ZTE Blade - pengeélen táncolva

Hirdetés

Multimédia

A készülékben egy maximum 3,2 megapixeles (azaz 2048 x 1536 képpontos felbontású) fotók készítésére alkalmas, autofókuszos kamera található. A kameraszoftver nem sok beállítási lehetőséggel kecsegtet, kontrasztot, telítettséget valamint fehéregyensúlyt állíthatunk be, ezen kívül feldobhatjuk fotóinkat néhány színeffekttel. Vaku nem található a kamera mellett, így éjszakai fotókat nem nagyon fogunk lőni vele, hiszen már lámpafénynél is alig kivehető képeket készít. Természetesen videókat is rögzíthetünk a masinával, melyek felbontása lehet CIF, QCIF vagy QVGA.

ZTE Blade

A képminőség, mint az a képeken is látszik, igen gyatra. A fotók bár nem zajosak, ezért komoly árat kell fizetnünk, a zajszűrő algoritmusnak köszönhetően szinte olajfesmény-szerű elmosott képeket kapunk. Az egyetlen pozitívum a kromatikus aberráció hiánya, de be kell látni, a készülékbe szerelt kamerával nem fogunk szép fotókat lőni.

Zenelejátszásra a beépített zenelejátszó szoftvert használhatjuk, amit akár minialkalmazásként ki is tehetünk a készenléti képernyőre, ekkor innen is megállíthatjuk, illetve tovább nyomhatjuk zenéinket. A lejátszó csak a nagyon alap funkciókat képes ellátni, tallózhatjuk zenéinket előadó, album és dal szerint, valamint lejátszási listákat is létrehozhatunk, extraként a véletlenszerű lejátszást is bekapcsolhatjuk. Ami nagyon hiányzik a készülékből, az a hangszínszabályzó, az talán tudna egy kicsit javítani a pocsék hangminőségű fülesen, viszont jó pont, hogy lezárt képernyő mellett is operálhatunk az oldalsó hangerőszabályzó gombbal. A készülékben nincsen beépített FM vevő, így a rádiót csak egy 3,5 milliméteres bemenettel rendelkező eszköz csatlakoztatása után tudjuk használni, ez rossz hír az A2DP-n keresztül zenét hallgató felhasználóknak. Maga a szoftver a zenelejátszóhoz hasonlóan nagyon fapados, képes az RDS-re, valamint az állomásokat el is menthetjük, de ennyiben ki is fújtak a képességei.

Az eddigi alkalmazásokhoz hasonlóan a beépített képnézegető szoftver is az androidos galéria-program. Az albumok háttérképe dinamikusan változik, a szoftver mindig az adott albumból választ véleltlenszerűen, a képeken természetesen működik a többujjas nagyítás és kicsinyítés. A beépített videólejátszó alkalmazás nem képes megbirkózni a közkedvelt formátmokkal, viszont a Marketről bármikor leránthatunk egy, az igényeinknek megfelelő alkalmazást. Én a RockPlayert választottam, tesztalanyunkon már a nem HD minőségű videók is akadoztak, a 720p-s videóteszt pedig teljesen taccsra tette a készüléket, az élmény inkább hasonlított diavetítésre, mint mozizásra.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés