Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz Sirandrish #81415 üzenetére

    Ha azokra a képekre, amiket ide berakunk, ránagyítasz, akkor látni fogod, miről van szó. Én szándékosan nem akarom fikázni itt senkinek a telefonját, de azt ki merem jelenteni, hogy nem nagyon láttam olyat (az enyémmel az élen) amire azt mondtam volna, hogy kifogástalan, vagy csak nagyon tetszik. Vagy a fókusz, vagy a szín/fénykezelésük láthatóan pocsék. Talán, mert főleg szoftveresen vezérelt képkezelésük, képalkotásuk van. És mint ilyen, folyamatosan átvágható. Először nem értettem a bevezetőben, hogy miért írtátok azt, hogy nem szerkesztett, "érintetlen képeket" lehet csak berakni, de aztán rájöttem, hogy pont azért, hogy lássuk, mennyire tré, vagy használható az adott telefon. Mert ugye ezek is mind, egytől-egyik szoftveresen manipulált, vagy ennek megfelelően készült képek. Éppen ezért azt gondolom, hogy még mindig ne legyenek nagy elvárásaink, ha telefonnal készített képeket nézünk meg közelebbről. A legtöbb probléma a fókuszokkal van, vagyis azzal, ahogyan a telefon kezeli a határvonalakat. Nagyon sok képnél azt látom, hogy középen fókuszált a kép, de egy bizonyos távolságra szó szerint vonalat lehetne húzni, mert onnantól felismerhetetlen a kép többi része. Itt kizárólag az automatikus, gyári beállításokkal készített képekre gondolok, nem a manuális, és egyéb beállításokra. :U. Szerintem. :R.

Új hozzászólás Aktív témák