Hirdetés

ZTE Axon 30 5G - önfényezés

A rejtett előlapi kamerát az Axon 20 hozta elsőként a piacra. Az Axon 30 mindenben jobb, csak ebben nem.

Adatátvitel, akkumulátor

Papíron az adatkommunikációs repertoár teljesnek mondató, WiFi 6, Bluetooth 5.1, NFC, 3.0-s USB is adott, mobilhálózatokra való csatlakozás esetén pedig az 5G is opció. Miután a múltban számos eset volt, hogy az itthon nem forgalmazott telefonok nem álltak fel a hazai 5G hálózatokra, ezért erre felhívtuk a ZTE figyelmét, akik az egyik szolgáltató mérnökével kipróbálták a dolgot, és szerencsére nincs probléma: az Axon 30 működik a Vodafone hálózatán, miután az én kártyámmal ez nem jött össze, ám a jelek szerint a probléma vagy aktuálisan a lefedettséggel, vagy a SIM-emhez kapcsolt szolgáltatásokkal volt.

Hirdetés

[+]

A ZTE gyári böngészőjét is választhatjuk a Chrome helyett, ami igazából nem is a ZTE fejlesztése, hanem konkrétan az Ume Browser reklámblokkolóval, videóletöltővel és inkognitó móddal, ízlés dolga, hogy mennyire jön be ez bárkinek, a felhasználói visszajelzések vegyesek, egyesek szerint lassú, mások szerint a Javascripttel van valami baja, megint mások pedig tökre szeretik. Mindenesetre a görgetéssel és a nagyítással nincs semmi gond, de a Chrome is rendben üzemel.


[+]

Az akkumulátorral kapcsolatban maximum átlagosnak mondható tapasztalataink adódtak, 4200 mAh épp csak elegendő egy teljes munkanaphoz akkor, ha 120 Hz-en pörgetjük a kijelzőt, be van kapcsolva az always-on megjelenítés és az összes adatátviteli vívmány, a 65 wattos töltőfejjel viszont tényleg gyorsan tölthető a masina, de vezeték nélküli megoldás nincsen, ami szintén egy picit fájó hiány ebben az ársávban. Maximális fényerőn néztünk videót, amit WiFi hálózaton kapott a gép, ezzel 11 óra alatt le lehet meríteni a telepet, ami viszont átlagos, mert csak 50%-os fényerővel toltam.

Alul csak Type-C és hangszórórács, jack nincs
Alul csak Type-C és hangszórórács, jack nincs [+]

ZTE Axon 30
Pro
Hatalmas, minőségi kijelző
Gyors, jól optimalizált rendszer
65 wattos töltés
Kontra
A rejtett előlapi kamera minősége pocsék
Nincs sztereó hangszóró, jack kiment, IP-védelem
Kissé karcsú akkumulátor
Középszerű hátlapi kamerarendszer
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 6 pont
Ár: 8/128 GB, HUF 209 900

Összegzés. Az Axon 30 egy jól összerakott, korrekt kijelzővel rendelkező, jól optimalizált felületet kínáló, fürge és erős okostelefon gyors akkutöltési lehetőséggel, de multimédiában nem jeleskedik (főleg videózásban vannak hiányosságai és a sztereó hangszórót sem sikerült megoldani), a rejtett előlapi kamera pedig addig a pontig nagyon menő, amíg nem akarjuk azt használni is. Márpedig akarjuk, ha másra nem, akkor videós beszélgetésekre, ráadásul a hátlapi felhozatal sem üti meg azt a mércét, amit ebben az ársávban elvárhatunk. És ez a készülék legnagyobb problémája, oké, hogy a Snapdragon 870 egy potens és modern chipset, de 200 ezer forint felett már bőven vannak nagyon is életképes konkurens modellek, az Axon 30 tervezett hazai ára ugyanis 210 ezer forint lesz. Ennyiért pedig Galaxy S20 FE, Realme GT 5G, Black Shark 4, Xiaomi Mi 11i is kapható, ezek pedig többet nyújtanak és ismertebbek, mint a tesztalany. És ha beérjük a Snapdragon 778G-vel (ami valamivel gyengébb), akkor pedig tonnaszám jönnek az életképesebb kamerával felszerelt ajánlatok, mint amilyen a Galaxy A52s, vagy akár a Honor 50. Egy rejtett kamerás mágiával nem lehet csodát tenni egy olyan árszegmensben, ahol a ZTE neve kvázi ismeretlen, a konkurencia pedig öldöklően erős, arra nyilván alkalmas a termék, hogy a gyártó jelezze, hogy nem csak a Blade A31 szintjén képes jól összerakott masinát mutatni, de komoly piaci sikerekre ilyen árazással nem számíthat.

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

Előzmények