- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Yettel topik
- Huawei P30 Pro - teletalálat
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- OnePlus 7T - távolról pont tökéletes
- Vodafone mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
-
Mobilarena
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
fererencz89
őstag
válasz denesdr #129100 üzenetére
Olyat nagyon nehéz csinálni, sőt ahogy én látom, kellene hozzá pár olyan készülék is, amivel normálisan lehetne kapcsolni/váltani a forrásokat, erősítőket, stb. Ez ritkán adott.
Lenne eredménye azon túl, hogy mindenki a saját igazát erősíti meg utána (Na ugye! -- Valami hiba volt, így nem lehet!)?Nem szotkam hibázni.
-
denesdr
addikt
válasz fererencz89 #129101 üzenetére
Végülis, ha valaki nem hall különbséget pl két tápkábel között, akkor egy, mások által pozitív eredménnyel zárt vakteszt láttán ez miért változna?
Ha meg negatív eredmény lenne, akkor jönne az, hogy a vakteszt az nem olyan mint a zenehallgatás, meg teszt-stressz, nem jó napszak stb. és ezért nem volt hallható a különbség.[ Szerkesztve ]
-
fererencz89
őstag
-
lapalapa
senior tag
válasz Dißnäëß #129063 üzenetére
Az én hálózati konfigom úgy épül fel hogy van a telekom modem a földszinten, onnan wifi az emeletre, access pointba, ami media akárminek van konfigurálva, ami azt jelenti, hogy a modemmel beszélget kizárólag rádión és csak dróton adja tovább az adatot. Van kábel is a modemtől felhozva (árnyékolatlan), de azzal kommersz digit hangot hallok (tudom, tudom...). Az access pointból 1,5m utp megy a streamerbe, szintén árnyékolatlan, elején végén ferrit (tudom, tudom...). Access point analóg tápról megy (t..,t..). Na itt cseréltem ki a kábelt valami vastag merev cat6-ra. (10e HUF)
Ha próbálgatok és hallgatózom, akkor a változás a tér információn vehető észre legkönnyebben. Van, nincs, 2D, 3D, mennyire stabil stb..
Nekem ebben az összeállításban a cat6-al egyszerűen megszűnt a térinfó, semmi. Párszor cserélgettem oda-vissza, teljesen egyértelmű eredménnyel. (Csere közben oda kellett néznem sajnos, tehát nem vakteszt ).
@FJC megjegyzése, miszerint ne használjak árnyékolt kábelt érdekes, kíváncsi lennék, hogy saját tapasztalat, vagy olvasmány? Én is olvastam ilyet, de nem hittem neki..
Érdekes kérdés ezek után az is, hogy a méreg drága (nemzetközi ürállomáson növesztett egykristály szerkezetű, csoda alapanyagú ) agyon árnyékolt audio-ra szánt utp kábeleknél hogy is van ez? (t.., t..)
Switch és router témához nem tudok hozzászólni, mert nem próbáltam. Inyencek (szerintetek idióták..) optikán viszik házon belül az adatot media konverterekkel a végeken. Állítólag más kategória hangban, mint a drót. Nem próbáltam, de ott is analóg táplálnám az mc dobozokat, meg rögzítenék ezt azt belül, valszeg jót tenne neki.
(Semmilyen érdekes anyagot nem tolok, tudatmódosító szerek hatása alatt nem állok, de ettől még halucinálhatok persze, de nem vagyok teljesen egyedül.. )[ Szerkesztve ]
Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..
-
lapalapa
senior tag
válasz VoidXs #129095 üzenetére
Van a WTFplay program, amiben lehet az usb-n küldött adatcsomagok jellemzöit állítani:
4.1. Tuning the audio buffer size
Azt írja a szerző, hogy érdemes ezzel játszani, mert meg lehet keresni a (hangban) legjobb beállítást, ami minden dacnál más.
Tudom, halucinálok, de valóban..Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..
-
lapalapa
senior tag
válasz denesdr #129100 üzenetére
Ha az én írásomra reagáltál, akkor egyrészt elég sok audio kábelen látok ferritet, analógon és digiten egyaránt (tudom szélhámosság..)
Rögzítéssel kapcsolatban pedig az az érdekes, hogy régebbi hifi cuccokban még rögzítettek, kondikat, tekercseket, csöveket... Mostanában leszoktak róla, gondolom plussz technológiai lépés, nehéz automatizálni, drágítja a gyártást, fogyasztói társadalom, megveszem nem tetszik eladom, nincs rá igény, akko meg minek..Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..
-
bkercso
nagyúr
válasz denesdr #129100 üzenetére
Amúgy azon csodálkozom, hogy a készülékgyártók miért nem lépik meg ezeket a hifista trükköket, amiktől állítólag annyival jobb lesz a hang (vagy inkább zene?).
Mert igénytelenek, mint az állat. Alulbiasolt B-osztállyal van tele a piac. Ha láttál már olcsóbb Onkyo stb. erősítőt, borzasztó. Tele van a jelút vacak elkoval és olcsó OPÁ-val; sok készüléket kifejezetten rossz hallgatni. Ha csak a kondikat cseréled ki, már attól életre tudnak kelni.Vagy milyen trükkökre gondolsz? A legtöbbet nem is ismerik: még a "high-end" is tele van ICs dolgokkal. Egy nyomoronc OPÁ-t nem tudnak tervezni milliókért.
[ Szerkesztve ]
kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
FJC
aktív tag
válasz lapalapa #129104 üzenetére
Saját tapasztalat, de nem a hang minőség miatt...
Történt egyszer, hogy kihúztam egy eszközt a rendszeremből, aminek hatására elszált a TV, az erősítő HDMI panel, számítógép HDMI, a switch egy portja.
Mint kiderült a kábel TV koaxon volt egy jókora indukált feszültség (bizsergetet erősen ha megfogtam és közben hozzáértem a készülék házhoz). Az okozta a problémát hogy a hálózati eszközök szép gyári fémcsatlakozós UTP-vel voltak össze dugva a switch-en, így a koaxról mindenre átszaladt az a bizonyos zavar feszültség.
A mennyiben sima UTP kábel lett volna ez nem történik meg...
Ez a jelenség erős hatással volt valóban a hangra, minden elhallgatott...
Azota földeltem a kábeltv koaxot a padláson a bejövő ponton + sima UTP patch kábeleket használok.
Igazából az UTP szimmetrikus üzemmódban működik, normál körülmények között nincs szükség árnyékolásra!
Ipari területen dolgozom, ott természetesen FTP, stb kábeleket használunk..."Van kábel is a modemtől felhozva (árnyékolatlan), de azzal kommersz digit hangot hallok"
Értsd meg, amíg az információ digitális formában van, nem számít semmi...
Vagy van tökéletes infó, vagy nincs...
Egy mondavilágot épített fel a audifil közösség..."A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."
-
FJC
aktív tag
válasz bkercso #129108 üzenetére
Tehát minden szar...
De, akkor, hogy a bánatban van jó minőségünk???
Amennyiben mindent is kicserélünk egy jó gyári cuccban, akkor csakis a nirvána vár ránk???"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."
-
lapalapa
senior tag
Ok, neked hiszek, nem a saját fülemnek.
De mi van akkor, ha dróton valami zavar terjed, amit nem szoktak (akarnak, tudnak..) mérni, mert semmilyen befolyással nincs az adatátvitelre, mert minden tökéletes, viszont valahogy bejut a dacba ezer akadályon át?Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..
-
HELLAFLUSH
őstag
Gondolkodtam egy kis erősítő tuningon.
Az alábbi OP-AMP-ot milyenre érdemes upgradelni?
Itt vannak robbantott ábrák az erősítőről: [link] -
FJC
aktív tag
válasz lapalapa #129111 üzenetére
Az előbb leírt példában 100 V körüli zavar feszültség szaladgált a rendszerben (legalább is amikor nem volt kapcsolatban fémesen a test potenciállal. A hangban ez semmilyen hatást sem generált.
Te nem létező zavar hatásokat üldözöl...
A zavar csak az analógra váltáskor tud valamilyen formában (leginkább valamilyen zaj) megjelenni, de csak akkor ha rosszul van megtervezve az eszköz (földhurok, stb).
Egy tisztességes eszközben ez nem tud zavaró szintet elérni."A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."
-
bkercso
nagyúr
De, akkor, hogy a bánatban van jó minőségünk???
Nem tudom, neked honnan van. Ez a "jó minőség" egy aktív hifistának párhavonta mást jelent szerintem.
csakis a nirvána vár ránk???
Én azt szeretem ebben a hobbiban, amikor úgy szól valami, ahogyan még nem szoktam meg. (Nem az oldalra lépésekre gondolok, hanem az egyértelmű javulásra.) Sajnos technikailag messze vagyunk attól, hogy az impulzushibákat kiküszöböljük, hiába jó a THD eredmény. De szerintem sokszor ez a topik sem a tapasztalatmegosztásról szól, hanem a kinek-van-igaza játékról.kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
bkercso
nagyúr
válasz lapalapa #129111 üzenetére
De mi van akkor, ha dróton valami zavar terjed, amit nem szoktak (akarnak, tudnak..) mérni, mert semmilyen befolyással nincs az adatátvitelre, mert minden tökéletes, viszont valahogy bejut a dacba ezer akadályon át?
Pontosan az ilyen dolgok miatt kutatják ezt a területet nálunk sokkal okosabb emberek akadémiai szinten, egész életükön keresztül.#129117: Na igen. Ezek a dolgok kb. minden készüléktesztben leírásra kerülnek, ezért is nem értettem a kérdést...
[ Szerkesztve ]
kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
lapalapa
senior tag
Nem biztos, viszont finomodik a hang.
A fejlődés lépései szerintem amikor egyre jobban elszakadunk a digitális íztől, analóg hang irányba tolódunk el. Előjönnek a részletek, stabil és pontos a 3d tér, összeáll a produkció, absztrakcióból valóság felé lépünk, olyan banálisan egyszerű lesz a megszólalás.
Akkor igazán jó, amikor hallgatod és nem hiszed el, hogy a hang az előtted lévő készülékekből jön...Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..
-
bkercso
nagyúr
válasz HELLAFLUSH #129112 üzenetére
Hát igencsak. OPA1612-re vagy OPA1656-ra tudod cserélni a ma kaphatók közül (OPA2140 is jó, csak drágább). Ezek a kedvenceim. De vehetsz eBay-ről használt AD827-et is, az is nagyon jó az IC-k közt. (már nem gyártják, csak műszerből bányásszák őket. Az újak mind hamisak.)
[ Szerkesztve ]
kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
FJC
aktív tag
válasz lapalapa #129117 üzenetére
A zene minősége (technikai szempontból) az eszközeink minőség szintje alatt vannak (egy, két nagyságrend). Amikkről te beszélsz, azok csak a pszihéd szüleményei.
Miből jönnek elő a részletek??? Az információ vagy meg van, vagy nincs."A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."
-
VoidXs
Topikgazda
válasz bkercso #129116 üzenetére
Helyesbítek, pontosan az ilyenek miatt mérjük nem csak a komponenseket, hanem végül az egész rendszert egyben. Ha a végén nem hallani, akkor nincs probléma, vagy ha volt is, valami (például egy digit stage) lecsatolta.
Nem tudok olyan akadémiai kutatásról, ami ebben az évezredben a már régóta megoldott lecsatolások ellenére indukálódó zajról szólna, de egy példával be tudod bizonyítani, hogy rosszul tudom.
[ Szerkesztve ]
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
lapalapa
senior tag
válasz VoidXs #129120 üzenetére
Ezt meg akartam már kérdezni, honnan tudjátok ilyen biztosan, hogy egy adott témát kutatnak-e vagy sem?
Van esetleg az MIT-tudományos könyvtárához user/pw?
Ha van, akkor a többi egyetem és kutató központ?
Vagy gugli? Azért az kicsit kevés szerintem..Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..
-
félisten
válasz lapalapa #129121 üzenetére
A tudomanyos (igenyu) publikaciok 99.99%-a nyilvanos es keresheto. Egyebkent ha egy rendesen megcsinalt kiserlet tenyleg azt mutatna, hogy az emberek halljak a kulonbseget, akkor az oriasit durranna, mert idaig kiserletek szazai azt mutattak, hogy nincs kulonbseg.
while (!sleep) sheep++;
-
FJC
aktív tag
válasz lapalapa #129122 üzenetére
Egy, már-már misztikus dologként tekintetek a hangra... -Pedig technikailag nincs benne semmi kihívás a mai lehetőségek mellett.
Olyan tulajdonságokat tulajdonítotok neki amik vagy nem számítanak, vagy nem is léteznek.
A hangszórókra, fejhallgatókra kevesebbet áldoznak sokan, mint bármi másra... Pedig szinte csak ezek számítanak.
A permanens javulásnak mikor lesz vége? Vagy honnan indult? (Sokol rádió)"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."
-
fererencz89
őstag
Tudom, hogy mindenki otthon, a saját rendszerén, szobájában, stressz nélkül szeretne (vagy nem szeretne) tesztelni dolgokat. Lehet erre megoldás, egy Void-éhez hasonló ABX teszt? Van értelme annak, hogy egy mikrofonnal felvenni eltérő állapotok megszólalását? Vagy ez halva született ötlet, mert rögzíteni már nem lehet, csak hallani/megélni?
Így elég lenne, csak egy szűk körben elkészíteni a tesztanyagokat, akár többet, függetlenül, amiket utána bárki bárhol kipróbálhatna.
Nem szotkam hibázni.
-
válasz lapalapa #129121 üzenetére
A normális (tudományos) hozzáállás ugye az lenne, hogy:
1. Úgy érezzük, hogy hallunk valamit.
2. Vakteszteljük.
3. Agyalunk rajta, hogy miért lehet.
4. További vaktesztekkel igazoljuk az elméletet.
5. Kész a jelenség magyarázata.A probléma az, hogy a 2-es lépcső eleve kimarad, s azonnal a 3-assal foglalkoznak, majd ezután megint rögtön az 5-ösre lépnek. Ez így gáz, mert kimaradnak a bizonyítási fázisok.
Addig nincs értelme egy hifis feltételezésről beszélni, amíg nincs igazolva a létezése. Nem feltétlenül kell hozzá tudományos publikációkat olvasni, sokmindent magad is le tudsz tesztelni egy segéddel, csak figyelni kell arra, hogy a vakteszt vak maradjon, mert sok a buktató.
Make Asia Great Again!
-
Dißnäëß
nagyúr
Értsd meg, amíg az információ digitális formában van, nem számít semmi...
Vagy van tökéletes infó, vagy nincs...
Egy mondavilágot épített fel a audifil közösség...
+1 Így van.
Írtam már korábban, jópár hónapja, egy kiseposzt arról, hogy a digitális dimenziót hogyan kell felfogni. És ezt tényleg dimenzió, jobb szó nincs rá, mert hiába analóg (atomok, elektronok, protonok, kábelek és azok kapacitása/induktivitása, stb stb stb) dolgokból épül fel a digitális is, ez nem csak logikán alapul, hanem egy logikai fogalom is.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Kedves Audiofilek !
Az is aki kívülről vagy passzívan olvassa..Képzeljétek el a digitális információt (adatot) 0-ákkal és 1-esekkel leírva. Ez egy olyan világ, melyet bár analóg módon mérhető elektromosság - jobbára négyszögjelek - hordoznak, egy külön képzeletbeli rétegként írható le. A digitális által tárol infó nem létezik, mindaddig, míg nem értelmezed valamivel. Az értelmezés mikéntje viszont nem mindegy és ennek működése merőben eltér az analóg világétól. Ennyi "csak" a trükk.
Öntsünk tiszta vizet a pohárba
Felmerül a kérdés, hogy a pohár üres, vagy a pohár tele van ?
Ha kiiszod, üres lesz. Szólsz, hogy töltsek egyet. Megtöltöm. Még nem kortyoltál bele - így tele van, szólsz is, ne töltsem tovább.Senki nem gondolkodik a tényleges információ (tele ? üres? 1? 0? ) , hogy "mit jelent az, hogy üres a pohár".
Senki nem kezdi el tuningolni a poharat, hogy az üres pohár hogyan lehetne igazán high-end módon üres, ergo kimosni vízzel, kitörölni ronggyal, milyen ronggyal törlöm ki, hány víz- és egyéb molekula marad az alján a félignedves rongy után az üveg felületén és az mennyi másodperc múlva párolog el onnan, a rongy milyen géppel lett szőve Indiában és ott vajon milyen ültetvényről származik a pamutfonál, az ültetvényt hogyan trágyázták és locsolták, milyen volt az évjárat, időjárás...
Amikor töltök és látjuk mindketten, hogy "betelik a pohár", azaz elérjük az "1" (tele) állapotot, nem szoktunk azon filózni, hogy a bor felszíne a pohár felső szélétől hány mm-re áll meg. Ti szoktatok ? Pohár mérettől függően általában 1-1.5 cm-re áll meg a víz. Csinálunk ügyet belőle ? Az információ ennyi csak: üres, vagy tele.
Az analóg világban igyekeztek digitális átvitelre szakosított kábeleket "tuningolni". Ha ezek csereberéje során változást tapasztaltok, az vagy psziché, vagy gyenge eszközök analóg tartományú zavartatása, amire a digitálisnak van egy nagyfokú immunitása.
Pont amiatt, mert neki mindegy, hogy 0.6V vagy 0.8V épp a feszültség a kábelen, ha 0.5 felett minden esetben 1-nek értelmezi a fogadó fél az adott négyszögjel-alakot.
És vice versa, ha mondjuk példánál maradva, 0.5V alá esik a feszültség, mindegy, hogy 0.4 vagy 0.1-re esik le, 0-nak fogja értelmezni a fogadó fél az adott négyszögjel-alakot.
Ilyen 1-eseket és 0-ákat tömbökbe rendezünk ezután, digitális szinten már. Jön be fizikai szinten a hálózati kártyába egy rahedli 1 és 0 érték, a kábel feszültségértékeiből felhasználva-átalakítva, és csoportokba rendezzük őket, szakaszokra bontjuk..... .
Minden ilyen szakaszt (pl. 10011110110110101...) ellátunk egy picike plussz szakasszal, ellenőrzővel előtte, ami arról árulkodik a fogadó félnek, hogy a tényleges szakasz és az ellenőrzője korrelálnak-e egymáshoz (matematikailag). Csak ennyit néz, nem többet, a chip.
- Ha igen, az adat jól átjött.. ellenőrző eldob, adat elfogad és megy memóriába
- Ha nem, mert vagy az adat, vagy az ellenőrző (vagy pláne mindkettő) sérül, küld egy újrakérést a feladó fele, hogy "küldd újra"Namost, ez a létező legalsó réteg, ezen még ül további 5-6 digitális plussz réteg, aminek mindnek az alatta lévő réteg az alapja. Tehát a memóriába került sok 0 és 1 olyan információt hordoz, amiből előbb-utóbb újabb fentebbi rétegben IP cím lesz, mégafelett pedig végül tényleges adat lesz.
A programod csak a tényleges adatot dolgozza fel. Hogy a többi, az ellenőrzők, egyes digitális rétegek (protokollok), stb. sérülnek-e, javulnak-e, ismételnek-e egymás között küldéseket vagy sem, totál nem érdekli a programot és nem is látszik számára.
Szóval az információ, amit fogyasztotok, újra és újra és újra és újra és újra be van csomagolva több szinten, több "gépi nyelv" (protokoll) által, több digitális dimenzióba, ha így tetszik. A legalsó csak rövid szakaszon él, például két hálózati interfész között (switch - switch, switch - PC, stb), míg az IP réteg a bolygó két bármely pontja között kihúzható, fizikai korlátokhoz nem kötött logikai réteg. (Logikai korlátok vannak, pl. fenntartott címtartományok, de ezek is áthidalhatók, pl. site-to-site VPN-el és akkor 10.0.0.1 illetve 10.0.0.2 között értelmezve van a pont-pont kapcsolat IP rétegben, míg az egyik IP fizikailag Sydney-ben van, a másik meg New York-ban).
Gondoljatok már bele, Sydney és New York között mennyi zavartatásnak van kitéve az, ami egyik helyről átmegy a másikba streaming közben, legyen Tidal, Spoti.. weboldal .. akármi.
Észleltek ebből bármit is ? A fagyos óceán fenekén heverő optikai kábelkötegtől kezdve az országon belül is (nemhogy országok között) több tucat szerverterem mind-mind egytől egyig KIHAGYJA azokat a lépéseket, amiket Ti az utolsó pár méteren eszközöltök egy olyan "digitális kábelen", ami az iparági szabványoknak köszönhetően lehetővé teszi mindezt.
A Nektek fontos, érdemi információ 100% sértetlenül jut el hozzátok, akárcsak a prohardver betűi, dzsunka hálózati kábelen ugyanúgy, mint sheavajjal kenegetett lélekápolt hálózati kábelen. Az érdemi infót hordozó protokollokban adódnak sérülések, de ha Te ezt itt és most olvasod, 100% azt olvasod, amit én bepötyögtem, nem valami hülyeséget, mert ha hiba csúszott az átvitel bármely rétegébe, az ki lett tökéletesre javítva, ha pedig nem lehetett javítani, nem olvasnád ezt itt.
Engedjétek el ezeket a switch és utp varázslásokat, ezek az átviteli szabványok és az egész IT nem úgy lett kifejlesztve, hogy Ti itt még itt-ott némi javulásra szoruló adatot kaptok. TÖKÉLETES adatot kaptok bármilyen (hozzáteszem, működő ) LAN kábellel, egyetlen switch-el, a házon belüli optikának pedig max. sávszélesség oka lehet, mert amúgy a sokkal kézenfekvőbb wifivel oldanám meg, pláne mióta komoly router-ekkel létezik Gigabitnél többet tudó wifi is. Régen épületek között használtak optikát (gyáraknál, intézményeknél ma is, ahol vagy a stabilitás, vagy a sebesség, vagy mindkettő kritikus), de otthonra, ahol mondjuk nem részecskegyorsítasz, hanem pornhubot nézegetsz borgőzös tekintettel egy kis Mozart-ra ? Wifiiiii emberek, fémesen leválaszt amitől le kell.. úgy kell annak, aki házon belül optikázik meg médiakonverterek meg hasonlók..
Nemár.
Fogjátok fel: tökéletes a LAN-otokon a lejátszó progikba érkező infó.
Nem 99%-os, amin még lehet egy kis optikával, ferrit gyűrűkkel meg egyéb dolgokkal reszelni, mert nem így van a technológiai oldala összerakva, hogy erre lehetőségetek legyen.Ha van zavartatás, gyenge eszközök és gyenge hálózat miatt (egyik minőségéről sem az árcédula árulkodik ugye), akkor az analóg szinten a DAC után szűrődhet be arra az ismét analóg módon leképzett zenébe (vagy csendbe), ami utána felerősödve megnyilvánul a hangszóróitokon és bármiféle objektív (hallható) / szubjektív (vélt) minőségromlást eredményez.
A 0-ákra és 1-esekre vajmi kevés hatása lesz annak, hogy az UTP kábelt lecseréled 3 UTP + 2 közbeékelt switch kombóra. Cserébe behozol 2 plussz tápot a rendszerbe, ami zajol rá a hálózatra (tápösvénynek adtunk egy pofont). De mivel tudjuk azt is, mert ebben a topic-ban megtanultuk, hogy a fül-agy komplexum szereti a torzításokat, ráfoghatjátok a változásokat arra, ahogy ez a sok plussz kreténség tesz a hálózatra olyan dolgokat, ami a DAC utáni analóg szinten megnyilvánulva kellemes érzést okoz Bennetek. Na de pont nem ez a tökéletes reprodukció definíciója, akár tetszik, akár nem. Ha szarul szól a zene, tessék az analóg láncban keresni a hibát, ha pedig ott már nincs mit keresni, tessék a felvételt készítőket szidni, de ne a LAN kábelt tuningoljátok, semmi értelme.
De tényleg, és itt nincs olyan, hogy tudományos maszlag, meg hiszünk vagy nemhiszünk, egyszerűen fizikai-logikai 10000%-osan kizárt dolog, hogy egy LAN kábeltől javuljon az, amit a programotok fogyaszt 1-esek és 0-ák formájában, mert tökéletesen immunis mindaddig minden hájjal kenegetésre (és hibára is), míg jobblent a Windows, Linux, akármi, azt jelzi, hogy a kapcsolat él (a kábel be van dugva és kapsz egy IP címet a router-től). Optika dettó, Wifi dettó. Az optika nettó pénzkidobás, a rossz helyre. Ennyi erővel mehetnétek egy marék Purifi hangszórót venni legalább, na az is bentebb a felvételhű reprodukcióhoz (bár még ő is távolabb tőle, de torzításban sokakat megvernek, ja, hogy minél neutrálisabb-transzparensebb egy rendszer, annál kevésbé tetszik a felvétel ?
Ez nem az átviteli rendszer hibája...)
NEM KAPTOK JOBB ADATOT sem optikán, sem wifin, se semmilyen LAN kábelen, további közbeiktatott router-ek és switch-ek esetén sem. És ADATBÓL táplálkozik a lejátszótok, SEMMI MÁSBÓL. Nem aranyból, nem ezüstből, csak ADATBÓL.
Jobb a piros kábel a kék kábelnél, ha ANALÓG (!!) szinten a felépítésbeli 1%-nál is kevesebb eltérés miatt (!!) mégis indukál valamiféle zavartatás-megszűnést. Ez viszont a kábelnek nem baja, a reprodukcióban részt vevő eszközök baja, hogy ilyenre érzékenyek.
Adatközpontokban sem nézi senki, milyen hálózati kábeleket dugdosnak a rendszergazdák melyik márkából a kütyük közé, irdatlan hosszokon és mennyiségekben, csak veszik oszt dugják. Tudják jól az IT-ban, hogy az a rengeteg, korrekciókkal ellátott logikai réteg, ami a tényleges hasznos adatok A-ból B-be átvitelét garantálják, gondoskodik arról, hogy az analóg világ fizikai tulajdonságbeli minimális eltéréseit kikorrigálják. Itt nincs mit reszelgetni, finomítgatni, hangolgatni !!
Én csak azért SFTP-ztem itthon, mert jó áron kaptam, agyon van árnyékolva egy UTP-vel szemben és minderre azért van szükségem, mert nem csak zajra rezisztens informatikai adatot viszek át rajta, hanem analóg jelet is, ami sérülékeny és nincs logika/matematika, ami tökéletesre kikorrigálja, amikor átmegy A-ból B-be. Tömör réz erek, a PoE-nak köszönhetően még teljesítményt is bírnak, így passzív hangfalkábelként is használhatók, szintén az agyonárnyékoltság előnyeit élvezve. Bizonyos szakaszait két fal között használom, 1-1 Legrand FTP aljzatba bekötve (és onnan UTP) , bizonyos szakaszait pedig majd analóg audio-ra. Házi felhasználásra, ahogy előttem szóltak, kő dzsunka HAMA-s UTP elég, bemész Media-ba, akármibe, lenézel a kosárra az összetekert odahányt UTP stócra, egyetlen dolgot kell nézned, hogy hány méter. Kassza, hazamegy, bedug, élvez. ZÉRÓ, azaz ZÉRÓ eltérés lesz közte és egy rettentően high-end "digitális audio" célra "kifejlesztett" CAT-akárhanyas kábel között, se 3-4 plussz router mögött, se direktben, se sehogy.
ZÉRÓ.
Disclaimer: rengeteg dolgot leegyszerűsítettem, aki az OSI-val meg a fizikai réteg alapjaival ismerkedne szívesen, hajrá szakirodalom. Ez szakma és mélyvíz, a digitális világ megértéséhez nem kell, csak pusztán vakon higyjétek el, hogy akik ebben vannak, ezt tanulták, azok igazat mondanak.És nem, nem állja meg a helyét az, hogy "mérnökök tévedhetnek". Az analóg világ tele lehet tévedésekkel és anomáliákkal, a digitális, minden egyes ponton újraellenőrzött-korrigált világ WAN/LAN hálózati szempontból nagyon nem ilyen. (Persze, el lehet szabni dolgokat itt is, csak ha Te IP címet kapsz és a ph betölt, az egyben garancia is arra, hogy Nálad bitperfekt lesz a lejátszás Tidal-ről. Ha már nem kapsz IP címet a router-től és nem tölt be a ph, nem lesz bitperfekt: semmilyen sem lesz )
Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !
-
lapalapa
senior tag
Nem, csupán a felvétel teljes egészét szeretném hallani (lehetőségek szerint), ahogy a készítők azt megálmodták és létrehozták. Múzeumban sem szeretünk félig letakart képek között sétálni.
Pedig egy jól masterelt egyszerű cd felvételen is nagyon sok olyan infó van amit nem biztos hogy mind hallunk, és az a baj, hogy ez pont az az infó rész, amitől hihető lesz az egész, az én tapasztalataim szerint.
"A hangszórókra, fejhallgatókra kevesebbet áldoznak sokan, mint bármi másra... Pedig szinte csak ezek számítanak."
Az elejét osztom, de szerintem a teljes lánc számít, a legelejétől a legvégéig, akkor lehet igazán jó.Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..
-
FJC
aktív tag
válasz lezso6 #129128 üzenetére
Jó meglátások...
Nem neked szól a többi...
Viszont minek kell agyalni ennyit ezen a dolgokon?
Nem, egyszerűbb berakni egy jó zenét és élvezni?
A hifisták elvesznek a saját felszerelésükben. Mire jó azzal foglalkozni, hogy még mi lehet jobb? Elveszítik a lényeget.
Következő lépcsőfok, hogy egy kedvelt lemeznek melyik a jobb verziója? A Hold Sötét Oldalának 15. verziója? Kell mind... - Pedig már halál unalmas..."A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."
-
VoidXs
Topikgazda
válasz lapalapa #129121 üzenetére
Kutatóként nagyjából mindegyik akadémiai aggregáló oldalhoz ad az egyetem hozzáférést (de amúgy mezei diákként is, csak így tudok pénzt kérni többre). Nagyon kiforrott gyakorlat már, hogy mit hol kell keresni, és élből vágnák vissza a papírjaink, ha ezt a részt rosszul csinálnánk.
emvy: Itt egy példa a fórumlakókkal, nem durrant nagyot, tovább hisztiztek, hogy márpedig mennyire hallják.
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
fererencz89
őstag
Nem szotkam hibázni.
-
Dißnäëß
nagyúr
Köszi !
Kevesen tudják, hogy a Hold sötét oldala - mint ilyen - nem létezik. Legalábbis tartósan.
(Ahogy a Földé sem. Legalábbis tartósan).
Naagyon magas lasztikat hozol ma be, óvatosan
Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz lezso6 #129128 üzenetére
Tudod mit nem értettem a nagyon vaskalapos hifistáknál ?
Hogy egy tisztességes ABX vaktesztet, amit nem nagy hűhó amúgy jól kivitelezni, miért elleneznek ?
Szóval hogyhogy nincs bennük arra nyitottság - nem többre, CSAK arra - hogy vajon saját pszichéjük átveri-e őket, vagy sem ?
Rengeteg ember annyira sokat gondol magáról, holott nincs itt semmi extra, van neki is egy füle, hall vagy 15-16kHz-ig, meg ilyesmik. Esetleg kicsit tanultabb, mire kell figyelni, vagy jól ismer egy adott zeneszámot, de ennyi, a teszt működik.
Legalább megbizonyosodnának arról, hogy atyaég, de el tudnak vinni minket az érzékszerveink és ez alól a fülünk sem kivétel. Meg pláne az agyunk ! - Ha a fülünkről kiderül, hogy két eltérő erősítő között nem tud különbséget tenni legalább ezt tudnánk, és ez a puszta tudat elhozná a megváltást, hogy felkerül az Audio Note az eBay-re, megjön a helyére a Fosi v3, a maradékból meg elmegyünk 2x Balira álmaim nőjével.
De nem ?
(Jó, sarkítok, de érted).Minden egyéb csak egóról, pénzről és státuszról szól.
Ez mind oké és legit, csak nem hifi...[ Szerkesztve ]
Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !
-
VoidXs
Topikgazda
-
válasz Dißnäëß #129138 üzenetére
Ez szvsz alapvetően a személyiségből adódik. Ha valaki nagyon önfejű, arrogáns, akkor amit ő gondol, azt nem kérdőjelezheti meg senki és semmi sem. Ha nem sikerül a vakteszt, akkor akkor nem ő bukott meg, hanem a vakteszt. Tehát a vakteszt hülyeség.
Nagyon hasonló a vérpistike jelenség.
[ Szerkesztve ]
Make Asia Great Again!
-
lapalapa
senior tag
válasz Dißnäëß #129129 üzenetére
Mindenben egyetértek!
Tényleg, elindítok egy play-t a kedvenc Tidal zenémen és kitudja honnan, nagyon messziről megjön az adat, hiánytalanul és tökéletesen, ahogy a szerveren az tárolva van.
Saját példámat követve az access pointom wifin kapja a hiánytalan és tökéletes adatokat. Gondolom pufferel és a benne lévő olcsó oszcit használva n*100ps jitterrel kiolvassa a hiánytalan és tökéletes adatokat, hozzá keverve némi rfi/emi zajt amit a benne lévő digitális áramkörök keltenek. Mivel olcsó fali dugasz kapcsi tápja van, hozzá kever a még mindig hiánytalan és tökéletes adatokhoz némi nagyfrekvenciás zavart, amitől az adatok még mindig hiánytalanok és tökéletesek. Elindulnak a hiánytalan és tökéletes adatok elég jitteresen és zajosan az utp kábelen, de még mindig hiánytalanok és tökéletesek. A kábel, mint minden kábel antennaként még felvesz valamennyi rfi/emi zajt is és hozzákeveri a még mindig hiánytalan és tökéletes adatokhoz. Ez a cucc kerül a streamerembe, ahol remélhetőleg a jittert csökkentik valamennyire és a zajok valamennyi része is kiszűrésre kerül. A streamer feldolgozza az adatokat, hozzákeverve némi zajt a digitális áramkörök keltette emi/rfi ből és a saját (remélhetőleg pontosabb) oszcijait használva (kevesebb ps jitterrel), a saját kapcsi tápjával táplálva, ami megint csak érdekes nagyfrekvenciás összetevőkkel dúsítja a még mindig hiánytalan és tökéletes adatokat. Ez megy tovább a dacomba, koax (usb, tökmindegy) kábelen, ami némi antennázással némi rfi-t és emi-t összeszedve tovább dúsítja a még mindig hiánytalan és tökéletes adatokon ülő zaj-kakofóniát. A dac bemenetén a még mindig hiánytalan és tökéletes adatokon ülő jitter és zaj eltávolítására tesznek kísérletet, több kevesebb sikerrel, és a végén megérkezik a még mindig hiánytalan és tökéletes adat remélhetőleg csökkentet jitterrel és zajjal a dac chip-be. Igazad van az adat végig hiánytalan és tökéletes.Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..
-
denesdr
addikt
Vagy egy egyértelműen pozitív eredményű vakteszt.
[ Szerkesztve ]
-
FJC
aktív tag
válasz lapalapa #129141 üzenetére
Gondolj bele, ezek a dolgok nagyságrendileg - 110-130 dB zajt okozhatnak, ha ezeket össze adod, ki kerekedik belőle, egy mondjuk - 90 -100 dB zaj, a hallás küszöböt körülbelül - 60-70 dB tehát esélyed sincs hogy meghalt ezeket a problémákat.
"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz lapalapa #129141 üzenetére
1 dimenziót nézel, az OSI modell legalsó, fizikai rétegét. Teljesen jogos.
Csakhogy 2 fontos dolog felett elsiklottál:
- hibadetektálások és javítások, több réteg egymáson
- az adat, amit használ a DAC-od, a legfelsôbb rétegbôl bújik ki.Szóval Te azt írod, hogy ha megveszed a Mars csokit, akkor a szádban érzed az odáig ôt a boltba szállító tehetautó szennyezett kerekeirôl felverôdött koszt, serceg a fogad között a csoki, büdös dízel szagú, a csomagolását is lehugyozta a patkány éssatöbbi.
Én még 45 éves pályafutásom alatt egyetlen boltban, büfében vagy étteremben sem ettem ilyen Mars csokit, se Milkát, se egyebet.
Vagy írhattam volna azt is, hogy a matrjoska baba legbelsô babája mindig sértetlen, akárhogy ütôdik-kopik-szennyezôdik a külsô, nagy baba.
Analóg fejjel próbálva megérteni a digitálist nem fog menni. Marad a féktelen pénzköltés, mendemondák, vudu.
Ezt ne feledd: az adatod a legbelső baba. A többi nem adat Számodra, mert irreleváns. (Amúgy adat, ami sérül, elvész, javítódik, satöbbi). A posta is ilyen, meg jó sokminden még a szállítmányozásban: ami az érték Számodra, az legbelül van, a többi körülötte mind olyan szándékosan hozzáadott járulékos "adat", ami ezt a belsőt védi.
Úgyhogy igen, ultra tökéleteset kap a lejátszóprogramod, sőt, ha a létminimumnál több eszközt teszel be egy LAN-ba, csak rontasz mindenen, ami analóg - és mivel a DAC-od után a digi zenéd is visszaalakult analógra, azon is. Adsz a kakinak egy pofont.
Technikailag ez történik.
Szereti a füled a torzítást és erős a pszichéd, így a pszichoakusztikád megérdemli a 4 egymásba kötött switch-et. Csak szerintem túl azon, hogy nettó hülyeség és bullshit, drága is.
[ Szerkesztve ]
Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !
-
válasz lapalapa #129141 üzenetére
Ha igaz lenne, amit írsz, akkor bármilyen adatátvitelnél átmenne a jitter, tehát pl pendrive-ra másolásnál vagy bárhol. De ez nem igaz, ugyanis a pufferelt adatávitel lényege, hogy nincs időtényező, azaz jitter sem. Hol tárolná a jittert?
A jitterre kizárólag az utolsó puffer utáni oszcillátornak van hatása az analóg átalakítás során. Ez lehet a DAC oszcillátora vagy akár pl az utolsó transzport (pl SPDIF) órajele, feltéve ha az utána lévő gagyi DAC nem pufferel, hanem a SPDIF órajelét használja.
Make Asia Great Again!
-
válasz Dißnäëß #129145 üzenetére
Rosszak az analógiáid.
Ha jó analógiát akarok vonni, akkor tegyük fel, hogy van egy állatkerti majom, amit tizedmásodpercre pontosan kereken 10 percenként etetni kell banánnal, különben megőrül, s lemészárolja a személyzetet.
Mi garantálja a majom pontos etetését? Szükség van arra is, hogy gyümölcsbeszállító teherautó is mindig tizedmásodperces pontossággal hozza a banánt? Nyilván nem. Kizárólag az számít, hogy az állatkerti banánraktár (puffer) tartalmazzon legalább egy banánt, s az etető személyzet tizedmásodpercre pontosan vigyen mindig a majomnak egyet. Ennyi.
Nem számít a logisztika állatkerti banánraktáron túl része, csupán az a feladata a gyümölcsbeszállító hálózatnak, hogy a banánraktár tele legyen, késhet napokat is a teherautó, ha van elég banán a raktárban.
[ Szerkesztve ]
Make Asia Great Again!
-
Joe123
senior tag
válasz fererencz89 #129127 üzenetére
mert rögzíteni már nem lehet, csak hallani
Na ez az ami már nem létezik a jelenlegi tech fejlettség mellett. Olyan van, hogy mérni lehet, de hallani nem, fordítva nincs.
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz lezso6 #129147 üzenetére
Jó, de ez az USB, nem a LAN.
LAN esetén a majom (az állatkert) teherautón kapja a banánt.
A majomig a banánról lekerül:
- a héja
- kitörik a banánfüzérből
- több füzér egymást támasztva kiborul a ládából
- több egymásra tett láda lekerül a raklapról
- a raklap lekerül a teherautóról
- a teherautó ponyvája felkerül arra, így az esőtől is védve van
.
.
.A hálózati forgalom tiszta szállítmányozás. Megy a sok többszörösen csomagolt-dobozolt-csoportosított rakomány és minket mindig csak a belseje érdekel.
Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- LG 86QNED916QA 4K QNED MiniLED 4K 120Hz.2 Év Gyári Garancia
- ASUS ROG Strix G15 Gamer laptop , R7 4800H , RTX 3050 Ti , 16GB DDR4 , 512GB NVME , 144Hz
- DJI Mavic 2 Pro drón két távirányítóval- 2 akku +Smart Controller +szűrőkészlet +táska +landing pad
- GAMER PC: Új i7-12700KF/14700 -Új RTX 4060 - Új 16/32GB DDR4 - M.2 NVMe SSD - GAR/SZÁMLA!!!
- S24 Ultra 512GB (Sárga)
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest