Van, ahol szívesen látják a Huaweit

Hirdetés

A globális összehasonlításban stabil második helyen álló kínai gyártót nem mindenhol fogadják tárt karokkal. Noha a Huawei, kiegészítve a Honorral, impresszív statisztikákat produkál és kifejezetten innovatív megoldásokkal van jelen a mobilpiacon, egyes régiókban adatbiztonsági kockázatra hivatkozva nincsenek jelen. Az Egyesült Államok kifejezetten ellenséges a Huaweijel szemben, a British Telecom a legutóbbi események kapcsán gyorsította fel a Huawei hálózati eszközeinek kivonását a rendszerből, Japán nemrég jelentette be, hogy nem kíván együttműködni a kínai vállalattal (de a ZTE-vel sem) az 5G hálózatok kiépítése kapcsán, amihez most Új-Zéland és Ausztrália is csatlakozott.


[+]

A Huawei pénzügyi vezérigazgatóját Kanadában az Irán elleni szankciók megszegésének vádjával tartóztatták le a hatóságok az Egyesült Állam kérésére. Meng Wanzhout azonban 7,5 millió dolláros (nagyjából 2 milliárd 143 millió forint) óvadék ellenében, szabadlábra, pontosabban vancouveri otthonába házi őrizetbe bocsájtották 2,2 millió dolláros készpénzfedezet mellett, arra az esetre, ha szökni próbálna. Amit az érintett nyilatkozata szerint nem fog megkísérelni.


[+]

A kínai Külügyminisztérium szóvivője, Lu Kang viszont sajtótájékoztatón jelentette be, több, mint húsz ország írt alá együttműködési megállapodást a Huaweijel az 5G hálózatok kiépítésével kapcsolatban, többek között Franciország, Németország és Portugália. A Huawei nyilvánosságra hozott jelentése szerint a vállalat összesen 600 millió dollárt költött el az 5G technológiával kapcsolatos alapkutatásokra 2013 óta, 2017-ben pedig további 575 millió dollárt fejlesztésre.

Azóta történt

Előzmények