Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csaba_20_

    őstag

    Szerintem ez a "pénzt vissza" dolog nem olyan egyértelmű. Ugyanis a tlac által idézett jogszabály csak annyit ír elő, hogy nem lehet javítani, cserélni kötelesek. Tehát, ha beviszed, akkor cserét kell adniuk és nem javíthatják. A kicserélésre ugyanúgy 15 napjuk van, ahogy a kijavításra. Arról, hogy teljesíteni tudják-e ezt az igényedet, dönthetnek ott helyben, de amennyiben ezt nem tudják ott eldönteni, 3 munkanapjuk van rá, hogy értesítsenek róla. Aztán amennyiben nem tudják cserélni, akkor kérhetsz árleszállítást. De jelentéktelen hiba miatt elállásra nincs jogod! Ami a rendeltetésszerű használatot akadályozza, az nem jelentéktelen hiba. Szerintem a feszegetéssel picit mozgatható burkolat nem akadályozza a rendeltetésszerű használatot, tehát elállásra - azaz pénz visszakérésre - nincs jogosultságod. Az már megint más kérdés, hogy lehetne hivatkozni arra, hogy neked az egész herce-hurca jelentős kellemetlenséget okozott és emiatt elállni, de hogy mennyire lenne ebben az esetben igazad...hát nem tudom, hogy a bíróság ezt hogyan látná.

Új hozzászólás Aktív témák