Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lotuska

    tag

    Sziasztok. Lehet egy kicsit off lesz, de nem talaltam mas megfelelo topicot:

    Tudtok valamilyen oldalt/forumot/cikket ajanlani a magyarorszagi alberlet piacrol(a berbeado szempontjabol)? En mondjuk romaniai/hatarmenti vagyok, de lehet reszben igaz ide is a magyarorszagi szitu. Tehat nem Budapesti, viszont megyeszekhelyi helyzetrol. Erdekelne, hogyan latjak es erzik a berbeadok a helyzetet a jarvany kezdetetol? Fokent ujonnan megkotott alberleti szerzodesek es ezekrol szerzett tapasztalatok erdekelnek. Esetleg ha valakinek van szemelyes tapasztalata(vagy akar ismeros altali) megirhatja privatba is, nagyon szepen megkoszonom.

    Tehat nem budapesti/nem airbnb/nem hitel kalkulacio erdekel, hanem a piaci helyzet.

    Na jo elmondom mire gondolok es a sztorit. Vettem egy jo allapotban levo panelt, 53nm,(3. emelet a negybol), ket szoba es a varos legjobban tartott lakonegyedeben, amelyre igen keveset kellett kolteni, egy szoba+konyha atfestese+nehany butor beszerzese(ezt mind magunk csinaltuk). A vasarlasi ar(szubjektiv, sajat szempontbol nezve) kozepes, a mostani kinalatot nezve jonak mondhato. A finanszirozas 100% onero volt. A lakas kinezete/hangulata osszesegeben nem mondhato se nem mondernek, viszont se nem 70-80-as evekbelinek: Megvigyazott, tiszta, sajat kazannal/legkondicionaloval/kivulrol szigetelt(haloszoba belulrol is). 2000-es evek eleji hangulat. 3 napja tettem fel az alberleti hirdetest X osszegert+egy havi kaucio. 3 telefonos jelentkezes jott eddig, 12 erdeklodo online es 216 megtekintes. Azt szeretnem megjegyezni, hogy az ar a legalacsonyabb a kornyekrol, hasonlo lakasok +20-30 EUR/ho tobb, a modernebb kinezetuek +50 EUR/ho. A harom erdeklodo: 1. ketsegbeesett noi hang: "3 felnott es 2 gyerek johet?" -Hat persze pont 5 embernek valo... 2. ingatlanos(neki van egy anyuka ugyfele, aki gyerekkel jonne), finoman emlekeztettem, ahogy a hirdetesben is all: nem szeretnem ingatlanosokon keresztul kiadni... 3. 35 eves venkisasszony, aki anyuval(anyu hivott fel a hirdetessel kapcsolatban) es apuval eljott megtekinteni. Nagyon tetszik nekik, de lathatoan finoman celozgatnak, h a lakaspiac romokban es a jo fel oras beszelgetes vegen kinyogik, hogy a kisasszonynak van egy 2 kilos kiskutyaja es szeretne azt is hozni es hetvegenkent anyunak az 5 kilos kutyajat is neha athoznak, h ne legyenek egyedul(bar az is benne volt a hirdetesben, hogy haziallatok kizarva, mivel vadiuj sarokulot vasaroltunk). Az utolso erdeklodore kiterve elmondtak azt is, hogy a kisasszony felmondta az azelotti berleti szerzodeset, mert nem jott ki az elozo tulajjal, mert az egy izzot sem cserelt ki a lakasban es ez roppantul zavarta oket? Wtf? Az izzo csere is a tulaj dolga? Masik: Az ablak nem volt egy eve lemosva(ezt most nem ertettem pontosan, amikor atvette a lakast, vagy elvarta volna, hogy amikor a kisasszony benne lakik, majd a foberlo jojjon lemosni az ablakot, de mind1 is, ezt az utolso erdeklodot nem zartam ki a haziallat miatt sem, abban maradtunk meg szetneznek es jelentkeznek ha ugy dontenek, ez volt a tegnap).

    Csak egy dologra szeretnek a vegere erni: az az X osszeg, amit emlitettem 200 EUR. Ha mondjuk azt leviszem 150 EUR-ra es ilyen alberloim lesznek, akkor azt mondom nem eri meg az egesz. Pl. 3 honapi berleti dij csak a sarokulo, tehat ha ezt tonkreteszik mondjuk a kutyusok meg szerzodesben belefoglalva se tudom rajta behajtani, ha egy havi kauciot kerek/vagy elromlik a kazan/legkondi stb... Akkor azt allitom(a megjelent jarvannyal kapcsolatos cikkekkel ellentetben, hogy "mindenkinek engedni kell ebben a helyzetben") inkabb maradjon kiadatlan, meg ha nem is hoz penzt.

    Erdekelne, hogy van mas is hasonlo helyzetben? Es hogyan gondolkozik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák