Hirdetés

ZTE Kis Lite - pislákol

A ZTE újdonsága az alsó árkategóriában próbál szerencsét, az 1 GHz órajelű processzor mellé HVGA kijelző és kedvező ár társul, mindez 256 MB RAM-mal megspékelve.

Hirdetés

Kamera, adatkommunikáció, akkumulátor

A hátlapon egy fixfókuszos kamera található, mellyel legfeljebb 3 megapixeles, azaz 2048 x 1536 képpontos felbontású fotókat lőhetünk. A szoftverben állíthatunk az expozíción, a méretet, a minőségen, az érzékenységen, a szaturáción, a kontraszton, az élességen és a fehéregyensúlyon, bekapcsolhatjuk a geotagging funkciót, valamint néhány színhatást is aktiválhatunk. A fotók minősége kimondottan gyenge, magas a zajszint, alacsony a dinamikatartomány, a zajszűrő algoritmus pedig szétmossa a részleteket.

Adatkommunikációs szempontból a kategóriájának megfelelően teljesít a Kis Lite, a háromsávos GSM-modul (900/1800/1900 MHz) és a kétnormás UMTS-egység (900/2100 MHz) mellé 7,2 Mbps sebességű HSDPA jár. A WiFi (802.11b/g/n) és a Bluetooth (2.1, A2DP- és EDR-támogatással) mellett egy GPS-lapka is tiszteletét teszi, utóbbi viszonylag gyorsan és pontosan megtalálja a jelet. Extraként tethering funkcionalitást kapunk, a mobil internetet USB- vagy WiFi-kapcsolaton keresztül oszthatjuk meg. Telefonálás közben rendben volt a hangminőség, mindkét oldalon érthető volt a beszéd.


[+]

Értékelés: ZTE Kis Lite
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 5 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 5 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt egy 1200 mAh kapacitású lítium-ionos akkumulátor lapul, a hivatalos adatok szerint 200 órányi készenlétre és 6 órányi telefonálásra számíthatunk. Az üzemidő szempontjából tesztalanyunk beáll az átlagos okostelefonok sorába, masszív terhelés mellett egy, visszafogott használat mellett két napig bírja ki evés nélkül.

Egy belépő szintű telefonhoz teljesen máshogy áll az ember, mint a közép és felső kategória szereplőihez, így a Kis Lite-tal szemben sem voltak óriási elvárásaink. Az alapanyaggal nem is lett volna probléma, a HVGA felbontású kijelző, az 1 GHz órajelű processzor és az Adreno 200 grafikus gyorsító versenyképesnek számít az olcsódroidok körében. A kamera nem túl rózsás teljesítménye és az Android 2.3.6 használata felett duzzogva bár, de szemet lehet hunyni, hiszen ezek a gyermekbetegségek a konkurensek esetén is jelen vannak. Két komoly tényező miatt viszont nem tudjuk ajánlani a ZTE újdonságát. Az egyik a 256 MB RAM jelenléte, mely miatt nagyon nyögvenyelősen megy a multitasking, ez rendesen rányomja a bélyeget a felhasználói élményre. A második a hátlapi nyomásra elszíneződő kijelző, ami egyszerűen illúzióromboló, ezt nem engedheti meg magának egy ZTE méretű gyártó.

A telefon kártyafüggetlenül 33 ezer forintba kerül, azaz nagyjából a konkurencia szintjére lőtték be az árat, így érdemes körbenézni, mi mást kínálnak ennyiért. A nagytestvér pár ezressel drágább, ám mindezért NFC, nagyobb akkumulátor és 512 MB RAM jár. Ha a szolgáltatói kínálat is játszik, a Blade III bizonyul jobb vételnek, igaz, ő feltöltőkártyás konstrukcióban 43 ezer forintba kerül, azaz a kicsit drágább szegmenst képviseli. A szintén 512 MB RAM-mal szerelt Samsung Galaxy Mini 2 és a Sony Xperia Tipo is ilyesmi áron megy, utóbbi ráadásul Ice Cream Sandwich-csel van telepítve. Választék tehát az alsó kategóriában is van bőven, érdemes a legalább 512 MB RAM-mal szerelt modellekre célozni.

dr. Kind

A tesztkészülék a VIP-Phone jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

  • Sajtóképen a Grand X Quad

    Öthüvelykes HD kijelzővel és négymagos MediaTek processzorral érkezik a ZTE középkategóriás óriásmobilja.

Előzmények