Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz AMDFan #33850 üzenetére

    Egyetértek veled, mivel tanultam milyen alapon működik az mp3 kódolása és tudom mire képes az emberi fül (elfedési jelenség, phon görbék, hangerő nem lineáris érzékelése stb stb) no meg azt is tudom sajnos mire képes az emberi agy placebo szinten... erre jó példa ismeretlen eladó váltig állította, hogy az aranyozott vezeték azért jó mert aranyozott és ezért szebb a hangja olyan vezetéket árult sokáig amin 1 nano méter arany se volt csupán kadmium...
    De itt sajnos azon vitázni, hifi topikban , hogy mp3 és lossless között különbség van-e hmm amíg addig nem jutunk el, hogy a mezei 1 méteres fali tápkábel és bármilyen más között nincs különbség addig nincs sok értelme...
    Sajnos az emberi agy nem különálló érzékelő rendszerrel van megáldva hanem az érzékelő részek az agyban elég jól kapcsolatba vannak. Ez azt jelenti, (bizonyított) ,hogy egyszerű de durva példával élve, ha az ember elé tesznek valami vacak de illatos ételt és elé tesznek egy monitort amin gyönyörű étel képek vannak akkor olyan jó ízűen fog enni mintha fejedelmi fogás lenne... Ugyanez van a hallással is amíg azt látja a monitoron ,hogy flac addig lehet az olyan hanganyag ami szar és lehet mellette egy jó mp3 a flac szerinte szebb lesz...
    Így van ezért kéne ABX vakteszt (1 különálló bírálóval ), hogy sok ember véleménye változzon, de ide kéne vagy 150-1000 főt tesztelni talán a nagy számok ereje hatna pár elfogultra.

    No persze nem akarok senkit semmire rábeszélni... Nekem van 4 terányi winyom és így annyi flacot szedek le amennyit akarok és többnyire azt szoktam leszedni. De magamon is tapasztaltam kezdetleges ABzéssel, hogy 320-as és flac között nem tudok különbséget tenni. :C

    [ Szerkesztve ]

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák