Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz hobizoli #73754 üzenetére

    Embere válogatja kinek mi a drága.

    A legdrágább CPU amit magamnak valaha vettem:
    2002: AMD Athlon 2500+ 21ezer Ft körül (új), (Stocket A, barton mag.. huh de jó példányt fogtam ki anno... alap feszültségen vitte a 2400Mhz-et.. szerencsésnek számított aki a 2200MHz-et elérte, de az enyém azt is túlvitte messze... a típusjelzése alapján valami mobil (lapop) CPU volt, ami valamiért asztalinak adtak el (nem illett a kódszámba az ismert asztali CPU palettába).. az akkori AMD athlonos topicban sokan irigykedtek, hogy "mit fogtam ki".)

    2007: Intel Celeron D 336 16-18ezer Ft (új), (nem emlékszem már pontosan 10 év után), nem lett igazán előrelépés.. PCIE foglalatos alaplap miatt "kellett a csere" :( ... akkor úgy gondoltam jó ötlet "lépésben fejleszteni"..) [Ezt az alaplapot vége gondoltam, Asrock 775Dual-VSTA ... nagyon "hibrid" ]

    2009: AMD x2 Athlon 4400+ 12ezer Ft (használt)

    2012 március: AMD Athlon X2 7850BE 6ezerFt (használt)

    2012 december: AMD Phenom II x4 925, 10ezerFt (használt) ... alkalmi vétel volt, főleg, hogy a korábban vett X2 7850BE-t eltudtam adni akkor hírtelen 8K ért... persze akkor már kapott új alaplapot (Gigabyte GA-970A-DS3), és a korábbi hozzászólásomban említett akkor olcsó DDR3 ramokat (amiket máig használok).

    2017 tavasza: AMD FX 6200, 14ezer Ft (használt).. kellett már valami változás, meg egy-két játék nem kedvelte az újjonan beszerzett VGA-t (lejjebb írom).

    VGA "történelmem" erre már közel se emlékszem annyira, többször cseréltem VGA-t mint CPU-t, de 2 dolgot tudok:
    Legdrágább amit valaha vettem:
    Radeon 9550 (új), olyan 30ezerFt körül (valamivel kicsit felette), úgy a megjelenése után fél évvel.. régebben garanciális csere volt, mert a korábbi Nvidia FX 5200 meghalt a garancia lejárta előtt egy hónappal és a számtek bolt (Mistral Comuter world) engedte a cserét, az adott kártya akkori értékével, és úgy "kevés" rááldozásból lett egy jóval erősebb kártya. talán egy 15-20k körül lehett a konkrét "ráfizetés".

    Azt váltotta egy Radeon x1600Pro a már fent említett Asrock lapba.. használtan lett véve itt az aprón 20k körül.. talán, bár az biztos, hogy nem lépte túl a 20k-t..

    Majd az AM2+ alaplappal jó ideig az Radeon 3200-as radeon-t használtam (újabb játékokban gyorsabb volt a "dedikált" Radeon x1600Pro-nál :R ... nem volt rossz az az integrált amikor megjelent..) kb. 2 évig használtam csak azt...

    majd Ati Radeon 4650 512MB DDR2 lett az apróról, 15k körül 2011 őszén.

    Azt úgy fél évig használtam majd "muszáj" voltam cserélni mert lecseréltem a CRT monitort egy 21 colos LCD monitorra... akkor vettem 20k körül egy Radeon 4850 512MB-ot... (ez kb 2012 tavasza, fél évre erre cseréltem ki a fél gépet a korábban említett 10k-s phenomra, CPU, ALAPLAP, Memória, illetve vettem meg első SSD-t akkor bele)

    4 év használat után cseréltem azt 6850-re.. már kevésnek éreztem... most belegondolva.. 4 évig elvoltam vele.. nem semmi... tehát 2016 tavaszán 1GB-os 6850, 18k..

    most tavasszal csere Radeon R9 280-ra ... na ez 30K volt... mindenidők legdrágább költésem tisztán VGA-ra ;] .. persze, aztán visszajött egy része a 6850 eladásából (~10-12k körül..)

    összességében, nem költöttem sokat az asztali gépemre... még is szerintem használható volt végig... számomra legalábbis nem okozott gondot a használata sose, és többnyire elégedett voltam vele.

    persze anno ez az egész még zsebpénzből kezdődött (szűk költségvetés).. manapság már tudnék rá komoly összegeket költeni, de nem érzek rá igényt.. minden fut amit akarok..
    Ha ezt a gépet váltanám ryzennre az azért lenne mert "unatkoznék" és kéne újítás..

    De ezzel még kitartok, majd fejlesztésem következőnek úgy is a melóhelyi gépem lesz, az ottani Intel i5 3470 nem nagyon bírja már az iramot.. Azt cserélem majd ryzenre amint megjelenik és elérhető lesz az asztali Ryzen apu ... aztán persze lehet, hogy még is VGA-t kap és egy 6 vagy 8 magos ryzent.. bár akkor már a refreshből ...
    Na arra költeni fogok, de hát azzal pénzt keresek..
    Az itthonival nem, erre csak "minimált" költök, hogy a szórakozás meglegyen.

    De nem panaszkodom ez a gép amim most van viszi a Doom-ot FullHD-n többnyire 60FPS+al.. csak néha esik be kicsit alá...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák