Hirdetés

ZTE Grand X In - ha unod az ARM-ot

A ZTE újdonsága a mobilos körökben eddig egyeduralkodónak számító ARM helyett x86 architektúrára épül.

Hirdetés

Külső

A telefon egy az egyben a Grand X formatervét kapta, így tesztalanyunk is kissé hajaz a Google Nexus S-re. Érdekesség, hogy míg a méreteket tekintve a Grand X tegrás és atomos változata megegyezik (mindkettő 127 x 65 x 9,9 milliméteres), az Intel lapkakészletével szerelt változat több, mint harminc grammal nehezebb a Tegra 2 alapú modellnél, tesztalanyunk tömege ugyanis 140,8 grammos. A borítás műanyagból van, mely közepes minőségérzetet kelt az emberben, a matt hátlap ellenálló az ujjlenyomatokkal szemben. Az összeszerelési minőségre nem lehet panasz, az illesztések szorosak (a hátlap lefejtése egy komoly kihívás), erős szorongatás hatására sem ad ki recsegő hangot a készülékház.

ZTE Grand X In
[+]

Az előlapon legfelül a hangszóró található, tőle jobbra a másodlagos kamera csücsül, balra az értesítő LED, a fényszenzor és a közelségérzékelő teszi a dolgát. Az előlapot egy körülbelül fél milliméteres perem futja körbe, így a telefont arccal az asztalra helyezve sem kell féltenünk a képernyőt. A kijelző képátlója 4,3 hüvelyk, a felbontása 540 x 960 képpontos, a pixelsűrűség így 256 ppi. A TFT-LCD technológiával operáló panel viszonylag nagy betekintési szögekkel és korrekt fényerővel rendelkezik. A megjelenített árnyalatok száma 16 millióra rúg, a színek viszont egy kissé fakó, kimosott érzést keltenek az emberben. Az érintéseket kapacitív módon érzékeli, egyszerre legfeljebb öt pontra képes figyelni; az érzékenység elmarad az átlagostól, ám hamar meg lehet szokni. A képernyő alatt négy érintésérzékeny gomb (beállítások, főképernyő, vissza és keresés) kapott helyet, a háttérvilágítás megvalósítása viszont több sebből vérzik. A háttérvilágítást ugyanis két LED segítségével oldották meg, melyek a bal és jobb sarkakban tanyáznak, így a középső két gomb félhomályba burkolózik. A fényerő kétállapotú (ki- vagy bekapcsolva), a telefon az aktuális fényviszonyoknak megfelelően kapcsolgatja a világítást, ám tapasztalataink alapján csak éjszakai sötétségben gyújtja be a lámpát a rendszer.

ZTE Grand X In
[+]

A matt fekete hátlap enyhén érdes felülettel rendelkezik, mely a kellemes tapintás biztosítása mellett az ujjlenyomatokkal és egyéb szennyeződésekkel is ellenállóbb a lakkozott társainál. Az elsődleges kamera és a LED villanó a bal felső sarokba került, a lencsét egy vékony krómszínű keret öleli körbe. Középen egy ZTE és egy Intel inside felirat hívja fel a figyelmet a telefon alkotóira, a hangos, ám kissé torz külső hangszóró legalul kapott helyet. A hátlap lefejtése embert próbáló feladat, győzelem esetén az akkumulátor, valamint a SIM- és a microSD-foglalatok tárulnak az ember szeme elé.

ZTE Grand X In
[+]

A telefon oldalán a szokásos interfészek és vezérlőelemek kaptak helyet. A hangerőt baloldalt szabályozhatjuk, a microUSB-aljzat ugyanitt található. A 3,5 milliméteres kimenet a készülék tetejére került, tőle jobbra a ki- és bekapcsoló gomb látható, mely a képernyő lezárására és feloldására is szolgál.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

Előzmények