Xiaomi Redmi Note 5A - árképzésből ötös

Olcsó, jól működő phablet, minőségi kialakítással, komolyabb hibák nélkül. A Redmi-széria legújabb tagja is hozza a gyártótól elvártakat, de ne egy csúcsmodellt várjunk.

Külső, kijelző

Már a kicsomagolásnál feltűnik, de használat közben még inkább érezhető, hogy ez egy olcsó telefon, olcsó anyagokból. A műanyagból készült, méretes készülékház kézben tartva recseg-ropog, két hosszanti végénél mozgatva kattog, a hátlapot nyomkodva pedig nyiszog. A kisebb Redmik ilyen téren jelentősen jobban teljesítenek, a Redmi 4A szinte hangtalan, a 4X-be pedig még némi alumínium is jutott, ami az általános minőségérzeten sokat javított volna ennél a modellnél is. Ha elvonatkoztatunk ettől, akkor a 153 x 76,2 x 7,6 milliméteres, 150 grammos eszköz fogása jó, ergonomikusak a jobb oldalra került, szokásos gombok, és bár bőven van káva a megjelenítő körül, a MIUI extráinak köszönhetően akár az egykezes kezelés sem lehetetlen.

Nem a formákkal, a hangokkal van gond
Nem a formákkal, a hangokkal van gond [+]

Kijelző-teszt
Mérés Xiaomi Redmi Note 5A Doogee Shoot 1 uleFone Gemini Oukitel U7 Plus
Képátló 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk
Felbontás 720 x 1280 1080 x 1920 1080 x 1920 720 x 1280
Technológia IPS LCD IPS LCD LPTS LCD IPS LCD
Fehér fényerő (max.) 466 nit 339 nit 524 nit 442 nit
Fehér fényerő (min.) 1,7 nit 13,8 nit 27,7 nit 17,65 nit
Fekete fényerő 0,25 nit 0,53 nit 0,23 nit 0,44 nit
Kontrasztarány 1864:1 1094:1 2277:1 1066:1
Színhőmérséklet 7923 K + kézi 7478 K + kézi 9371 K + kézi 8137 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A Redmi Note 5A kijelzője nagyjából a szükséges minimumot hozza, amit egy 2017-es okostelefonban elfogadhatónak gondolunk. 5,5 colon nem nyomorog a 720 x 1280 pixel, a 267 ppi nem zavaró, de jóval feltűnőbb a képponthiány, mint egy kisebb panelen, a betűk és az ikonok szőrös kontúrjától már sokak szeme elszokott. Nem tökéletesek a betekintési szögek, viszont a maximális és minimális fényerő fehér és fekete képnél is jó, ebből adódóan a kontrasztaránnyal sincs probléma.

Korrekt a panel minősége, a háttérvilágítás viszont nem teljesen egységes
Korrekt a panel minősége, a háttérvilágítás viszont nem teljesen egységes [+]

Dicséret illeti az automatikus állítású háttérvilágítás meglétét és sebességét, valamint az érintésérzékelés pontosságát is, illetve szintén jó hír, hogy a gyártótól megszokott módon nem a kijelzőből foglalnak helyet a rendszer vezérléséhez elengedhetetlen gombok, hanem kapacitív billentyűk vannak a kijelző alatti sávban. Az viszont továbbra sem ad okot örömre, hogy a háttérvilágítást kihagyják a gombok mögül a Redmiknél.

A Prime-változaton itt egy ujjlenyomat-olvasó oldja a sivárságot
A Prime-változaton itt egy ujjlenyomat-olvasó oldja a sivárságot [+]

Ahogy a legtöbb kínai telefonnál, úgy a Xiaominál is rengeteg típus és variáns nehezíti meg az egyszerű vásárló dolgát, Redmi Note 5A-ból is kétféle van, az utótag nélküli (ez van nálunk) és a Prime, ami nem csak több memóriát és háttértárat, hanem 16 megapixeles felbontású szelfikamerát kapott, ráadásul előlapi vaku is van rajta. Tesztkészülékünk elejének felső részén csak egy 5 megapixeles egység árulkodik az olcsóbb kivitelről, de természetesen jutott ide is hangszóró, fehér értesítési led és néhány szenzor.

Az infraportot külön dicséret illeti
Az infraportnak külön dicséret jár [+]

Alul microUSB csatlakozó látható, jobb felén a hangszóró, bal felén pedig a mikrofon kivágásai tűnnek fel. Fülhallgató nincs a dobozban, de 3,5 milliméteres jack csatlakozó adott, illetve van zajszűrő mikrofon és infraport is jutott az eszköz tetejére. Kamerapúp szerencsére nincs hátul, viszont az egész hátlap áraszt némi sivárságot a szürkeségével, két, természetesen jelzés értékű „antennacsíkon" kívül lényegében semmi látnivaló nincs itt. A bal oldali SIM-tálcát kihúzva azonban minden rendbe jön, a két nanoSIM + egy microSD-hely nagy fegyvertény.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • A TENAA-nál a Redmi Note 5

    A 18:9-es képarányú Xiaomi phablet minősítési viziten járt és fényképezőgép elé állt.

  • Új széria a Xiaomitól, szelfifókusszal

    A Redmi Y1 Indiában mutatkozott be, és egyelőre az egyik nagy webáruháznál vásárolható meg önfotós extrákkal és szelfivakuval.

  • Élőképen a Redmi Note 5

    Most már tényleg csak a leleplezés van hátra: bekapcsolt állapotban is megcsodálható a kávákat száműző Xiaomi Redmi Note 5.

  • Xiaomi Redmi 5A - továbbra is

    Ez még nem a hosszított kialakítású, kávamentesített Redmi, ár/érték aránya viszont elsöprő, nem mellesleg pedig már itthon is megvehető.

Előzmények

  • Xiaomi Redmi Note 4 - takarék-szövetkezet

    A két kiszerelésben elérhető Redmi Note 4-ből a lóerőben szerényebbet, kitartásban viszont annál sikeresebbet teszteljük. A Xiaomi a Note 3-ra is lapot húzott, és még az ár is kedvezőbb lett.

  • Xiaomi Redmi Note 3 Pro - teljesítménytúra

    Az eddig is remekelő Redmi Note 3 még erősebb hardvert, nagyobb felbontású kamerát és microSD kártyaolvasót kapott a mutatós fémház és a hatalmas telep mellé.

  • Xiaomi Redmi Note 3 - zártosztályos zseni

    Az ártól kezdve a fémházon át az üzemidőig minden klappol az ujjlenyomat-olvasós, Helio X10-es Redmi Note 3-mal – kivéve a zárt bootloadert, ami Kína határain kívül jelenleg eléggé rossz hír.