Tower defense tabletekre

Hirdetés

Grave Defense HD

A nem túl távoli jövőben járunk, ahol a mai horrorfilm klisékhez hasonlóan elszabadult egy vírus, amely minden élőlényt ronda mutánssá változtatott. Csak egy maréknyi katona élte túl, akik valamiképp szert tettek egy raktárnyi szörnypusztító fegyverre. Maga a menü egy katonai PDA-ra hasonlít. Van kampány és végtelen mód is, ez utóbbiban az összes elért pályát játszhatjuk addig, ameddig szeretnénk. A kampányok között találhatóak az alappályák (Silver Campaign), az elérhető bónuszpályák (Bonus Campaign), valamint a teljes verzió megvásárlásával feloldható extra pályák (Gold Campaign). Minden pálya előtt kapunk egy rövid egy rövid jelentést az aktuális helyzetről és egy leírást az éppen használható fegyverekről.

Nem mondhatjuk, hogy ne lennénk elkényeztetve. A grafika elképesztően részletgazdag, zenei téren egy idegesítő prüntyögés hallható, ami végtelen ideig képes ölni idegeinket. Az életszám és a hullámok száma pályától és nehézségi szinttől függ. Az ellenfél útvonala rögzített, ám több felé is mehetnek. A program itt kedvességből minden hullám előtt megmutatja, hogy merrefelé is fognak haladni a szörnyek. A fegyverek letétele is rögzített, ám van elég pont. Az adott pálya határozza meg azt is, hogy épp hány féle fegyvert telepíthetünk a pontokra. Fejlődési rendszer van, ám nem annyira látványos, mint a Myth Defensenél; hatásosabbak és gyorsabbak lesznek minden szintlépéskor, a maximum szinten pedig megváltozik a külsejük. Figyelembe kell vennünk, hogy amíg fejlődik, az adott fegyver nem működik, így nem tanácsos az egyik legnagyobb hullám közepén elkezdeni okosítani azt. A játékteret rendhagyó módon állított módban látjuk. Egyes térképek hatalmasak, kinagyítani belőlük a kétujjas megoldással tudunk. Hasznos lehet, ha át akarunk látni a káoszon, ráadásul a kisebb térképen is remekül irányítható a játék. A legyilkolt szörnyek néha extrákat ejtenek el, amelyre rábökve plusz pénzt, vagy életet szerezhetünk.

Sajnos a zene nagyban rontja a játékélményt, ám ezt szerencsére ki lehet kapcsolni. Ezen kívül hibája nincs a játéknak; a fegyverek mellett mi is tudunk szintet lépni, ami inkább lélektanilag jó, gyakorlati haszna nincsen, valamint különböző kitüntetéseket zsebelhetünk be olyanokkal például, mint négyszázötven denevér legyilkolása. Az alappályákat viszonylag könnyen végig lehet tolni, utána viszont erőset durvít a gép, nagyobb területen, rengeteg féle elágazással spékelt útvonalakon támadnak a szörnyek, amelyek az utolsó hullámokban már mocskos mód erősek, ráadásul felbukkannak a maguktól gyógyuló egyedek is, amelyeket csak úgy lehet likvidálni, ha hosszabb időn keresztül egyfolytában tűz alatt tartjuk őket.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények