ZTE Blade L2 - csalóka sorozat

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

A feladatok ellátását a 28 nanométeres csíkszélességű MediaTek MT6582M lapkakészlet végzi. A tajvani megoldás egyik fő előnye, hogy megalkotásakor az alkalmazások energiahatékonyabb futtatása volt a cél, ráadásul a feladatok végrehajtásának idejét is megpróbálták minimalizálni. Ennek kivitelezését a 32-bites, ARMv7 architektúrájú négymagos processzor segíti, az ARM Cortex-A7 magok maximum 1,3 GHz-en képesek dolgozni. A Mali-400MP2 grafikus gyorsító régi motoros már a szakmában, az 1 GB rendszermemória viszont mindképpen üdvözítendő dolog. Az adattárolást egy 4 GB-os flashmemória végzi, aminek sajnos a felére fáj a foga a rendszernek is, így a microSD bővíthetőség az átlagnál jobban fog jönni, maximum 32 GB-os kártyákat képes ugyanis gondolkodás nélkül kezelni a készülék.

Teljesítmény-teszt
Benchmark ZTE Blade L2 Alcatel OT Pop C5 WayteQ Talk 5H LG Optimus L7 II Dual
Quadrant Standard 5996 pont 3271 pont 4032 pont N/A
Linpack for Android (single) 89,184 MF. / 0,94 s 59,498 MF. / 1,41 s 37,326 MF. / 2,25 s 37,661 MF. / 2,23 s
Linpack for Android (multi) 236,891 MF. / 0,71 s 88,123 MF. / 1,91 s 125,589 MF. / 1,34 s 58,261 MF. / 2,89 s
Smartbench 2012 Prod. 4108 pont 2038 pont 3717 pont 2057 pont
Smartbench 2012 Games 3022 pont 1861 pont 2462 pont 1544 pont
AnTuTu 4.x Benchmark 15988 pont 10369 pont 13657 pont N/A
Geekbench 3 (single) 352 pont 323 pont 327 pont N/A
Geekbench 3 (multi) 1180 pont 571 pont 1114 pont N/A

Meglehetősen gyorsnak éreztem a rendszer sebességét, a főoldalak közötti lapozgatás, az alkalmazások egyidejű futtatása közben sem döccent meg a szoftver, a különféle effekteket és áttűnéseket is bírta szuflával. A szintetikus sebességtesztekben messze a hasonló árkategóriájú készülékek előtt végzett az L2, nem véletlen, a négymagos hardver ha nem is a legfejlettebb, de teljesen jól használható. A játékoknál már azért bele lehet futni jó pár olyan produktumba, ami megizzasztja a masinát, már a közepes grafikai igényeket felvonultató programok sem futnak mindig akadásmentesen.

ZTE Blade L2 Screen Shot ZTE Blade L2 Screen Shot

A szoftvermérnökök a ZTE-nél sem fénymásolni járnak dolgozni, szorgos munkával megalkottak egy egyedi felhasználói felületet, ami legfőképpen a gyári ikonok újragondolásában és néhány extra widget beépítésében merült ki. Jópofa például a zárolt képernyő feloldása, hiszen hosszan kell megérinteni egy virtuális gombot, ami körül egy kisebb üstököscsóvát figyelhetünk meg. A menü felépítése követi az androidos trendeket, rácsos kialakításban figyelhetjük meg az ikonokat, az elrendezés azonban a ABC sorrendben adható csak meg, aki tehát a gyakran használt appokat szeretné elöl látni, annak más launcherhez kell nyúlnia. A fentről legördíthető információs függönyben foglal helyet minden elmulasztott esemény, ha a lehúzást két ujjal végezzük, akkor a gyorsbeállítások kapcsolóit érhetjük el. A tárcsázóképernyőn a számoknak megfelelően a névjegyek ugranak elő, ezáltal gyorsabban felhívhatjuk az elérni kívánt partnerünket. Az előre telepített TouchPal billentyűzet borzalmas, könnyen félre lehet ütni, és az ékezetes karakterek elérése sem egyszerű.

ZTE Blade L2 Screen Shot ZTE Blade L2 Screen Shot

Valószínűleg mindenki tisztában van már a gyári androidos programokkal, ám ettől még érdemes megemlíteni ezeket. A szoftveres repertoár részét képezi a böngésző, a kamera, a fájlkezelő, a feladatkezelő, az FM-rádió, a galéria, a Google alkalmazások (kezdve a Gmailtől a Hangouts-on át a YouTube-ig), a naptár, a navigáció, a térkép, a számológép, valamint a zene- és videolejátszó. A Play Áruház kínálata persze majdhogynem végtelenségig tele van további programokkal, de azért a ZTE sem szerette volna csak úgy a la nature szervírozni portékáját.

ZTE Blade L2 Screen Shot ZTE Blade L2 Screen Shot

Az extra applikációk közül ki kell emelni az Evernote-ot és a gyári jegyzetelőt, a felhőszolgáltatást nyújtó Drive-ot és Dropboxot, valamint a dokumentumok olvasására és írására szolgáló, teljes verziós Kingsoft Office-t. Szintén kedves gesztus a Navigate 6 navigációs szoftver felinstallálása, amihez ingyenesen le tudjuk tölteni a világ szinte összes országának térképét, a hangos útvonaltervezéshez és az egyéb szolgáltatásokhoz viszont a harminc napos próbaidő letelte után már csak alkalmazáson belüli fizetés után juthatunk hozzá.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

Előzmények

  • ZTE Blade Q Mini - kicsi huszár

    A kínaiak üdvöskéje az alsóbb szegmensben próbál irányt mutatni, nagyon jó sebesség, könnyed kezelhetőség, szép kijelző és 1 GB RAM jellemzi.

  • ZTE Blade V - négyhengeres energia

    A kínaiak véglegesítették a korábban nálunk járt terméküket, viszonylag nagy külső, négymagos hardver jellemzi, ráadásul az árcímke is vonzónak mondható.

  • ZTE Blade G - G lett és pont

    A kínai gyártó újdonsága a penge név ellenére nem annyira vékony már, viszont teljesen jól használható, gyors szoftver és kellemes ár jellemzi.

  • ZTE Blade III - újra éles lehet az a penge

    ZTE tanult az előző széria hibáiból, így újra egy kiváló ár-érték aránnyal rendelkező telefont raktak le az asztalra a Blade III személyében.