Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baboss

    őstag

    válasz .mf #61417 üzenetére

    Na akkor egy kis "retro" nosztalgia a 80-as évekből amikor elkezdtem motorozni.
    "keletnémet rettenetet"
    Akkoriban nem voltak ilyen gépcsodák. A kínálat nagyon gyenge volt.
    Most csak a nagymotorokat említem meg.
    MZ TS 125 "csúzli"

    MZ 250/1

    Akinek már ez volt az menő motorosnak számított.
    ETZ 250

    JAWA 350/634

    Budapesten valahol a Keleti környékén volt egy motoros bolt, "Kesjár".
    Az ott kapható idomok és tuning felszerelések akkoriban nagyon menők voltak, ha valakinek fel volt szerelve a motorja az ott vásárolt dolgokkal és megtudta fizetni, az már nagy szám volt.
    1988




    Én MZ TS 125 -el kezdtem, hamar kinőttem,illetve összetörtem.
    Majd jött a nehéz választás, ETZ 250 vagy JAWA 350 ?
    Végül JAWA 350-est vettem, a bölcsőváz miatt.
    Majd jött a tuning, ahogy a pénztálcám engedte.
    A kép minőségért elnézést kérek akkor még nem voltak digitális gépek, fényképet szkenneltem be, illetve nagyítottam ki.


    A mostani motoromra felszeret Kesjár fejidom volt a legelső amit megvettem,az alsó része meglett toldva. Egy Polski Fiat külső tükör volt rá felszerelve.
    Majd az ülés idom,és az első sárvédő került felszerelésre festés után, mert minden idomot fehér színben alap szórógittel lefújva lehetett megvenni.
    A hátsó doboznak egy utcai közvilágítási lámpa test lett felszerelve, a lámpa átlátszó plexi része le lett festve. :DDD
    A két oldalsó doboz diplomata táska volt. :K
    A műszerfal egy bontóban vásárolt Wartburg - ról került a motorra kisebb átalakítás után. Egy hőfokmérő és egy elakadásjelzővel megtoldva.A képen nem nagyon látszik,de be volt szerelve a műszerfal felett egy autómagnó. A két hangfal a fejidom bal és jobb oldalán volt.


    A két kipufogó meglett döntve, valamint az ETZ 250 első teleszkópja lett felszerelve.
    A JAWA 350-es felni át lett küllőzve az ETZ 250-es kerékaggyal, így már tárcsafékes volt a motor.
    Ezek után nekem volt akkor a környéken a legjobb motorom. :DD
    Akkoriban mindent házilag kellett barkácsolni, nem volt akkora választék mint most. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák