Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #92251648

    törölt tag

    válasz Ear001 #101022 üzenetére

    Én a filmiparon belül létező szakmákról írtam. A filmkészítés egy igen drága műfaj, amiben szerintem nem költenének feleslegesen hangtechnikai stábra, ha nem látnák hasznát. Az új formátumok a felvevő stábot szinte semennyire sem érintik, ezek csak a folyamat végén kapnak szerepet, amikor a kész anyagot végleges formájába hozzák. Ez sokszor nem is a film- és hangstúdiókban, hanem a kiadóknál történik. Én 30 éve ugyanazokkal a mikrofonokkal dolgozom és rögzítőt sem kellett cserélnem az elmúlt 6 évben. A kommersz kereskedelem egy eléggé más történet, ott sokkal jobban érvényesülnek a varázsigék és a marketing dumák, meg a 2 évente kötelező készülékcsere. Lásd Atmos, MQA és társai!

    Azzal viszont egyetértek, hogy a zenehallgatásra, filmnézésre használt szobák többsége erősen limitálja az élményt. Legtöbben még egy pár hangsugárzót sem tudnak normálisan elhelyezni (elég benézni néhány topikba és az ott közzétett fotókra), a sokcsatornás rendszerek elhelyezése pedig sokszor inkább komikus, mint megfelelő. Ezernél is több hobbitárs szobájában jártam eddig, cifra dolgokat láttam, pedig a hozzám forduló emberek az átlagnál igényesebbek a rendszerükre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák