ZTE Blade S6 - rokon lelkek találkozója

Hirdetés

Extrák, adatátvitel

Applikációk terén sem kell a gyári alapcsomagra támaszkodnunk, a ZTE gondoskodott néhány extráról is. A diktafon saját grafikát kapott, akárcsak a számológép és a naptár is. Jól jöhet sötétben a Zseblámpa, illetve a Jegyzettömb is. Szintén jópofa fájlkezelővel tarthatunk rendet a memóriákban, de van Feladatkezelő is, ahol a futó programokat ellenőrizhetjük. Ha elakadunk a használat során, akkor a teljes használati útmutató megtalálható a telefonon is, na persze angolul nem árt tudni hozzá.

ZTE Blade S6 ZTE Blade S6

Az egyszerűbb extrák közé tartozik a MirrorCamera (ami az előlapi kamerával kvázi tükröt csinál a kijelzőből), a Facebook és Twitter kliens, a Clean Master és a TouchPal billentyűzet. Csevegéshez a Chaatz program, míg alternatív böngészéshez az UC Mini is használható. Fotózásnál, illetve a fényképek szerkesztésénél léphet színre a Camera360, de akad itt még néhány jópofa dolog. Például a Mi-POP, ami igazából egy virtuális gyorsgomb, és az egykezes használatot igyekszik megkönnyíteni.

ZTE Blade S6 ZTE Blade S6

Nem kevésbé haszontalan a Mentés és Helyreállítás, ahol a telefonkönyvtól kezdve az sms és hívásnaplón át egészen a böngésző könyvjelzőkig mindenről biztonsági mentést készíthetünk (akár automatizálva is), illetve ezeket vissza is tölthetjük. Ráadásul a telepített alkalmazásokat is képes tárolni, ráadásul a mentéseket egyből át is küldhetjük egy másik telefonra (ahonnan szintén képes visszaállítani mindent). Ha pedig két készülék között szeretnénk adatokat cserélni, akkor az AliveShare lesz a jó megoldás. Ez a program közvetlen WiFi kapcsolatot létesít a másik telefonnal, ezáltal villámgyorsan és mobilnet közbeiktatása nélkül lehet küldeni és fogadni gyakorlatilag bármit. Ehhez a másik eszközön is telepíteni kell a programot, ám ez sem jelent gondot, mert az alkalmazás képest saját magát is átküldeni, mielőtt elindítanánk a másolást.

ZTE Blade S6 ZTE Blade S6

A Blade S6 sok más kínai készülékhez hasonlóan kétkártyás mobil, egész pontosan kettő nano SIM-et tehetünk bele. Ezek duál készenlét módban működnek, tehát amikor az egyiken hívást bonyolítunk, addig a másik lekapcsolódik a hálózatról. Továbbá fontos különbség, hogy a SIM2 foglalat adatátvitelre nem használható, ám cserében a másiknál jól el vagyunk eresztve. Akár 150 Mbit-es LTE kapcsolatra is van lehetőség, 3G esetén 42 Mbit ez az érték. A listában szerepel még kétfrekvenciás a/b/g/n/ac szabványú WiFi, persze a hotspot, WiFi Direct és képernyőtükrözés sem hiányzik. A Bluetooth 4.0-s verziójú és sztereó, a microUSB-nél pedig számos üzemmód közül választhatunk. Egyedül az NFC hiányzik, pedig a chipset simán kezelné. Megvan viszont a GPS-vevő, ehhez GLONASS támogatásunk is van, a pozícionálás gyors és pontos. Böngészéskor az AOSP megoldáson felül a Chrome és a fentebb említett UC Mini is rendelkezésre áll, kinek mi a kedvence.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

Előzmények

  • ZTE Blade L2 - csalóka sorozat

    Két SIM-et kezelő, egész korrekt hardverrel rendelkező masina érkezett hozzánk, a kijelző méretes, ám a kellemes árazásnak a felbontás és a kamera esett áldozatául.

  • ZTE Blade Q Mini - kicsi huszár

    A kínaiak üdvöskéje az alsóbb szegmensben próbál irányt mutatni, nagyon jó sebesség, könnyed kezelhetőség, szép kijelző és 1 GB RAM jellemzi.

  • ZTE Blade V - négyhengeres energia

    A kínaiak véglegesítették a korábban nálunk járt terméküket, viszonylag nagy külső, négymagos hardver jellemzi, ráadásul az árcímke is vonzónak mondható.

  • ZTE Blade Super - őrült ellentét

    A kínai gyártó újdonsága viszonylag kedvező áron kínál HD IPS kijelzőt és kétmagos hardvert, a szoftver és a sebesség viszont nem tökéletes.