Xiaomi Mi 4c - színes regényhős

Bevezető, tartozékok

Manapság már teljesen természetesnek vesszük, hogy a kínai Xiaomi mennyire erős szereplője a mobilpiacnak, de ne feledjük, hogy a legelső telefonjukat alig több, mint 4 éve mutatták be. Ez idő alatt folyamatosan csiszolgatták a MIUI-t, döbbenetesen jó ár/érték arányú mobilokkal árasztották el a piacot és számos szolgáltatást építettek a telefonjaik köré. Egy ideje náluk dolgozik a Google és az Android egyik korábbi kulcsfigurája, Hugo Barra, a cég pedig jelenleg elsősorban arra törekszik, hogy még több piacot tudjanak még több telefonnal és kiegészítővel elárasztani. Kína meghódítása után Indiát látták következő célpontnak, ez pedig nem véletlen, hiszen a világ harmadik legnagyobb mobilpiacát tudja magáénak a hatalmas területen fekvő, igen sűrűn lakott ország.

Xiaomi Mi 4c kézben tartva
[+]

Az Mi 4c híre szeptemberben robbant be, nemcsak a kiváló árazása miatt keltette fel a figyelmet, hanem a méretei miatt is, hiszen a manapság divatos, már-már kezelhetetlen dimenziókkal rendelkező phabletek után végre egy kompaktabb eszközről számolhattunk be, amiben papíron gyakorlatilag minden megvan, ami egy csúcsmodellhez szükséges. Az LG G4-ből megismert Snapdragon 808 kimondottan szerencsés választásnak tűnt, de a villámgyors, PDAF-autofókusszal és dupla ledes villanóval megtámogatott 13 megapixeles kamera is jól hangzott. Szerencsére nem sokkal a megjelenés után máris felajánlotta az egyik kedves olvasónk a készüléket, ezzel az ajánlattal pedig mindenképpen élnünk kellett, azt viszont sajnos nem tudjuk megmondani, hogy itthon milyen áron várható, illetve egyáltalán forgalmazásra kerül-e az eszköz.

Az Xiaomi Mi 4c doboza
[+]

Meglepődve tapasztaltuk, hogy a mobil nem a gyártótól jól megszokott, natúr színű kartondobozban, hanem egy fényes, narancssárga felületű csomagolásban kaptuk meg a kütyüt, de a lényeg a beltartalom, az biztos, hogy a legnagyobb extra benne a mobil, hiszen ezen kívül csak egy SIM tűt, egy töltőfejet és egy USB Type-C kábelt találtunk, még a beígért microUSB -> USB Type-C adapter sem került hozzánk, fülhallgatóról pedig nem is álmodhatunk, a Xiaomi politikája továbbra is az, hogy ha valakinek headset kell, akkor rendelkezésére áll egy teljes Piston-paletta, mindenki kiválaszthatja a legszimpatikusabbat.

Külső

Néhány éve még tepsinek neveztük volna, manapság már kompaktnak hívjuk az öthüvelykes kijelzőt és a 138,1 x 69,6 x 7,8 milliméteres dimenziókat. A 132 grammot nyomó mobil unibody háza és polikarbonát burkolata kimondottan kellemesre sikerült, nem csúszós, az ujjlenyomatokat sem vonzza mágnesként, akinek nincs kimondottan baja a műanyag készülékházakkal, annak jó eséllyel tetszeni fog. Az összeszerelési minőség példás, még szorongatás hatására sem jön elő semmi reccsenés vagy egyéb rendellenes hang, a gombok sem lötyögnek és a SIM tálca megoldása sem kelt gagyi hatást.

