Xiaomi Mi 4c - színes regényhős

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

LTE bármelyik SIM foglalat használata esetén van, viszont az itthon elterjedt frekvenciák közül nem mindet ismeri a kütyü, a 800 MHz-es frekvenciát például nélkülözi, Budapesten, a Vodafone hálózatán gond nélkül tudtunk vele 4G-re kapcsolódni, amikor pedig erre nem volt lehetőségünk, akkor tökéletesen működött HSPA-n az internetezés. A WiFi 802.11 a/b/g/n/ac támogatással bír, természetesen a Direct és a hotspot funkciók is adottak, ezen kívül pedig a Miracast is elérhető. Örülhetünk a Bluetooth 4.1-nek, a GLONASS-támogatással ellátott, villámgyorsan és pontosan működő GPS-nek és a mobil tetején ékeskedő infrának, de kicsit szomorkodhatunk az NFC hiánya miatt. A mobil alján található USB Type-C csatlakozó az USB 3.1 sebességére is képes lenne, az Mi 4c esetén viszont USB 2.0-ra korlátozódik az adatátvitel, 480 Mbps az elméleti maximum. Annak viszont mindenképp örülhetünk, hogy a Type-C végre szimmetrikus, illetve az OTG támogatás is adott, de ehhez szükséges egy microUSB adapter. A beszélgetési minőség mindvégig helytálló volt, a hangszóró nem kimondottan hangos, de jó minőségű, a mikrofon pedig jó minőségben továbbítja beszédünket. A kétkártyás opció ennél az eszköznél is dual standby-alapú, alapvetően mindkét kártya a hálózaton van, de ha az egyikkel hívást intézünk, a másik SIM lelép a hálózatról.

Xiaomi Mi 4c Screen Shot Xiaomi Mi 4c Screen Shot

A böngésző is idomul a MIUI flat kinézetének irányvonalaihoz, a sebességére nem lehet panasz, ráadásul elég sok extrát kínál, van benne adattömörítő algoritmus a korlátozott adatcsomaggal rendelkezőknek, akad olvasó mód, akár konkrét kifejezésekre is kereshetünk egy oldalon belül és az éjszakai kinézet sem maradt ki, ami sötét hátteret és szöveget ad, de az oldalakon megjelenő képeken nem változtat. Zoomalapú tördelés van, flash támogatás viszont nincs.

Xiaomi Mi 4c az Asus Zenfone Selfie társaságában
Szinte elveszik a Xiaomi Mi 4c az Asus Zenfone Selfie mögött. [+]

Értékelés: Xiaomi Mi 4c
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt található akkumulátor 3080 mAh kapacitású, a Qualcomm Quickcharge 2.0-s gyorstöltési technológiának köszönhetően viszonylag rövid idő alatt lelhetünk életet bele, a teljes töltés körülbelül 1,5 órát vett igénybe a gyári, váltakozó feszültségű és áramerősségű, kínai töltőfejjel, amit átalakító segítségével helyeztünk a konnektorba. A merülés sem történik túl lassan, 1 órányi MinDigTV stream közepes fényerőn körülbelül 20%-ot vont ki az akkumulátorból, a mindennapi, erőteljes használat mellett nagyságrendileg 4 órányi kijelzőidőket lehetett elérni a mobillal.

A Xiaomi Mi 4c egy olyan telefon, amire valószínűleg sokan vártak, hiszen meghökkentően jó áron kínál kompakt méretű, jól összeszerelt készülékházat és remek hardveres felhozatalt, a hozzá tartozó kiváló fényerejű és kontrasztarányú Full HD kijelző, illetve a nagyszerű kamera pedig már csak hab a tortán. A polikarbonátból készült ház véleményes, de elég sokan kedvelik, a MIUI szintén ízlés dolga, az FM-rádió, az NFC és a 800 MHz-es LTE hiánya viszont egyértelműen zavaró. A megjelenítőt takaró üveg még elméletben sem karcálló, érdemes tehát különösen vigyázni rá, ahogy arra is, hogy lehetőleg a drágább, 32 gigabájtos modellt vásároljuk meg, hiszen microSD bővítés nincs és a 3 gigabájtnyi RAM sem jön rosszul a rendszernek. Aki a lehető legkevesebb kompromisszumot szeretné kötni egy visszafogott méretű mobillal, annak rendelkezésére áll az iPhone 6s, vagy valamelyik régebbi Apple telefon, androidos vonalon pedig szóba kerülhet az ujjlenyomat-olvasóval és 23 megapixeles kamerával ellátott Sony Xperia Z5 Compact, de tesztünk alanya korántsem ebben az ársávban mozog, inkább a Honor 7 és esetleg a kifutó Honor 6 lehet a vetélytársa, ezt a kategóriát jellemzően a phabletek uralják. Nem lehet tudni, hogy itthon valaha is forgalmazni fogják-e az eszközt, de remélhetőleg igen. A 32 gigabájtos modell nettó, kínai ára körülbelül 65 000 forint, a készülék tulajdonosa nagyjából 90 000 forintos beszerzési árról számolt be, hivatalos, itthoni forgalmazásban viszont jó eséllyel hat számjegyű lenne az összeg, amit le kellene tenni érte, viszont ez egyáltalán nem lenne túlzás érte, teljes joggal érdemelte ki a Tetszett plecsnit!

Xiaomi Mi 4c

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés