Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #01758976

    törölt tag

    válasz fehér_ember #94303 üzenetére

    Jó, hogy ezt ide tetted, így legalább megmutatható az érdeklődőknek, mennyire sokoldalú ez a hifi kocka. „X” ideig én is így gondoltam, ahogy te, nem baj, ha ez vékony, majd mellé dobunk valami vaskosat, ellensúlynak, és voálá, helyre áll a balansz. Elméletben van is rá esély, gyakorlatban meg, alig, kb., mint a lottón. Mikor már azt hittem jó a rendszerem, a lehetőséghez képest, jött egy pofon, megint. Írom. A kölcsön kapott D/A , erősítő,(k) kábelek, csillapítók, etc. lényegien jobb kategória volt, mint a sajátom és jött velük, pár alkalommal egy hifi guru is. Így hamar elértük a nálam lévő kölcsön komponensesek felső határát. Ez jó, mondtam, nincs itt, ezekben feljebb, kiváló az eredmény, remek hang. Majd jött egy addig nekem nem hiányzó láncszem, egy kábel, mert a kábelezés ugyan elég magas kategória volt, de nem tudtunk összehozni azt egyféléből.(nem ált rendelkezésre) Ismétlem, az addigi hang remek volt. És bekerült az utolsó darab kábel, igy lett egyforma kábel mindenhol. A pofon. Én addig nem tudtam, nem is értettem mi a szinergia. -Miről beszélnek ezek? Ha valami kevés a hangban, hát ellensúlyozom mással, és kész. :D Fájdalom, nekem meg szerencse pont Kondo-ból lett hiánytalan a kábelezés. Ami meg jött az olyan vudu, varázslat, szinergia, harmónia, mindegy minek írom, a vége, nem kürtöket, vonóst, ütőst, énekest hallgattál, jelesül ott, Solti mutatta meg, mit is gondol Verdi Requiem-ről. Áthívtam, Ear, van ilyen? A válaszát majd keresd a blogján, ha megírja, hogyan is kell ezt jól csinálni, de kösd a gatyust haver. Én nem tudom, nem vagyok hifista, tudásom csak annyi, hogy a hifi kocka, legalább annyi oldalú, ahány ember van. Megjegyzem: Mikor összeált „a” muzsika, minden egyes komponensnek saját karaktere van külön, forrásnak, D/A-nak, ampnak, doboznak, és igen, a Kondonak is. És mégis…, fene sem érti ezt. Nyelem a pofonokat, de ez így jó :)

Új hozzászólás Aktív témák