Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    Sziasztok!

    Kis/nagy (kinek mi) segítségre lenne szükségem.
    Gépvásárlás elött állok. Eddig a 600D volt a kiszemelt, azonban most belekavart a 650D. A legfontosabb, hogy megéri-e a különbözetet, illetve a mellékelt "alap" objektívek esetében van-e értelme az újabbnak.

    Canon EOS 650D + 18-55mm EF-S f/3.5-5.6 IS II objektív kontra Canon EOS 600D + 18-135mm EF-S f/3.5-5.6 IS II objektív.

    A kettő között listaáron ~30.000.- Ft különbség van (értelem szerűen a 650D a drágább). A pontos árakat holnap tudom meg, azonban ez annyira nem releváns.
    Ami sokkal jobban 'aggaszt", hogy voltam olyan belga és besétáltam a MM-be körbenézni. Ott viszont az eladó mindenáron le akart beszélni a 18-135mm IS II objektívről, mert szerinte nagyon zajos és pixeles képet készít vele a 600D. Ez az objektív tényleg ennyire "sz*r"?
    Igaz, ha a 650D-re holnap kapok valami igazán visszautasíthatatlan ajánlatot, akkor elhozom gondolkodás nélkül (listában 200k-ért kínálták elsőre 18-55mm IS II-vel, holnap ezen és a sallangokon egyezkedünk)

    Amire használnám:
    - kirándulós, nyaralós "hobby" fotózás
    - rendezvény/előadás/koncert fotó (ez utóbbi évi 4-5 alkalommal, alsó hangon is 150-200db képpel)
    - projektdokumentálás, helyszíni szemék foto-dokumentálása (ezért kell a kihajtható LCD - néha a gép az egekbe van emelve, közben pedig még látnom kellene, hogy mit fényképezek)
    Valamint egyre többet videózok 5-10 perces rövid "kisfilmekre" - ez utóbbira a Canon engem nagyon meggyőzött a marketing szövegével és tetszenek az STM objektívek. Ezek tényleg vannak olyan jók mint ahogyan mondják?

    Jelenleg az alábbit raktam össze magamban:
    650D + 18-55mm IS II objektív + sallangok (szűrők, plusz akku, közép kat. vaku, stb.)
    Aztán mellécsapok egy 55-250mm IS II (vagy valami nagyobbat - ez még nem eldöntött) és valami makro objektívet.
    De teljesen mindegy, hogy 18-55 vagy 18-135, mindenképpen tennék mellé valami nagyobb obit is...

    Egy Fuji Finepix S6500-ról ugranék egyet a fentiek valamelyikére.

    Előre is köszi a segítséget.

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák