A North Carolina State University 2013-as felmérése szerint a videójátékok, egyben a mobilos játékok az idősebb korosztály számára bizonyítottan több kedvező élettani hatással is bírnak. Már, ha játszanak velük. A felmérésből viszont úgy tűnik, a minimum 61, átlag 77 éves korosztály legalább 61%-a alkalmanként, 35%-a pedig rendszeresen folytat ilyen tevékenységet. Azok, akik játszottak pozitívabb életszemlélettel, és erősebb szociális képességekkel rendelkeztek, mint a sosem játszók. A non-gamerek körében magasabb volt a depresszió és gyakrabban jelentek meg negatív érzések.
A mentális egészség és önállóság fenntartásához az új ismeretek elsajátítása is hozzájárul, akár nyelvtanulás, akár valamilyen tanfolyam vagy egy új készülék használatának megtanulásával. Persze nyilván nem árt, ha a készülék felhasználói felülete tekintettel van a célcsoport igényeire. A Doro nem buta, de egyszerűsített rendszerű modelljei pont ezzel próbálnak újat mutatni a szegmensben. Az IFA-n egyébként biztatónak tűnő, könnyített rendszerrel szerelt Doro 8080 például nemsokára érkezik tesztre.
Nem valószínű, hogy a nagyszülők a tanulmány hatására tömegesen indulnának Fortniteozni vagy PUGB Mobile-t játszani, de a kvíz típusú játékok, sakk, kártyajátékok, a klasszikus Tetris, Sokoban vagy Sudoku minden bizonnyal szimpatikus lehet az egyébként is elég nyitottnak tűnő korosztály számára. Egy Sokoban pedig még a legegyszerűbb feature phone-okban is elő szokott fordulni.