Xiaomi Mi Mix 2s - a jót még jobban

A Xiaomi Mi Mix 2s kifinomultabb, erősebb, okosabb és duplakamerásabb lett, a kivitel továbbra is káprázatos, de sajnos még mindig víziszonnyal küzd.

Hirdetés

Multimédia

A hátlapi kamerarendszer egy f/1,8 rekeszértékű, négytengelyes optikai képstabilizálással támogatott, 12 megapixeles, DualPixel autofókusszal támogatott Sony IMX363 szenzorral és egy szintén 12 megapixeles, de f/2,4 apertúrájú telés lencsével dolgozik, így kétszeres optikai zoom is bevethető, OIS viszont csak az előbbihez jár. A dupla, viszont egytónusú LED segédfény mellett hardverszintű, többelemes feldolgozás és mesterséges intelligencia is segíti a rendszert, ez utóbbi a jelenetérzékelésben erős, a témának megfelelően igazítja az algoritmust az optimális eredmény érdekében, akár HDR-rel kiegészítve is, nyers képfájlokat viszont nem kérhetünk.


[+]

A kezelőfelület egyszerű és funkcionális, a fényképmódokat, mint a portré, vagy az 1:1 képarányú instant Insta-kompatibilis módot az élőképet jobbra simítva érhetjük el, míg a videófelvétel és módjai balra találhatók. A kézi módban nem csak a fehéregyensúlyt, a fókuszt, a záridőt és az érzékenységet piszkálhatjuk, de válthatunk a nagylátószögű normál és a telés lencse között is. A felső sorban kapcsolhatunk segédfényt, HDR-t, amennyiben nem kérjük, hogy automatikusan rendezze, választhatjuk a mesterséges intelligencia asszisztenciáját, illetve vannak effektek is. A további, jobbára nem képminőséget érintő beállítások mindezek mellett találhatók.

Az első hátlapi portré címe: Hö, ez melyik telefon? A lényeg viszont a korrekt kiemelés, a mélységélesség érzékletes megjelenítése, kár, hogy Bog bemozdult. Az előlapi 5 megapixeles, autofókusszal dolgozó szenzor ugyan csak szoftveres portrémódot tud, de azért a dolog nem vészes, bár az eredmény lehetne jóval élesebb is a második képen. A harmadik portré megint a hátlapi kamerákkal készült, és itt is bőven van részlethiány, a negyedik pedig az előlapival, ami ügyesen a háttérre fókuszált az arc helyett. Nem az igazi a dolog.

A képeket vegyesen AI módban és csak úgy simán állítottuk elő, előbbi jellegzetessége az erősen szaturált színek és növényzet esetében a fokozottabb élesítés, ami még mindig nem zavaró. A zajmentesítés igen jó egyensúlyban van a részletgazdagság megőrzésével, az utómunka egyébként kedvezőtlenebb fényviszonyok között készült képek esetén egyértelműen látható is. Mármint nem a végeredményen, hanem a konkrétan zajos élőképhez képest a jó érzékkel kozmetikázott fotón. Ugyanakkor minden képen érezhető némi fátyolosság, pedig az időjárással nem volt gondunk. Este szintén nincs komoly baj, de láthatóan gyengébb a vonalélesség és részletesség, a fehéregyensúly viszont jobbára is korrekt. A dinamika ugyanakkor gyengébb a várakozásoknál, ezen viszont a HDR tud és hajlandó is segíteni. A Xiaomi kamerás produkciója továbbra sem tud kiemelkedni a mezőnyből, a drágább csúcsgépek (Galaxy S9, LG V30, HTC U11+, iPhone X) azért többet nyújtanak.

Videót rögzíteni 4K 30 fps vagy 1080p 30 fps minőségben lehet, opcionálisan H265-ös kódolás mellett, lassított felvételt pedig HD és FHD 240 fps sebességgel is. A fókusz itt is meggyőző, a dinamika kevésbé, a stabilizálás pedig 1080p-n határozottan jobb, mint 4K-n. A hang viszont túl lett szűrve, nem csúcskészülékhez méltó, az ilyen apróságokon is múlik, hogy a Xiaomi összességében nem versenyképes a legjobb kameramobilok között. A gyári videolejátszó kiválóan kezeli a feliratokat és hangsávokat, értelemszerűen a 4K felbontással sincs gondja, az AC3 hangot viszont nem ismeri és a kis ablakos megjelenítést sem támogatja.


[+]

A muzikális performansz egyáltalán nem lenyűgöző a kategóriában, a multimédiás hangszóró viszonylag gyenge, nem kifejezetten hangos, cserébe maximum nem tiszta. Különösebben nem rossz, viszont nem maradandó az élmény, átlagos, aránylag részletes, kissé üres és telítetlen, a szoftver pedig továbbra is moderálja a hangerőt szám közben. A zene alkalmazás inkább a Kínában elérhető online szolgáltatásokra lett kialakítva, de rendben lehet tartani a helybe tárolt tartalmakat is.


[+]

Ahhoz képest, hogy a beszédhangszóró is dolgozik, tehát sztereó multimédiás hangot kapunk, elég vérszegény a teljesítmény. Fülessel viszont már nincs gond. Jack csatlakozóval ellátott fülhallgatót a mellékelt Type-C – jack adapterrel használhatunk, ilyenkor már elérhetőek hangszínbeállítások és a fülesnek megfelelő hangprofilok is, ami sokat segít a telítettségen és hangzásminőségen. Hangosabb mondjuk így sem lesz, nem is feltétlenül baj, viszont határozottan jót tesz az összhatásnak. FM-rádió viszont sehogy se lesz, mert nincs.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • A Mi Mix 3 is motorikus kamerával érkezhet

    A Xiaomi indította a kávamentes őrületet, és a harmadik generációs Mi Mix kínálhatja az eddigi legnagyobb előlapi képernyőarányt, legalábbis házon belül.

  • Fényképeken a Mi Mix 3?

    Egy szinte teljesen kávamentes Xiaomi mobilt kaptak lencsevégre.

  • Belehúzott a Huawei, erősít a Xiaomi

    Több okostelefont szállított le az Huawei a második negyedévben, mint az Apple. A sencseni gyártó a második, a Xiaomi pedig a negyedik helyet csípte el a gyengülő mobilpiacon.

  • Xiaomi Mi A2 Lite - annyira nem lite

    A Xiaomi Android One sorozatának második generációja a szerényebb kivitelben, a Mi A1 hardverével, de modern formatervvel és nagyobb akksival. Előbbi viszont (sajnos) szenzorszigetet is jelent.

Előzmények

  • Notch nélkül érkezett a Mi Mix 2S

    A betüremkedés és a szenszorsarok kimaradt, a Snapdragon 845-tel szerelt Mi Mix 2S azonban nem jött egyedül: gaming laptop és okoshangszóró is elkísérte.

Hirdetés