Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exelsior

    senior tag

    Sziasztok.

    Gondoltam leírom a problémámat mert kiakadtam.

    A hétvégéig 3.7ghz-en stabilan jól ment a gépem alúlfeszelve a 8120-asom több komolyabb játék alatt hibátlanul.

    Kijött a Crysis 3 és olyan szinten kinyírta a Configom hogy többször lekapcsolt a gép játék alatt.

    Elkezdtem kikapcsolni mindent és amit eddig beállítottam a UEFI-ben és próbára csak a turbó módot kapcsoltam be mert az tuti támogatja az alaplap és a CPU.

    Sajnos Turbó Mód alatt is lekapcsolt a gépem. Ezt mind Crysis 3 alatt csinálta.

    Gondoltam csinálok egy CMOS resetet hátha segít. Közben gondoltam meg lesem a VRM bordát és hát tűz forró.

    CMOS RESET annyiban segített hogy most nem kapcsol le a gépem Crysis 3 alatt de alapórajelen (3.1) is throttling-gól ez a szemét alaplap amikor a Crysis-t nyomom.

    A hőfokot folyamatosan figyeltem 60 fok fölé a Proci sosem bírt menni.

    Most mi a ludas? a táp vagy az alaplap? UEFI-ben körültekintően csináltam mindent.

    Táp: HKC 550W V 2.1 :S

    Kicsit elegem lett, vagy csak a Crysis 3 ennyire gép gyilkoló :)

    ÜDv. Exelsior :W

    [ Szerkesztve ]

    Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

Új hozzászólás Aktív témák