Hirdetés
Kamera, video, audio
A termékoldal 13 megapixeles hátlapi és 5 megapixeles előlapi kamerát ígér, ami az elkészült fotók felbontásának szempontjából igaz is, ez azonban kizárólag szoftveres okokból lehetséges, a főkamera ugyanis 8, a szelfikért felelős egység pedig 2 megapixeles. Ide kattintva meg lehet nézni egy önarcképet, ami nappali fényviszonyok között készült, éjszaka ezzel ne is próbálkozzunk, lényegében képtelen rá a telefon. A főkamerára visszatérve: hagyományos autofókusszal és szimpla ledes villanóval kell beérnünk, a lencserendszer fényértéke is szerény, f/2,4-es. A HDR mód nem sok hatással van a felvételekre, a panoráma rendkívül egyszerű, a többi tulajdonság pedig jó eséllyel még ritkábban kerül elő, manuális képbeállításokról és egyéb trükkökről ne is álmodjunk, ez nem az a kategória.
A kameraszoftver is ismerős lesz [+]
A fenti képek egyértelműen láttatják a helyzetet: adott esetben még megfelelő is lehet ez a kamera, csak ahhoz nagyon keveset kell tőle várni. Az esetek túlnyomó többségében sötét képek készülnek, szerencsére ez még mindig jobb, mint amikor nem, az ugyanis biztosan azt jelenti, hogy reménytelenül kiégett valahol a fotó. A fókuszálás ideje és pontossága nappal helytálló, éjszaka mindkettővel vannak gondok. Nem csak fényérték szempontjából gyenge a lencse, a széleken erős torzítás látható, a kromatikus aberráció pedig gyakran felüti fejét. A vonalélesség szintén képlékeny, egyedül az automatikus fehéregyensúlyra lehet azt mondani, hogy az esetek többségében nem hibázik. Éjszaka még rosszabb a helyzet, itt is fájdalmasan sötét végeredmények születnek. A videofelvétel sem az igazi, elvileg 60, gyakorlatilag 30 fps mellett van meg az 1080p-s felbontás. Ennyit tud.
A Google Fotókon keresztül érdemes videót nézni a gyári kínálatból [+]
Ha a legrosszabb mobilhangszórók díja létezne, a Thor E egy nagyon erős esélyes lenne. A hátlapi hangkeltő gyakorlatilag egyáltalán nem ad ki mélyeket, és ezt teljesen konkrétan lehet érteni, 160 Hz alatt nem jön érdemi hang belőle, de fölötte sem kimondottan átütő a teljesítmény. A hangerő átlagos, részletességgel és dinamikával azonban nem is érdemes együtt említeni a mono egységet, ez nagyjából tényleg annyira elég, hogy meghalljuk, ha bejövő hívás vagy értesítés tűnik fel. Fülhallgatót használva egy fokkal jobb a helyzet, de ilyen téren se várjunk sokat, rendkívül hiányzik a mélyek energiája és teltsége, a magasak csilingelése és természetessége, aki ilyesmikre érzékeny, szinte biztosan nem használja majd kábeles zenehallgatásra a mobilt. Bluetooth-on nagyjából ugyanazt teljesíti, mint bármilyen mobil az SBC kodekre korlátozva.
Rögzíthetjük is az FM-csatornák tartalmát [+]
A Play Zene mellé AOSP-s hangszínszabályzó társul, a videolejátszó teljesen puritán, AC3-as hangú fájlokat, illetve XviD és DivX-et ne is próbáljunk vele olvastatni, a hardver viszont elég ahhoz, hogy egy Full HD felbontású tartalmat csúszó hang, akadozó kép és egyéb borzalmak nélkül nélkül jelenítsen meg. RDS-képes FM-rádió segíti a működést, antennaként szolgáló kábelű fülhallgatót persze csatlakoztatni kell, különben nem járunk sikerrel.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!