Xiaomi Mi 4c elölről
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Xiaomi Mi 4c Honor 7 OnePlus 2 Meizu MX5
Fehér fényerő (max.) 476 nit 475 nit 590 nit 366 nit
Fehér fényerő (min.) 0,9 nit 1,3 nit 4,1 nit 4,1 nit
Fekete fényerő 0,27 nit 0,27 nit 0,31 nit 0 nit
Kontrasztarány 1764:1 1760:1 1902:1 végtelen
Színhőmérséklet 7548 K + kézi 7762 K 8760 K 8760 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A Full HD felbontású IPS kijelző a már említett képátlón 441 ppi-s képpontsűrűséget ér el, sajnos semmilyen karcálló üvegről nem számolt be a gyártó, erre a mobilra talán érdemes lehet annak is fóliát vennie, aki egyébként nem használ ilyesmi kiegészítőt. A megjelenítő gyönyörű, életteli, de mégis természetes színekkel operál, maximális fényereje pedig bőven elegendő a napfényes szabadban is, a mérőeszközünk bevetésekor pedig rájöttünk, hogy mitől tűnik ennyire jónak a Sunlight Display fantázianevű megjelenítő: az 1764:1 kontrasztarány és a 0,27 nites fekete fényerő önmagáért beszél.

Xiaomi Mi 4c hátlapja
[+]

A kijelző alatt található három érintőgomb, ezek háttérvilágítással is rendelkeznek. A kijelző fölött látjuk a beszédhangszórót, a színes értesítési ledet, a fény- és távolságérzékelő szenzorokat, illetve a másodlagos kamera optikáját. Jobb oldalra került a bekapcsológomb és a hangerőszabályzó billentyűk, bal oldalon fedezhetjük fel a SIM kártyák fiókját. A tetején a 3,5 milliméteres csatlakozón kívül egy infravörös port tűnik fel, az Mi 4c tehát használható távirányítóként is, alulra pedig az USB Type-C csatlakozó üldögél.

Xiaomi Mi 4c hátlapja
[+]

A hátlap kicsit sivárnak mondható, a hatalmas műanyagfelület bal felső sarkában egy egészen pici optika és mellette egy dupla ledes segédfény bújik meg, a hangszóró sem túlságosan hivalkodó, ahogy az Mi logo láttán sem lepődünk meg túlságosan. Öröm az ürömben, hogy rengeteg színben kapható a termék, az előlap minden esetben fekete, viszont a többi rész lehet fehér, szürke, sárga, kék, vagy akár rózsaszín is. A SIM kártya tálcáját könnyen kipattinthatjuk a mellékelt tű segítségével, a fiókba kettő darab microSIM-et helyezhetünk.

Hardver, MIUI

A Qualcomm Snapdragon 808-at az LG G4 kapcsán ismertük meg, kimondottan jól sikerült lapkáról beszélünk, valamiért mégsem terjedt el túlságosan, helyette inkább az erősebb, de jóval több hőt termelő Snapdragon 810-et szokták választani a gyártók. A hatmagos processzor négy darab 1,44 GHz-en pörgő ARM Cortex-A53 magból és a két darab 1,82 GHz-re skálázott Cortex-A57 magból áll, ehhez pedig Adreno 418-as grafikus gyorsító társul. A Xiaomi kétféle csomagban kínálja az Mi 4C-t, az olcsóbbikban 16 gigabájtnyi háttértár és 2 gigabájtnyi RAM található, nálunk viszont a nagyobbik modell járt 3 gigabájt memóriával és 32 gigabájtnyi tárolóegységgel. Ez utóbbiból 25,5 gigabájt marad a felhasználónak, ez pedig jól is jön, hiszen a bővítési lehetőség kimaradt.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Xiaomi Mi 4c Honor 7 OnePlus 2 Meizu MX5
Rendszerchip Snapdragon 808 HiSilicon Kirin 935 Snapdragon 810 MediaTek MT6795
AnTuTu Benchmark 5.x 53881 pont 53149 pont 60489 pont 48541 pont
Vellamo Browser 4802 pont 2872 pont 2979 pont 2926 pont
Vellamo Metal 2239 pont 1430 pont 2354 pont 1386 pont
Geekbench 3 (single) 1268 pont 943 pont 1176 pont 959 pont
Geekbench 3 (multi) 3233 pont 3621 pont 4322 pont 5135 pont
GFXBench Man. onscreen 12,0 fps 9,5 fps 23,0 fps 9,4 fps
GFXBench Man. offscreen 12,0 fps 9,2 fps 21,0 fps 9,7 fps
GFXBench T-Rex onscreen 28,0 fps 18,0 fps 40,0 fps 26,0 fps
GFXBench T-Rex offscreen 28,0 fps 15,0 fps 43,0 fps 26,0 fps

A teljesítményteszteken kimondottan jól szerepelt a kütyü, közben pedig nem is melegedett túl, enyhe langyosodást éreztünk felül, de ez még bőven a tolerálható kategóriába esik, nem fogja megégetni a fülünket a kütyü, ha egy kiadósabb játék után szeretnénk telefonálni egyet. A kijelző alatt található bal oldali érintőgomb egyszeri megnyomásával juthatunk el az alkalmazásváltóba, ahol felfelé pöccintéssel lövöldözhetjük ki a háttérben futó programokat, ha mindet kilőttük, akkor nagyjából 1,6 gigabájtnyi memória marad szabadon a 3-ból, ez pedig bőven elegendő még komolyabb igénybevételnél is.

Xiaomi Mi 4c Screen Shot Xiaomi Mi 4c Screen Shot

Az Mi 4c hozzánk a legújabb MIUI 7-tel jutott el, a MIUI Magyarországnak köszönhetően lokalizált ROM várt bennünket, az Android 5.1.1-alapú rendszer gyárilag rootolva érkezik, a Biztonság névre hallgató alkalmazásban tudjuk felülvizsgálni, hogy mely alkalmazások kértek rendszergazdai engedélyeket és melyeknek engedélyezzük az elérést. A rendszert már jól ismerjük, egyszerű, alkalmazásmenü nélküli, flat stílusú ikonkészlettel dolgozó kezelőfelülettel van dolgunk, amit igény szerint témázhatunk is, számtalan fizetős és ingyenes téma áll rendelkezésünkre, a minőségük változó.

Xiaomi Mi 4c Screen Shot Xiaomi Mi 4c Screen Shot

Az értesítési felület nem csak a kijelző legfelső pontjáról, hanem a kezdőképernyő bármely üres területéről lehúzható, a félig átlátszó alapképernyőn a legutóbbi értesítéseinken kívül a pontos dátumot és időt, valamint az időjárást láthatjuk megjelenni, ha lapozunk egyet jobbra (ha az ujjunk mozdulatát nézzük, balra), akkor pedig a kapcsolópanelre jutunk, ahol vezérelhetjük a zenét, állíthatjuk a fényerőt és számos egyéb beállítás is elénk tárul, ide került egy zseblámpa is, ami kimondottan hasznos tud lenni. Ha a kezdőképernyőn nem lefelé, hanem felfelé csúsztatunk, akkor a keresőbe jutunk, ahol gyakorlatilag bármit beírhatunk, a mobil az alkalmazásaink, zenéink, leveleink és beállításaink között fog kutakodni. Akad gyermek mód is, itt beállíthatjuk, hogy a fiatalabb korosztály mely alkalmazásokhoz férjen hozzá.

Élvezérlés, szoftverezettség

Az Mi 4c egyik legnagyobb érdekessége az élvezérlés névre hallgató funkció, ami elméletileg a készülék két oldalsó sávján történő koppintásokat hivatott érzékelni és kezelni, jelenleg két dologra használhatjuk ezt: az egyik a visszalépés, a másik pedig a fotózás. Sajnos ezek még nem működnek tökéletesen, gyakran csak második-harmadik próbálkozásra érzékeli, hogy mit szeretnénk, de olyan is előfordult, hogy teljesen véletlenül aktiváltuk a visszalépés funkciót. Ez a funkció természetesen kikapcsolható, tehát rontani semmiképp nem ront az élményen.

