Hirdetés

Törésteszt: Sonim XP3 és Samsung B2100

Hirdetés

Az első próbatételek

Nem hivatalosan már körülbelül egy hete teszteljük a készülékeket. A Samsung már jó ideje nálam van, Bog pedig múlt héten kapta meg a Sonimot, egyszerűen nem bírtuk ki, hogy ne dobáljuk őket — természetesen túlélték az ilyen hétköznapi megpróbáltatásokat. A "hivatalos" tesztelést egy mélyhűtővel kezdtük, fél órára dobtuk be a készülékeket, természetesen semmi bajuk nem történt.

Samsung B2100 vs. Sonim XP3

Ezen felbátorodva mélyebb vizekre eveztünk, négy méter magasról betonra ejtettük a készülékeket, mindkettőt kétszer, csak hogy biztosra menjünk. Legnagyobb megdöbbenésünkre a B2100-nak meg sem kottyant a dolog, esés után kiesett az akkumulátor, de azt visszarakva gond nélkül működött tovább, pár karcolás jelezte csupán, hogy próbálgattuk a határait. A Sonim XP3 nem volt ilyen szerencsés, az első esésnél valószínűleg nagyon rosszul esett, minek következtében a kijelző jobb oldala betört és elszíneződött. A készülék ettől függetlenül használható maradt, a kijelző is olvasható volt, mivel egy nagyon vékony sávot érintett csak az esés, de ez akkor is csalódás volt.

Samsung B2100 vs. Sonim XP3

Ezt követően hátunkra kaptuk a világot és kimentünk a Szentendre előtt lévő bányatavak egyikéhez. Vittük kollégánk kutyáját is, aki többek között arról ismeretes, hogy mindent visszahoz, amit eldobnak neki — nos, ezúttal nem tette, sokkal jobban lekötötték a tó környékén röpködő galambok.

Samsung B2100 vs. Sonim XP3

Első tesztünk utólag teljesen értelmetlennek tűnik, a mai napig nem értjük, hogy miért így kezdtük: menő autóból kidobtuk a telefonokat egy méretes tócsába. A folyamat sikerrel le is zajlott, de ezt követően rádöbbentünk saját ostobaságunkra, ugyanis nem találtuk meg a készülékeket a tócsában. Ráizzítottuk a kutyust a keresésre, ő sem járt sikerrel, nem maradt tehát más választásunk, mint mezítláb bemenni az egyébként roppant bizalomgerjesztő pocsolyába. Az egyetlen pozitívum a dologgal kapcsolatban, hogy a telefonok legalább tíz percig áztak, így letudtuk a vízi tesztet is. A Sonimba semennyi víz nem jutott be, a Samsung hátlapja alatt pár miniatűr cseppet találtunk, de azok egy külső műanyag felületen voltak, így nem befolyásolták a készülék működését.

Samsung B2100 vs. Sonim XP3
Keresgélés

Felbátorodtunk, dobáltuk őket, nem történt semmi. Az első tavi teszteket mindkét készülék szerencsésen átvészelte. Egyetlen észrevehető változás történt, a hangszórók kicsit halkabban szóltak, de ez csak a beléjük szorult víz miatt volt, miután kifújtuk őket, már rendben voltak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés