Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz emvy #54422 üzenetére

    Más már összefoglalta, illetve ezzel foglalkozó oldalakon is olvastam róla, de én úgy tudom, hogy nem maga a sarokra érkezés a sérülésveszélyes, sőt az elit versenyzők fele sarokra érkezik, hanem az overstriding, azaz amikor magad elé lépsz. Erre nyilván nagyobb esélyed van, ha sarokra érkezel, de attól hogy sarokra érkezel, nem feltétlenül "lépsz túl". Egyébként ezek a holdjáró cipők sem zárják ki a talp elejére-közepére érkezést, túlsúly esetében pedig nagyobb erőt kell elnyelni részben neked, részben a cipődnek, úgyhogy bár én nem vágyom ilyen cipőre, van akinek hasznosak lehetnek.

    Szerk.:
    Amúgy én saját magam azt tapasztalom, hogy mióta többféle cipőben futok, ez olyan mint az autóvezetés többféle típusú autóval, egyre kevésbé számít, hogy milyen cipőben futok. Ezt leginkább akkor veszem észre, ha valamiért futnom kell egy nem futócipőben, régebben megfájdult tőle valamim a lábamon, meg amúgy is kellemetlen, kényelmetlen volt, ma már nincs ilyen, szandálban, alkalmi cipőben is tudok futni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák