Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    Üdvelet! :)

    Eljött az ideje pár szót szólnom a Tinhifi P1 [link] fülesről.
    Két hete nyüstölöm, legalább 50 óra van benne, de nem igazán tudnám megmondani, hogy ez menyit számít nála, mert állandóan szórakoztattam magam a hangzásvariállással, és már dobozból kivéve is igen kifinomult hangok jöttek ki belőle.

    Külcsíny:
    Prémium az egész, már a külső színes papírba bújtatott gumírozott kartondoboztól kezdve.
    Semmi ócó kínai fíling sehol a csomagolásban, illetve a füles kivitelezésében.
    Gyönyörű ékszer az egész füles. Semmi sorja vagy illeszkedési váll. Az mmcx csati valóban prémium minőség lehet, ahogy az oldalon írják. Frankón, olajozottan lehet bontani és visszapattintani. Körülforog a füles a csatin, de egy pici lötyögés sincs.
    A kábel szépen meg lett csinálva, a toldásokkal együtt. A csúszka könnyen mozog, de a helyén marad.
    A laza sodrása miatt könnyen terül, nincs merevsége, nem gubancolódik és könnyedén feltekerhető akár egy új köré is.
    Kábelzaj nincs, csak az mmcx csatinál.
    Ez az alap kábel, nem vettem hozzá ilyen-olyan upgrade izét, mikor azt sem tudtam mit kapok.
    A hordtokja is igényes munka. Bőr/műbőr kívűl, belül.

    Viselés:
    Fül feletti elvezetésű a kivitelezése, egy vékony műanyag harisnyával adva kis merevséget a kábelnek azon a részen.
    A füles kisméretű tokozást kapott, kényelmes viselet kicsi fülkagylójú embereknek is.
    Én sokszor gondban vagyok az ilyesmi alakú fülesek felhelyezésével, hogy kényelem is legyen meg normális illeszkedés.
    A P1-nek elég jó az ergonómiája szerintem, nincs felhelyezési gondom vele. A háromszög csúcsa szépen beleül a fülközépi alsó "vájatba", a kábel kivezetés meg nem akad meg sehol a cimpámon vagyis a vetőcső is elég hosszú.

    A jack dugó egyenes, nem L, ha ez valakinek probléma. Engem ez sosem érdekelt.

    A hordtokon kívül még egy használat útmutató meg az illesztékek vannak.
    2x3 pár szilikon (tucat cucc) meg 2 pár jobb minőségű szivacs bogyó.

    Hang.
    Megkaptam, szétkaptam, nekiestem, dugdostam ahova nem szégyelltem.
    A szilikonokon hamar túlestem, nem akartak jó szigetelést adni. A nagyobbik szivacs mellett tettem le a voksom.
    Alapvetően már az első pillanattól kezdve - hogy szigetelésem lett - tágra nyílt pupillákkal néztem a hangokat amik kijöttek belőle.
    Neutrális, tiszta, nyílt hang, gyönyörű, részletes, finom magasakkal és erős bár nem igazán testes közepekkel meg kissé gyengusz mélyekkel, illetve eléggé lapos, széles színpadképpel semmi mélységgel.
    Ezek a mínuszok rettentően tudnak zavarni, de ami sokat adott a tisztaságával, artikuláltságával és részletességével, azokkal ellen tudta súlyozni a hibákat.
    Egy időre.
    Gondoltam majd járatom. A Quad fejesen sem érződött, hogy járatni kellene mikor előszőr füleltem bele, de idővel erőteljesebbek lettek a szubok nála, masszívabb lett a mélytartománya.
    Végülis ez bejött félig meddig.
    Kb. 20 óra után felrázódtak valamelyest a mélyek, de nem volt kielégítő így sem.
    A mennyiséggel nem lett volna éppen baj, csak a mélyenergiák nem jöttek át.
    Nem az volt a baj, hogy nem egy basszusőrület a füles, hanem nem volt egység a hangképben, hangzásban.
    Zavaró volt a mélyek milyensége a többihez képest. Puha, elfúló lecsengés, ugyanakkor részletes akart lenni. Csak erősítéssel és nagyobb hangerőn voltak elfogadhatók a mélyek, részletesek, feszesek, hatásosak.
    Ekkor nekiindultam a hangzás molesztálásának.
    Szerencsére nem a tokozáson belüli tervezési malőrre kellett megoldást keresnem.
    Rájöttem, hogy a Tinhifi mindenre figyelt, csak arra nem, hogy vagy csináljanak hozzá illesztéket is, vagy keressenek hozzáillőt. Lásd: Dita Audio a Final Audio illesztékeit használja, illetve most a CanJam-en a Campfire füleseket Final illesztékekkel demonstrálták.
    A mélyekhez, illetve jó mélyekhez kell egy kis damping a vetőcsőnek - a Periodic BE-nek nem kell pl., nála csak szigetelést kell elérni - , hogy túllógjon az illeszték pár millimétert a vetőcsövön.
    A vetőcső szép sima krómacél, mint Shwarci a terminátorban, ezért szépen rácsusszan tövig az összes illeszték - van egy szatyorral -. Van egy pici váll ugyan rajta, de az semmit nem fog és mivel mint írtam a vetőcső eléggé hosszú, hát nem marad sok az illesztékekből túllógásra. 1,5mm volt a max talán, de volt mínuszos is a P1 sajátjaiból pl.
    Csináltam egy kb. 2mm-es vállat a vetőcsőre 510-es driptipről szedtem le gumigyűrűt, illetve tekertem fel a kérdéses helyre vékony csík szigetelőszalagot, hogy ne lötyögjön az 510 gumi.
    Működött az elmélet minden illesztékkel.
    A mélyek érezhetőbbek lettek, de még mindig nem volt jó.
    Aztán eljutottam az Acoustune AET07 illesztékhez [link] tegnap délután.
    Azóta annyi történt, hogy ma délután rendeltem még AT07a és AT08a illesztékeket, illetve nyugdíjaztam a Periodic fülesemet.
    [kép]

    A hangzás melegebbé vált, nem annyira neutrális így, de beszarás tipikus mennydörgő planáros feszes, gyors, részletes mélyek vannak, nem fárasztó nem túl sok, átadja az energiát is. A közepek valamelyest testesebbek lettek, a magasok nem változtak.
    Órákon át A-B odavissza volt, az eredeti szivacs felálláshoz, hogy nem romolottak a magasok, mert azokon ámuldoztam az elején.
    Lett mélysége a térnek, bár nem lett egy térfenomén belőle, egy jó közepesnek elmegy.

    A kicsike erősítőigényes.
    Megszólal elég jó minőségben gyenge-közepes hangerőn az usb-c telómon is, de erősítés kell neki meg némi hangerő, hogy kijöjjön belőle az állat.
    Nem igazán utcára való füles.
    Egyrészt az erősítőigénye miatt, bár ez manapság már nem probléma.
    Telefon a hangerő miatt kevés hozzá mert a szigetelése átlagos univerzális.
    A viszonylag gyenge zajszűrése miatt utcára felelegesen jó a minősége.
    Ez inkább talán csak otthoni füles.
    Odafigyelős zenehallgatásra.
    A technikai tesztjeimen jobban teljesít mint a Periodic BE vagy a Final fejesem. Ott van az Era1 mellett, pedig ezen fülesek mindegyike igen jó ár/értékű cucc.
    Hát nemtom....
    Most volt a CanJam. Mindent kipróbáltam ami még nem volt, sokféle IEM-et. Sok tetszett is. Egy új Acoustune füles (HS1655CU lesz a neve, újféle Acoustune féle kábelcsatlakozóval) volt a shown akciósan 850 dodóért a legolcsóbb talán ami ennyire tetszett.
    Ez 160 dodó meg 10-20 az illesztékért.
    Ha tehetném, kötelezővé tenném ennek a fülesnek a beszerzését a topiklakóknak :B

Új hozzászólás Aktív témák