Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • warcat

    veterán

    válasz Ch0b #16725 üzenetére

    Erre meg azt tudom kapásból mondani,hogy ami üvegnek/műanyagnak néz ki,nem okvetlenül törékeny vagy gyenge,pl golyóálló ablakok. +1000év anyagtudomány terén,elképzelni is lehetetlen

    De az egész tárgytalan,a mostani kezdetleges railgunok amiket az amcsik a hajóikra telepítenek,simán átütnek pár méternyi páncélzatot is,sima vasbetonon meg úgy mennek át a lövedékek mintha papírból lenne.
    Értem én,hogy mire gondolsz,de sem az Elite,sem a Star Citizen nem igazán átgondolt jövőbeli világot vázol fel,fura pont most&ebbe belekötni :)
    Csak gyors példák nem akarok erről sokat írni:

    -Úgy tűnik,fúzióval működnek a hajók,de nyoma sincs ezen az elven működő fegyverrendszereknek - sok sikert kívánok annak a pilótának,akire kilőnek egy 10-100 gigatonnás robbanófejjel rendelkező rakétát

    -nanotechnológia teljes hiánya: "betörik" a szélvédő;elfogy az oxigén...nevetséges,amíg van energiaforrás,a nanobotok atomi szintről újra tudnák építeni a hajót,teljesen kijavítva azt,mindezek mellett egy ember életbentartása teljesen triviális dolog (a mostani problémáink abból vannak,hogy magaddal kell cipelni a kaját,az oxigént,a vizet - ezek mindegyikét elő lehet állítani CHON alapanyagokból,illetve a vég- és melléktermékek visszabontásából...)
    Egy hasonló alapelveken működő űrruha hetekig életben tudna tartani vákuumban,egy viszonylag "barátságos" bolygón (0- +-100 fok,CHON a környezetből felvehető),ez az időtartam hónapokra rúgna.Helyette megfulladsz 5 perc után a pilótafülkében :))

    EA: It's in the crate!

Új hozzászólás Aktív témák