Xiaomi Mi 4c Screen Shot Xiaomi Mi 4c Screen Shot

Szoftveresen a Xiaomi a „kevesebb néha több" elméletet követte, Google alkalmazásokból gyakorlatilag csak a Play Áruház figyelt a telefonon gyárilag, hiszen a Xiaomi igyekszik saját alkalmazásokkal és szolgáltatásokkal helyettesíteni a keresőóriáséit, de ezeket a Google-eszközöket igény szerint könnyedén telepíthetjük. A telefonkönyv és a tárcsázó kimondottan egyszerű, ha elkezdünk számokat gépelni, akkor prediktív módon keres a névjegyeink között, ennél viszont érdekesebb, hogy a telefonhívások hangrögzítése is támogatott.

Xiaomi Mi 4c Screen Shot Xiaomi Mi 4c Screen Shot

A virtuális klaviatúra emlékezetet a Sony készülékekből ismert Xperia-billentyűzetre, ekkora kijelző mellett kimondottan mütyürkézős és nehézkes feladat gépelni rajta, egyéb billentyűzeteket telepítve azonban ez a gond megszűnt, ezt gyakorlatilag minden felhasználónak érdemes megtenni. Fájlkezelő is rendelkezésünkre áll, ahol csoportokba rendezve látjuk adatainkat, de természetesen a jó öreg könyvtáras nézetben is dolgozhatunk. A Biztonság névre hallgató alkalmazás nem csak a root jogokat kezeli, képes átfésülni a fájlrendszert vírusokat keresve, de ezen kívül beállíthatjuk, hogy mely alkalmazás milyen jogosultságokkal rendelkezik, megnézhetjük, hogy mely alkalmazások forgalmazzák a legtöbb adatot, foglalják a legtöbb helyet és merítik legjobban az akkumulátort.

Kamerák, multimédia

A hátlapi kamera 13 megapixeles, működését a PDAF-rendszerű, villámgyors autofókuszon kívül dupla ledes, kéttónusú villanó segíti, ami egészen korrekt fényerőt produkál. A kameraszoftver már-már nyomasztóan egyszerű, az alapképernyőn állíthatjuk a vakut és a HDR-t (ki, automatikus, be), valamint átválthatunk az 5 megapixeles előlapi érzékelőre. A képmódok között akadnak érdekességek, tudjuk például tükrözni a képet, csinálhatunk vázlatszerű fotókat vagy őszies, esetleg hajnali hangulatot, de bekapcsolhatjuk az élénk módot is, ami a részletességre nincs túl jó hatással, de aki szereti a túlszaturált színeket, annak be fog jönni. A beállításokon belül bekapcsolhatjuk az arcszépítést, a hangvezérlést, a vízmértéket, az időzítőt, a panorámát és a halszem-hatást is, van kézi mód, manuális ISO-val és záridőállítással, ez utóbbi esetén azonban 1/2 másodperc a maximum, egy stabilabb kezű embernek nem lesz szüksége állványra az Mi 4c-hez.

Xiaomi Mi 4c Screen Shot

A fókuszálás tényleg gyorsan történik, a lézeres megoldások gyengébb fényviszonyok között általában jobban szerepelnek, de nappal gyakorlatilag észrevehetetlen a különbség, sőt, gyakran még gyorsabb is volt a fázisérzékelős megoldás. A végeredmény nappal abszolút helytálló, a fehéregyensúlyt általában jól eltalálja az automatika, a zajszint nem kimondottan magas, de a részletesség oltárán sem kell sokat áldozni, a dinamikatartomány is széles. Este sincs sok zaj, az alsó sorban látható utolsó fotó a lehető legmagasabb, ISO 3200-as érzékenységen készült, a második képnél pedig bevetettük az élénk módot. A kis méretű optika összességében remek állóképeket produkált, kár a szűkös kézi módért, hosszabb záridővel és állvány használatával akár még ennél is szerepelhetett volna jobban a kütyü bizonyos helyzetekben. Videókat 1080p-ben vehetünk fel, tesztfelvétel ide kattintva tekinthető meg, az 5 megapixeles szelfikamera állóképe pedig itt látható!

Xiaomi Mi 4c Screen Shot Xiaomi Mi 4c Screen Shot

Az FM-rádió megléte eleinte biztos volt az előzetes specifikációk szerint, valójában azonban mégis kispórolták belőle ezt a funkciót, a kezdőképernyőn egyáltalán nem találtuk meg a kapcsolódó alkalmazást, a hiányosság azonban nem a szoftverben, hanem a hardverben keresendő. Ezzel szemben jó hír, hogy a fülhallgatóra érkező hangminőség magasan az átlag felett van, jó a beépített erősítő, még egy közepes érzékenységű fejhallgatót is képes meghajtani, a végeredmény pedig tiszta és viszonylag részletes.

A frekvencia és a zaj grafikonjai meggyőzőek, ugyanezt mondhatjuk el a táblázatban szereplő értékekről is. A beépített hangszínszabályzó egyik érdekessége, hogy a gyártó saját fülhallgatóihoz és néhány egyéb eszközhöz (pl: Apple Earpods) tud idomulni a hangképe, mi egy Piston 3-mal próbáltuk ki, a különbség pedig valóban érezhető, de nem feltétlenül a jó irányba, hosszútávon érdemesebb kikapcsolva tartani.

Teszt Xiaomi Mi 4c Meizu m2 note Honor 7 Sony Xperia M4 Aqua Xiaomi Redmi Note 2
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,02, -0,09 +0,10, -0,06 +0,10, -0,06 +0,02, -0,05 -0,03, -0,15
Zajszint, dB (A): -94,7 -90,4 -86,8 -87,7 -98,0
Dinamikatartomány, dB (A): 94,7 90,5 86,9 88,1 94,1
THD, %: 0,0028 0,0170 0,0055 0,0075 0,0150
IMD + Zaj, %: 0,099 0,026 0,014 0,021 0,016
Sztereó áthallás, dB: -94,3 -89,1 -83,6 -87,3 -88,7

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

LTE bármelyik SIM foglalat használata esetén van, viszont az itthon elterjedt frekvenciák közül nem mindet ismeri a kütyü, a 800 MHz-es frekvenciát például nélkülözi, Budapesten, a Vodafone hálózatán gond nélkül tudtunk vele 4G-re kapcsolódni, amikor pedig erre nem volt lehetőségünk, akkor tökéletesen működött HSPA-n az internetezés. A WiFi 802.11 a/b/g/n/ac támogatással bír, természetesen a Direct és a hotspot funkciók is adottak, ezen kívül pedig a Miracast is elérhető. Örülhetünk a Bluetooth 4.1-nek, a GLONASS-támogatással ellátott, villámgyorsan és pontosan működő GPS-nek és a mobil tetején ékeskedő infrának, de kicsit szomorkodhatunk az NFC hiánya miatt. A mobil alján található USB Type-C csatlakozó az USB 3.1 sebességére is képes lenne, az Mi 4c esetén viszont USB 2.0-ra korlátozódik az adatátvitel, 480 Mbps az elméleti maximum. Annak viszont mindenképp örülhetünk, hogy a Type-C végre szimmetrikus, illetve az OTG támogatás is adott, de ehhez szükséges egy microUSB adapter. A beszélgetési minőség mindvégig helytálló volt, a hangszóró nem kimondottan hangos, de jó minőségű, a mikrofon pedig jó minőségben továbbítja beszédünket. A kétkártyás opció ennél az eszköznél is dual standby-alapú, alapvetően mindkét kártya a hálózaton van, de ha az egyikkel hívást intézünk, a másik SIM lelép a hálózatról.

Xiaomi Mi 4c Screen Shot Xiaomi Mi 4c Screen Shot

A böngésző is idomul a MIUI flat kinézetének irányvonalaihoz, a sebességére nem lehet panasz, ráadásul elég sok extrát kínál, van benne adattömörítő algoritmus a korlátozott adatcsomaggal rendelkezőknek, akad olvasó mód, akár konkrét kifejezésekre is kereshetünk egy oldalon belül és az éjszakai kinézet sem maradt ki, ami sötét hátteret és szöveget ad, de az oldalakon megjelenő képeken nem változtat. Zoomalapú tördelés van, flash támogatás viszont nincs.

Xiaomi Mi 4c az Asus Zenfone Selfie társaságában
Szinte elveszik a Xiaomi Mi 4c az Asus Zenfone Selfie mögött. [+]

Értékelés: Xiaomi Mi 4c
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt található akkumulátor 3080 mAh kapacitású, a Qualcomm Quickcharge 2.0-s gyorstöltési technológiának köszönhetően viszonylag rövid idő alatt lelhetünk életet bele, a teljes töltés körülbelül 1,5 órát vett igénybe a gyári, váltakozó feszültségű és áramerősségű, kínai töltőfejjel, amit átalakító segítségével helyeztünk a konnektorba. A merülés sem történik túl lassan, 1 órányi MinDigTV stream közepes fényerőn körülbelül 20%-ot vont ki az akkumulátorból, a mindennapi, erőteljes használat mellett nagyságrendileg 4 órányi kijelzőidőket lehetett elérni a mobillal.

A Xiaomi Mi 4c egy olyan telefon, amire valószínűleg sokan vártak, hiszen meghökkentően jó áron kínál kompakt méretű, jól összeszerelt készülékházat és remek hardveres felhozatalt, a hozzá tartozó kiváló fényerejű és kontrasztarányú Full HD kijelző, illetve a nagyszerű kamera pedig már csak hab a tortán. A polikarbonátból készült ház véleményes, de elég sokan kedvelik, a MIUI szintén ízlés dolga, az FM-rádió, az NFC és a 800 MHz-es LTE hiánya viszont egyértelműen zavaró. A megjelenítőt takaró üveg még elméletben sem karcálló, érdemes tehát különösen vigyázni rá, ahogy arra is, hogy lehetőleg a drágább, 32 gigabájtos modellt vásároljuk meg, hiszen microSD bővítés nincs és a 3 gigabájtnyi RAM sem jön rosszul a rendszernek. Aki a lehető legkevesebb kompromisszumot szeretné kötni egy visszafogott méretű mobillal, annak rendelkezésére áll az iPhone 6s, vagy valamelyik régebbi Apple telefon, androidos vonalon pedig szóba kerülhet az ujjlenyomat-olvasóval és 23 megapixeles kamerával ellátott Sony Xperia Z5 Compact, de tesztünk alanya korántsem ebben az ársávban mozog, inkább a Honor 7 és esetleg a kifutó Honor 6 lehet a vetélytársa, ezt a kategóriát jellemzően a phabletek uralják. Nem lehet tudni, hogy itthon valaha is forgalmazni fogják-e az eszközt, de remélhetőleg igen. A 32 gigabájtos modell nettó, kínai ára körülbelül 65 000 forint, a készülék tulajdonosa nagyjából 90 000 forintos beszerzési árról számolt be, hivatalos, itthoni forgalmazásban viszont jó eséllyel hat számjegyű lenne az összeg, amit le kellene tenni érte, viszont ez egyáltalán nem lenne túlzás érte, teljes joggal érdemelte ki a Tetszett plecsnit!

Xiaomi Mi 4c

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Xiaomi Mi 4c
Xiaomi Mi 4c Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 138,1 x 69,6 x 7,8 milliméter
Tömeg 132 gramm
Színvariációk fekete, fehér, sárga, kék, rózsaszín
SIM-foglalat 2x microSIM (dual standby)
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (441 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 808 (MSM8992)
Processzor típusa 1,44 GHz-es, négymagos Cortex-A53 és 1,82 GHz-es, kétmagos Cortex-A57
Processzor csíkszélessége 20 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 418
RAM mérete 2 GB / 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB / 32 GB (ebből 25,5 szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége nincs
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 Mhz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 1800/2100/2600 Mhz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
IrDA / Bluetooth van / 4.1 (A2DP, LE, apt-X)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, dual band, WiFi hotspot, Direct
USB USB Type-C 1.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1.1
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Biztonság, Témák, Távirányító
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autofókusz, dupla ledes segédfény, PDAF-autofókusz
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 3080 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ismeretlen
Beszélgetési idő ismeretlen
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés