Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Malibutomi

    nagyúr

    válasz Asbee #18835 üzenetére

    Félreértés ne essék, azért nem ajánljuk, mert nem csak milyen mániákusok vesznek ilyet mint mi, és sokan vannak akinek elég nagy nyűg lenne már ez a tegyél rá egy ventit, meg barkácsolj bordát dolog.
    Személy szerint nincs kedvem visszaolvasni a "fos AMD, még alapon órajelen sem tud működni, pedig a lap tudja, benne van a listában...soha többet AMD-t" szöveget.
    Elég egy évet visszanézni, mi lett a Bullok kijövetelekor best buynak kikiáltott Asrock 970 extreme3-4-ekkel. Sokan szenvedtek vele akik 8xxx-et raktak bele (köztük én is, repült is a gépből). Szóval lehet eldöcög a 4+1-el is, de én azt mondom, +5.000Ft-ot érjen már meg egy erősebb lap.

    Idézet a te linkedből:

    "Failures on motherboards with higher phase counts have been relatively infrequent if at all. Most of the culprits for VRM failures are the lower end 4+1 phase and 3+1 phase motherboards that aren't equipped to handle processors that consume lots of power and may be overclocked. Smaller 4+1 phase systems or less on CPUs can be particularly risky due to the fact that each transistor must be capable of outputting more current and heat."
    "An 8+2 phase system may not necessarily provide any more current than a 4+1 phase if the amount of amperge capacity throghout the VRM system is the same; however, the 8+2 phase system would still do so with more efficiency, stability, and with less heat output."

    Vagyis egy 8+2 kevésbé melegszik, kisebb hűtéssel is eldöcög kényelmesen, ahol egy 4+1 már eléggé forró..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák