Hirdetés

Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz God Vazzeg #45583 üzenetére

    Nincs ilyen összefüggés, a bátyám harminc kilóval nehezebb, hét évvel idősebb és nem cukros...
    Rá lehet fogni mindent a cukorra, sok minden érvényes is, de nem évtizedekkel későbbi a hatás... A finom liszt- cukor - zsír kombó akkor okoz elhízást, amikor eszed... Már majd harminc éve igyekszem kerülni ezeket, rostokat eszem, gyümölcsöt, zöldséget stb. de a cukor sem hizlal, ha lemozgod és az alma is hizlal ha nem... A saját személyedre szabott kalóriaegyensúly azonban a mozgás és a táplálkozás között fokozatosan nyíló olló, egyre kevesebb ételre van szükség a puszta létfenntartáshoz.
    Már a '80-as évek végétől foglalkoztat a dolog, persze nem mániás módon, sok mindent elolvastam a témában, amióta cukros vagyok meg az internetet is bújom mert sokszor valóban ásni kell a valós információkért. Arról, hogy a koleszteringyógyszerek például milyen mellékhatásokat okozhatnak egy kifejezetten orvoskonferenciára szánt anyagból tudtam csak valós adatokhoz jutni... A mozgás abbahagyása nagyon rossz hatással van az anyagcserére, minél erősebben edzettél azelőtt, annál inkább... Nagyon sok példát láttam erre évtizedek alatt a környezetemben, saját magamon is sokszor tapasztaltam...
    Persze sok olyan dolog is volt anno, amit ma másként csinálnak... A cukor és a kakaó nagyjából még ugyanaz talán, de az akkori élelmiszerek a maiaknál sokkal természetesebbek voltak.
    Ma sokszor tényleg ipari hulladék amit föltálalnak nekünk a boltokban.. Anno a kifli és a zsömle relatíve sokkal drágább volt, de sokkal finomabb is, a konzervek húsból voltak tényleg, ma azt a minőséget Mo-on kapni sem lehet... A sertés és a baromfi nem ipari módon termelve volt, hanem otthon tartottuk és a háztáji révén a felvásárlókon keresztül azt ette mindenki, a városiak is... A csokik rendszerváltáskor például akkorát romlottak, hogy azt elmondani sem tudom, ízre állagra stb. A Kádár -korszak mezőgazdasága Mo-on olyan minőséget termelt, igaz rengeteg élőmunkával, amit ma aranyáron lehetne eladni bárhol a világon, ha ezt a mai kormány felerészt vissza tudná hozni, már szaladna a szekér...
    A gyerekkénti kevés mozgás is csak az akkori környezetemhez képest igaz, mert én csak két órát fociztam naponta, nem ötöt-hatot...
    Nagyon érdekes az is, hogy kinek mi az egészséges, mi ami hizlal.. Egy hete vettem húsz deka tepertőt, még harmada megvan, nagyjából tíz étkezésre elég, hizlalna? nem hiszem... ha sonkafelvágottat eszem, az az árától függetlenül húsz deka is leszaladhat, naponta, míg valódi húsból sokkal kevesebb is elég, persze például a hat-nyolc hetes korában levágott csirke, az nem igazán az... Azt mondták valamikor, az vagy amit megeszel... Na most azért nagyrészt szemetet eszünk, a cukorbetegséget és a többi civilizációs betegséget jórészt ez okozza...
    Ami betegség a most hetvenéves korosztálynál hatvan éves korban jött be, azok a kórok az enyémnél már negyvenéves korban jelentkeztek, de a fiatalok elhízása ma olyan mértékű, hogy borzalom.. A harminc fős osztályokban anno egy-két kövér gyerek volt és egy-két vézna.. Ma gyakorlatilag közelítjük a tizenöt-tizenötös arányt... :(

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Aktív témák