"... :F )

    [ Szerkesztve ]

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Zájec #14560 üzenetére

    Jó neked én még 215bclk-n sem tudtam elindulásra bírni, sőt még a post screen-ig jutottam csak :DDD Aztán meguntam már jó néhány sikertelen indításon túl vagyok meg néhány BIOS reset-en :D Álldom azt aki kitalálta hogy vezessük ki hátra egy clear cmos kapcsolót :R Ráadásul a Win7-em is ennyi sikertelen újraindítás után megy nyekkent vagy 20 percbe tellett míg rendbe szedte magát.
    De 200-on megy az meg mindenre elég ;]

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Chris Kiki

    senior tag

    válasz Zájec #14552 üzenetére

    (#14549) katt777 :: "Kár, hogy a Platinumok 1618-nál feladják a próbálkozást." jah , nálad igen , de HSM kollégánál ment 1750-t cl8-ba is... akkor ? biztos te csinálsz valamit rosszul..

    Zájec, hagyd már ezt a Platinumos dolgot! Az egyik megy 1750-en, a másikkal meg akármit csinálhatsz 1600 a vége. Nyilván más széria, nem ugyanazzal a chippel szerelték őket.

    Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

  • ImI87

    őstag

    Az egész tuning témára:

    A user-ek között 2 véglet van:
    Egyik, aki megveszi az i7 konfigot, összerakja, elkezdi használni, és kész. És persze örül, hogy mennyivel jobban megy, mint pl a korábbi (szintén alapon járatott) C2D rendszere. Ez is előfordul gyakran, szerintem ez hatalmas pazarlás és tékozlás. Mert nem él az ember azzal a jelentős többletteljesítménnyel, ami a rendszerből ingyen, és "fájdalommentesen" kinyerhető.
    Másik, aki megveszi a legjobb és válogatott cuccokat, és időt-energiát nem sajnálva kipréseli az utolsó MHz-et és FPS-t is a konfigjából. Szerintem ez sem a legjobb megoldás, mert sok esetben az alkatrészek "életének" kockáztatásával, értelmetlen feszeléssel és kínzással jár a dolog, és az eredménye "csak" pár valid screen. Mondjuk ez a kategória inkább fanatikus-okra jellemző, akiknek ez a hobbija. DE!!! Ezek azok az emberek tiszteletet érdemelnek, akiknek sokat köszönhet a "tuningos társadalom". Mert egyfajta pioneer-ként (úttörő) gyűjtik a tapasztalatokat, munkájukat megosztják a fórumokon, és ezen információkat felhasználva sok ember ellesheti a tuning fortélyait.

    Persze minden kategóriában vannak balf@szok, akik el vannak tévedve, vagy annyira buták...... Gondolok itt a "vérpistikék"-re, a minden "extrém" dolgot összevásárló "műmájer"-ekre, meg a "nézzétek mekkora f@szom van" user-ekre (aki böszkén mutogatja, hogy 1,5V vcore fesszel milyen jól megy 4 gigán a procija), stb............ Rájuk kár szót vesztegetni.

    Én azt gondolom, hogy ebben a témában is legoptimálisabb helyzet az arany középűt, azaz minden konfigot (és alkatrészt) annyira kell tuningolni, ami könnyedén és fölösleges erőltetés nélkül kihozható belőle. Köszönhetően az Intel megoldásainak (AMD-nél nem vagyok képben), minden rendszerben tekintélyes tuningpotenciál rejtőzik, amit egy pár estényi fórumolvasgatással mindenki megtanulhat kihasználni.

    Én magam s754 AMD-vel kezdtem a pályafutásomat, de ott még azt sem tudtam mi az a tuning. P35 rendszeren tanultam a "szakmát", P45 korszakban feszegettem a határokat, és most az i7-nél már elfogyott a lelkesedésem, meg sajnálom az időt a hosszú teszteléssel eltölthető órákra. Persze a tuningos hobbi továbbra is megvan, de csak annyira, ami egy egészséges 24/7 beállítás megtalálásához szükséges. Ezek után inkább használom a gépet, minthogy küzdjek a MHz-ekért.....

    Ezt az egészeket nem "útmutatásnak" szánom, és nem is én vagyok a "right sad Fred", csak 3-4 év alatt ez a kép alakult ki bennem. szerintem nem csak én vagyok ezzel így......... :R

    [ Szerkesztve ]

  • keIdor

    titán

    válasz ImI87 #14569 üzenetére

    Egyetértek veled, kiegészíteném azzal a kategóriával, amik mi is vagyunk ketten.
    Egészséges, gyors 24/7 (3 perc X58-nál) és onnantól csak használom kategória...
    Régen én is kínlódtam minden FPS-ért, ma már sajnálom erre az időt, valid és társai meg szinte soha nem érdekelt.

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • mpierre

    veterán

    válasz ImI87 #14569 üzenetére

    aki böszkén mutogatja, hogy 1,5V vcore fesszel milyen jól megy 4 gigán a procija:
    azoknak, akiknek alacsony "vides" procija van tényleg fura lehet, hogy csak 1,4 felett megy 4 GHz-t másvalaki procija. (Oké, 1,5V-on hajtottat még nem láttam, de talán még az is belefér, habár tényleg sok egy picit... :DDD )

    Amúgy igazság vagyon abban, amit írtál.

    [ Szerkesztve ]

    #### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

  • kulerr

    őstag

    válasz ImI87 #14569 üzenetére

    szép olvasmány...ez most miért került ide? mi volt az apropó? :F

    [ Szerkesztve ]

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz ImI87 #14569 üzenetére

    Igen én is egyet értek. A sok év alatt már kitapasztaltam hogy fölösleges max tuningot kergetni. Persze az embert hajtja a kíváncsiság hogy még menyit menne a gépe. ez oké megnézzük, őrül, lő egy képet azt csá. Megy vissza az alap beállítás.
    Legalább is nálam így van. Én is hajthatnám minden szív fájdalom nélkül a gépem 4,2GHz-en de nem teszem mert minek. Nem leszek sokkal előrébb nem lesz 20+fps Crysis-ban stb..
    Én inkább manapság anak vagyok a híve hogy alapórajel és a lehető legkisebb stabil fesz.
    Tudom ebben a rendszerben bőven van még erőtartalék,de minek nem megy a gép 24/7-ben videó kódolással. Játékra meg felesleges ezzel az egy szem GTX260-al bőven megbirkózik még így is.

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • ImI87

    őstag

    válasz kulerr #14573 üzenetére

    Hát nem tudom, csak úgy jött..... :))
    Meg a legtöbb időmet ebben a topikban töltöm, úgyhogy ide írtam, ennyi.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz gYaLo #14481 üzenetére

    Nekem ilyen van 3910A617
    És ha hasonló mint nekem akkor elég jól fog menni.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • akoska07

    nagyúr

    válasz ImI87 #14569 üzenetére

    1-2 gondolatot hozzáfüznék,
    teljesen felesleges 24/7 beállitásokat keresgélni i7-nél.
    felesleges,mert alapon is bőven sok mindenhez.
    olyan erőt képvisel az i7,amit tényleg elég csak összerakni azt' cső.

    a teszt és a tényleges tuning,az más tészta.
    mondjuk a kinzás és társai... na mindegy,hagyjuk.
    napokat prime-olni ,stabilitást keresvén,mennyire egészéges ? :D
    mikor hajtod meg ugy a gépedet mint a prime,vagy más komolyabb teszt?
    viszont a verseny az mindenhol-mindenkiben ott rejtőzik
    ebben élünk,verseny az életünk.
    csak egy pl.: nem gyorsultál még lámpától lámpáig sosem ? :D (csak az igazat! )
    akkor miért maradna ki belőle az amivel valóban eredményt mutathatunk fel.

    Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz katt777 #14520 üzenetére

    Kmax jobb lett volna. A f.sza DDR2-eseim miatt először azt akartam, csak nincs tri-kitjük.

    És akkor mi van? :D
    Semmi. Nekem még csak nem is kimondottan low voltage Kingmaxom van, mégis tökéletesen megy.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Zájec

    veterán

    válasz akoska07 #14577 üzenetére

    én meg hozzád kedves újdonsült platform tulajka akoska07 ..
    méghozzá a másik topikban irt válaszod aprópojából..[link] miszerint a core i7 platformról van szó.... téged idézlek :: "ha egy kicsit tájékozódnál,és tovább látnál a saját konfigodon :W ,akkor láthatnád,hogy nem csak 4800MT/s alaplapokat gyártanak.
    szted miért kellett nekem 6400MT/s deszka ? :W nem mindegy milyen qpi-t megy tuningnál azért belőled többet néztem ki.és ha vmivel nem vagy tisztában,és nincs kedved utána olvasni,akkor kérdezzél meg olyan embereket,-ne engem-,akik értenek hozzá.
    de ha csak megnéztél volna más eredményeket is,akkor észre vehetted volna hogy változó 2400 és 3200 között a qpi sebessége.nem lett volna nehéz rájönnöd...'

    khhhmmm, szóval én nem vagyok tájékozott aki már lassan 1éve core i7 tulaj és a 3.dik lapját és 4.dik prociját nyúzza... :F :C :))

    "akkor láthatnád,hogy nem csak 4800MT/s alaplapokat gyártanak.
    szted miért kellett nekem 6400MT/s deszka ? "

    nyugodj meg a tied is alapból annyi :K .... és mindegyik lapnál ennyi, nincs olyan amit te beszélsz :N .... ez a core i7 platform sajátossága... *36 *44 *48 ..
    csak utána kéne olvasnod és tájékozodnod...

    "nem mindegy milyen qpi-t megy tuningnál azért belőled többet néztem ki." belölem milyen többet néznél ki, mivan :F :DDD ha alap 3dmark06 tesztet csinálsz, alapon kell lennie a qpi link-nek, ez a szabály, nincs qpi-link tuning, csak ha tuningeredményt csinálsz , alapnál nem...

    "ha vmivel nem vagy tisztában,és nincs kedved utána olvasni,akkor kérdezzél meg olyan embereket,-ne engem-,akik értenek hozzá."
    te figyu ,pár napja állitgatod azt a gépet és te beszélsz nekem ? te eltévedtél báránykám :D én értek hozzá , te meg még csak most kóstolgatod a core i7-t :C
    ezzel nincs is semmi baj klassz dolog, csak amiket mondasz nekem az kicsit erős... ;] :B

    ja :: nem "MT/s" hanme "GT/s" ... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • ImI87

    őstag

    válasz akoska07 #14577 üzenetére

    Miért lenne felesleges a 24/7-es beállítás? :U Olyan 3,6-3,8 körül simán használható a konfig, kellemes feszekkel.

    Bocs, de a második részt nem nagyon értem. Ismered, hogy hogy működik egy adott beállítás kitesztelése? :F

    Jó dolog a versenyzés, de mint már mondtam, nekem nem ér meg több órát, hogy mutassak pár MHz-cel többet, mint XY. :N Belövöm stabilra amit eltervezek, és kész.

  • Homer

    tag

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni! Hamarosan venni szeretnék majd egy újabb számítógépet a mostani 2500 MHz-es P4-em helyett. Sajnos azonban nem igazán kísértem figyelemmel a processorok fejlődését :(. Kérdésem tehát az lenne, hogy az egyik honlapn (online áruház, biztos sokan ismeritek is, de a reklám elkerülése végett nem írom ki a nevét) ) összeállítottam két konfigurációt, ami az erre szánt pénzemből kijönne. Egyik egy 4 magos 3 GHz-es processzorral, a másik az Intel új i7-es sorozatának egyik 2,66 GHz-es darabja egy-egy (remélem) hozzávaló alaplappal természetesen. Mindkettő olyan 230-240 e Ft lenne, de nem tudok dönteni. Érdemesebb megvenni a kisebb órajeű, de újabb tokozású (1366) processzort, vagy maradjak a régi 775-nél maradjak? Igazából 3D-s tervezőrendszerek (Inventor, Solid Edge, később Catia, és ProE) használatához kellene a gép, de itthoni felhasználásra, tehát mindenre használnám majd... Még egy megjegyzés: utánaolvasásom során azt olvastam, hogy az újabb foglalatos alaplapok csak túlhajtva képesek kezelni az 1333 MHz-es DDR3 memóriákat. Én nem akarom tunningolni a lapot, ennek ellenére ilyen típusú memóriát vennék mert közel egy ára van a 1066-os memoria modulokéval...

    Nos, melyik konfit vegyem szerintetek?

  • bim

    veterán

    válasz Homer #14581 üzenetére

    Természetesen az i7 a nyerőbb csak ne legyen MSI a lap és a memória az tri. kit legyen....

  • Homer

    tag

    válasz bim #14582 üzenetére

    Köszi a gyors választ! Reagálnék is gyorsan rá, aztán utána majd csak estefelé olvasom majd a topicot a gyertyaégetés miatt... :)
    Szal az van, hogy én is ASUS párti vagyok alaplap témában, viszont mivel ez a kofi picit drágább lenne így is, így már csak a MSI férne bele a keretbe... Pont ezért kérdezem, hogy mint látod a pénzemért a Q sorozatból márkásabb termékekkel tudnám összepakolni a gépet, viszont i7 sorozatból meg talán nagyobb teljesítményt kapnék. A tri. kit mit jelent? Bocs a hülye kérdéseimért, csak amióta megvan a mostani gépem (kb 8 éve) azóta nem nagyon kísértem figyelemmel a hardverek terén megjelenő újdonságokat :$.
    Őszintén megvallva félek a gyengébb minőségű táp-tól is :S. Nagyon meg tud szivatni egy ilyen alkatrész is, már volt ilyen tapasztalatom.

  • kulerr

    őstag

    válasz Homer #14583 üzenetére

    a 775-nél kétcsatornás memkezelésről beszéltünk (dual-channel) két memóriamodullal, míg az i7-ben háromcsatornás van jelen ezért 3 modul javasolt (triple)...az MSI lapról, akkor inkább Asrock, Foxconn lap, de ha 10K-t rá tudsz dobni még egész jó kis lapocska mehet e gépbe... :K

    [ Szerkesztve ]

    [ Szerkesztve ]

  • Zájec

    veterán

    válasz kulerr #14561 üzenetére

    (#14561) kulerr :: "meddig lehet ezeket elengedni hőmérsékletben egyébként?," ahogy figyelgettem eddig kb 85-87 köré, utána már úgyis hibázik.... de elvileg 85 fokig még jónak kell lennie... és jó is szokott lenni.... korábban azthittem hogy azért hibázott mert 80 fokos volt és túl melege volt, de nem, kiderült fesz kellet még neki..... és szerintem nem lehet káros, hiába vannak anomáliák hogy megfő a proci... ha káros ,akkor bekapcsol a védelem... ennyi.. az Intel se hülye hogy úgy adjon ki procikat , hogy azokat meglehessen fözni..... ha úgy lett volna akkor gariba már egy tucatot cseréltek volna, de nem hallotam ilyenröl....

    (#14562) HSM :: igen ő az... :) elötte a 220-t próbáltam, de nem tudtam még stabilizálni, persze egyböl sokat akartam, 4000-s Uncoral... aztán levettem 217-re, igy lefutott egész sokáig..

  • keIdor

    titán

    válasz akoska07 #14577 üzenetére

    1,16V-on Primeolok pl. én, az miért is káros? :D
    Verseny bennem is ott van, ebben egyetértek, csak másban. Játékokban pl.
    A tuning az ami hidegen hagy, mivel "nem fair" a szememben. Akinek nincs pénze 10 hardverre, nincs sponzora az hátrányból kezd, nem is kicsiben...
    persze aki szereti, csinálja... engem nem fog soha érdekelni, ha lottón nyerek a tuning lesz az utolsó akkor is, ami érdekelni fog. Egyszerűen sajnálom rá az időt, és a pénzt is, meg a hardvert is.

    [ Szerkesztve ]

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • HSM

    félisten

    válasz akoska07 #14577 üzenetére

    "teljesen felesleges 24/7 beállitásokat keresgélni i7-nél.
    felesleges,mert alapon is bőven sok mindenhez.
    olyan erőt képvisel az i7,amit tényleg elég csak összerakni azt' cső.
    "

    Ebben nincs sajnos igazad. :N Bár rengeteg mindenhez bőven elég, (sokáig nálam is alapon ment) de sajnos jópár program van, főleg játékok, amik kellően szarul vannak megírva, hogy 1, max 2 processzort tudnak hajtani. Nos, ezeknek hót mindegy, hogy HT ON, OFF, (sőt, HT OFF-al gyorsabbak) vagy hogy 3 vagy 4 mag. Ezeknek semmi más nem kell, mint 2 vagy 3 mag a lehető legmagasabb órajelen.... És itt jön be a képbe, hogy egy 4,5Ghz-re húzott Wolfdale hogy lehet gyorsabb egy 3,6Ghz-es I7-nél.... ;)

    "mikor hajtod meg ugy a gépedet mint a prime,vagy más komolyabb teszt?"

    Ez az állításod sem igaz I7-nél... Itt a prime stabilitás nem sokat jelent... Prime stabil gépet van, hogy fél óra Crysis padlóra küld... :U Itt ennél sokkal alaposabbnak kell lenni...

    Viszont a versenyes dologgal alapjában (nem teljesen) egyetértek. Bár én tuningban is csak addig "versenyzek", amíg a hardvereimnek, és a pénztárcámnak egészséges.... :D (Hogy a példádnál maradjak, a lámpától lámpáig gyorsulás kedvéért sem építesz megabrutál driftgépet milliókért a kocsidból... ;) ) Bár inkább mondanám a kíváncsiságom kiélésének, illetve a gépem határainak megismerésének, mint versenynek... Inkább csak saját magammal verseny, nem másokkal. Másoknak inkább segítek a jobb eredmény elérésében, minthogy hehe, enyém a gyorsabb... Pedig igazi versenyben ez utóbbi lenne a helyzet...

    [ Szerkesztve ]

  • Sárpac

    nagyúr

    válasz keIdor #14587 üzenetére

    Én majdnem 2hónapig vadásztam arra az fpora ami végül is meglett teljesen tök véletlen Giannitól, kis utánanézéssel azért nem kell 10procit venni ahhoz, hogy jót fogjon ki az ember.
    Semmi mást nem csináltam mint egy adott fponál megnéztem a szórást és ennél 4ghz 1.2V alatt volt mind ami fent volt a neten kb. 10db ebből szinte biztosan tudtam az enyém sem lesz sokkal rosszabb. Végül is megy 1.1V 3.8GHz atom stabilan de a tesztek 1.088is lefutnak, 1.136V ugyan nem volt stabil 4GHz-en, de 1.152V-on már igen(néha 1.168).

    [ Szerkesztve ]

    Alapfesz alatt a maximumon túl!

  • Zájec

    veterán

    válasz akoska07 #14577 üzenetére

    (#14577) akoska07 ::
    "1-2 gondolatot hozzáfüznék," én is hozzáfüznék, ki kell hogy javitsalak a tisztánlátás érdekében, mert hirtelen indulatból összehordtál egy két zagyvaságot, és tudod EZ nem az a topik ,ahol szó nélkül marad az ilyen és csak bólogatnak rá.... itt azért képbe vannak a topiklakók, szóval bármit nem lehet elhinteni, de ha majd erre jársz gyakrabban , akkor majd megtudod mi a helyzet... úgy mint a QPI-link alapsebességet sem, fentebb kijavitottam már azt amit válaszképpen nekem probáltál elhinteni, ráadásul olyan stilusban hogy az már fáj.....

    kezdjük :...::
    "teljesen felesleges 24/7 beállitásokat keresgélni i7-nél." hogy is van a szlogen :F bün egy ilyen procit nem "tuningolni" amelyikben ajándéképpen bennevan + 800-1000mhz.... nem értem miért felesleges? azért mert neked nem megy vagy valamit nem találsz ? szoljál , segitünk.... :P

    "felesleges,mert alapon is bőven sok mindenhez." nem biztos,, sőt biztos hogy nem, mert például olyan progi vagy játék ami csak 1magot használ annak kevés lehet a 2.66ghz-s alapórajel... ezért jobb feltenni 3.6 - 4.0ghz-re... szóval néha bizony kevés lehet az a alapórajel..

    "olyan erőt képvisel az i7,amit tényleg elég csak összerakni azt' cső."
    nem értem mi köze van az erönek az "összerakni azt csö" höz... ugyanúgy kell ,mint a többi konfigot , összeszereld azt bekapcsolod, utána jön a bios beállitása....

    "a teszt és a tényleges tuning,az más tészta." itt mindenki tesztet és tényleges tuningot csinál, sokan csinálnak tuningos beállitásokat , majd egy stabilistástesztel támasztják alá a müködöképességét a beállitásnak ,amit sokszor 24/7-be szeretnek használni... ha esetleg csak Extreme tuningra gondolsz , akkor az is egy külön műfaj..... az is szép a maga nemében, mint akár a vizhűtés technikája és azzal való foglalkozása...

    "mondjuk a kinzás és társai... na mindegy,hagyjuk."

    "napokat prime-olni ,stabilitást keresvén,mennyire egészéges ?"

    na ezt pont te mondod, ?? :O te vagy a legnagyobb procikiller :D nézd már meg a HQ-eredménytáblázatban , amit te vezetsz... milyen feszeket kaptak azok a szegény procik?? és a core i7 920-adnak mennyit adtál ? 1.6v ? [link] :DDD :Y
    ez mennyire egészséges ? :O
    az hogy valaki prime-ol "napokig" 1.25v-n vagyis alapfeszen, nemértem miért is ne lenne egészséges ? alapfeszen megy , de ha még 1.3v .1.4v akkor sincs baj...
    "mikor hajtod meg ugy a gépedet mint a prime,vagy más komolyabb teszt?" mondjuk a prime és társai valójában egy 100% padlógázt nyomnak a procinak, .. ha azt birja ,akkor a hétköznapi kisebb terheléseknél biztos nem fingik ki... de ha nem , akkor megvan az esély hogy a hétköznapokban sem, mert akár egy komolyabb terhelésnél , behibázhat... ezért kell kitesztelni , melyik órajelhez , mennyi fesz kell akár Vcore , akár QPI/VTT fesz és Uncore , akár DRAM fesz... ezt elöre nem lehet tudni , ezért mindenkinek a saját konfigójába kell kitapasztalni merre hány méter... nagyságrendi párhuzamot lehet vonni, ezért közölnek itt a topikban is eredményeket, ezért tudjuk viszonyitásképpen mihez mennyi kell...

    gondolom te mint újdonsült tulajdonos is , a topikot figyelve , olvasva , szürted le magadnak , milyen beállitás kell és miböl mennyi feszt igényelhet...
    mit mondjak, igy utólag könnyü , amikor már majd lassan 1 éves a core i7 platform...
    jöttél volna tavaly karácsonykor , amikor még csak úttörők voltunk és akkor osztottad volna az értékes informácioidat :)

  • H.O.D.

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy kérdésem lenne az i7 beüzemelésével kapcsolatban.

    Az alaplapon a szokott helyen 2 db 2x2-es tápcsati aljzat van. Mindkettőt be kell kötni, vagy elég az egyik?

    Where do you want to go today?

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz H.O.D. #14591 üzenetére

    Bedughatod mindet, de elég 1 is.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • akoska07

    nagyúr

    válasz Zájec #14590 üzenetére

    az i7-re gondoltam,felesleges 24/7 beállitásokat keresgélni.
    mert igy is elég erős.
    a tuning topicban nem kifejezetten 24/ beállitások vannak tesztelve,hanem adott feszen,mit tud kezdeni vele az user.a 2 nem minden esetben jelenti ugyanazt.

    a verseny itt is megy,csak azon,hogy a 3.6 vagy 4Ghz kinek milyen fesszel van meg.
    nem kell ám álszentnek lenni.

    osztottam volna az infót tavaly ha lett volna rá lehetőségem.

    az,hogy mikor mivel hogyan tesztelek...
    mégegyszer elmondom,tisztában vagyok azzal amit csinálok.
    azért mert nem veled vitatom meg a dolgokat,attól még lehet jó.
    ja,és nem vagyok procikiller,azt szokták annak nevezni,aki kinyirja őket.
    nálam még soha nem döglött meg semmi,sőt aki vett tőlem cuccokat,sem panaszkodott soha,hogy vmi gáz lenne vele,használta gond nélkül,örült a kitesztelt cuccnak.
    az,hogy ti 3.6-4 ghz teszteltek semmi baj vele,az a ti dolgotok.
    viszont az meg az én dolgom hogy mikor küldöm léggel 4.7ghz-en 05 tesztben.
    és leszarom neked mi a véleményed róla.

    azért mert vkinek még csak egy hete van konfigja,az nem azt jelenti hogy nem tudja mit csinál.leszarom,neked mióta hanyadik i7-ed van,sokra mentél vele..nekem ne osszad az észt,mert nem érdekel.ha segitségre lesz szükségem biztosan kérni fogok a megfelelő helyen.jó lenne,ha az elkötvetkezendő időkben jó messziről elkerülnél.nem kell nekem mindenkivel jóban lennem a PH-n. :W

    Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

  • Zájec

    veterán

    válasz akoska07 #14593 üzenetére

    látom nem értesz a szóból tehát az értelmezéssel vannak gondok, akkor leirom mégegyszer de többször nem...

    az egész abból indult ki hogy kisebb csalást hajtottál végre a 3Dmark06 alapbeállitásos tuningnál, méghozzá a QPI-link növelésével... mivel kibukott a turpisságot, részben megértem hogy saját magadat próbálod védeni, de úgy hogy közben olyan szakmai dolgot akarsz bizonyitani ami nem úgy van ahogy te beállitod, ráadásul ezt olyan hangnemben és stilusban hogy az förtelem... erre csak azt tudom mondani szégyeld magad...

    "az i7-re gondoltam,felesleges 24/7 beállitásokat keresgélni.
    mert igy is elég erős."
    kapásból 3-man leirtuk hogy nem igy van, probáld értelmezni... :W

    "a verseny itt is megy,csak azon,hogy a 3.6 vagy 4Ghz kinek milyen fesszel van meg."
    a készült eredményeket belinkeljük , ennyi... az hogy kinek mennyit megy az csak szerencse kérdése.....

    "osztottam volna az infót tavaly ha lett volna rá lehetőségem."
    ez rendben van, de most miért a hülyeséget osztod ?

    "azért mert nem veled vitatom meg a dolgokat,attól még lehet jó."
    ki mondta hogy velem vitasd meg és azt hogy jó vagy nem jó ?

    jónak jó , csak gyilkos az 1.6v VCORE teszt erejéig... :U

    "viszont az meg az én dolgom hogy mikor küldöm léggel 4.7ghz-en 05 tesztben.
    és leszarom neked mi a véleményed róla."

    persze a te dolgod,, megküldted ,most meg árulod a procit,
    azt látom, pláne a hangnemedet kifogásolom... csúnyán beszélsz....

    "azért mert vkinek még csak egy hete van konfigja,az nem azt jelenti hogy nem tudja mit csinál.leszarom,neked mióta hanyadik i7-ed van,sokra mentél vele..nekem ne osszad az észt,mert nem érdekel" enyje :(((

    szerintem ilyen hangnemben ne fórumozz , és ezt a topikot se látogasd , pláne ne irj ilyeneket, mert ez nem erröl szól..... szégyeld magad.... :((

  • katt777

    félisten

    válasz ImI87 #14555 üzenetére

    Valakivel beszélned kéne ezekről az érzéseidről. :U Te értelmezed így a dolgokat, nem én írtam így ezeket. Nem én írtam az ASUS és a GB hibáiról sem, illetve még nem mutatott senki Z600-nál jobb CPU-hűtőt, vagy olyan tesztet, ami legalább nagyjából indokolná az ASRock leszólását. Ha nem lenne jó, elsőként én mondanám meg róla, és sehol nem állítottam, hogy ez lenne a legjobb. Csak megírtam, mihez és hogyan jó, ahogy ti is megírjátok a lapjaitokról, de még a rossz tulajdonságait is többször említettem, pl. hogy amóta megvan, nem találom benne az S3 en. tak. módot, vagy hogy többet droppol a P6T Dlx-nál. Némileg nagyobb, és kevésbé szelektív memóriával arra is emlékezhetnél, hogy az ASUS-ról is megírtam a jó dolgokat, amikor az volt. ;)

    A tuning-ról és a PC-használatról írott mondataiddal teljes mértékben egyetértek.

    Aki olvassa a topicot, az pontosan látja, hogy az OCZ Platinumokkal van gondjuk bizonyos GB lapoknak, jómagam is megírtam többször (ezt nyilván szintén elfelejtetted), hogy az OCZ Platinumok bizony nagyon ki vannak hegyezve. Ez nem változtat azon, hogy az ASUS-nak és az ASRocknak nincs velük gondja.

    Zájec: Ha te leszarod más véleményét, ne várj el ennél többet másoktól. :) Amúgy nálad is valami, a spanodhoz hasonló személyiségi probléma lehet, amiért ha ti írjátok valamiről, hogy jó, az rendben van, ha meg más, akkor az máris nincs. Neked nem tetszett, hogy az én véleményem nem teljesen egyezik valaki máséval, a domináns hímhez csapódó falkatagok véleménye meg nem jelent ezen véleményt illetően többes számot. :R
    A GB leszólásához csak annyit, hogy ált. tettem oda smiley-t, és utaltam Qru problémájára, akkor pedig még nem lehetett tudni a RAM-ok hibájáról. Ebbe belekötni kb. annyira értelmes cselekedet, mint egy HD3870 VGA tesztbe 8.2-es Catalyst-tel. :P
    Sehol nem írtam azt, hogy az ASRock a legjobb, az meg tény, hogy könnyedén és pöccre be lehet lőni, és stabilitási gondjai sincsenek. A többit lásd fent, ergo tartom, hogy a kötözködésed mondvacsinált, ergo szánalmas.

    Chris Kiki: Még mindig nem küldött beállítást hozzá, nekem meg nem sikerült belőnöm őket. Egyébként az is érdekes, hogy a nagy tesztelő még egyetlen teljes beállítást sem küldött a táblázatba, amire jóval szerényebb, és csak ritkán megszólaló fórumtársaink képesek voltak, mert ők érdemesítik ennyire a többieket.

    mpierre: Beírtam a hiányzó adatokat a táblázatba.

    Shkiz0: Az lett volna, hogy ha bármi probléma adódik, nem cseréltethetem ki őket.

    Hogy néhányakkal ellentétben valami pozitívumot is hozzak a topicba:

    Lefuttattam 220MHz-es BCLK-val és 15X szorzóval (3.3GHz) x64 4GB RAM-mal a Linx tesztet 20X (kb. 1 és 1/4 óra), és az ASRock X58 Extreme teljesen stabil ezekkel a beállításokkal is. Sajna a thumbnail-készítésnél szerencsésen felülírtam a képernyőmentést, de nagyjából látszik a dolog, és ide teszem, hátha valaki fel tudja javítani a képet olvashatóra valamilyen szuper fotóprogrammal. Ha meg nem, vagy elhiszitek, vagy nem, majd lefuttatom +1x, ha lesz ennyi szabad időm, úgyis emiatt voltam fent hajnali 1-ig.

    Gyengébbek kedvéért megjegyezném, hogy miszerint az ASRock X58 Extreme stabilan működik 220MHz-es BCLK-val, nem jelenti azt, hogy ez a világ legjobb X58 alaplapja! :P

    Akkor most lássunk egy saját tapasztalatokból adódó összevetést az ASUS P6T Deluxe v2-t, illetve az ASRock X58 Extreme-et illetően, ez pedig a 4.2GHz, azaz turbo ON-nal 21x200MHz. A P6T Dlx ezzel a beállítással be sem bootolt, akárhogy lazítottam az időzítéseket. As X58X ezzel szemben könnyedén elrajtolt, és reggel óta így használom írtam DVD-t, szerkesztettem videót, netezek, és egy Everest benchmarkot azért lefuttattam:

    Természetesen le fogok futtatni egy IBT tesztet is, azzal elbírhat a 212+, mert a CPU feszültsége maradt az 1.280V. Ha lefut, akkor a beállítás táblázatot is bővítem.

    A fentiek természetesen nem jelentik azt, hogy az X58 Extreme a világ legjobb alaplapja.

    Bocs a hosszú hsz-ért, de ha külön írom, akkor meg hsz-gyűjtögetőnek titulálnak egyesek.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz akoska07 #14599 üzenetére

    Annyiból vigyázz a válasszal a kötözködésekre, hogy vannak olyanok, akik mások bannolására, v. végleges kitiltására utaznak, főleg, ha hasonló, vagy alacsonyabb rangban vannak, mint te. Engem pl. pár hasonló lény miatt anno bannoltak egy másik topicból egy időre (mondjuk jót szívtak 3 napig, akiknek segítség kellett, én meg nyertem annyi szabadidőt :DDD ), mintha legalábbis én kötözködtem volna, csak mert ha nyilvánosan tették, úgyis kellett válaszolnom (erre is számítanak, ezért nem szabad beugrani nekik). Szóval hagyd a fenébe, a bill. koptatását sem éri meg. Írj pár észérvet, ha nem talál, hát, nem a te hibád. :)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák