Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exelsior

    senior tag

    válasz vati182 #23342 üzenetére

    Kisebb tuningra megfelelő az Extreme 4 kb. 4ghz-et simán lehet vele vinni egy jobb fajta nem drága hűtővel.

    Kisebb feszkó emeléssel többet is de sajnos van rá esély hogy az alaplap vissza fog korlátozni.

    Én régebben a írtam hogy vissza korlátozott de mint kiderül az a tápom miatt volt. Most már megy szépen 4ghz felett is de a hűtésem nem bírja. A feszt azért vesszük vissza hogy ne termeljen akkora hőt és ne is fogyasszon annyit. Gondolom van egy TDP limit aminél szint úgy visszakorlátoz az alaplap.

    Elvileg a 8320-nak simán mennie kéne ebben az alaplapban. Elvileg támogatnia kell.

    Ha tuningolsz akkor azt szorzó állítással tedd és ki kell kapcsolni a APM-et meg a Cool'n'Quie funkcióját.

    Szépen lassan végig nézed mit bír a proci és az alaplap. Ezeket programokkal teheted meg pl. Prime95,Aida Stability test. Minden alaplap és proci mást mást bír és máshogy viselkedik attól függ milyet fogsz ki.

    Ennyi pénzért ajánlják a Gigabyte megoldását ami tényleg jobb de nekem az asrock volt szimpi és mivel csak kisebb tuningra kell nekem ez is elég. Meg igazán ki volt számolva.

    Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

Új hozzászólás Aktív témák