Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Johni5

    őstag

    Az FX procikba be van programozva a feszültséghez tartozó frekvencia.Ezt tegnap olvastam valahol.Ami valszeg igaz is.Ma reggel CB R15 ill CB R1.5 valamint néhány teszttel gameltem.23 szorzó fölött spec mindegy mekkora feszt és NB ill HT frekit nyomtam,visszavette a feszt és a frekvenciát is terhelés alatt.Végül a 23-as szorzó és az FSB emelés segítségével sikerült tesztekhez stabil 5130-as frekvenciát elérnem.
    Egy kis tapasztalat : Kevesebb fesszel futottak le a tesztek, mint előtte és nagyobb pontszámokat értem el.
    A HT 2600 fölött kemény teljesítmény növekedést adott.Hőfok tekintetében nyertem cirka 8-10 fokot.
    Az eddigi teszteket 5-5.3 GHz között futtattam 1.58-1.64v között.Most elég volt az 1.52-1.54v A CPU-NB feszt +0.100 -ra állítása illetve LLC High-ra állítása minden fesz droppolást illetve freki lengést kiküszöbölt.

    Az észszerűség határain belül tesztelve a 4600-as frekihez stabilan 1.42-1.45V tartozik,alatta stab teszt alatt szépen szinuszol a frekvencia illetve a feszültség.---Levonva a következtetéseket, sokatoknál nem a lapban illetve a hőfokoknál kell keresni a hibát,hanem egyszerűen sz@rok a fesz beállítások.--- Na már most ez nem hinném hogy a mi hibánk,az AMD elég szépen felforgatta a jól megszokott sémát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák